*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3348955 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_100

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2030 στις: Μάρτιος 17, 2020, 05:16:55 μμ »
Καλησπέρα, σε συνέχεια των προβληματισμών μου σε προηγούμενα μηνύματα, επιχείρησα να επικοινωνήσω με τον ΑΣΕΠ μέσω e-mails (επειδή τα γραπτά μένουν). Παρακάτω σας παραθέτω την ΑΚΡΩΣ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΗ ανταλλαγή μηνυμάτων:

ΕΓΩ
Χαίρετε,
Έχω κάνει αίτηση στον ΑΣΕΠ για την 2ΓΕ/2019 (εμπρόθεσμα) και έχω υποβάλει τα δικαιολογητικά μου στη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Δυτ. Θεσ/νίκης (εμπρόθεσμα).
Δεν είμαι παντρεμένος ούτε έχω τέκνα.
Ως εκ τούτου, δεν υπέβαλα και στη Δ/νση, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, βασιζόμενος στη φράση της προκήρυξης "Τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιολογητικά" (σελ.1135) 2ΓΕ/2019.
Το ερώτημα μου είναι αν έπραξα ορθά, ή αν με τη μη κατάθεση του πιστοποιητικού, η αίτηση μου θα απορριφθεί.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣΕΠ
Σύμφωνα με την προκήρυξη "Τα απαραίτητα, κατά περίπτωση, δικαιολογητικά με τα οποία αποδεικνύονται τα προσόντα, κριτήρια/ιδιότητες που επικαλούνται οι υποψήφιοι με την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής τους στη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, για τον διορισμό τους ως μονίμων ή/και την πρόσληψή τους ως προσωρινών αναπληρωτών ή ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, υποβάλλονται στις οικείες Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, εντός ορισμένης προθεσμίας, κατόπιν πρόσκλησης του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, η οποία εκδίδεται αμέσως μετά την έκδοση της παρούσας προκήρυξης [αριθμ. 37693/Ε1/8.3.2019 (ΦΕΚ 864 Β΄)  κοινή υπουργική απόφαση , άρθρο 1, παρ. β].
Δεν απαιτείται, εκ νέου, η υποβολή δικαιολογητικών για στοιχεία που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.) του Υ.ΠΑΙ.Θ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την παρούσα.
Οι Διευθύνσεις Εκπαίδευσης παραλαμβάνουν και ελέγχουν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά των υποψηφίων και, εφόσον αυτά συνάδουν με τα ρητώς αναφερόμενα στην παρούσα προκήρυξη, καταχωρίζουν τα αντίστοιχα στοιχεία στους ηλεκτρονικούς φακέλους των υποψήφιων εκπαιδευτικών που τηρούνται στο Ο.Π.ΣΥ.Δ.. Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει το Α.Σ.Ε.Π. για την ολοκλήρωση της καταχώρισης. "

ΞΑΝΑ ΕΓΩ
Γεια σας,
Θα σας παρακαλούσα να μου ξανα απαντούσατε με σαφήνεια στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ερώτημα μου. Η απάντηση που μου δόθηκε στο ερώτημα που σας υπέβαλα είναι αφενός γενική και αόριστη και αφετέρου δεν έχει σχέση με το ερώτημα μου το οποίο είναι:
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙ ΣΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ  ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ  "Τα απαραίτητα, κατά περίπτωση, δικαιολογητικά (ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!!) " , ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΤΕΚΝΟΣ, ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΤΟΥ, όσον αφορά τον τελικό έλεγχο από τον ΑΣΕΠ;
Σας ευχαριστώ,
Με εκτίμηση,

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣΕΠ

Το ερώτημά σας δεν αφορά γενικές πληροφορίες αλλά τον έλεγχο του ΑΣΕΠ και θα αντιμετωπιστεί στο στάδιο του ελέγχου.

---------------------------------------------------------------------
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ. Εγώ θα παρακαλούσα αν διαβάζει κάποιος από υπουργείο ή που έχει επικοινωνία με αυτό (αιρετοί, σύλλογοι), να το λάβει σοβαρά υπ' όψη, και να προσπαθήσει να το διευκρινίσει και να το λύσει τώρα που είναι πολύ νωρίς, ώστε να μην προκύψουν ανεπανόρθωτα προβλήματα στο μέλλον, που θα οδηγήσουν πολλούς στη δικαστική οδό. Και όσοι βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα, αν είναι δυνατόν να στείλουν και οι ίδιοι ερωτήματα στο ΑΣΕΠ ώστε να υπάρχει μια πίεση και επίλυση του θέματος, επειδή απ' ότι καταλαβαίνω είναι διαδικαστικό και ερμηνείας της προκήρυξης θέμα.
Σας ευχαριστώ


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:33 »

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2031 στις: Μάρτιος 17, 2020, 05:28:51 μμ »
Όπως το βλέπω εγώ, απευθύνθηκες στις γενικές πληροφορίες και πήρες δύο έτοιμες απαντήσεις.
Δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα όπως δεν υπήρξε και στην ειδική αγωγή.

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2032 στις: Μάρτιος 17, 2020, 05:31:17 μμ »
Όπως το βλέπω εγώ, απευθύνθηκες στις γενικές πληροφορίες και πήρες δύο έτοιμες απαντήσεις.
Δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα όπως δεν υπήρξε και στην ειδική αγωγή.

Επιτέλους, ένας λογικός άνθρωπος. Έχουμε το προηγούμενο της ειδικής αγωγής. Αν υπήρχε πρόβλημα, θα το ξέραμε ήδη.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2033 στις: Μάρτιος 17, 2020, 05:31:46 μμ »
Καλησπέρα, σε συνέχεια των προβληματισμών μου σε προηγούμενα μηνύματα, επιχείρησα να επικοινωνήσω με τον ΑΣΕΠ μέσω e-mails (επειδή τα γραπτά μένουν). Παρακάτω σας παραθέτω την ΑΚΡΩΣ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΗ ανταλλαγή μηνυμάτων:

ΕΓΩ
Χαίρετε,
Έχω κάνει αίτηση στον ΑΣΕΠ για την 2ΓΕ/2019 (εμπρόθεσμα) και έχω υποβάλει τα δικαιολογητικά μου στη Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Δυτ. Θεσ/νίκης (εμπρόθεσμα).
Δεν είμαι παντρεμένος ούτε έχω τέκνα.
Ως εκ τούτου, δεν υπέβαλα και στη Δ/νση, πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, βασιζόμενος στη φράση της προκήρυξης "Τα απαιτούμενα κατά περίπτωση δικαιολογητικά" (σελ.1135) 2ΓΕ/2019.
Το ερώτημα μου είναι αν έπραξα ορθά, ή αν με τη μη κατάθεση του πιστοποιητικού, η αίτηση μου θα απορριφθεί.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣΕΠ
Σύμφωνα με την προκήρυξη "Τα απαραίτητα, κατά περίπτωση, δικαιολογητικά με τα οποία αποδεικνύονται τα προσόντα, κριτήρια/ιδιότητες που επικαλούνται οι υποψήφιοι με την ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής τους στη διαδικασία κατάταξης με σειρά προτεραιότητας, για τον διορισμό τους ως μονίμων ή/και την πρόσληψή τους ως προσωρινών αναπληρωτών ή ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, υποβάλλονται στις οικείες Διευθύνσεις Εκπαίδευσης, εντός ορισμένης προθεσμίας, κατόπιν πρόσκλησης του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, η οποία εκδίδεται αμέσως μετά την έκδοση της παρούσας προκήρυξης [αριθμ. 37693/Ε1/8.3.2019 (ΦΕΚ 864 Β΄)  κοινή υπουργική απόφαση , άρθρο 1, παρ. β].
Δεν απαιτείται, εκ νέου, η υποβολή δικαιολογητικών για στοιχεία που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.) του Υ.ΠΑΙ.Θ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την παρούσα.
Οι Διευθύνσεις Εκπαίδευσης παραλαμβάνουν και ελέγχουν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά των υποψηφίων και, εφόσον αυτά συνάδουν με τα ρητώς αναφερόμενα στην παρούσα προκήρυξη, καταχωρίζουν τα αντίστοιχα στοιχεία στους ηλεκτρονικούς φακέλους των υποψήφιων εκπαιδευτικών που τηρούνται στο Ο.Π.ΣΥ.Δ.. Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ενημερώνει το Α.Σ.Ε.Π. για την ολοκλήρωση της καταχώρισης. "

ΞΑΝΑ ΕΓΩ
Γεια σας,
Θα σας παρακαλούσα να μου ξανα απαντούσατε με σαφήνεια στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ερώτημα μου. Η απάντηση που μου δόθηκε στο ερώτημα που σας υπέβαλα είναι αφενός γενική και αόριστη και αφετέρου δεν έχει σχέση με το ερώτημα μου το οποίο είναι:
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΙ ΣΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ  ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ  "Τα απαραίτητα, κατά περίπτωση, δικαιολογητικά (ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!!!) " , ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΝΤΡΟΣ ΚΑΙ ΑΤΕΚΝΟΣ, ΤΙ ΕΠΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΤΟΥ, όσον αφορά τον τελικό έλεγχο από τον ΑΣΕΠ;
Σας ευχαριστώ,
Με εκτίμηση,

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΣΕΠ

Το ερώτημά σας δεν αφορά γενικές πληροφορίες αλλά τον έλεγχο του ΑΣΕΠ και θα αντιμετωπιστεί στο στάδιο του ελέγχου.

---------------------------------------------------------------------
ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ. Εγώ θα παρακαλούσα αν διαβάζει κάποιος από υπουργείο ή που έχει επικοινωνία με αυτό (αιρετοί, σύλλογοι), να το λάβει σοβαρά υπ' όψη, και να προσπαθήσει να το διευκρινίσει και να το λύσει τώρα που είναι πολύ νωρίς, ώστε να μην προκύψουν ανεπανόρθωτα προβλήματα στο μέλλον, που θα οδηγήσουν πολλούς στη δικαστική οδό. Και όσοι βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα, αν είναι δυνατόν να στείλουν και οι ίδιοι ερωτήματα στο ΑΣΕΠ ώστε να υπάρχει μια πίεση και επίλυση του θέματος, επειδή απ' ότι καταλαβαίνω είναι διαδικαστικό και ερμηνείας της προκήρυξης θέμα.
Σας ευχαριστώ



Το δικό μου συμπέρασμα, είναι ότι θα γίνουν χιλιάδες ενστάσεις και αυτές θα πρέπει να ελεγχθούν από το ΑΣΕΠ, όπως ακριβώς έγινε στους πίνακες της ειδικής αγωγής. Επομένως οι συζητήσεις περί προσλήψεων αναπληρωτών με προσωρινούς πίνακες, είναι ανεδαφικές και επικίνδυνες για όλους μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 17, 2020, 05:34:36 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:33 »

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2034 στις: Μάρτιος 17, 2020, 06:13:55 μμ »
Το δικό μου συμπέρασμα, είναι ότι θα γίνουν χιλιάδες ενστάσεις και αυτές θα πρέπει να ελεγχθούν από το ΑΣΕΠ, όπως ακριβώς έγινε στους πίνακες της ειδικής αγωγής. Επομένως οι συζητήσεις περί προσλήψεων αναπληρωτών με προσωρινούς πίνακες, είναι ανεδαφικές και επικίνδυνες για όλους μας.
Δεν ξέρω αν είναι ανεδαφικές. Όπως επίσης δεν ξέρω αν κάποιοι για δικούς τους λόγους προκειμένου να ισχυροποιησουν τη θέση σε επερχόμενες δικές, θέλουν τη συνέχιση των παλιών πινακων.

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2035 στις: Μάρτιος 17, 2020, 06:15:19 μμ »
Επιτέλους, ένας λογικός άνθρωπος. Έχουμε το προηγούμενο της ειδικής αγωγής. Αν υπήρχε πρόβλημα, θα το ξέραμε ήδη.

Επιβεβαιώνω και εγώ και επικροτώ τους προλαλήσαντες. Στην ειδική αγωγή δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα για τους ανύπαντρους και άτεκνους, που δεν είχαν καταθέσει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Γιατί να υπάρξει, αφού δεν έχουμε να διεκδικήσουμε κάποια μόρια από την οικογενειακή μας κατάσταση; Ακόμα και οι παντρεμένοι, χωρίς παιδιά, δεν παίρνουν μόρια. Καλή επιτυχία συνάδελφε/ισσα!
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2036 στις: Μάρτιος 17, 2020, 06:29:11 μμ »
Δεν ξέρω αν είναι ανεδαφικές. Όπως επίσης δεν ξέρω αν κάποιοι για δικούς τους λόγους προκειμένου να ισχυροποιησουν τη θέση σε επερχόμενες δικές, θέλουν τη συνέχιση των παλιών πινακων.
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. (mathstavros)

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2037 στις: Μάρτιος 17, 2020, 06:42:53 μμ »
Η αλήθεια είναι ότι η εξαφάνιση των μορίων ΑΣΕΠ δεν χωνεύεται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος new_100

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2038 στις: Μάρτιος 17, 2020, 06:52:36 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, όπως το έγραψα 2 σελίδες πίσω, δε μου ήρθε ξαφνικά μια "παράλογη" σκέψη (σε αντίθεση με τις "λογικές", όπως περιφρονητικά διάβασα παραπάνω). Αφορμή ήταν ένα μήνυμα μια συναδέλφισσας από την ίδια διεύθυνση με εμένα (πρώτο μου μήνυμα). και επειδή θεωρώ ότι σε αυτή τη χώρα, είναι πολύ πιθανόν αν "πέσεις" σε κάποιον ελεγκτή να έχεις διαφορετική αντιμετώπιση από τον αν σε ελέγξει κάποιος άλλος (λόγω προχειρότητας των υπηρεσιών του δημοσίου και κατά το δοκούν ερμηνείες των νόμων), ανησύχησα και προσπαθώ να το εξετάσω σε βάθος.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2039 στις: Μάρτιος 17, 2020, 07:11:28 μμ »

Δεν πρόκειται να υπάρξει πρόβλημα όπως δεν υπήρξε και στην ειδική αγωγή.
Θα υπάρξει πρόβλημα μόνο σε όσους εμφανίσουν  τα κρυφά παιδιά τους ::) ::)
Συνέπειες θα υπάρχουν μόνο για όσους σκόπιμα δήλωσαν ψεύτικα προσόντα  και  κατέθεσαν πλαστά δικαιολογητικά .



Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2040 στις: Μάρτιος 17, 2020, 07:19:13 μμ »
Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. (mathstavros)

Πάντως τα μόρια του ΑΣΕΠ φαίνονται ακόμη στον οπσυδ, στο κάτω μέρος της καρτέλας συνολικά μόρια. Μπες στο προφίλ σου να το διαπιστώσεις.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2041 στις: Μάρτιος 17, 2020, 07:51:10 μμ »
Δεν ξέρω αν είναι ανεδαφικές. Όπως επίσης δεν ξέρω αν κάποιοι για δικούς τους λόγους προκειμένου να ισχυροποιησουν τη θέση σε επερχόμενες δικές, θέλουν τη συνέχιση των παλιών πινακων.

Όπως και κάποιοι επιζητούν έστω και προσωρινούς, για να βολευτουν. Βιάζονται...

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2042 στις: Μάρτιος 17, 2020, 08:16:26 μμ »
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο αν θα γίνουν αναπληρώσεις με παλιους ή καινούργιους. Το θέμα είναι οι μόνιμοι διορισμοί. Αυτούς τους επιδιωκουν δικαίως και αδίκως επιτυχοντες του προ 10ετιας ασεπ. Κι όσο μένουν σε ισχύ οι προηγούμενοι πίνακες τόσο δίνουν νομικό ερεισμα υπέρ τους. Οπότε τα περί χιλιάδων ενστάσεων κλπ είναι για να πείσει τους ανυποψίαστους... Αλήθεια τώρα είμαι εντός ή εκτός γραμμής ΠΕΑΔ;

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2043 στις: Μάρτιος 17, 2020, 08:18:32 μμ »
Επιβεβαιώνω και εγώ και επικροτώ τους προλαλήσαντες. Στην ειδική αγωγή δεν υπήρξε κανένα απολύτως πρόβλημα για τους ανύπαντρους και άτεκνους, που δεν είχαν καταθέσει πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Γιατί να υπάρξει, αφού δεν έχουμε να διεκδικήσουμε κάποια μόρια από την οικογενειακή μας κατάσταση; Ακόμα και οι παντρεμένοι, χωρίς παιδιά, δεν παίρνουν μόρια. Καλή επιτυχία συνάδελφε/ισσα!
Ειλικρινά δεν αναφέρομαι στη συνάδελφο στην οποία έκανα παράθεση. Τις ερωτήσεις για το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης τις λαμβάνω ως μαλακ...εκγεφάλου. Ρώτησα εκείνη την ώρα και μου είπαν...ο έχων τέκνα οκ...Πού κολλάτε όλοι? Ειλικρινά και γω που εχω φίλες φιλολόγους ένα διαπίστωσα. Οι ψυχικοί καταναγκασμοί, ασθένεια της ειδικότητας μας ως φιλόλογοι,μας σάλεψαν. Για να συνέλθετε όλοι. Κρίμα.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159781
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 600
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 553
Σύνολο: 561

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.