*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]  (Αναγνώστηκε 267611 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #364 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 10:25:13 μμ »
Έχω δει καθηγητή με επιτυχία στον ΑΣΕΠ να είναι σε κόντρα με την τάξη και να μην τον χωνεύουν και να μην γίνεται μάθημα και καθηγητή χωρίς ΑΣΕΠ να του κάθονται μέσα στρατιωτάκια και να γίνεται μια χαρά δουλειά. Και τους έχω δει εν ώρα μαθήματος επειδή με είχαν πάρει για κάποιους μήνες ειδική αγωγή, οπότε ήμουν μέσα και τα έβλεπα.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:12 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2885
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #365 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 10:53:33 μμ »
Γενικά οι ασεπίτες έχουν κάποια θεματάκια. Εμμονές. Με αξιοκρατίες κι άλλα τέτοια ακατανόητα κι οπισθοδρομικά. Προβληματικές περιπτώσεις. Ας τους αγνοήσομε συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #366 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 11:36:57 μμ »
Οι συνάδελφοι αυτοί ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ εχουν κλέψει τις θέσεις χιλιάδων συνάδελφων και μαλιστα με απόφαση δικαστηρίων...Οι συνάδελφοι αυτοι οι περισσότεροι θα μείνουν αδικαίωτοι...ενω οι παπατζήδες συνεχίζουν κανονικά την ντολτσε-βιτα... Αυτα για αυτους ΧΩΡΙΣ ΑΣΕΠ...οι οποιοι μπορουσαν να δωσουν σε τουλαχιστον 3-4 ...γιατι να δωσουν κοροιδα ειναι σαν και τα αλλα να διαβαζουν για το γραπτο 1-2-3 φορες.... >:(
Δεν εχω καμμια προθεση να ανοιξω διαλογο μαζι σου μα αφου απαντησες ειμαι υποχρεωμενος να το κανω.Εγω ποτε δεν ειπα ποιος εχει δικαιο και ποιος οχι.Εγραψα για μια περιπτωση γνωστου μου.... που δυστυχως αν κανεις αν ασχοληθεις λιγο με τους πινακες οι περιπτωσεις ειναι δεκαδες...φυσικα ο καθενας για τους δικους του λογους δεν εκανε αιτηση.Επισης πριν απο πολυ καιρο ειχα γραψει οτι θα ερθει η μερα που θα υπαρξει κοντρα και μεταξυ επιτυχοντων.Περιπτωση με τους τελευταιους διορισμους οπου συναδελφος επιτυχων και θεση 1500 και χωρις προσφυγη εχασε την θεση διορισμου απο συναδελφο με θεση 2000 αλλα με προσφυγη και μαλιστα εβριζε γιατι δεν το γνωριζε λεγοντας οτι για τον αλλο εβαλε το χερακι του ο Λοβερδος....ο Γαβρογλου...κτλ Να ειμαστε λοιπον προσεκτικοι στις εκφρασεις μας..

Αποσυνδεδεμένος Conserva(-tive)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #367 στις: Οκτώβριος 19, 2019, 11:57:41 μμ »
Εβαλε το χερακι του ο Λοβερδος για να επηρεάσει τους δικαστές ? Έχεις στοιχεία πάνε στην δικαιοσύνη ειδάλλως λες ψέματα...κάτι που συνηθίζουν οι παπατζήδες χωρίς ΑΣΕΠ... 8)

Περιπτωση με τους τελευταιους διορισμους οπου συναδελφος επιτυχων και θεση 1500 και χωρις προσφυγη εχασε την θεση διορισμου απο συναδελφο με θεση 2000 αλλα με προσφυγη και μαλιστα εβριζε γιατι δεν το γνωριζε λεγοντας οτι για τον αλλο εβαλε το χερακι του ο Λοβερδος....ο Γαβρογλου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:12 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #368 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 12:14:41 πμ »
Έχω δει καθηγητή με επιτυχία στον ΑΣΕΠ να είναι σε κόντρα με την τάξη και να μην τον χωνεύουν και να μην γίνεται μάθημα και καθηγητή χωρίς ΑΣΕΠ να του κάθονται μέσα στρατιωτάκια και να γίνεται μια χαρά δουλειά. Και τους έχω δει εν ώρα μαθήματος επειδή με είχαν πάρει για κάποιους μήνες ειδική αγωγή, οπότε ήμουν μέσα και τα έβλεπα.
Το γεγονός που περιγράφεις μπορεί άνετα να συμβεί και αντιστρόφως: συνάδελφος χωρίς επιτυχία στο ΑΣΕΠ, να μην μπορεί να αρθρώσει λέξη στην τάξη ή οι μαθητές να βαριουνται αφόρητα στο μάθημα.
Δε νομίζω ότι είναι επιχείρημα.
Γεγονός αναμφισβήτητο, το οποίο προκάλεσε ομολογουμένως αργά , την απόφαση 527/15 του ΣτΕ, είναι οι "περίφημες" μεταβατικές ρυθμίσεις, μέσω των οποίων "ακυρώθηκε" ουσιαστικά ο νόμος περί διορισμού των εκπαιδευτικών.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #369 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 12:27:06 πμ »
Εβαλε το χερακι του ο Λοβερδος για να επηρεάσει τους δικαστές ? Έχεις στοιχεία πάνε στην δικαιοσύνη ειδάλλως λες ψέματα...κάτι που συνηθίζουν οι παπατζήδες χωρίς ΑΣΕΠ... 8)
Αντε παλι....το χερακι δεν μπηκε να επηρεασει δικαστες...αλλα οπως ειπε ο πρωτος ...οι ταδε ειχαν ενημερωσει τον δευτερο επειδη ηταν δικο τους παιδι πως θα κινηθει νομικα κανοντας προσφυγη.

Αποσυνδεδεμένος Conserva(-tive)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #370 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 12:33:03 πμ »
Μαζι με αυτον ενημερωσαν και καμια 500ρια αλλους απο οτι φαινεται...Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...Εκτιθεσαι... ;)

Αντε παλι....το χερακι δεν μπηκε να επηρεασει δικαστες...αλλα οπως ειπε ο πρωτος ...οι ταδε ειχαν ενημερωσει τον δευτερο επειδη ηταν δικο τους παιδι πως θα κινηθει νομικα κανοντας προσφυγη.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #371 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 12:39:58 πμ »
Μαζι με αυτον ενημερωσαν και καμια 500ρια αλλους απο οτι φαινεται...Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα...Εκτιθεσαι... ;)
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ .....

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2885
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #372 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 12:42:27 πμ »
Συνάδελφε tolakis τα γνωστός γνωστού και μου 'πε ο φίλος που του το 'πε ο άλλος φίλος άσ' τα για τα μεσημεριανάδικα. Εδώ είναι εκπαιδευτικό φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #373 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 01:13:57 πμ »
Μήπως να κλείσει οριστικά το θέμα με τη δικαίωση των 400+ συναδέλφων του 2008; Δικαιώθηκαν βάσει του Συντάγματος. Τα υπόλοιπα είναι αερολογιες. Υπήρξαν ονομαστικές προσφυγές.
α) Όσοι νιώθουν αδικημένοι, επειδή δεν γνώριζαν για την προσφυγή, μπορούν να στραφούν κατά της πολιτικής βούλησης της προηγούμενης κυβέρνησης.

β) Όσοι συνάδελφοι *δε, γνώριζαν και δεν προσέφυγαν, ας σκεφτούν ότι είναι υπεύθυνοι λόγω της αδιαφορίας που επέδειξαν.

Μεν - *δε ( όχι δεν).
Υ.Γ με τον αντιθετικό σύνδεσμο δε, δήλωσα αντίθεση.

Το πρόβλημα είναι ότι ορισμένοι επιτυχόντες του 2008, κατηγορούν κάποιους συναδέλφους τους που δικαιώθηκαν ως χαμηλοβαθμους ή ότι είχαν επαφές με στελέχη της προηγούμενης κυβέρνησης.
Για αυτό το λόγο έγραψα το παραπάνω σχόλιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 20, 2019, 08:58:06 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Nektarios/filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #374 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 08:28:45 πμ »
ΡΕΑ ,το να χαρακτηριζεις συλλήβδην ανεύθυνους όσους δεν το γνωριζαμε είναι τουλάχιστον επιπόλαιο, πρόχειρο &εξαπλουστευμένο. Αφ ης στιγμής εχουν το δικαίωμα να προσφύγουν στη δικαιοσύνη, δεν καταλαβαίνω πού ακριβώς είναι το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #375 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 09:29:05 πμ »
Έχω δει καθηγητή με επιτυχία στον ΑΣΕΠ να είναι σε κόντρα με την τάξη και να μην τον χωνεύουν και να μην γίνεται μάθημα και καθηγητή χωρίς ΑΣΕΠ να του κάθονται μέσα στρατιωτάκια και να γίνεται μια χαρά δουλειά. Και τους έχω δει εν ώρα μαθήματος επειδή με είχαν πάρει για κάποιους μήνες ειδική αγωγή, οπότε ήμουν μέσα και τα έβλεπα.

Ε τότε να βάζομε μέσα με λοταρία  ;D!!

ή να ρωτάμε τον ένα συνάδελφο να μας λέει αν ο άλλος συνάδελφος είναι καλός!!!

Ούτε αξιολόγηση ούτε τίποτα.

Μπορούμε αυτό το νόουχάου να τα πούμε και στους "ξένους" γιατί αυτοί για να βάλλουν άνθρωπο να κάνει μάθημα σε δημόσιο σχολείο τον πατάνε κάτω στην αξιολογηση , αλλά αυτών τα παιδιά δεν πάνε στα φροντιστηρια  :o και οι γονείς βέβαια δεν σκάνε 500ρικα το μήνα !??!

Ηλίθιοι μωρέ.

Εδώ στο Ελλάντα είναι το σύστημα το καλό. Να αράζει ο δάσκαλος στο δημόσιο, να βγάζει και ο φροντιστηριούχος το μεροκόματο.

Αμ πώς?






Αποσυνδεδεμένος nikos99

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #376 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 09:52:20 πμ »
Όλοι εσείς που έχετε ''επιτυχίες'' στον Γραπτό του ΑΣΕΠ (του 2006, του 2008), πως και δεν έχετε μεγάλες προϋπηρεσίες; Γιατί διαφωνείτε, συνεπώς, με το προσοντολόγιο του Γαβρόγλου; Προς το συμφέρον σας είναι...
Εκτός, κι αν είχατε τη δυνατότητα να δουλέψετε ως ταπεινοί αναπληρωτές, αλλά επειδή δεν το αντέχει το αριστοκρατικό ''εγώ'' σας, την απορρίψατε ως κάτι παρακατιανό...
Μια ερώτηση έχω να σας κανω (με καλή προαιρεση, πάντα)...Οι διαγωνισμοί του 2006, του 2008 προέβλεπαν συγκεκριμένο αριθμό προσλήψεων. Σωστά; Δεν σημαινει οτι όσοι έγραψαν πάνω απο 50%, θα διοριστούν κιολας... Σωστά;

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #377 στις: Οκτώβριος 20, 2019, 09:57:40 πμ »
Όλοι εσείς που έχετε ''επιτυχίες'' στον Γραπτό του ΑΣΕΠ (του 2006, του 2008), πως και δεν έχετε μεγάλες προϋπηρεσίες; Γιατί διαφωνείτε, συνεπώς, με το προσοντολόγιο του Γαβρόγλου; Προς το συμφέρον σας είναι...
Εκτός, κι αν είχατε τη δυνατότητα να δουλέψετε ως ταπεινοί αναπληρωτές, αλλά επειδή δεν το αντέχει το αριστοκρατικό ''εγώ'' σας, την απορρίψατε ως κάτι παρακατιανό...
Μια ερώτηση έχω να σας κανω (με καλή προαιρεση, πάντα)...Οι διαγωνισμοί του 2006, του 2008 προέβλεπαν συγκεκριμένο αριθμό προσλήψεων. Σωστά; Δεν σημαινει οτι όσοι έγραψαν πάνω απο 50%, θα διοριστούν κιολας... Σωστά;

Δεν υπήρχε σε όλους τους κλάδους η δυνατότητα να δουλέψει κάποιος ως αναπληρωτής μετά από επιτυχία στον ΑΣΕΠ. Καλό θα είναι να μη γινόμαστε προσβλητικοί όταν δεν γνωρίζουμε όλα τα δεδομένα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159588
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 384

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.