*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3352943 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LAM81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2002 στις: Μάρτιος 16, 2020, 10:38:41 πμ »
Το τικ φαίνεται αχνό δίπλα στο integrated master. Μπαίνει αυτόματα με το πτυχίο, οπότε αν δεν υπάρχει καθόλου τικ δε μπορεί να σου κάνει τίποτα η δευτεροβάθμια. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι ένσταση στο ΑΣΕΠ.
[
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2020, 10:40:55 πμ από LAM81 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:25 »

Αποσυνδεδεμένος LAM81

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2003 στις: Μάρτιος 16, 2020, 10:47:08 πμ »
σε ευχαριστω πολυ δλδη με το που καταχωρει  ο χεριστης το πτυχιο το συστημα αυτοματα τικαρει εαν ειναι integrated master?Αρα δεν ειναι θεμα δδε αλλα αδυναμια του συστηματος

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2004 στις: Μάρτιος 16, 2020, 03:26:06 μμ »

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2005 στις: Μάρτιος 16, 2020, 03:45:12 μμ »
Με προσωρινόυς πίνακες https://workenter.gr/dimosio/eidiseis/asep-ekpaideytikoi-etsi-tha-dioristoyn-oi-ekpaideytikoi
πρωτα αναπληρωτες θα παρει δηλ και μετά μόνιμους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:25 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2006 στις: Μάρτιος 16, 2020, 03:56:19 μμ »
Το συγκεκριμένο site δεν είναι έγκυρο.
Οι ενστάσεις θα είναι χιλιάδες. Θα τις παρακάμψουν για να προσληφθούν αναπληρωτές με μη ελεγμένα δικαιολογητικά από το ΑΣΕΠ;
Ούτως ή άλλως και αυτό να γινόταν, προσωρινοί πίνακες δεν θα είναι έτοιμοι μέχρι το πολύ τέλος Ιουλίου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2020, 10:03:28 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2007 στις: Μάρτιος 16, 2020, 04:20:56 μμ »
Το συγκεκριμένο sight δεν είναι έγκυρο.
Οι ενστάσεις θα είναι χιλιάδες. Θα τις παρακάμψουν για να προσληφθούν αναπληρωτές πιθανόν με μη ελεγμένα δικαιολογητικά;
Ούτως ή άλλως και αυτό να γινόταν, προσωρινοί πίνακες δεν θα είναι έτοιμοι μέχρι το πολύ τέλος Ιουλίου.
Έχεις δίκιο για τον χρόνο.Τελος Αυγούστου όμως θα είναι πολύ άνετα. Οι

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2008 στις: Μάρτιος 16, 2020, 04:30:39 μμ »
Καλησπέρα . Την παραπάνω πληροφορία  του /της velvetτην επιβεβαιώνουν και άλλα site αλλά και αιρετοί .

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2009 στις: Μάρτιος 16, 2020, 04:47:26 μμ »
Πολύ σωστά.
Ευτυχώς μερικοί σκέφτονται. Ελπιδοφόρο. Η πλειονότητα δεν έχει καταλάβει καν για το τί πράγμα μιλάω. Εθισμένη σε παράτυπες διαδικασίες. Όπου πάει το κύμα... Κράτος μπάχαλο > Υποψήφιος μπάχαλο! Έτσι παν' αυτά! Εδώ ένας άλλος έγραψε το αμίμητο: το ΟΠΣΥΔ δεν είναι το ΑΣΕΠ. Δεν έχει πάρει πρέφα ότι το ΟΠΣΥΔ αναφέρεται ρητώς στην Προκήρυξη, επηρεάζει καθοριστικά την κατάταξη και πως παρέμβαση υποψηφίου, εκτός έντυπης αίτησης, και με οποιονδήποτε εξωθεσμικό και υπόγειο τρόπο, (τηλέφωνα, προτροπές, υποδείξεις, προφορικές εντολές-απαιτήσεις-εκκλήσεις-παρακλήσεις, φυσική παρουσία, καβγάδες, κ.λπ.), επηρεάζει κατάφωρα την ορθή διαδικασία Προκήρυξης, Πινάκων & ΑΣΕΠ.

Ας όψεται που λόγω ταξιδιών δεν ενημέρωσα θεσμικώς Υπουργείο & ΑΣΕΠ, (όπως συνέβη με τα απείρου κάλλους σεμινάρια που δεν ήταν 7 μηνών, κι αξιώθηκε να στείλει σχετική επισήμανση στις Δ/νσεις), ώστε να κλειδώσει τους Φακέλους στο ΟΠΣΥΔ, για να μην μπορούν να δουν οι υποψήφιοι, εκ των προτέρων, το ποιά δικαιολογητικά τους έχουν καταχωριστεί εν τέλει στο ΟΠΣΥΔ κι αρχίσουν το εξωθεσμικό σόου. Να μην αλωνίσουν έτσι. Εδώ είμαστε. Next time.

Μέσω αυτού, οτιδήποτε εξωθεσμικό, (τηλέφωνα, προτροπές, υποδείξεις, προφορικές εντολές-απαιτήσεις-εκκλήσεις-παρακλήσεις, φυσική παρουσία, καβγάδες, κ.λπ.), θα ήταν απαγορευτικό για τους υποψηφίους. Πάτησαν, βλέπεις, στην ασχετοσύνη, τη χαλαρότητα και την υποχωρητικότητα των υπαλλήλων των Δ/νσεων, που νόμιζαν πως δεν είχαν να κάνουν με υποψηφίους Προκήρυξης αλλά με εργαζομένους στη Δ/νση και πιάναν ψιλή κουβεντούλα για το τί πρέπει να καταχωριστεί και τί όχι. Μην διανοείστε ότι όλοι οι υπάλληλοι διάβασαν επισταμένως την Προκήρυξη. Ό,τι άρπαξαν. Ωσάν τη μεγάλη μάζα των υποψηφίων κι αυτοί.


Επειδή έχουμε πιο σοβαρά προβλήματα δεν επενέβην τόσες μέρες. Επειδή όμως σήμερα στη Διεύθυνση δε μας έφτανε η αγωνία μας για τις εξελίξεις είχαμε και το Υπουργείο Παιδείας στο κεφάλι μας, φίλτατε @rrrrrrrr την επόμενη φορά που θα ενημερώσεις θεσμικώς το Υπουργείο, σε παρακαλώ πολύ πες τους να μη μας στέλνουν μέιλ με excel παραπόνων όπου μας ζητούν να τους απαντήσουμε γιατί δεν έχουμε καταχωρήσει το τάδε και το δείνα, κατόπιν αναφορών στην Υπηρεσία....
Διώχνω εγώ τον υποψήφιο που έρχεται να ρωτήσει γιατί δεν περάστηκε κάτι, του λέω να κάνει ένσταση όταν βγουν οι προσωρινοί πίνακες και αυτός πάει στο Υπουργείο κατευθείαν και μου ζητούνται και ρέστα άνωθεν. Αυτά, γιατί απ έξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρει να λέει κανείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2020, 04:49:32 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος nick1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2010 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:20:56 μμ »
Σοβαρά τώρα; Έτσι απλά κάνε ενσταση όταν βγουν οι προσωρινοί πίνακες; Αναισθησία μέχρι κι εδώ; Εσείς βεβαια έχετε τη δουλειά σας μόνιμα και εμείς παλεύουμε κάθε χρόνο τριγυρνώντας στις 4 γωνίες της Ελλάδας. Το ότι δεν καταχωρούνται προσόντα φταίνε αποκλειστικά οι διευθύνσεις και θα έπρεπε να διπλοτσεκαρουν τα δικαιολογητικά. Ευτυχώς σε εμένα μπήκαν κανονικά όλα αλλιώς μέχρι τον υπουργό θα έφτανα. Να κάνετε σωστά τη δουλειά σας παρ ότι αναγνωρίζω το φόρτο εργασίας (ανά διαστήματα) και την υποστελέχωση των ΔΔΕ. Αν καλέσουν από τους προσωρινούς για αναπλήρωση άνθρωποι δεν θα δουλέψουν αλλά προφανώς δεν ενδιαφερει κανέναν αυτό...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2011 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:26:02 μμ »
Σοβαρά τώρα; Έτσι απλά κάνε ενσταση όταν βγουν οι προσωρινοί πίνακες; Αναισθησία μέχρι κι εδώ; Εσείς βεβαια έχετε τη δουλειά σας μόνιμα και εμείς παλεύουμε κάθε χρόνο τριγυρνώντας στις 4 γωνίες της Ελλάδας. Το ότι δεν καταχωρούνται προσόντα φταίνε αποκλειστικά οι διευθύνσεις και θα έπρεπε να διπλοτσεκαρουν τα δικαιολογητικά. Ευτυχώς σε εμένα μπήκαν κανονικά όλα αλλιώς μέχρι τον υπουργό θα έφτανα. Να κάνετε σωστά τη δουλειά σας παρ ότι αναγνωρίζω το φόρτο εργασίας (ανά διαστήματα) και την υποστελέχωση των ΔΔΕ. Αν καλέσουν από τους προσωρινούς για αναπλήρωση άνθρωποι δεν θα δουλέψουν αλλά προφανώς δεν ενδιαφερει κανέναν αυτό...

Προφανώς δεν απαντάς σε μένα αγαπητέ. Διότι αν δεις τα μηνύματα μου, θα διαπιστώσεις πως επικροτώ την -κόσμια-επικοινωνία με τις Διευθύνσεις διότι είμαστε άνθρωποι και κάτι μπορεί να διέφυγε βρε αδερφέ. Γιατί να ταλαιπωρείται ένας άνθρωπος με ενστάσεις αν κάτι διορθώνεται. Αυτό που λέω είναι ότι το Υπουργείο μας έχει αφήσει εκτεθειμένους να κάνουμε όλη τη δουλειά του ΑΣΕΠ,  να κάνουμε το μπαμπούλα στον κόσμο, να κόβουμε το ένα και το άλλο και στο τέλος να μας ζητάει και τα ρέστα γιατί ακολουθήσαμε τις οδηγίες(!!!!!)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2020, 05:31:04 μμ από mariefrance »

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2012 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:26:53 μμ »
  Η ζωή στα χρόνια της παραπληροφόρησης. Τα site και οι αιρετοί που ανεβάζουν την "είδηση", δεν την υιοθετούν απαραίτητα. Λένε απλά ότι σύμφωνα με το εργασία tv, θα γίνουν αυτά. Και εν τέλει τι μας λένε εδώ οι "δημοσιογράφοι"; "όσοι επιλεγούν ως προσωρινά διοριστέοι θα πάρουν τον τίτλο του αναπληρωτή και θα διοριστούν στα σχολεία. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, ενστάσεις-οριστικοί πίνακες, τότε θα έχουμε και τους μόνιμους διορισμούς στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Εγώ δεν βλέπω πουθενά να μιλάνε για προσλήψεις αναπληρωτών με τους προσωρινούς πίνακες. Και φυσικά δεν μιλάνε για να μην εκτεθούν. Αλλιώς θα ήταν ξεκάθαροι.
  Εγώ αντιλαμβάνομαι, ότι αυτοί οι τύποι ουσιαστικά λένε ότι θα βγούνε οι προσωρινοί πίνακες, οι κατανομές και οι οργανικές θέσεις μέχρι τέλη Αυγούστου και έτσι θα επιλεγούν οι πρώτοι 5250.
  Κατόπιν κάτι από τα παραπάνω θα στραβώσει και οι δύο τύποι που θα πάρουν χιλιάδες κλικ αυτές τις μέρες που θα είμαστε όλοι σπίτια μας θα είναι καλυμμένοι. Τι μπορεί να στραβώσει από τα παραπάνω βήματα;
1.Δεν θα βγουν ούτε οι προσωρινοί.
2.Δεν θα βγουν οι κατανομές, επειδή το υπουργείο δεν τελείωσε την χαρτογράφηση.
3.Δεν θα βγουν οι οργανικές, επειδή το υπουργείο δεν τελείωσε την χαρτογράφηση.
4.Επίσης μπορεί να μας πούνε ότι όλος ο προγραμματισμός των διορισμών μετατίθεται για ένα χρόνο αργότερα, λόγω του κορωναϊού (λόγοι δημοσίου συμφέροντος, προσλήψεις στην υγεία)... και φυσικά δεν θα τους πει και κανείς τίποτα.
5.Επίσης μπορεί να βγούνε προσφυγές κατά του συστήματος Γαβρόγλου και να παγώσει η διαδικασία. 

Και λένε κιόλας: "όπως έγινε τότε, στην 3Κ".
Ναι, αλλά η 3Κ ήταν για μόνιμους διορισμούς και όχι για συμβάσεις ορισμένου χρόνου όπως των αναπληρωτών. Έχει καθολική διαφορά. Και αναρωτιέμαι κάνοντας ένα σενάριο που το έχω περιγράψει ξανά. Σε κάποιον υποψήφιο δεν μπαίνουν τα 40 μόρια από το διδακτορικό του και έτσι δεν προσλαμβάνεται αναπληρωτής καθόλου όλη την χρονιά. Τον Απρίλιο βγαίνουν οι οριστικοί και τον Μάιο τον προσλαμβάνουν που? Και στην θέση ποιανού? Του τελευταίου αναπληρωτή που πήραν στη 2η φάση για παράδειγμα? Και εκείνον τον τελευταίο τι τον κάνουν? Τον πάνε στη θέση του πρώτου από την 3η φάση? κτλ κτλ...
Και τι θα γίνει με την προϋπηρεσία, τους μισθούς, τα μόρια από το σχολείο για μεταθέσεις κτλ κτλ?

Όπως και να έχει οι "δημοσιογράφοι;;;" είναι αρκετά προσεκτικοί. Ας βγάλουν και ένα βίντεο που θα λένε ευθέως και μόνο για τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών.

Εγώ να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι θα πάμε με τους παλιούς ή τους καινούριους προσωρινούς. Σκέψεις παραθέτω.
Βέβαια θεωρώ ότι το μόνο δίκαιο είναι να πάμε με οριστικούς πίνακες καινούριους ή παλιούς.

 

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2013 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:38:39 μμ »
  Η ζωή στα χρόνια της παραπληροφόρησης. Τα site και οι αιρετοί που ανεβάζουν την "είδηση", δεν την υιοθετούν απαραίτητα. Λένε απλά ότι σύμφωνα με το εργασία tv, θα γίνουν αυτά. Και εν τέλει τι μας λένε εδώ οι "δημοσιογράφοι"; "όσοι επιλεγούν ως προσωρινά διοριστέοι θα πάρουν τον τίτλο του αναπληρωτή και θα διοριστούν στα σχολεία. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, ενστάσεις-οριστικοί πίνακες, τότε θα έχουμε και τους μόνιμους διορισμούς στην πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
Εγώ δεν βλέπω πουθενά να μιλάνε για προσλήψεις αναπληρωτών με τους προσωρινούς πίνακες. Και φυσικά δεν μιλάνε για να μην εκτεθούν. Αλλιώς θα ήταν ξεκάθαροι.
  Εγώ αντιλαμβάνομαι, ότι αυτοί οι τύποι ουσιαστικά λένε ότι θα βγούνε οι προσωρινοί πίνακες, οι κατανομές και οι οργανικές θέσεις μέχρι τέλη Αυγούστου και έτσι θα επιλεγούν οι πρώτοι 5250.
  Κατόπιν κάτι από τα παραπάνω θα στραβώσει και οι δύο τύποι που θα πάρουν χιλιάδες κλικ αυτές τις μέρες που θα είμαστε όλοι σπίτια μας θα είναι καλυμμένοι. Τι μπορεί να στραβώσει από τα παραπάνω βήματα;
1.Δεν θα βγουν ούτε οι προσωρινοί.
2.Δεν θα βγουν οι κατανομές, επειδή το υπουργείο δεν τελείωσε την χαρτογράφηση.
3.Δεν θα βγουν οι οργανικές, επειδή το υπουργείο δεν τελείωσε την χαρτογράφηση.
4.Επίσης μπορεί να μας πούνε ότι όλος ο προγραμματισμός των διορισμών μετατίθεται για ένα χρόνο αργότερα, λόγω του κορωναϊού (λόγοι δημοσίου συμφέροντος, προσλήψεις στην υγεία)... και φυσικά δεν θα τους πει και κανείς τίποτα.
5.Επίσης μπορεί να βγούνε προσφυγές κατά του συστήματος Γαβρόγλου και να παγώσει η διαδικασία. 

Και λένε κιόλας: "όπως έγινε τότε, στην 3Κ".
Ναι, αλλά η 3Κ ήταν για μόνιμους διορισμούς και όχι για συμβάσεις ορισμένου χρόνου όπως των αναπληρωτών. Έχει καθολική διαφορά. Και αναρωτιέμαι κάνοντας ένα σενάριο που το έχω περιγράψει ξανά. Σε κάποιον υποψήφιο δεν μπαίνουν τα 40 μόρια από το διδακτορικό του και έτσι δεν προσλαμβάνεται αναπληρωτής καθόλου όλη την χρονιά. Τον Απρίλιο βγαίνουν οι οριστικοί και τον Μάιο τον προσλαμβάνουν που? Και στην θέση ποιανού? Του τελευταίου αναπληρωτή που πήραν στη 2η φάση για παράδειγμα? Και εκείνον τον τελευταίο τι τον κάνουν? Τον πάνε στη θέση του πρώτου από την 3η φάση? κτλ κτλ...
Και τι θα γίνει με την προϋπηρεσία, τους μισθούς, τα μόρια από το σχολείο για μεταθέσεις κτλ κτλ?

Όπως και να έχει οι "δημοσιογράφοι;;;" είναι αρκετά προσεκτικοί. Ας βγάλουν και ένα βίντεο που θα λένε ευθέως και μόνο για τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών.

Εγώ να μην παρεξηγηθώ, δεν λέω ότι θα πάμε με τους παλιούς ή τους καινούριους προσωρινούς. Σκέψεις παραθέτω.
Βέβαια θεωρώ ότι το μόνο δίκαιο είναι να πάμε με οριστικούς πίνακες καινούριους ή παλιούς.

 


Με αυτό τον τρόπο το υπουργείο παιδείας "ικανοποιεί" τους συναδέλφους που περιμένουν εναγωνίως νέους πίνακες.
Οι πολιτικοί δεν κρίνονται για όσα υπόσχονται. Η πιο εύκολη  δικαιολογία τους θα είναι:"προσπαθήσαμε αλλά το ΑΣΕΠ δεν πρόλαβε".
Ας περιμένουμε λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος new_100

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2014 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:49:15 μμ »
Στη Β' ΔΕ Θεσ/κης που πήγα για την κατάθεση ........ δε μού ζήτησε το πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (εφεξής ΠΟΚ), καθώς δε μού έδινε κάτι. Στις 3/3 έλαβα κλήση από το τμήμα Θεσσαλονίκης του ΑΣΕΠ ότι πρέπει να υποβάλλω το ΠΟΚ στη ΔΔΕ ή μέσω email......

Και εγώ πήγα στην Β' ΔΕ Θεσ/κης, και εγώ ΔΕΝ κατέθεσα πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (σχετικά νωρίς ~15 Φεβρ.). Αλλά δεν έλαβα καμία κλήση από τμήμα Θεσσαλονίκης του ΑΣΕΠ.
Θα έχω πρόβλημα ?????????? για ακύρωση της αίτησης ?????
(Δεν είμαι παντρεμένος ούτε παιδιά.)
Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες, διάβασα τις διευκρινιστικές ερωτήσεις/απαντήσεις.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΓΚΥΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ;
Σας ευχαριστώ.


Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2015 στις: Μάρτιος 16, 2020, 05:59:39 μμ »
Και εγώ πήγα στην Β' ΔΕ Θεσ/κης, και εγώ ΔΕΝ κατέθεσα πιστοποιητικό οικ. κατάστασης (σχετικά νωρίς ~15 Φεβρ.). Αλλά δεν έλαβα καμία κλήση από τμήμα Θεσσαλονίκης του ΑΣΕΠ.
Θα έχω πρόβλημα ?????????? για ακύρωση της αίτησης ?????
(Δεν είμαι παντρεμένος ούτε παιδιά.)
Προσπάθησα να ακολουθήσω τις οδηγίες, διάβασα τις διευκρινιστικές ερωτήσεις/απαντήσεις.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΓΚΥΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ;
Σας ευχαριστώ.

Δεν μπορώ να σου πω κάτι πιο έγκυρο πέρα από το ότι περάσαμε 1300 φακέλους στο ΟΠΣΥΔ και τα 2/3 δεν είχαν πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης διότι δεν ζητούσαν οι υποψήφιοι να επικαιροποιήσουν την οικογενειακή τους κατάσταση.
Αυτό, δε, με το ΑΣΕΠ που πήρε και τηλέφωνο  (!!!!) είναι από τα ανήκουστα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.