*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 7478 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 12:34:35 μμ »
Οι διορισμοι στην Γενικη θα γινουν με τον δικαιοτατο Νομο Γαβρογλου και θα διοριστουν δικαιως ολοι αυτοι που τρεχουν 10+ χρονια σε ολη την επιρκατεια της χωρας.Οπως ακριβως εγινε δηλαδη και στην ειδικη αγωγη, με ελαχιστες εξαιρεσεις...Για να γινει γραπτος διαγωνισμος ΑΕΠ, χρειαζεται Προετοιμασία 2 χρονων;Που ζειτε ορισμενοι;;;
Ε ναι, ο ΑΣΕΠ είναι κακό πράμα, ενώ στους αδελφους Κύπριους έσκασες το 5χιλιαρο, σου ήρθε κούριερ το "μεταπτυχιακό ειδικής", το οποίο δεν έχω γνωρίσει ακόμα, ΕΝΑΝ άνθρωπο ρε παιδί μου, ΕΝΑΝ να ΜΗΝ το πάρει!!!  ;D, έστω έναν για δείγμα!! κ χώνεσαι κ γενικής κ ειδικής.  ΜΙΡΑΚΟΛΟ!!

Επίσης  "θυσίες"/ΜΠΟΥΡΔΕΣ για την δεκαετία που αρπάζανε τα χιλιάρικα /25 ενσημα/δώρο ΟΑΕΔ, άνθρωποι που δεν ειχαν καταφέρει να περάσουν ΕΝΑ ΑΣΕΠ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!! στην Ελλάδα της κρίσης των 500 ευρώ, χωρρίς αξιολόγηση ΠΟΤΕ κ ΠΟΥΘΕΝΑ! ας τα λέτε μεταξύ σας καλύτερα. Μην τα λέτε σε ανθρωπους του ιδιωτικού τομέα που φτύνουν αίμα για να περάσουν τα παιδάκια στον πανεπ. ή που έχουν δουλέψει  εξωτερικό σε σχολεια κα πανεπιστημία. Να χαρείτε δλδ. 

Για να μην σας αδικώ βέβαια, η αλήθεια είναι ότι ούτε οι αναπληρωτές οι ίδιοι περιμέναν ότι ο Μητσοτάκης όταν έλεγε αριστεία εννοούσε πανεπιστήμια που δεν υπάρχουν στο χάρτη και προφίσενσι Ιταλικών μπόνους με εφταμηνα μεταπτυχιακά που τα έγραφε ο τιούτορ κα όταν έλεγε αξιολογση εννοούσε θα διορίσω 35χρονους κ 45χρονους που δεν έχουν πιάσει ούτε τη βάση σε γραπτο διαγωνισμό  ;D Από αριστεία ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΥΡΙΑΚΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:17 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 12:49:12 μμ »
Ε ναι, ο ΑΣΕΠ είναι κακό πράμα, ενώ στους αδελφους Κύπριους έσκασες το 5χιλιαρο, σου ήρθε κούριερ το "μεταπτυχιακό ειδικής", το οποίο δεν έχω γνωρίσει ακόμα, ΕΝΑΝ άνθρωπο ρε παιδί μου, ΕΝΑΝ να ΜΗΝ το πάρει!!!  ;D, έστω έναν για δείγμα!! κ χώνεσαι κ γενικής κ ειδικής.  ΜΙΡΑΚΟΛΟ!!

Επίσης  "θυσίες"/ΜΠΟΥΡΔΕΣ για την δεκαετία που αρπάζανε τα χιλιάρικα /25 ενσημα/δώρο ΟΑΕΔ, άνθρωποι που δεν ειχαν καταφέρει να περάσουν ΕΝΑ ΑΣΕΠ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ!! στην Ελλάδα της κρίσης των 500 ευρώ, χωρρίς αξιολόγηση ΠΟΤΕ κ ΠΟΥΘΕΝΑ! ας τα λέτε μεταξύ σας καλύτερα. Μην τα λέτε σε ανθρωπους του ιδιωτικού τομέα που φτύνουν αίμα για να περάσουν τα παιδάκια στον πανεπ. ή που έχουν δουλέψει  εξωτερικό σε σχολεια κα πανεπιστημία. Να χαρείτε δλδ. 

Για να μην σας αδικώ βέβαια, η αλήθεια είναι ότι ούτε οι αναπληρωτές οι ίδιοι περιμέναν ότι ο Μητσοτάκης όταν έλεγε αριστεία εννοούσε πανεπιστήμια που δεν υπάρχουν στο χάρτη και προφίσενσι Ιταλικών μπόνους με εφταμηνα μεταπτυχιακά που τα έγραφε ο τιούτορ κα όταν έλεγε αξιολογση εννοούσε θα διορίσω 35χρονους κ 45χρονους που δεν έχουν πιάσει ούτε τη βάση σε γραπτο διαγωνισμό  ;D Από αριστεία ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΥΡΙΑΚΟ!!!
Σε ότι αφορά την αξιολόγηση. Αφορά το σύνολο της εκπαίδευσης και προφανώς δεν γίνεται με μια τρίωρη γραπτή εξέταση. Θα την βρουν μπροστά τους και οι μόνιμοι και όσοι διοριστούν στη συνέχεια. Και θα την βρουν μπροστά τους σύντομα. Για το σύστημα διορισμών. Είναι η μοναδική εφικτή λύση τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο. Τα δεδομένα άλλαξαν. Η περίοδος του 2000-2010 δεν έχει καμία σχέση με τη σημερινή κατάσταση. Καλώς ή κακώς αυτό είναι.

Αποσυνδεδεμένος no.hope

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 02:01:40 μμ »
Ωραία εγώ να δεχτώ ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά άμα είναι έτσι τη δεκαετία 2000-2010 που εννοείται ως σύστημα διορισμών υπήρχε ο γραπτός άσεπ γιατί διορίζονταν κ άλλοι που δεν έριχναν καν τα μούτρα τους να δώσουν η αποτυχαιναν;; γιατί για εκείνους υπήρχε μέριμνα κ για μας που έχουμε δις κ τρις άσεπ δεν υπάρχει;; δεν μπορεί πάντα να βολεύεται μόνο μια συγκεκριμένη μεριδα εκπαιδευτικων!! Φτάνει πια

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 02:24:35 μμ »
Ωραία εγώ να δεχτώ ότι έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά άμα είναι έτσι τη δεκαετία 2000-2010 που εννοείται ως σύστημα διορισμών υπήρχε ο γραπτός άσεπ γιατί διορίζονταν κ άλλοι που δεν έριχναν καν τα μούτρα τους να δώσουν η αποτυχαιναν;; γιατί για εκείνους υπήρχε μέριμνα κ για μας που έχουμε δις κ τρις άσεπ δεν υπάρχει;; δεν μπορεί πάντα να βολεύεται μόνο μια συγκεκριμένη μεριδα εκπαιδευτικων!! Φτάνει πια
Όσοι είχαν 2-3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ δούλεψαν. Οσοι δεν το έκαναν ήταν επιλογή τους. Είχαν τους λόγους τους....
Υπάρχουν λίγες εξαιρέσεις μόνο σε κάποιες ειδικότητες που πραγματικά δεν είχανε ευκαιρία. Αλλά λίγες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:33:17 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 02:38:03 μμ »
Θα γίνει κάποιος ασεπ και τα λες αυτά; Γιατί δεν φαίνεται κάτι τέτοιο, δυστυχώς.

Γνωστό μου άτομο με γονέα δεξιό συνδικαλιστή με άκρες στο υπουργείο μού το είπε. Ισχυρίζεται ότι ήδη προετοιμάζεται. Δεν ξέρω τι θα γίνει. Και δεν ξέρω εάν επαρκεί ο χρόνος προετοιμασίας σε φροντιστήριο από τη δημοσίευση του σχετικού ΦΕΚ. Πάντως οι δικοί μου έχουν λυσσάξει κι επιμένουν ότι αναγκαστικά θα επιτρέψει το διαγωνισμό η ΚΑΤΑΣΤΡΟΪΚΑ λόγω του αυξημένου αριθμού προσφύγων. Δεν είναι μόνο τα ανήλικα, αλλά και οι ενήλικες που πρέπει να διδαχθούν τα ελληνικά. Δε νομίζω ότι όλοι αυτοί έχουν απολυτήριο λυκείο της χώρας τους. Θα τους βάλουν σε σχολές ΟΑΕΔ, ΙΕΚ ή ΤΕΕ να μάθουν ένα τεχνικό επάγγελμα και να εργάζονται ως φθηνό εργατικό δυναμικό με κάποια σχετική ειδίκευση. Ο Πάιατ ήταν σαφής όταν δήλωσε ότι οι δυτικοί, οι ΗΠΑ πρωτίστως, θέλουν οι Έλληνες ΠΟΛΙΤΕΣ να γίνουν εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό. Αν δεν απατώμαι, ήταν στη ΔΕΘ όταν παρουσιάστηκαν τα ελληνικά επιτεύγματα ρομποτικής, τεχνολογίας κτλ. Ή στη μαθητική ολυμπιάδα ρομποτικής στη ΔΕΘ. Δε θυμάμαι. Την ίδια χρονική περίοδο ανακοινώθηκε η αναβάθμιση του ΤΕΕ με την προσθήκη ειδικοτήτων, κυρίως αναφορικά με τις ναυτιλιακές σπουδές. Τέτοιου επιπέδου μας θέλουν, όπως και τους αλλοεθνείς "Έλληνες" πολίτες. Απλώς οι Έλληνες επιστήμονες θα προϊστανται. Ήδη πολλοί του παιδαγωγικού διορίστηκαν φέτος σε δομές φιλοξενίας. Αλλά και σε πολλά σχολεία η αναλογία ημεδαπών - αλλοδαπών γέρνει προς τα δεξιά. Ήδη έγερνε στη Β. Ελλάδα με τόσα αλλοδαπάκια από τη χερσόνησο του Αίμου. Προβλέπω τη δημιουργία πολλών σχολείων δεύτερης ευκαιρίας και κυρίως προσαρμογής για ενήλικες αλλοδαπούς. Σίγουρα θα χρειαστούν και καθηγητές ξένης γλώσσας, ιδίως της αγγλικής. Δεν ξέρω αν θα γίνει πρόβλεψη διδασκαλίας της γαλλικής σε γαλλόφωνους αλλοδαπούς. Είναι και πολλές οι πρώην αποικίες της Γαλλίας και ο γηγενής πληθυσμός προκρίνει τα γαλλικά έναντι της εθνικής γλώσσας καθώς δίνουν πρόσβαση σε εργασία στη Γαλλία ή άλλες ανεπτυγμένες γαλλόφωνες χώρες. Πάντως, είναι πιθανό ότι οι εν λόγω λαθρομετανάστες έχουν ελάχιστη έως καθόλου γνώση αγγλικών. Η Ελλάδα ως νεοσύστατο κράτος υπήρξε ανέκαθεν αγγλοκρατούμενη (οι ΗΠΑ συνιστούν προέκταση της Αγγλίας και όχι το ανάποδο). Τώρα είναι και γερμανοκρατούμενη.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 02:45:22 μμ »
Γνωστό μου άτομο με γονέα δεξιό συνδικαλιστή με άκρες στο υπουργείο μού το είπε. Ισχυρίζεται ότι ήδη προετοιμάζεται. Δεν ξέρω τι θα γίνει. Και δεν ξέρω εάν επαρκεί ο χρόνος προετοιμασίας σε φροντιστήριο από τη δημοσίευση του σχετικού ΦΕΚ. Πάντως οι δικοί μου έχουν λυσσάξει κι επιμένουν ότι αναγκαστικά θα επιτρέψει το διαγωνισμό η ΚΑΤΑΣΤΡΟΪΚΑ λόγω του αυξημένου αριθμού προσφύγων. Δεν είναι μόνο τα ανήλικα, αλλά και οι ενήλικες που πρέπει να διδαχθούν τα ελληνικά. Δε νομίζω ότι όλοι αυτοί έχουν απολυτήριο λυκείο της χώρας τους. Θα τους βάλουν σε σχολές ΟΑΕΔ, ΙΕΚ ή ΤΕΕ να μάθουν ένα τεχνικό επάγγελμα και να εργάζονται ως φθηνό εργατικό δυναμικό με κάποια σχετική ειδίκευση. Ο Πάιατ ήταν σαφής όταν δήλωσε ότι οι δυτικοί, οι ΗΠΑ πρωτίστως, θέλουν οι Έλληνες ΠΟΛΙΤΕΣ να γίνουν εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό. Αν δεν απατώμαι, ήταν στη ΔΕΘ όταν παρουσιάστηκαν τα ελληνικά επιτεύγματα ρομποτικής, τεχνολογίας κτλ. Ή στη μαθητική ολυμπιάδα ρομποτικής στη ΔΕΘ. Δε θυμάμαι. Την ίδια χρονική περίοδο ανακοινώθηκε η αναβάθμιση του ΤΕΕ με την προσθήκη ειδικοτήτων, κυρίως αναφορικά με τις ναυτιλιακές σπουδές. Τέτοιου επιπέδου μας θέλουν, όπως και τους αλλοεθνείς "Έλληνες" πολίτες. Απλώς οι Έλληνες επιστήμονες θα προϊστανται. Ήδη πολλοί του παιδαγωγικού διορίστηκαν φέτος σε δομές φιλοξενίας. Αλλά και σε πολλά σχολεία η αναλογία ημεδαπών - αλλοδαπών γέρνει προς τα δεξιά. Ήδη έγερνε στη Β. Ελλάδα με τόσα αλλοδαπάκια από τη χερσόνησο του Αίμου. Προβλέπω τη δημιουργία πολλών σχολείων δεύτερης ευκαιρίας και κυρίως προσαρμογής για ενήλικες αλλοδαπούς. Σίγουρα θα χρειαστούν και καθηγητές ξένης γλώσσας, ιδίως της αγγλικής. Δεν ξέρω αν θα γίνει πρόβλεψη διδασκαλίας της γαλλικής σε γαλλόφωνους αλλοδαπούς. Είναι και πολλές οι πρώην αποικίες της Γαλλίας και ο γηγενής πληθυσμός προκρίνει τα γαλλικά έναντι της εθνικής γλώσσας καθώς δίνουν πρόσβαση σε εργασία στη Γαλλία ή άλλες ανεπτυγμένες γαλλόφωνες χώρες. Πάντως, είναι πιθανό ότι οι εν λόγω λαθρομετανάστες έχουν ελάχιστη έως καθόλου γνώση αγγλικών. Η Ελλάδα ως νεοσύστατο κράτος υπήρξε ανέκαθεν αγγλοκρατούμενη (οι ΗΠΑ συνιστούν προέκταση της Αγγλίας και όχι το ανάποδο). Τώρα είναι και γερμανοκρατούμενη.

Δεν σε προβληματίζει Matina7 ότι η Κεραμέως δήλωσε πως μέσα στο 2020 θα γίνουν 5250 διορισμοί στη γενική; Προλαβαίνει μέσα στο 2020 να κάνει γραπτό; Νομίζω πως όχι.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 03:14:20 μμ »
Γνωστό μου άτομο με γονέα δεξιό συνδικαλιστή με άκρες στο υπουργείο μού το είπε. Ισχυρίζεται ότι ήδη προετοιμάζεται. Δεν ξέρω τι θα γίνει. Και δεν ξέρω εάν επαρκεί ο χρόνος προετοιμασίας σε φροντιστήριο από τη δημοσίευση του σχετικού ΦΕΚ. Πάντως οι δικοί μου έχουν λυσσάξει κι επιμένουν ότι αναγκαστικά θα επιτρέψει το διαγωνισμό η ΚΑΤΑΣΤΡΟΪΚΑ λόγω του αυξημένου αριθμού προσφύγων. Δεν είναι μόνο τα ανήλικα, αλλά και οι ενήλικες που πρέπει να διδαχθούν τα ελληνικά. Δε νομίζω ότι όλοι αυτοί έχουν απολυτήριο λυκείο της χώρας τους. Θα τους βάλουν σε σχολές ΟΑΕΔ, ΙΕΚ ή ΤΕΕ να μάθουν ένα τεχνικό επάγγελμα και να εργάζονται ως φθηνό εργατικό δυναμικό με κάποια σχετική ειδίκευση. Ο Πάιατ ήταν σαφής όταν δήλωσε ότι οι δυτικοί, οι ΗΠΑ πρωτίστως, θέλουν οι Έλληνες ΠΟΛΙΤΕΣ να γίνουν εξειδικευμένο τεχνικό προσωπικό. Αν δεν απατώμαι, ήταν στη ΔΕΘ όταν παρουσιάστηκαν τα ελληνικά επιτεύγματα ρομποτικής, τεχνολογίας κτλ. Ή στη μαθητική ολυμπιάδα ρομποτικής στη ΔΕΘ. Δε θυμάμαι. Την ίδια χρονική περίοδο ανακοινώθηκε η αναβάθμιση του ΤΕΕ με την προσθήκη ειδικοτήτων, κυρίως αναφορικά με τις ναυτιλιακές σπουδές. Τέτοιου επιπέδου μας θέλουν, όπως και τους αλλοεθνείς "Έλληνες" πολίτες. Απλώς οι Έλληνες επιστήμονες θα προϊστανται. Ήδη πολλοί του παιδαγωγικού διορίστηκαν φέτος σε δομές φιλοξενίας. Αλλά και σε πολλά σχολεία η αναλογία ημεδαπών - αλλοδαπών γέρνει προς τα δεξιά. Ήδη έγερνε στη Β. Ελλάδα με τόσα αλλοδαπάκια από τη χερσόνησο του Αίμου. Προβλέπω τη δημιουργία πολλών σχολείων δεύτερης ευκαιρίας και κυρίως προσαρμογής για ενήλικες αλλοδαπούς. Σίγουρα θα χρειαστούν και καθηγητές ξένης γλώσσας, ιδίως της αγγλικής. Δεν ξέρω αν θα γίνει πρόβλεψη διδασκαλίας της γαλλικής σε γαλλόφωνους αλλοδαπούς. Είναι και πολλές οι πρώην αποικίες της Γαλλίας και ο γηγενής πληθυσμός προκρίνει τα γαλλικά έναντι της εθνικής γλώσσας καθώς δίνουν πρόσβαση σε εργασία στη Γαλλία ή άλλες ανεπτυγμένες γαλλόφωνες χώρες. Πάντως, είναι πιθανό ότι οι εν λόγω λαθρομετανάστες έχουν ελάχιστη έως καθόλου γνώση αγγλικών. Η Ελλάδα ως νεοσύστατο κράτος υπήρξε ανέκαθεν αγγλοκρατούμενη (οι ΗΠΑ συνιστούν προέκταση της Αγγλίας και όχι το ανάποδο). Τώρα είναι και γερμανοκρατούμενη.

Συναδελφε δεν ξερω τι σου ειπανε.

Ο ισχυων νομος αυτη τη στιγμη ειναι ο 4589/2019 και ΔΕΝ εμπεριεχει  γραπτο ασεπ αλλα προσοντολογιο. Γραπτος ασεπ αυτη τη στιγμη.για διορισμο εκπαιδευτικων δεν υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 03:19:43 μμ »
Συναδελφε δεν ξερω τι σου ειπανε.

Ο ισχυων νομος αυτη τη στιγμη ειναι ο 4589/2019 και ΔΕΝ εμπεριεχει  γραπτο ασεπ αλλα προσοντολογιο. Γραπτος ασεπ αυτη τη στιγμη.για διορισμο εκπαιδευτικων δεν υπαρχει.
Τρολαρει ασυστολα η Matina και εσείς συζητάτε σοβαρά μαζί της. Ξεκίνα φροντιστήριο Matinaaaa...

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 06:55:25 μμ »

Ο ισχυων νομος αυτη τη στιγμη ειναι ο 4589/2019 και ΔΕΝ εμπεριεχει  γραπτο ασεπ αλλα προσοντολογιο. Γραπτος ασεπ αυτη τη στιγμη.για διορισμο εκπαιδευτικων δεν υπαρχει.
Δεν υπάρχει πρόβλημα , όποτε θέλουν τον αλλάζουν , αν  θέλουν δημιουργούν νέο νόμο ή ξεθάβουν κάτι από τα παλιά.
Θα γίνουν διορισμοί με προσοντολογιο? Οι προσοντούχοι είναι πολλοί και με 5.000- 10.000 χιλιάδες προσφερόμενες θέσεις ποιος θα πρώτο ικανοποιηθεί.
Όταν  έρθει  η μέρα που θα συνταχτούν νέοι πίνακες θα ξεσπάσει πόλεμος , σιγά να μην κάτσουν κάποιοι με   +3,+20, …,100 μόρια, θα απαιτήσουν ειδικές θέσεις για τις ευπαθείς ομάδες, για τους μορφωμένους με τα πτυχία αλλά και για τους αγρότες που όργωσαν την Ελλάδα και στήριξαν την εκπαίδευση.
Μέσα σε 8,5 μήνες θα προλάβουν για να γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών (με τα προσόντα)?


Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 07:44:16 μμ »
Σε όλους εσάς  που γυρίσατε την Ελλάδα και γκρινιάζετε κι από πάνω έχω να πω τα εξής:
1.Είχατε έξι ευκαιρίες μέχρι τώρα να πάτε στον ΑΣΕΠ και να αποδείξετε πόσο σπουδαίοι καθηγητές είστε, αλλά δεν πήγατε ή πήγατε και πατώσατε.Μην το αρνηθεί κάποιος, γιατί υπάρχουν τα αποτελέσματα στον ΑΣΕΠ.
2. Πήρατε μισθούς, ένσημα, επίδομα για τουλάχιστον 9 μήνες τον χρόνο, αλλιώς θα ήσαστε άνεργοι.
3.Στερήσατε- εν γνώσει σας- τη θέση ενός ΑΣΕΠΙΤΗ που σκίστηκε στο διάβασμα και κάνατε και πλακίτσα από πάνω.
4. Πώς ξεκινήσατε να δουλεύετε  αφού δεν είχατε μόρια από ΑΣΕΠ; Μήπως είστε πολύτεκνοι, τρίτεκνοι; Μήπως είχατε από την αμαρτωλή Π.Δ.Σ, από Εκκλησιαστικά, από Σιβιτανίδειο, ΟΑΕΔ, ΤΑΔ-ΕΤΑΔ κά; Μήπως είστε κάτοχοι μεταπτυχιακού διπλώματος(!) στην ειδική αγωγή; Από την Ιταλία χωρίς να ξέρετε ιταλικά, από Βουλγαρία ή από Κύπρο;
 Υ.Γ. Έχω διοριστεί μετά από τρεις επιτυχίες στον ΑΣΕΠ.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 08:10:24 μμ »
Τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια...
Έχετε κουράσει. Ο γραπτός ασεπ τελείωσε, πάρτε το χαμπάρι.
Έκανε τον κύκλο του και τελείωσε, ξεπεράστηκε από το χρόνο και τις καταστάσεις.
Υπάρχουν εκπαιδευτικοί στην 4η δεκαετία της ζωής τους που δεν τον έχουν δει ποτέ παρά μόνο τον ακούν σαν τα παραμύθια της γιαγιάς.
Σαν τη δραχμή ένα πράγμα. Είναι σαν να προσπαθείς να αναστήσεις έναν πεθαμένο.
Πραγματικά είναι μια συζήτηση που έχει γίνει χιλιάδες φορές και δεν καταλήγει ποτέ πουθενά.
Ασεπ δεν πρόκειται να γίνει, υπάρχει σύστημα διορισμών με το οποίο διορίζονται 4.500 άνθρωποι και σύντομα θα διοριστούν κι άλλοι.
Οπότε end of the story.
Παρόλα αυτά αφού νιώθετε τόσο υπερήφανοι μπορείτε να τα λέτε στα εγγόνια σας...
 

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 08:13:14 μμ »
Εμείς νιώθουμε υπερήφανοι, εσείς ήθελα να ήξερα;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 09:05:29 μμ »
Για να μην μαλώνετε όπως λέει κι ένας καλος συνάδελφος εδώ μέσα δεν υπάρχουν καλοί και κακοί.. η μπιζνα ειναι μια είτε διαγωνισμός γραπτός είτε όχι. Απλά στη μια περίπτωση τα μαρούλια πάνε στα φροντιστηρια και στην άλλη στα μεταπτυχιακά βουλγαροιταλιες, γλώσσες κτλ κτλ..μην τσιμπάτε..στην τελική οποίος ήταν για την ΝΑΣΑ εχει φύγει...οι υπόλοιποι ας απολαύσουμε τη Ματινα.

Ματινα ξεκίνησες διάβασμα ;;;

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών μέσω ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 17, 2019, 09:31:05 μμ »
Για να μην μαλώνετε όπως λέει κι ένας καλος συνάδελφος εδώ μέσα δεν υπάρχουν καλοί και κακοί.. η μπιζνα ειναι μια είτε διαγωνισμός γραπτός είτε όχι. Απλά στη μια περίπτωση τα μαρούλια πάνε στα φροντιστηρια και στην άλλη στα μεταπτυχιακά βουλγαροιταλιες, γλώσσες κτλ κτλ..μην τσιμπάτε..στην τελική οποίος ήταν για την ΝΑΣΑ εχει φύγει...οι υπόλοιποι ας απολαύσουμε τη Ματινα.

Ματινα ξεκίνησες διάβασμα ;;;
Μην τα ισοπεδώνετε όλα. Εμείς δεν πήγαμε στα φροντιστήρια, δουλεύαμε στα φροντιστήρια 50 ώρες την εβδομάδα και διαβάζαμε κιόλας.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159452
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 324
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.