*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]  (Αναγνώστηκε 267640 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1190 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 01:38:20 μμ »
Οι διαδικασίες φαίνεται να τρέχουν με χίλια. Από κει και πέρα ο πόνος μερικών που, αντίς να χαίρουνται με τους προσεχείς δικούς τους διορισμούς, βγάζουν χολή για τους δικαστικούς ολοφάνερος. ;D Δεν είμαι βέβαιος, επίσης, πως δε θα υπάρξουν τροποποιήσεις στο νόμο Γαβρόγλου. Θα φανεί τις μέρες που 'ρχονται στην ψήφιση των νομοσχεδίων. Καλά Χριστούγεννα παιδιά!

Κάποια μέλη χαίρονται, γιατί νομίζουν ότι οι επικειμενοι διορισμοί στη γενική αγωγή, θα εμποδίσουν να γίνουν διορισμοι μετά από δικαστικές αποφάσεις. Τέτοια άγνοια.
Ιδού η απόδειξη:

@;
"Μπράβο στο υπουργείο που προχώρησε σε αυτήν την ενέργεια ,να γίνουν δηλαδή διορισμοί με νόμο και όχι με δικαστικές αποφάσεις."
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2019, 01:59:49 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:26:48 »

Αποσυνδεδεμένος misanofagos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 419
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1191 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 01:45:47 μμ »
Ενδιαφέρον θα είχε να μας πει ο Κορδής που ασχολείται με στατιστικά ηλικιών των μονίμων τι σόι ηλικιακή ανανέωση θα γίνει με αυτό το νόμο τερατούργημα του πονηρού μουστάκια. Προβλέπω ο μ.ο. ηλικίας να μένει ίδιος....

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1192 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 01:53:19 μμ »
Η προυπηρεσία θα είναι όση παρουμε μεχρι 24/2;

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1193 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 01:59:38 μμ »
Όχι.
Εσύ δε θα πάρεις καθόλου. Ρώτησες 10 φορές το ίδιο πράγμα, σου απάντησαν και ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΕ ΑΠΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:26:48 »

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1194 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 02:46:40 μμ »
Κάποια μέλη χαίρονται, γιατί νομίζουν ότι οι επικειμενοι διορισμοί στη γενική αγωγή, θα εμποδίσουν να γίνουν διορισμοι μετά από δικαστικές αποφάσεις. Τέτοια άγνοια.
Ιδού η απόδειξη:

@;
"Μπράβο στο υπουργείο που προχώρησε σε αυτήν την ενέργεια ,να γίνουν δηλαδή διορισμοί με νόμο και όχι με δικαστικές αποφάσεις."
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 26, 2019, 08:43:18 μμ από Arieta »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1195 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 03:24:21 μμ »
Συγνώμη αλλά έχω άλλη ενημέρωση από τον δικηγόρο μου που συζήτησε με το υπουργείο.. Η θα μας μοριοδοτησουν τους ασεπ στο προσοντολογιο η θα μας διορίσουν παράλληλα στο επόμενο διάστημα .. Αυτή είναι η μέχρι τώρα πληροφόρηση που έχω ως υψηλοβαθμη επιτυχουσα του ασεπ του 2008..Θα δούμε τι θα αποφασίσει το υπουργείο αφού βγουν όλες οι δικαστικές αποφάσεις..

Το συγκεκριμένο μέλος γράφει αυτά που επιθυμεί.Δε σημαίνει ότι θα γίνουν. Απλώς δε θέλει να διοριστούν Ασεπίτες. Εμείς συζητάμε με τους δικηγόρους μας.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1196 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 04:29:19 μμ »
Τζάμπα τρεχετε στους δικηγορους. Δικαιωμα σας βεβαια. Και εγω αυτο θα εκανα

Αποσυνδεδεμένος micdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1197 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 04:35:09 μμ »
Συγνωμη αλλα ο δικηγόρος σας λεει ψέματα...Απο την στιγμή που έχει βγει το ΦΕΚ της προκήρυξης ειναι απίθανο να υπάρξει μοριοδοτηση του γραπτου...οσο το  τι θα διοριστειτε χωρις δικαστικες αποφασεις ειναι για γέλια...Ο δικηγορος σας μαλλον λεει αυτα που Θέλετε να ακούσετε...για να δικαιολογήσει και τα χρήματα που σας έχει πάρει... 8)

Συγνώμη αλλά έχω άλλη ενημέρωση από τον δικηγόρο μου που συζήτησε με το υπουργείο.. Η θα μας μοριοδοτησουν τους ασεπ στο προσοντολογιο η θα μας διορίσουν παράλληλα στο επόμενο διάστημα .. Αυτή είναι η μέχρι τώρα πληροφόρηση που έχω ως υψηλοβαθμη επιτυχουσα του ασεπ του 2008..Θα δούμε τι θα αποφασίσει το υπουργείο αφού βγουν όλες οι δικαστικές αποφάσεις..

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1198 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 05:20:34 μμ »
Xρονια πολλα σε ολους και καλη τυχη σε ολους ευχομαι.
Κανα δυο σχολια: Χθες διαβαζα τις δηλωσεις Κεραμεως, θα σας πω τα δικα μου συμπερασματα με βαση την ψυχρη λογικη.
Μιλησε για αναδιαρθρωση της Γ Λυκειου απο το επομενο ετος,ενω παλαιοτερα ελεγε δε θα αγιξουν Γ Λυκειου για δυο χρονια για να μη φερουν αναστατωση σε μαθητες Γ Λυκειου. Πως το μεταφραζω εγω? Οτι αν υπηρχαν καποιες ειδικοτητες που θα ειχαν αναγκη απο διορισμους (μαθηματικοι,βιολογοι,χημικοι σε πρωτη φαση και φυσικοι, φιλολογοι κοινωνιολογοι σε δευτερη) μη φοβαστε θα σας μειωσω τις ωρες σας ωστε να μην εχετε οργανικα κενα ουτε εσεις, οποτε ουτε μεταθεσεις να δωσω και να λεω οτι δεν εχω αναγκη για διορισμους, παρολο που κανω ολες τις διαδικασιες για διορισμους. Σταδιακα θα ερχεται και η υπογεννητικοτητα απο το 2022 στη δευτεροβαθμια, η οποια βεβαια θα μετριαζετε απο τους προσφυγες. Οποτε τι νομιζω τελικως οτι θα συμβει, αλλαγη του συστηματος και εφαρμογη του νομου Γαβρογλου (με τα καλα του και τα αρνητικα του), φυσικα το Σεπτεμβρη του 20 θα παμε με παλιους πινακες για κληση αναπληρωτων μιας και δεν ειναι εφικτο να βγουν οριστικοι πινακες μεχρι τοτε και σταδιακα διαπιστωση για ελαχιστους διορισμους στη δευτεροβαθμια. Σε ολα αυτα εκκρεμουν προσφυγες απεναντι στο συστημα Γαβρογλου που μπορει να ακυρωσουν το διαγωνισμο καθως και οι νεες δικαστικες αποφασεις που αν βγουν ξεκαθαρα θετικες σιγουρα θα οδηγησουν σε βαθος χρονου σε διορισμο οσων δικαιωθουν.
ΥΓ1: Σιγουρα ειναι στα θετικα οτι καλει κοσμο με ΦΕΚ για να κανουν τα χαρτια για διορισμο, αλλα φοβαμαι μηπως αποδειχθουν πιο επαγγελματιες ψευτες απο τους προηγουμενους που εταζαν χιλιαδες διορισμους απο του χρονου και σε βαθος τριετιας και αποχωρησαν χωρις να πραγματοποιησουν ουτε εναν απο τους χιλιαδες διορισμους που εταξαν.
ΥΓ2: Αν τυχον δειτε να διορισουν καθηγητες με αλλο κριτηριο εκτος του νομου που εχει ψηφιστει πχ με 50 μηνες προυπηρεσια και επιτυχια σε ασεπ ή με δυο διδακτορικα ή με 80 μηνες προυπηρεσια και ανω η δεν ξερω εγω τι καντε και καμια προσφυγη εγκαιρα.

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1199 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 05:30:15 μμ »
Αυτό που δεν υπολόγισες είναι το μεγάλο κύμα συνταξιοδοτήσεων των 2 επόμενων ετών.
 Η ηττοπάθεια δε βοηθάει αυτή τη στιγμή. Ας μείνουμε στα θετικά που είναι η προκήρυξη και οι διορισμοί στην ειδική. Τα άλλα είναι εικασίες που ένας θεός ξέρει αν θα βγουν αληθινές...

Αποσυνδεδεμένος micdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1200 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 05:46:47 μμ »
Υπαρχει περιπτωση το υπουργειο να δρομολογει διορισμους και να μην εχει το ΟΚ της δικαιοσυνης σχετικα με τον νομο του Γαβρογλου ? Το θεωρω απιθανο... :o

Σε ολα αυτα εκκρεμουν προσφυγες απεναντι στο συστημα Γαβρογλου που μπορει να ακυρωσουν το διαγωνισμο καθως και οι νεες δικαστικες αποφασεις που αν βγουν ξεκαθαρα θετικες σιγουρα θα οδηγησουν σε βαθος χρονου σε διορισμο οσων δικαιωθουν.


Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1201 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 05:52:11 μμ »
Αυτό που δεν υπολόγισες είναι το μεγάλο κύμα συνταξιοδοτήσεων των 2 επόμενων ετών.
 Η ηττοπάθεια δε βοηθάει αυτή τη στιγμή. Ας μείνουμε στα θετικά που είναι η προκήρυξη και οι διορισμοί στην ειδική. Τα άλλα είναι εικασίες που ένας θεός ξέρει αν θα βγουν αληθινές...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! Επιβεβαιώνω την συναδέλφισσα και γνωρίζω πολύ καλά ότι οι συντάξεις θα είναι πάρα πολλές! Υπάρχουν μόνιμοι που μέχρι πέρυσι δεν σκέφτονταν καθόλου να φύγουν ,τώρα θα υποβάλλουν χαρτιά !

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1202 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 05:56:31 μμ »
Καλησπέρα και χρόνια πολλά !! Επιβεβαιώνω την συναδέλφισσα και γνωρίζω πολύ καλά ότι οι συντάξεις θα είναι πάρα πολλές! Υπάρχουν μόνιμοι που μέχρι πέρυσι δεν σκέφτονταν καθόλου να φύγουν ,τώρα θα υποβάλλουν χαρτιά !
Αυτό το επιβεβαιώνω και εγώ.Κυρίως στους μαθηματικούς θα υπάρξουν πολλά πολλά κενά!!!!

Αποσυνδεδεμένος micdim

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί στην Γενική [Βθμια Μόνο ]
« Απάντηση #1203 στις: Δεκέμβριος 26, 2019, 06:08:31 μμ »
Τι λες? Εδώ δικηγόρος  ενημέρωσε τους πελάτες του οτι στο Υπουργείο τον ενημέρωσαν ότι θα απορροφήσουν Ασεπιτες σε βάθος χρόνου.... Άρα κάποιος λέει ψέματα η την αλήθεια... :D

Τζάμπα τρεχετε στους δικηγορους. Δικαιωμα σας βεβαια. Και εγω αυτο θα εκανα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 373
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.