*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]  (Αναγνώστηκε 266253 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giapap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 09:41:00 μμ »
Eγω το λεω παντως ...εφοσον κριθηκαν παρανομοι απο το δικαστηριο...εαν βεβαια δεχεσαι αυτη την παρανομια...τοτε θα πρεπει να εισαι ετοιμος  να δεχτεις και αλλες...δυστυχως...Η ο νομος ειναι νομος...η αλλιως δεχομαστε ολοι το "πονηρο " κρατος και μετα ουρλιαζουμε... :(

Αν τώρα απαιτείς απόλυση όσων αποδείχτηκε ότι ο διορισμός τους ήταν αντισυνταγματικός...να το πεις ρητά και κατηγορηματικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:56:13 »

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 10:02:02 μμ »
ωραία και καλά όλα αυτά που λέτε ,ΟΜΩΣ,δεν είναι δυνατόν να συνεχίσει να υπάρχει ο θεσμός της μονιμότητας και κάποιοι να απολαμβάνουν όλα τα αγαθά που απορέουν από αυτη και οοοοοολοι οι άλλοι με ίδια πτυχία και ασεπ και μεταπτυχιακά και και και να είναι άνεργοι και να μη προκειται ποτέ να δούν δημόσιο σχολείο ....δυστυχώς δεν είναι θέμα η κατσίκα του γείτονα αλλά είναι θέμα κοινωνικής δικαιοσύνης αφού τον ασεπ τον εξεφτιλίσανε αφού την επετηρίδα την εξεφτιλίσανε αφού δεν γίνετε τίποτα και με τα μεταπτυχιακά τότε δεν γίνεται κάποιοι να πέρνουν βρέξει χιονίσει ενα χιλιάρικο με άδειες με σταθερή εργασία και να προγραμματίζουν τη ζωή τους και οι άλλοι δεξιά και αριστερά ,στη συγκεκριμένη περίπτωση των εκπαιδευτικών η κατσίκα δεν είναι των μονίμων είναι των αδιόριστων που την κατασπάραξαν οι μόνιμοι από ότι φένεται....ή κλείνουν τα σχολεία με ότι αυτό συνεπάγεται και υπάρχει έντονη συμπαράσταση σε όλους, ασεπ,προυπηρεσία,μεταπτυχιακά  από το μόνιμο εκπαιδευτικό προσωπικό ή τέλος στη μονιμότητα ...έτσι απλά ...όλα τα άλλα είναι να αγαπιόμαστε....δεν γίνεται κάποιοι να είναι στο περιθώριο και κάποιοι άλλοι να απολαμβάνουν σταθερή ζωή με ίδια προσόντα ....για λίγο ναι ίσως μπορεί να συμβεί λόγο κρίσης εδώ μιλάμε για δεκαετίες, γενιά ολόκληρη ξεκληρίστηκε ..δεν γίνεται να συνεχιστεί αυτό.Το τελευταίο 'εγκλημα που κάνανε με το να διορίσουν μόνο όοσυς προσέφυγαν παρακάπτωντας τη σειρά του πίνακα ,να έχουν δεκαετίες αδιόριστους αναπληρωτές ,να έχουν αδιόριστους νέους πτυχιούχους χωρίς καμία διαδικασία διορισμού και δυνατότητα διορισμού πρέπει  να γίνει παράδειγμα προς αποφυγή και δείχνει σε όλους οτι ο μόνιμος κόσμος δεν έχει τα ανατανακλαστικά που πρέπει..ακόμα και σήμερα βλέπω και γνωρίζω εκπαιδευτικούς που στη τάξη δεν πατάνε μετά απο συγκεκριμένη ώρα.ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ αφυπνιστείτε η κοροιδ'ια συνεχίζεται πάρτε όλοι δραστικά μέτρα.

Έχεις ένα αφήγημα , ΜΗ ξεφεύγοντας απ'τη νοοτροπία που μας οδήγησε εδώ: Αλλά ΑΔΥΝΑΤΟΝ και το να γίνει κατανοητόν τί έφταιξε, γιατί συνεχίζει να "φταίει" και οι ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ μας που αναπαράγουμε εδώ και γενιές επί γενιών αδύνατον να ξεφύγουμε.

Όσο για το τελευταίο:
ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ αφυπνιστείτε η κοροιδ'ια συνεχίζεται πάρτε όλοι δραστικά μέτρα.
όσο κι ΑΝ αναφέρεσαι στους μόνιμους, θα γίνει ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ: Έεεεεεεερχεται, και μετά ΑΣ πείτε ό,τι.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 10:07:47 μμ »
Εχετε πλάκα ορισμένοι ! Αντί να σας φταίει το υπουργείο που δεν διορίζει παρόλα τα κενά που υπάρχουν σας φταίνε οι μόνιμοι ! Ευτυχώς που είστε αδιόριστοι ! Κρίμα όμως για την μερίδα των συναδέλφων που είναι άξιοι και βρίσκονται έξω από τα σχολεία !

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 10:28:00 μμ »
το υπουργείο αγαπητέ φίλε είναι ο προιστάμενος των μονίμων ,οι μόνιμοι με κάποιο τρόπο διορίστηκαν ,δεν γίνεται επι δεκαετίες να αλλάζουν τα συστήματα πρόσληψης να μην τηρούνται να γίνονται δικαστήρια να γίνονται προσφυγές να πηγαίνουν για εργασία δεκαετίες κάποιοι με φόβο ότι την επόμενη χρονια δεν θα δουλεύουν ,νέοι πτυχιούχοι να μη βλέπουν κανένα τρόπο διορισμού και να βλέπουν ότι διορίζεται η θέση  1000 γραπτού διαγωνισμού παρακάπτωντας τη θέση 200 την ίδια στιγμή που καποιοι  με ίδια πτυχία απολαμβάνουν προνόμια και τα βαπτίζουν κατσίκα ,αν οι μόνιμοι υπηρετούν ένα φορέα που διαλύει κάθε συνοχή σε κάθε κλάδο μη τηρώντας τούς νόμους καταπατώντας το σύνταγμα τότε ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΜΟΝΙΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΥΠΕΡ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΟΥς ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩς ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ αν δεν το κανουν αυτο δυστυχως χανουν το ηθικο δικαιωμα να απολαμβανουν προνομια γιατι και υπηρετουν φορεα που παρανομει και εκπαιδευουν ταυτοχρονα τα παιδια των αδιοριστων συναδελφων τους,οχι αγαπητε φιλε τα δικα σου δικα μου και τα δικα μου δικα μου αυτο δεν γινεται,τα αλλα περι ποιος αξιζει διορισμο δεν είσαι ο αρμόδιος να κρίνει ,παραιτήσου μπες στη σειρα βίωσε ολο αυτό και μετά ελα να μας πείς τη γνώμη σου ξανά,εδώ μιλάμε για ανθρώπους διορισμενους που ούτε επετηρίδα ήτανε ουτε ασεπ εδωσαν και είναι διορισμένοι αυτο το σύστημα ακολούθησαν και εσύ τώρα μιλάς για μονίμους κλπ... ΕΜΕΙς ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΦΙΛΕ ΔΕ ΧΡΩΣΤΑΜΕ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:56:13 »

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 10:39:48 μμ »
Ότι οι μόνιμοι αντιμετωπίζουν τους αναπληρωτές ως πολίτες β' κατηγορίας είναι αλήθεια. Ότι οι αναπληρωτές κινούνται αθλιωδώς για να εξασφαλίσουν αντισυνταγματικές (40%) ρυθμίσεις διορισμού τους κι αυτό είναι αλήθεια. Με απλά λόγια όποιος μπαγλαμάς διάβαζε αντίς να δημοσιοσχετίζεται καλά να πάθει. Ούτε μόνιμος ούτε αναπληρωτής. Να πάει σ' άλλη χώρα γιατί εδώ είμαστε και πολύ μάγκες για ν' αφήνουμε τέτοιους απροσάρμοστους περιθωριακούς να χαλάν την πιάτσα.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 11:01:30 μμ »
το υπουργείο αγαπητέ φίλε είναι ο προιστάμενος των μονίμων ,οι μόνιμοι με κάποιο τρόπο διορίστηκαν ,δεν γίνεται επι δεκαετίες να αλλάζουν τα συστήματα πρόσληψης να μην τηρούνται να γίνονται δικαστήρια να γίνονται προσφυγές να πηγαίνουν για εργασία δεκαετίες κάποιοι με φόβο ότι την επόμενη χρονια δεν θα δουλεύουν ,νέοι πτυχιούχοι να μη βλέπουν κανένα τρόπο διορισμού και να βλέπουν ότι διορίζεται η θέση  1000 γραπτού διαγωνισμού παρακάπτωντας τη θέση 200 την ίδια στιγμή που καποιοι  με ίδια πτυχία απολαμβάνουν προνόμια και τα βαπτίζουν κατσίκα ,αν οι μόνιμοι υπηρετούν ένα φορέα που διαλύει κάθε συνοχή σε κάθε κλάδο μη τηρώντας τούς νόμους καταπατώντας το σύνταγμα τότε ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΜΟΝΙΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΥΠΕΡ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΔΙΟΡΙΣΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΟΥς ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩς ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ αν δεν το κανουν αυτο δυστυχως χανουν το ηθικο δικαιωμα να απολαμβανουν προνομια γιατι και υπηρετουν φορεα που παρανομει και εκπαιδευουν ταυτοχρονα τα παιδια των αδιοριστων συναδελφων τους,οχι αγαπητε φιλε τα δικα σου δικα μου και τα δικα μου δικα μου αυτο δεν γινεται,τα αλλα περι ποιος αξιζει διορισμο δεν είσαι ο αρμόδιος να κρίνει ,παραιτήσου μπες στη σειρα βίωσε ολο αυτό και μετά ελα να μας πείς τη γνώμη σου ξανά,εδώ μιλάμε για ανθρώπους διορισμενους που ούτε επετηρίδα ήτανε ουτε ασεπ εδωσαν και είναι διορισμένοι αυτο το σύστημα ακολούθησαν και εσύ τώρα μιλάς για μονίμους κλπ... ΕΜΕΙς ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΦΙΛΕ ΔΕ ΧΡΩΣΤΑΜΕ.

Σκεφτόμουν σε όλο αυτό το παραλογισμό που έχεις τι να απαντήσω αλλά πραγματικά δεν έβρισκα κάτι ! Δεν θα ήθελα να σε έχω συνάδελφο ούτε αναπληρωτή με την ψυχή που κουβαλάς ! 15 χρόνια ραχουλες έτρεχα αλλά δεν τα έβαλα ποτέ με κανένα μόνιμο ! Τι μου έφταιγαν  οι μόνιμοι γιατί δεν διόριζε το υπουργείο ! Φταίνε οι μαθητές σε ένα σχολείο αν οι προϊστάμενοι τους ( καθηγητές , διευθυντής ) είναι χαζοί ! Φταίνε οι μόνιμοι γιατί το κράτος δεν διορίζει ! Τα θέλεις και τα λες ! Με την ίδια λογική να μην δουλεύεις και εσυ αναπληρώτρια γιατί αυτοί που είναι στα φροντιστήρια έχουν λιγότερα προνόμια από εσένα ! Η λογική του παραλογισμού σε όλο της το μεγαλείο !

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 12, 2019, 11:21:25 μμ »
Σκεφτόμουν σε όλο αυτό το παραλογισμό που έχεις τι να απαντήσω αλλά πραγματικά δεν έβρισκα κάτι ! Δεν θα ήθελα να σε έχω συνάδελφο ούτε αναπληρωτή με την ψυχή που κουβαλάς ! 15 χρόνια ραχουλες έτρεχα αλλά δεν τα έβαλα ποτέ με κανένα μόνιμο ! Τι μου έφταιγαν  οι μόνιμοι γιατί δεν διόριζε το υπουργείο ! Φταίνε οι μαθητές σε ένα σχολείο αν οι προϊστάμενοι τους ( καθηγητές , διευθυντής ) είναι χαζοί ! Φταίνε οι μόνιμοι γιατί το κράτος δεν διορίζει ! Τα θέλεις και τα λες ! Με την ίδια λογική να μην δουλεύεις και εσυ αναπληρώτρια γιατί αυτοί που είναι στα φροντιστήρια έχουν λιγότερα προνόμια από εσένα ! Η λογική του παραλογισμού σε όλο της το μεγαλείο !
Μήπως εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Έχεις παει να αναλάβεις υπηρεσία μετά από 17ωρο ταξείδι περιμένοντας όρθιος μαζί με άλλους αναπληρωτήρες σε γραφεία δευτεροβάθμιας γεμάτα ''συναδέλφους'' που δεν μπορούν για εκείνη τη μία μέρα να εξυπηρετήσουν αλλά πρέπει συνεχίζουν να επισεικνύουν προκλητικά πόσο ευχάριστα περνάνε. Έχεις πάει να ζητήσεις να σε καλύψουν για μια μέρα για να προλάβεις να ταξιδέψεις  να δεις τα παιδιά σου και να σου λέει ''συνάδελφος'' ότι δεν γίνεται, ενώ προκλητικά δεν εμφανίζονται όποτε τους καπνίσει. Έχει τύχει να αμείβεσαι λιγότερο και υπό χείριστες συνθήκες από ΤΕΙτζή του βουνού έχοντας εσύ μεταπτυχιακά από βαρβάτα πανεπιστήμια; Σοθ φαίνεται τίποτα από όλα αυτά ξένο;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 12:13:27 πμ »
Μήπως εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Έχεις παει να αναλάβεις υπηρεσία μετά από 17ωρο ταξείδι περιμένοντας όρθιος μαζί με άλλους αναπληρωτήρες σε γραφεία δευτεροβάθμιας γεμάτα ''συναδέλφους'' που δεν μπορούν για εκείνη τη μία μέρα να εξυπηρετήσουν αλλά πρέπει συνεχίζουν να επισεικνύουν προκλητικά πόσο ευχάριστα περνάνε. Έχεις πάει να ζητήσεις να σε καλύψουν για μια μέρα για να προλάβεις να ταξιδέψεις  να δεις τα παιδιά σου και να σου λέει ''συνάδελφος'' ότι δεν γίνεται, ενώ προκλητικά δεν εμφανίζονται όποτε τους καπνίσει. Έχει τύχει να αμείβεσαι λιγότερο και υπό χείριστες συνθήκες από ΤΕΙτζή του βουνού έχοντας εσύ μεταπτυχιακά από βαρβάτα πανεπιστήμια; Σοθ φαίνεται τίποτα από όλα αυτά ξένο;
Έχω πετύχει συναδέλφους μόνιμους που με έχουν βοηθήσει και διευθυντές που ήταν άψογοι επειδή ήμουν αναπληρωτής ! Γενικά έχω να θυμάμαι σχεδόν μόνο καλές αναμνήσεις από τους μόνιμους συναδέλφους και από τους αναπληρωτές ! Αρκετά με τις συνωμοσίες με τους κακούς συναδέλφους όχι ότι δεν υπάρχουν και αυτοί . Μια φορά τσακώθηκα με συνάδελφο και αυτός ήταν αναπληρωτής !

Αποσυνδεδεμένος giapap

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 12:29:58 πμ »
15 χρόνια...αρα και εσυ μόνιμος ησουν εστω και προσωρινώς...αλλά συνάδελφοι σου με 2-3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ είναι άνεργοι χρόνια τώρα...και απο την αλλη ποιος μπορει να τρεχει 15 χρονια σε ραχουλες με οικογενεια...Ο καθενας το βλεπει απο την προσωπικη του εντελώς σκοπια ...Οι μονιμοι μπορουν να κανουν πολλα....δυστυχως ...περα απο δημοσιες σχεσεις , φεισμπουκι,...τεράστια (Υποκριτικά ) χαμόγελα...ειναι σαν να λενε στους υπολοιπους στα @@@ μας...δυστυχως αυτο εισπρατω... >:(

Σκεφτόμουν σε όλο αυτό το παραλογισμό που έχεις τι να απαντήσω αλλά πραγματικά δεν έβρισκα κάτι ! Δεν θα ήθελα να σε έχω συνάδελφο ούτε αναπληρωτή με την ψυχή που κουβαλάς ! 15 χρόνια ραχουλες έτρεχα αλλά δεν τα έβαλα ποτέ με κανένα μόνιμο ! Τι μου έφταιγαν  οι μόνιμοι γιατί δεν διόριζε το υπουργείο ! Φταίνε οι μαθητές σε ένα σχολείο αν οι προϊστάμενοι τους ( καθηγητές , διευθυντής ) είναι χαζοί ! Φταίνε οι μόνιμοι γιατί το κράτος δεν διορίζει ! Τα θέλεις και τα λες ! Με την ίδια λογική να μην δουλεύεις και εσυ αναπληρώτρια γιατί αυτοί που είναι στα φροντιστήρια έχουν λιγότερα προνόμια από εσένα ! Η λογική του παραλογισμού σε όλο της το μεγαλείο !
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2019, 01:07:15 πμ από giapap »

Αποσυνδεδεμένος βερα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 09:07:26 πμ »
Πιστευω ο τι οι μόνιμοι εκπαιδευτικοι φταίνε γιατί δεν απεργούν όταν ανεβαζουν το ωράριο, δεν βγαίνουν να διαμαρτυρηθούν όταν συγχωνευουν τμηματα, δεν συνταξιοδοτουνται και δουλεύουν μέχρι τα γεράματα μήπως χάσουν κάνα ευρώ, ενώ μπορούν. Ειναι αυτοι που μπορουν να πιεσουν για να μην υποβαθμιζεται καθημερινα η εκπαιδευση .Δεν βοηθανε ομως γιατι σκεφτονται πως καλα ειναι και ετσι.Όσο για τη συμπεριφορά τους παντού υπαρχουν και οι ωραιοι και οι ξυνοι.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 09:45:32 πμ »
15 χρόνια...αρα και εσυ μόνιμος ησουν εστω και προσωρινώς...αλλά συνάδελφοι σου με 2-3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ είναι άνεργοι χρόνια τώρα...και απο την αλλη ποιος μπορει να τρεχει 15 χρονια σε ραχουλες με οικογενεια...Ο καθενας το βλεπει απο την προσωπικη του εντελώς σκοπια ...Οι μονιμοι μπορουν να κανουν πολλα....δυστυχως ...περα απο δημοσιες σχεσεις , φεισμπουκι,...τεράστια (Υποκριτικά ) χαμόγελα...ειναι σαν να λενε στους υπολοιπους στα @@@ μας...δυστυχως αυτο εισπρατω... >:(

Και άλλοι συνάδελφοι μου δουλεύουν στη ΝΑΣΑ τι να κάνουμε τώρα να ζητήσω να απολυθούν γιατί δεν δουλεύω και εγώ ! Ασε για τις απεργίες , που έκανα σε όλες και ας ήμουν αναπληρωτής , να μην σου πω το ποσοστό που συμμετείχαν οι αναπληρωτές ! Στις 26 Αυγούστου μαζεύτηκαν και 50 αναπληρωτές  έξω από το υπουργείο ! Δεν υπάρχει διάθεση για διαμαρτυρία από κανέναν ! Όλοι μέσα από το πληκτρολόγιο από την άνεση του σπιτιού φωνάζουν ! Δεν ξεσηκώνεται εύκολα ο κόσμος ! Που είναι όλοι αυτοί οι νέοι έξω από το υπουργείο να διαμαρτυρηθούν που δεν δουλεύουν ! Πίνουν  καφέ χαλαρά και φωνάζουν από το φβ για τα δικαιώματα τους ! Άμα δεν βρέξεις πόδι ψάρι δεν τρως που λέει και μια παροιμία !

Αποσυνδεδεμένος elduderinoxy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 102
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 11:45:46 πμ »
Γιαυτό λοιπόν άμα τους κοπεί η μονιμότητα και μπούν στο ίδιο λούκι θα δείς για πότε θα αρχίσουν να ουρλιάζουν και να μας καταλαβαίνουν,τώρα πέρα βρέχει,σου λέει ο άλλος εγώ ασεπ δεν έδωσα επετηρίδα δεν ήμουν διορισμένος είμαι άστους να κόψουν το λαιμό τους μη μιλάς.ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ Η ΚΑΤΣΙΚΑ ΜΟΥ.

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 13, 2019, 11:56:09 πμ »
Πάντως, μετά από καιρό, όλο και πληθαίνουν οι φωνές που μιλάνε για ανάγκη διορισμών και στη γενική. Ελπίζω να αρχίσουν να το σκέφτονται και στο υπουργείο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 402

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.