*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3344682 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Galactica

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17206 στις: Αύγουστος 06, 2021, 11:42:51 πμ »
Πολύ βιάζονται στην Εύβοια...

Εδώ ο κόσμος και κυρίως η Εύβοια καίγεται...!  :'(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:55:08 »

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17207 στις: Αύγουστος 06, 2021, 02:13:48 μμ »
Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών ειδικής μετά και τους διορισμούς στη γενική.
Έχουν αφαιρεθεί:
- Διορισμένοι σε ΕΕΠ-ΕΒΠ
- Διορισμένοι στην ειδική (είτε στο πρώτο πτυχίο είτε σε άλλη ειδικότητα)
- Διορισμένοι στη γενική (σε οποιαδήποτε ειδικότητα)
Η ταυτοποίηση στους διορισμένους της γενικής έγινε με τον Αριθμό Ταυτότητας. Όποιος άλλαξε ταυτότητα στο διάστημα ανάμεσα στις αιτήσεις στην ειδική και στις αιτήσεις στη γενική, δεν έχει αφαιρεθεί . Επίσης προφανώς δεν έχουν αφαιρεθεί αυτοί που αρνήθηκαν φέτος ή παραιτήθηκαν κι άρα έχουν ποινή για του χρόνου, γιατί δεν τους ξέρω.
Σημείωση: Από την ανακοίνωση των οριστικών πινάκων των 3ΕΑ και 4ΕΑ, έχουν υπάρξει κι άλλες αλλαγές από τον ΑΣΕΠ. Η τελευταία που βρήκα ήταν αυτή: https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2021-04/%CE%A8%CE%97976%CE%976-%CE%946%CE%A8.pdf . Υπάρχουν κι άλλες. Οι αλλαγές δεν είναι μεγάλες, αλλά έχει αλλαγές. Εγώ δούλεψα με τους ανακοινωμένους οριστικούς πίνακες του ΑΣΕΠ.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S8pBVgo80YJG9lChRzTFHFviYmoaijmVVMi-ujoBpPg/edit?usp=sharing

Ευχαριστούμε πολύ trust για ακόμα μια φορά!!!

Αποσυνδεδεμένος North_06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17208 στις: Αύγουστος 06, 2021, 02:14:02 μμ »
Καλημέρα,

Να κανω μια ερώτηση...

Ξέρουμε αν υπάρχει πλάνο να γίνουνε νέοι διορισμοί του χρόνου??

Αποσυνδεδεμένος Ulysses1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17209 στις: Αύγουστος 06, 2021, 02:42:40 μμ »
Καλημέρα,

Να κανω μια ερώτηση...

Ξέρουμε αν υπάρχει πλάνο να γίνουνε νέοι διορισμοί του χρόνου??
Σύμφωνα με τα λεγόμενά της υπουργού θα πρέπει το σύστημα να αποκατασταθεί ώστε να μην βασίζεται σε αναπληρωτές.
Οι πίνακες έχουν ισχύ δύο ετών. Βγήκαν τώρα ,γίνονται οι διορισμοί για την τρέχουσα χρόνια, ισχύουν και για την επόμενη.
Με βάση τη λογική όταν μετά από 12 χρόνια ξεκινάς να κάνεις διορισμούς γιατί να σταματήσεις την αμέσως επόμενη χρονιά;
Επίσης μετά την μνημονιακή περιόδου που υπήρχε η δέσμευση των περιορισμών στους διορισμούς πλέον δεν υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:55:08 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17210 στις: Αύγουστος 06, 2021, 02:43:08 μμ »
NORTH_06, αυτό δεν το γνωρίζει ούτε το Υπουργείο....Αν γίνουν εκλογές, αν αλλάξει η κυβέρνηση, αν η χώρα μπει σε νέα οικονομική ύφεση....το μέλλον διαγράφεται αβέβαιο. Κατά τη γνώμη μου θεωρώ ότι θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να γίνουν πάλι διορισμοί, μετά από τόσους που έκαναν μαζεμένους μαζί με αυτούς της Ειδικής Αγωγής.

Αποσυνδεδεμένος Marphil

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Φύλο: Γυναίκα
  • «Κάθε πρόχειρη γραφή [θέλει] τον Πικιώνη της»
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17211 στις: Αύγουστος 06, 2021, 02:56:20 μμ »
Σύμφωνα με τα λεγόμενά της υπουργού θα πρέπει το σύστημα να αποκατασταθεί ώστε να μην βασίζεται σε αναπληρωτές.
Οι πίνακες έχουν ισχύ δύο ετών. Βγήκαν τώρα ,γίνονται οι διορισμοί για την τρέχουσα χρόνια, ισχύουν και για την επόμενη.
Με βάση τη λογική όταν μετά από 12 χρόνια ξεκινάς να κάνεις διορισμούς γιατί να σταματήσεις την αμέσως επόμενη χρονιά;
Επίσης μετά την μνημονιακή περιόδου που υπήρχε η δέσμευση των περιορισμών στους διορισμούς πλέον δεν υπάρχει.


Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Αισιοδοξία πάνω απ' όλα!
:) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος North_06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17212 στις: Αύγουστος 06, 2021, 03:12:44 μμ »

Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι! Αισιοδοξία πάνω απ' όλα!
:) :) :) :)

 :)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3997
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17213 στις: Αύγουστος 06, 2021, 03:37:02 μμ »
Επικουρικοί εκκαθαρισμένοι πίνακες ειδικής Αγωγής. Ισχύουν τα ίδια με τους κύριους.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Kk4-PyIUEP6LcOvIDD32GsJ4tQb2rCUKv57oNEvPbaE/edit?usp=sharing

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17214 στις: Αύγουστος 06, 2021, 04:41:18 μμ »
NORTH_06, αυτό δεν το γνωρίζει ούτε το Υπουργείο....Αν γίνουν εκλογές, αν αλλάξει η κυβέρνηση, αν η χώρα μπει σε νέα οικονομική ύφεση....το μέλλον διαγράφεται αβέβαιο. Κατά τη γνώμη μου θεωρώ ότι θα περάσουν πολλά χρόνια μέχρι να γίνουν πάλι διορισμοί, μετά από τόσους που έκαναν μαζεμένους μαζί με αυτούς της Ειδικής Αγωγής.
Τις ιδιες χαζομαρες μας τσαμπουνουσες και γι αυτους τους διορισμους..
Κατι για 2030 και 2050... μας ελεγες, αλλα επεσες τραγικα εξω..  Τραγικοτατα!!
Κι οταν σου λεγαμε θα γινουν κανονικοτατα, μας αποκαλουσες και κολλητους της υπουργου...

Αντε μαζεψου τωρα και μην απογοητευεις το κοσμο, ετσι επειδη γουσταρεις εσυ...

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17215 στις: Αύγουστος 06, 2021, 06:08:49 μμ »
Εκκαθαρισμένοι πίνακες αναπληρωτών ειδικής μετά και τους διορισμούς στη γενική.
Έχουν αφαιρεθεί:
- Διορισμένοι σε ΕΕΠ-ΕΒΠ
- Διορισμένοι στην ειδική (είτε στο πρώτο πτυχίο είτε σε άλλη ειδικότητα)
- Διορισμένοι στη γενική (σε οποιαδήποτε ειδικότητα)
Η ταυτοποίηση στους διορισμένους της γενικής έγινε με τον Αριθμό Ταυτότητας. Όποιος άλλαξε ταυτότητα στο διάστημα ανάμεσα στις αιτήσεις στην ειδική και στις αιτήσεις στη γενική, δεν έχει αφαιρεθεί . Επίσης προφανώς δεν έχουν αφαιρεθεί αυτοί που αρνήθηκαν φέτος ή παραιτήθηκαν κι άρα έχουν ποινή για του χρόνου, γιατί δεν τους ξέρω.
Σημείωση: Από την ανακοίνωση των οριστικών πινάκων των 3ΕΑ και 4ΕΑ, έχουν υπάρξει κι άλλες αλλαγές από τον ΑΣΕΠ. Η τελευταία που βρήκα ήταν αυτή: https://www.alfavita.gr/sites/default/files/2021-04/%CE%A8%CE%97976%CE%976-%CE%946%CE%A8.pdf . Υπάρχουν κι άλλες. Οι αλλαγές δεν είναι μεγάλες, αλλά έχει αλλαγές. Εγώ δούλεψα με τους ανακοινωμένους οριστικούς πίνακες του ΑΣΕΠ.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S8pBVgo80YJG9lChRzTFHFviYmoaijmVVMi-ujoBpPg/edit?usp=sharing
Ευχαριστούμε. Απλά να αναφέρω στους πε.03 τρία άτομα από θέση 1 μέχρι 30 έχουν διοριστεί τώρα στην γενική

Αποσυνδεδεμένος lvc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17216 στις: Αύγουστος 06, 2021, 06:15:47 μμ »
Κάτι που μας απασχολεί όλους.
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη ΔΙΔΕ Πειραιά να με ρωτήσουν αν επιθυμώ πολιτικό ή θρησκευτικό όρκο.
Πάνω στην κουβέντα είπα στην υπάλληλο πως έχω μια ελπίδα ότι θα γίνει ηλεκρονικά όλο αυτό.

Και αυτή γελώντας μου είπε πως έχει τη βεβαιότητα ότι θα γίνει διά ζώσης... ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17217 στις: Αύγουστος 06, 2021, 06:18:48 μμ »
Κάτι που μας απασχολεί όλους.
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από τη ΔΙΔΕ Πειραιά να με ρωτήσουν αν επιθυμώ πολιτικό ή θρησκευτικό όρκο.
Πάνω στην κουβέντα είπα στην υπάλληλο πως έχω μια ελπίδα ότι θα γίνει ηλεκρονικά όλο αυτό.

Και αυτή γελώντας μου είπε πως έχει τη βεβαιότητα ότι θα γίνει διά ζώσης... ??? ??? ???

Εμένα που με πήραν απο τη ΔΔΕ Εύβοιας είπανε πως ότι και να λέει ο καθένας να περιμένουμε το ΦΕΚ που θα καθορίζει πως θα γίνουν οι ορκομωσίες. Αναμονή λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Panosn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17218 στις: Αύγουστος 06, 2021, 06:41:25 μμ »
Καλησπερα..μια ερωτηση, μηπως εχει καποιος τα ονοματα των αναπληρωτων που στις φασεις δηλωσαν παραιτηση?? (οχι αυτους που δεν δεχτηκαν προσληψη (το εχω βρει το αρχειο) αλλα αυτους που διοριστικαν αλλα μετα παραιτηθηκαν). Οσο και να εχω ψαξει στο google δυστυχως δεν εχω βρει καποιο excel με τα ονοματα.

ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Vipera Berus mkiii

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #17219 στις: Αύγουστος 06, 2021, 06:47:05 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Συγχαρητήρια στους διοριζόμενους, καλή τοποθέτηση! Επίσης, καλή δύναμη και καλό διορισμό και σε όσους δεν τα κατάφεραν αυτή τη φορά, εύχομαι για το καλό όλων να είναι σύντομα (του χρόνου καλά μου ακούγεται) η επόμενη «φουρνιά».

Η ερώτησή μου είναι σχετικά με το ΦΕΚ που θα ανακοινωθούν οι διορισμοί μονίμων της 2ΓΕ/2019. Έχουμε κάποια πρόσφατη πληροφόρηση για το πότε αναμένεται να εκδοθεί;

Καταθέσεις δικαιολογητικών (είτε δια ζώσης, είτε διαδικτυακά) στις Δ/νσεις και κατά συνέπεια ορκωμοσίες είναι αδύνατο να γίνουν πριν την έκδοσή του, αλλά ο χρόνος πιέζει και για τη διαδικασία των αναπληρωτών, σωστά;

Επίσης, μακάρι να επικρατήσει τελικά η λογική σκέψη και να μην βρεθούν στη δύσκολη θέση να ταξιδεύουν με εντολή τελευταίας στιγμής, μέρες Δεκαπενταύγουστου και με πυρκαϊές σε όλη την Ελλάδα οι μέχρι «προχτές» αναπληρωτές και σήμερα σιτιζόμενοι από το ταμείο ανεργίας.

Πολλοί από μας θα αναγκαστούμε να το κάνουμε ως το νησί που έχει πήξει από τουρισμό και δεν έχει καμμία διάθεση (φυσιολογικώς πράττοντας) να εξυπηρετήσει τον καθηγητάκο όταν ο τουρίστας (τον οποίο έχει κάνει μαύρο μάτι να δει τελευταίως) θέλει ακόμα να κάνει διακοπές σε έναν από τους παράδεισούς μας.

Θυμηθείτε, κύριες/κύριοι των αποφάσεων, ότι αυτήν την εποχή τα εισιτήρια και τα δωμάτια για τους παράδεισους αυτούς είναι πιο σπάνια από τις σταγόνες της βροχής...
Κοίτα εκεί που θες να πας, αλλιώς...
...θα πας εκεί που κοιτάς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 409

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.