*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3346828 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4466 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:09:04 μμ »
Δεν είναι ότι δηλώσεις είσαι leon, και το ξέρεις.
Αν εγώ δηλώσω ένα προσόν που δεν υπάρχει στον ΟΠΣΥΔ, δε θα υπάρχει και στους προσωρινούς. Οι διευθύνσεις τα δήλωσαν μετά από έλεγχο δικό τους. Τωρα αν υπάρξει ένα ανθρώπινο λάθος, μετά θα γίνει αυτό που λες με τις ενστάσεις. Αλλά ότι δηλώσεις είσαι, δεν είναι.
Εκτός αν δεν κατανόησα καλά, τι είπες.
Οι διευθύνσεις δε διενεργούν ελέγχους. Ό,τι τους δίνεις το παίρνουν και το καταχωρούν. Και μοριοδοτείσαι. Το ΑΣΕΠ διενεργεί έλεγχο μετά τις ενστάσεις. Έλεγχος σημαίνει άνοιγμα του φακέλου κι ένα ένα τα έγγραφα για διαπίστωση αφενός της μοριοδότησης κι αφετέρου της γνησιότητος των εγγράφων. Το πρώτο έγινε μεν απ' τις διευθύνσεις (οι οποίες ουδεμιά ευθύνη, όμως, φέρουν) μα κι όχι απ' το ΑΣΕΠ ενώ το δεύτερο από κανέναν. Στο στάδιο περάσματος από προσωρινούς σε οριστικούς γίνουνται και τα δυο για τούτο είναι και χρονοβόρο. Θα πρέπει να γίνει κατανοητό πως, βάσει οδηγιών νόμου κι όχι αυθαίρετα εννοείται, το ΑΣΕΠ μέχρι και την έκδοση των προσωρινών ο υ δ ε μ ι ά συμμετοχή είχε στη διαδικασία. Με τη λήξη των ενστάσεων πιάνει δουλειά. Εξ αυτού του λόγου αναγράφει ο νόμος πως η διαδικασία πλήρωσης θέσεων με σειρά προτεραιότητος δε διενεργείται απ' το ΑΣΕΠ μα υπό την εποπτεία του ΑΣΕΠ. Αυτό εμπλέκεται ενεργά αποκλειστικά και μόνο στον έλεγχο των ενστάσεων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 06:47:22 μμ από leon. »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:54 »

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4467 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:21:18 μμ »
Κάνουν έλεγχο οι δνσεις

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4468 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:23:55 μμ »
Δεν είπα πουθενά να πνίγει κανένας. Δε θέλω τέτοιο πράγμα. Κάποιοι εδώ μέσα έγραφαν παλιά 1) "ρε μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος". Τώρα θελουν  οριστικους. Κι εγώ τους θέλω αλλά δεν προλαβαίνει. Τοσο απλά. 3) Δείξε μου ένα post δικό μου, που λεω ότι θέλω προσωρινούς και όχι οριστικους. Εγώ το μόνο που είπα απ την αρχή, ήταν ότι οι παλιοί τελειώσανε. Και το κατάλαβα τόσο απ το νόμο όσο κι απ τις δηλώσεις τους. Μεταξύ παλιών και προσωρινών, 2) ναι προτιμώ τους προσωρινούς, για να μπει μπροστά ένα καινούργιο σύστημα μέσω ασεπ. Τώρα αν εσύ μεταξύ παλιών και προσωρινών, θες παλιούς, εσύ να μας πεις γιατί. Να μας πεις την αληθείς όμως..
Σήμερα αυτό που λέω είναι ότι δε μπορεί να μην έχουν σκεφτεί αυτό το χάος που περιγράφετε . Εσύ λες ότι δε τους νοιάζει τίποτα. Οκ κατανοητό αυτό που λες. Θα δούμε αν είναι έτσι.
 Το γιατί δε μας λένε, δε το ξέρω. Τα υπόλοιπα τα λέμε μεταξύ μας εδώ στο φόρουμ.
1) αυτό που λες ναι το εχω πει και θα το λέω αναλόγως το θέμα, η αναφορά σου αυτή τη δήλωση ειναι πολύ γενική και αόριστη, μπορεί να το έχω πει για διαφορετικούς λόγους , όπως επίσης μπορώ να έχω γνώμη και προτίμηση για διαφορετικό σύστημα προσλήψεων
2) είσαι λάθος να θες προσωρινούς , γνώμη μου
προσωπικά δεν εχω πρόβλημα να πάμε με παλιούς ή οριστικούς, ποτέ δεν αναφέρθηκα απο όσο θυμάμαι σε κάτι απο τα δυο
οι προσωρινοί θα φέρουν πρόβλημα
και απο ότι είδες στο προηγούμενο μήνυμα έγραψα, αφού φτιάχτηκε με κριτήρια ασεπ να πάμε με αυτό και τέλος, με οριστικούς όμως
3) ας πούμε το παραδέχτηκες σε αυτο το μήνυμα

είναι άλλο η προτίμηση σε παλιούς και νέους πίνακες και άλλο θεωρώ πιο σωστό τους παλιούς αφου δεν θα εχουν  βγει οριστικοί
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 06:25:26 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2377
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4469 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:26:58 μμ »
Είναι αυτονόητο ότι τα δικαιολογητικά που καταθέσαμε στις διευθύνσεις μέχρι την έκδοση των προσωρινών δεν θα έχουν ελεγχθεί από το ΑΣΕΠ.
Αν υποθέσουμε ότι δεν θα υπάρξει ούτε μια ένσταση (λέμε τώρα), τότε το ΑΣΕΠ δεν θα χρειαστεί να ελέγξει κανένα φάκελο και την επόμενη μέρα θα έβγαιναν και οι οριστικοί; Αν ισχύει κάτι τέτοιο σημαίνει ότι θα προσπεραστούν τυχόν άπειρες λαμογιές.
Από την άλλη, αν ανοιχτούν όλοι οι φάκελοι μετά τους προσωρινούς, τότε ποια η αξία των ενστάσεων;
Να υποθέσω ότι θα ελεγχθούν οι φάκελοι μόνο αυτών που θα κάνουν ένσταση;
Ω fuck-ελε!!!
 :-[
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:54 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4470 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:42:44 μμ »
Στην ειδική αγωγή που δεν υπάρχουν οι παθογένειες και οι πιέσεις όσων προτιμούν προσωρινούς , τηρήθηκε η νόμιμη διαδικασία.
Στη γενική, πιέζουν όσοι θεωρούν ότι αν περιμένουν τους οριστικούς πίνακες υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το σύστημα διορισμών.
Αυτοί είναι πρωτίστως κάποιοι (όχι όλοι) συνάδελφοι με τεράστια προϋπηρεσία που "αγκάλιασαν" το νόμο Γαβρογλου αφού τους "φωτογραφίζει".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2020, 06:44:18 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4471 στις: Ιούλιος 13, 2020, 06:53:09 μμ »
Κάνουν έλεγχο οι δνσεις

Ελεγχο γνησιοτητας ΔΕΝ κανουν. Υπαρχει επισημη απαντηση για αυτο. Κανουν ελεγχο αν αυτο που τους πας ανηκει στα χαρτια που δεχεται η προκηρυξη

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4472 στις: Ιούλιος 13, 2020, 07:05:29 μμ »
Στην ειδική αγωγή που δεν υπάρχουν οι παθογένειες και οι πιέσεις όσων προτιμούν προσωρινούς , τηρήθηκε η νόμιμη διαδικασία.
Στη γενική, πιέζουν όσοι θεωρούν ότι αν περιμένουν τους οριστικούς πίνακες υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το σύστημα διορισμών.
Αυτοί είναι πρωτίστως κάποιοι (όχι όλοι) συνάδελφοι με τεράστια προϋπηρεσία που "αγκάλιασαν" το νόμο Γαβρογλου αφού τους "φωτογραφίζει".

Έτσι ακριβώς είναι ΡΕΑ είναι αυτοί που δεν έχουν απολύτως καμιά ηθική αναστολή προκειμένου να διοριστούν αυτοί να αδικηθούν άλλοι, όπως και το έκαναν στο παρελθόν τρυπώνοντας χωρίς καμιά επιτυχία ΑΣΕΠ με όποιον τρόπο και λαμβάνοντας μόρια τεράστιας προυπηρεσίας που δεν μας λένε το ΠΟΘΕΝ αλλά μόνο το ΕΣΧΕΣ

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4473 στις: Ιούλιος 13, 2020, 07:14:13 μμ »
Ελεγχο γνησιοτητας ΔΕΝ κανουν. Υπαρχει επισημη απαντηση για αυτο. Κανουν ελεγχο αν αυτο που τους πας ανηκει στα χαρτια που δεχεται η προκηρυξη
Όταν υπογράφεται χαρτιά να διαβάζετε τι υπογράφετε. Μη φωνάζετε μετά...

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4474 στις: Ιούλιος 13, 2020, 07:19:10 μμ »
Εντάξει ρε παιδιά, πασο. Μη φωναζεται άλλο.
Διάλογο κάνουμε. Όπως το βλέπει ο καθένας.
Ορισμένα μέλη εδώ μέσα βγάζουν συμπεράσματα,
με το έτσι θέλω. Χαλαρωστε λίγο.
Δεν αγκάλιασα κανέναν νόμο, ούτε τεράστια προϋπηρεσία έχω.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4475 στις: Ιούλιος 13, 2020, 07:21:15 μμ »
Όταν υπογράφεται χαρτιά να διαβάζετε τι υπογράφετε. Μη φωνάζετε μετά...

Κανενας δεν φωναζει σε τιποτα. Οταν υπογραφουμε σαφεστατα ξερουμε τι βαζουμε. Οπως η μια κυρια δικηγορος  που εκανε καταγγελιες και εξωδικα για τον συζυγο της που ειναι χωρισμενοι γις τα μορια των τεκνων και τελικα του περαστηκαν  σε πμ μπορω να σου πω και την Διευθυνση .
Υπαρχουν επισημες ανακοινωσεις της ομοσπονδιας Διοικηυικων υπαλληλων που αναφερουν τα παραπανω οτι δεν φερουν καμια ευθυνη. Επισης σε καποιες πδε και  δδε υπαρχουν θεματα με επιμελειες τεκνων που τα περασανε ενω δεν επρεπε. Οπως και σε καποια σεμιναρια.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4476 στις: Ιούλιος 13, 2020, 07:54:03 μμ »
Κανενας δεν φωναζει σε τιποτα. Οταν υπογραφουμε σαφεστατα ξερουμε τι βαζουμε. Οπως η μια κυρια δικηγορος  που εκανε καταγγελιες και εξωδικα για τον συζυγο της που ειναι χωρισμενοι γις τα μορια των τεκνων και τελικα του περαστηκαν  σε πμ μπορω να σου πω και την Διευθυνση .
Υπαρχουν επισημες ανακοινωσεις της ομοσπονδιας Διοικηυικων υπαλληλων που αναφερουν τα παραπανω οτι δεν φερουν καμια ευθυνη. Επισης σε καποιες πδε και  δδε υπαρχουν θεματα με επιμελειες τεκνων που τα περασανε ενω δεν επρεπε. Οπως και σε καποια σεμιναρια.
Η επιμέλεια είναι θέμα που θα λυθεί σύντομα νομικά. Εάν δεν έχει γίνει προσπάθεια παραπλάνησης δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσοι γνωρίζουν έχουν κάνει τις σωστές ενέργειες. Τα σεμινάρια θα τα ελέγξει το ΑΣΕΠ. Και λέω ξανά να θυμάστε όλοι τι υπογράψατε...

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4477 στις: Ιούλιος 13, 2020, 09:15:00 μμ »
Η επιμέλεια είναι θέμα που θα λυθεί σύντομα νομικά. Εάν δεν έχει γίνει προσπάθεια παραπλάνησης δεν υπάρχει πρόβλημα. Όσοι γνωρίζουν έχουν κάνει τις σωστές ενέργειες. Τα σεμινάρια θα τα ελέγξει το ΑΣΕΠ. Και λέω ξανά να θυμάστε όλοι τι υπογράψατε...

Σε ο.τι λες για υπογραφες συμφωνω 1000%.

Για να λυθει νομικα το θρμα επιμελειας θα πρεπει να βγει το δικαστηριο. Επισης σε καποιους το βαλανε και το μετρησε το ασεπ ηδη στην 1ΓΕ. Ενω καποιοι αλλοι ακολουθησανε οτι λεει η προκηρυξη

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4478 στις: Ιούλιος 13, 2020, 10:28:22 μμ »
Να θυμόμαστε τι υπογράψαμε όταν σχεδόν όλοι οι αναπληρωτές έβαλαν μεγαλύτερη προϋπηρεσία μπας και... 😎😎😎😎Τι θα τιμωρηθούν??? 😇😇

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4479 στις: Ιούλιος 14, 2020, 12:12:09 πμ »
Να θυμόμαστε τι υπογράψαμε όταν σχεδόν όλοι οι αναπληρωτές έβαλαν μεγαλύτερη προϋπηρεσία μπας και... 😎😎😎😎Τι θα τιμωρηθούν??? 😇😇
Άστοχο και λίγο κρύο για τις δυνατότητές σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159732
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 376
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 299
Σύνολο: 315

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.147 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.