*

Αποστολέας Θέμα: Δεδομένα στη Γενική μετά το 'οχι' της Ειδ. Επιτροπής ΣτΕ. Τι μέλλει γενέσθαι;  (Αναγνώστηκε 183177 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marina6

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω τωρα θελω να ρωτησω κτ. Διαβαζω στο λινκ και λεει " Οι περσινοί Πίνακες που θα ισχύσουν δεν δύνανται να επικαιροποιηθούν με νέα στοιχεία."

Αρα θα ειναι ακριβώς οπως περισυ, δεν αλλαζει τίποτα; Ουτε προϋπηρεσίες, ουτε αυτοι που δεν έκαναν περισυ που ακούγεται,  κλπ;
Ειναι τετελεσμένο ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Ναι αν δεν βγαλει προκυρηξη τι γινεται ?

Δεν προβλέπεται αυτή η περίπτωση στον ισχύοντα νόμο, άρα θα πρέπει κάτι να νομοθετησει του υπουργείο. Αλλά μην το περιμένεις σύντομα...   ;D

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τα ιδια λεμε... 8)

Δεν προβλέπεται αυτή η περίπτωση στον ισχύοντα νόμο, άρα θα πρέπει κάτι να νομοθετησει του υπουργείο. Αλλά μην το περιμένεις σύντομα...   ;D

Αποσυνδεδεμένος giannis1881

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Εγώ πάντως δεν διάβασα πουθενά στην ανακοίνωση Βουγια να λέει για την γενική και κλειδωμένους πίνακες....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω παλι θελω να θιξω το δημογραφικό...ειναι καιρος η πολιτικη ηγεσια να παρει ΑΠΟΦΑΣΕΙς...Διοτι σε 5-10 χρονια θα μιλαμε οχι για διορισμούς άλλα για απολύσεις...Τα 100 σχολειά που κλείσανε στην κεντρική Μακεδονία...Είναι Καμπάνα...

https://www.esos.gr/arthra/63617/anastelloyn-ti-leitoyrgia-31-dimotika-kai-69-nipiagogeia-sti-makedonia-logo-elleipsis?

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κλειστοί κλειδωμένοι πινακες. Ούτε προϋπηρεσίες ούτε τίποτα. Περαστικά μας. Βάζω το λινκ. Που είσαι Κωνσταντίνε και Ρέα που έλεγες για την προϋπηρεσία;
Μήπως έμπλεξες τη γενική με την ειδική;
Υπομονή να ανακοινωθούν οι πίνακες μετά τις 23/8.
Βεβαίως προφανώς ούτε εγώ ούτε ο Κωνσταντίνος ανήκουμε στη μηδενική για να υπάρξει προσωπικό πρόβλημα στις προσλήψεις αναπληρωτών. Επίσης δεν υπάρχει προκήρυξη στη γενική αγωγή.
Εσύ γιατί χαίρεσαι; Διορισμοί στη γενική δεν προβλέπονται.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω τωρα θελω να ρωτησω κτ. Διαβαζω στο λινκ και λεει " Οι περσινοί Πίνακες που θα ισχύσουν δεν δύνανται να επικαιροποιηθούν με νέα στοιχεία."

Αρα θα ειναι ακριβώς οπως περισυ, δεν αλλαζει τίποτα; Ουτε προϋπηρεσίες, ουτε αυτοι που δεν έκαναν περισυ που ακούγεται,  κλπ;
Ειναι τετελεσμένο ;
Υπομονή μέχρι να βγουν οι πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Άρα, θα βγούν ''νέοι'' πίνακες...Σωστά;
Πώς μας έμπλεξαν έτσι, ρε π@@@@η μου!!~!
Δηλαδή, είναι τόσο δύσκολο να ξεκαθαρίσουν αυτό που έχουν στο μυαλό ( ;;;; ) τους;; Γρίφοι, μισόλογα, Ειδική/Γενική...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Άρα, θα βγούν ''νέοι'' πίνακες...Σωστά;
Πώς μας έμπλεξαν έτσι, ρε π@@@@η μου!!~!
Δηλαδή, είναι τόσο δύσκολο να ξεκαθαρίσουν αυτό που έχουν στο μυαλό ( ;;;; ) τους;; Γρίφοι, μισόλογα, Ειδική/Γενική...

Μέχρι να υπάρξουν επίσημες ανακοίνωσεις, υπάρχει περιθώριο για ανάπτυξη εικασιων και σεναρίων, δυστυχώς. Ακόμα και η σημερινή ανακοίνωση, που σε εμένα φαντάζει απόλυτα ξεκάθαρη (παλαιοί πίνακες παντού), ερμηνεύεται διαφορετικά από άλλους συναδέλφους. Οπότε περιμένουμε...

Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Για μένα δεν είναι ξεκάθαρο. Και νομίζω οτι κι εκείνοι αφήνουν σκόπιμα τον χρόνο να περνάει.
Είχαν (ακόμα έχουν) τη δυνατότητα να συμπεριλάβουν την προϋπηρεσία, τους νέους πτυχιουχους.
Αν, τυχόν, πάμε με παλιούς-παγωμένους πίνακες, θα πρέπει να μας εξηγήσουν το γιατί...

Αποσυνδεδεμένος giannis1881

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Άρα, θα βγούν ''νέοι'' πίνακες...Σωστά;
Πώς μας έμπλεξαν έτσι, ρε π@@@@η μου!!~!
Δηλαδή, είναι τόσο δύσκολο να ξεκαθαρίσουν αυτό που έχουν στο μυαλό ( ;;;; ) τους;; Γρίφοι, μισόλογα, Ειδική/Γενική...
Έχεις δίκιο να εκνευρίζεσαι..και εγώ έτσι νιώθω μας έχουν σπάσει τα νεύρα. Πάντως ας μην προτρεχουμε...

Αποσυνδεδεμένος giannis1881

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Για μένα δεν είναι ξεκάθαρο. Και νομίζω οτι κι εκείνοι αφήνουν σκόπιμα τον χρόνο να περνάει.
Είχαν (ακόμα έχουν) τη δυνατότητα να συμπεριλάβουν την προϋπηρεσία, τους νέους πτυχιουχους.
Αν, τυχόν, πάμε με παλιούς-παγωμένους πίνακες, θα πρέπει να μας εξηγήσουν το γιατί...
Ειδικά στην γενική δεν υπάρχει λόγος να μην μετρήσει η φετινή προϋπηρεσία ή να μπουν νέοι πτυχιούχοι/αποκλεισμένοι από την στιγμή που δεν εφαρμόστηκε ο νέος νόμος όπως στην ειδική!

Αποσυνδεδεμένος teacher80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Στη γενική η αλήθεια είναι ότι και στο δικό μου μυαλό εφόσον στη γενική δε βγήκε προκήρυξη η ισχύς παλιών πινάκων τίθεται εν αμφιβόλω! Στην ειδική είναι πιο απλά τα πράγματα...Θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Ειδικά στην γενική δεν υπάρχει λόγος να μην μετρήσει η φετινή προϋπηρεσία ή να μπουν νέοι πτυχιούχοι/αποκλεισμένοι από την στιγμή που δεν εφαρμόστηκε ο νέος νόμος όπως στην ειδική!

Ο λόγος είναι η έγκαιρη πρόσληψη των αναπληρωτών, που πρέπει να γίνει σε λιγότερο από 6 εβδομάδες! Αυτή είναι η βασική επιδίωξη του υπουργείου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2019, 07:48:44 μμ από mtsag »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 598

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.05 δευτερόλεπτα. 27 ερωτήματα.