*

Αποστολέας Θέμα: Δεδομένα στη Γενική μετά το 'οχι' της Ειδ. Επιτροπής ΣτΕ. Τι μέλλει γενέσθαι;  (Αναγνώστηκε 183341 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marcha7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Η ΠΝΠ πρεπει να επικυρωθει απο την επομενη βουλη για να εχει ισχυ...Ποσο απατεωνες... 8)

Έκδοση Πράξεων Νομοθετικού Περιεχομένου εννέα ημέρες πριν από τις εκλογές...



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Αν είχαν σκοπο να μην προλάβουν δεν θα έκαναν παράταση. Προλαβαίνουν και αν δουν οτι δνε προλαβαίνουν πάμε απλά σε νέα παράταση.

Μιλάμε για τη γενικη, έτσι; Όχι δεν προλαβαίνουν για οριστικά αποτελέσματα μέχρι τις 23/8 σε μια προκήρυξη που ακόμα δεν έχει αρχίσει να επεξεργαζεται από το ΑΣΕΠ. Όχι, δε θα δώσουν νέα παράταση γιατί τα σχολεία θα πρέπει να ανοίξουν το Σεπτεμβρη και η επόμενη κυβέρνηση δεν έχει κανένα λόγο να κάνει αβάντες στο σύστημα του Γαβρογλου, με τα προβλήματα που έχει, δεχόμενη ταυτόχρονα κριτική για σχολεία με κενά στην αρχή της χρονιάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2019, 11:12:31 μμ από mtsag »

Συνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έκδοση Πράξεων Νομοθετικού Περιεχομένου εννέα ημέρες πριν από τις εκλογές...

Διαγωνισμοι λιγες ημερες πριν τις εκλογες...
 

Οπότε δε συμφωνείς με την παράταση; Η παράταση είνια απολύτως λογική αφού η γενική ιδέα είναι να εφαρμοστεί ο νέος νόμος και οι νέοι πίνακες. Καθυστερήσεις που οφείλονται σε εκλογές κ.α. δεν μπορούν να είναι λόγοι να ανατραπεί ένας νόμος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2019, 11:18:09 μμ από magioladitis »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Οπότε δε συμφωνείς με την παράταση; Η παράταση είνια απολύτως λογική αφού η γενική ιδέα είναι να εφαρμοστεί ο νέος νόμος και οι νέοι πίνακες. Καθυστερήσεις που οφείλονται σε εκλογές κ.α. δεν μπορούν να είναι λόγοι να ανατραπεί ένας νόμος.

Αν θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές απέναντι στα πράγματα, υπάρχει το εξής αμείλικτο ερώτημα: γιατί δεν πέρασαν την παράταση της 15.7 σε μια από τις απειρες τροπολογίες πριν από τη διάλυση της Βουλής; Τότε θα ήταν και μπετόν αρμέ και δε θα τελουσε υπό της αίρεση της επικύρωσης από την επόμενη Βουλή.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θα σου απαντησω εγω που ρωτησα στελεχος παιδειας.Διοτι αν εβγαζαν νωριτερα δεν θα πιεζονταν το ασεπ να βγαλει αποτελεσματα

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η ΠΝΠ πρεπει να επικυρωθει απο την επομενη βουλη για να εχει ισχυ...Ποσο απατεωνες... 8)
Ποσο μισος βρε παιδια...

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Οπότε δε συμφωνείς με την παράταση; Η παράταση είνια απολύτως λογική αφού η γενική ιδέα είναι να εφαρμοστεί ο νέος νόμος και οι νέοι πίνακες. Καθυστερήσεις που οφείλονται σε εκλογές κ.α. δεν μπορούν να είναι λόγοι να ανατραπεί ένας νόμος.

Η προκηρυξη αν βγει θα βγει μετα την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης δηλαδη μεταντις 15/7 και πρεπει.να εχει διορια καμια 25αρια μερες. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγουν οριστικα αποτελεσματα ουτε σε 3 μηνες με διαδικασιες express.

Συνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η προκηρυξη αν βγει θα βγει μετα την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης δηλαδη μεταντις 15/7 και πρεπει.να εχει διορια καμια 25αρια μερες. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγουν οριστικα αποτελεσματα ουτε σε 3 μηνες με διαδικασιες express.

ΟΚ αυτό είναι εκτίμηση. Θα φανεί.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Θα σου απαντησω εγω που ρωτησα στελεχος παιδειας.Διοτι αν εβγαζαν νωριτερα δεν θα πιεζονταν το ασεπ να βγαλει αποτελεσματα

Ίσως και να είναι έτσι, δεν ξέρω. Απλά μου φαίνεται λίγο counter-intuitive η ιδία ότι το ΑΣΕΠ μπορεί να πιεστεί έτσι. Ισα-ίσα, που με την επιλογή του να ανοίξουν τα σχολεία με τους παλαιούς πίνακες μειώνεται η πίεση, γιατί υπάρχει Plan Β.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
ΟΚ αυτό είναι εκτίμηση. Θα φανεί.

Η προκήρυξη θ΄αρχίσει να επεξεργάζεται από το ΑΣΕΠ μετά την ορκωμοσία της νέας κυβέρνησης. Το να θεωρεί κανείς ότι δε θα βγουν οριστικά μέχρι τις 23/8 αποτελεί μεν εκτίμηση, αλλα με χαρακτηριστικά βεβαιότητας. Αν δε συμφωνείς, βάλε τα κάνω και πες μου πόσος χρόνος θεωρείς ότι θα χρειαστεί.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
ΟΚ αυτό είναι εκτίμηση. Θα φανεί.

Ειναι λογικη συναδελφε. Εσυ πως το βλεπεις; θα βγει νωριτερα απο τις 15/7 και θα εχει ποση διαρκεια γιαβαιτησεις;

Μιλαω παντα για ΓΕΝΙΚΗ

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ίσως και να είναι έτσι, δεν ξέρω. Απλά μου φαίνεται λίγο counter-intuitive η ιδία ότι το ΑΣΕΠ μπορεί να πιεστεί έτσι. Ισα-ίσα, που με την επιλογή του να ανοίξουν τα σχολεία με τους παλαιούς πίνακες μειώνεται η πίεση, γιατί υπάρχει Plan Β.
Μηπως υπαρχει πιεση απο ΕΥΡΩΠΗ μερια ομως να γινουν διορισμοι ειδικης,υπαρχει αυτη η φημη, οποτε πρεπει να παμε με ενα συστημα νεο, διοτι με το αλλο διορισμοι δεν μπορουν να γινουν?
Υποθεσεις κανω που σιγουρα δεν θα απαντηθουν ποτε

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ακουστε λιγο.  Ουτε και με τους προηγούμενους πίνακες μπορεί να παει . Και το γραφω σίγουρα διοτ θα καταρρεύσει σαν χάρτινος πυργος εαν συμβει αυτο . Θα πω 2 πχ και οποιος κατάλαβει για το τι πατατα εχει γινει καταλάβε . Λοιπόν εγω για πχ δεν ειχα κανει αιτηση περσι γιατι ρε παιδάκι μου ημουν εξωτερικό η δεν ήθελα . Δεν μπορώ να μπω στους κλειδωμενους πινακες κατι που καταρρίπτει τη βασική αρχη του Συντάγματος την ισότητα.  Αλλο πχ  . Οι 3κνοι παλι βασει Συντάγματος και ασεπ περβουν μόριοδοτηση η ποσόστωση σε ολες τις προκυρηξεις που βγαινουν απο το ασεπ. Σε αυτην δεν θα πάρουν γιατι ειναι κλειδωμένοι οι πινακες αρα ειναι μονο ενας αριθμός?  3 πχ δεν μπορεί αγαπητοι μου να παει με αλλο τρόπο στην ειδική και αλλο στην γενική.  Τωρα πως θα ξεπεράσουν ολα αυτα περιμενω πολυ να το δω. Αυτο που εγω πιστεύω ειναι οτι θα βγει και η προκυρηξη της Γενικής και οι αναπληρωτες θα πανε με μεγαλύτερη καθυστέρηση στα σχολεία απο ποτε......
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αν είχαν σκοπο να μην προλάβουν δεν θα έκαναν παράταση. Προλαβαίνουν και αν δουν οτι δνε προλαβαίνουν πάμε απλά σε νέα παράταση.
Επομένως αναπληρωτές μετά από 6-7 μήνες. Θα ήθελα να το δω αυτό. Κανένα πρόβλημα. ΟΚ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 31
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 612

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.