*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328640 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #896 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 04:57:42 μμ »
Όσοι κατέθεσαν πιστοποιητικά οικογ. κατάστασης για την προκήρυξη της ειδικής πρέπει να τα ξανακαταθέσουν? Στο opsyd εμφανίζονται περασμένα, αλλά κάποιοι λένε ότι έχουν ισχύ 3μήνου τα πιστοποιητικά και πρέπει να τα ξαναδώσουμε... Ξέρει κανείς τι ισχύει?
Στην αίτηση κατάθεσης δικαιολογητικών, στην υποενότητα ΙΙΙ αναφέρει ως παράδειγμα και το Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης για επικαιροποίηση/τροποποίηση/συμπλήρωση ...
οπότε ναι, να το καταθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:06 »

Συνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #897 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 05:14:19 μμ »
Για την εγγραφή στο Ασεπ χρειάζεται εκτός από τα προσωπικά μας στοιχεία να δηλώσουμε και τα πτυχία μας;

Αν ειναι μονο γις την προκηρυξη γενικης οχι.

Αποσυνδεδεμένος platon 78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #898 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 05:23:21 μμ »
Ευχαριστώ πολύ. Ναι μόνο για την προκήρυξη γενικής αγωγής.

Αποσυνδεδεμένος platon 78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #899 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 05:25:23 μμ »
Στην αίτηση για τις δευτεροβάθμιες στην προυπηρεσία πρέπει να αναφέρουμε και τα μόρια κάθε χρονιάς;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:59:06 »

Αποσυνδεδεμένος brebal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #900 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 05:57:49 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποιες είναι οι ημερομηνίες για ηλεκτρονική αίτηση και κατάθεση δικαιολογητικών, γιατί δεν έχω προλάβει ακόμη να διαβάσω τα φεκ και μου είπαν ότι σήμερα άνοιξαν οι αιτήσεις. Είμαι ΠΕ02.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #901 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 06:27:14 μμ »
Αιτήσεις 5-24 Φεβρουαρίου και κατάθεση δικαιολογητικών μέχρι 4 Μαρτίου.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #902 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 06:27:22 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποιες είναι οι ημερομηνίες για ηλεκτρονική αίτηση και κατάθεση δικαιολογητικών, γιατί δεν έχω προλάβει ακόμη να διαβάσω τα φεκ και μου είπαν ότι σήμερα άνοιξαν οι αιτήσεις. Είμαι ΠΕ02.
2ΓΕ/2019
Προθεσμίες υποβολής αιτήσεων (στο www.asep.gr) 05/02/2020 έως 24/02/2020 και ώρα 14:00
Προθεσμίες υποβολής δικαιολογητικών (στις Δ/νσεις Εκπ/σης) από τη Δευτέρα 13 Ιανουαρίου έως και την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020

Αποσυνδεδεμένος MikriNipiagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #903 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 08:47:27 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.Μπήκα στο ΟΠΣΥΔ να τσεκάρω τα στοιχεία μου και ενώ το πτυχίο μου και τα προσωπικά μου στοιχεία υπάρχουν κανονικά δεν μου εμφανίζονται το πτυχίο των αγγλικών μου ούτε οι υπολογιστές που είμαι σιγουρη πως τα είχα καταθέσει πριν 4 χρόνια που ξεκίνησα να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια.Πρέπει να τα προσκομίσω ξανα μαζί με την αίτηση θεωρείται και θα μου το διορθώσουν εκείνοι ?

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #904 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 09:29:21 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.Μπήκα στο ΟΠΣΥΔ να τσεκάρω τα στοιχεία μου και ενώ το πτυχίο μου και τα προσωπικά μου στοιχεία υπάρχουν κανονικά δεν μου εμφανίζονται το πτυχίο των αγγλικών μου ούτε οι υπολογιστές που είμαι σιγουρη πως τα είχα καταθέσει πριν 4 χρόνια που ξεκίνησα να κάνω αίτηση για αναπληρώτρια.Πρέπει να τα προσκομίσω ξανα μαζί με την αίτηση θεωρείται και θα μου το διορθώσουν εκείνοι ?

Τα πτυχία ξένων γλωσσών και Η/Υ ποτέ εως τώρα δεν τα καταθέταμε διότι δεν μετρούσαν στους πίνακες αναπληρωτών. Ακόμα κ αν αν τα είχες καταθέσει είναι λογικό να μην είναι περασμένα στο ΟΠΣΥΔ αφού δεν μοριοδοτούνταν. Ναι, να τα προσκομίσεις κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #905 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 10:43:59 μμ »
Στην αίτηση για τις δευτεροβάθμιες στην προυπηρεσία πρέπει να αναφέρουμε και τα μόρια κάθε χρονιάς;
Δεν γράφει κάτι τέτοιο η πρόσκληση.Στην ηλεκτρονική θα το γράψουμε.Παντως εδώ έχουν αναφέρει αρκετοί ότι θα μετρήσουν και θα τα καταγράψουν και στην αίτηση στη ββαθμια πραγματικά χωρίς να καταλαβαίνω από που προκύπτει αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #906 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 11:06:38 μμ »
 50 θέσεις δεν καλύφθηκαν  ούτε με  ειδική πρόσκληση!!!
Στους μαθηματικούς έφτασε στο 1761 του πίνακα Γ  (16 άτομα χωρίς προϋπηρεσία)
Τελικά υπάρχει ελπίδα  σε ΠΕ01, ΠΕ03, ΠΕ04.02 , ΠΕ04.04 , ΠΕ06 , ΠΕ07, ΠΕ08 , ΠΕ78 , ΠΕ79.01, ΠΕ80, ΠΕ81 , ΠΕ82 , ΠΕ83 , ΠΕ86 , ΠΕ87.02, ΠΕ87.04 , ΠΕ87.08 , ΠΕ88.01 ,ΠΕ88
 είναι μερικές ειδικότητες που έγιναν προσλήψεις  χωρίς μόρια προϋπηρεσίας, πως γίνεται σε ειδικότητες που υποτίθεται πως πλεονάζουν να προσλαμβάνουν τόσους αναπληρωτές…

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #907 στις: Ιανουάριος 13, 2020, 11:21:38 μμ »
Διότι με 2 ιδιαίτερα στην πόλη σου θα βγάλεις όσα θα βγάλει  ο άλλος που είναι μειωμένου κυκλαδες

Αποσυνδεδεμένος Neosss

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠE 70
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #908 στις: Ιανουάριος 14, 2020, 09:05:08 πμ »
Χαίρετε σε όλους! Και καλό διορισμό (σε σας που χρόνια οργώνετε την Ελλάδα - και το αξίζετε -καθώς οι Μηδενικής και όσοι με μικρή προϋπηρεσία, δεν προβλέπεται ωστόσο αναγκαστικά λέμε να συμμετάσχουμε καθώς από τους Πίνακες 3ετούς διάρκειας οι ηλίθιοι θα επιλέγουν και αναπληρωτές).

Πολύ άδικο να πάρουν μόνιμους και αναπληρωτές από έναν Πίνακα και επί τρία ολόκληρα έτη να μην επιτρέπονται καν νέες υποψηφιότητες, ούτε καν βελτίωση θέσης μέσω νέων προσόντων (για αναπληρωτής λέω, μη με φάτε, μαλωστε ελεύθερα για τις - σχετικά λίγες άλλωστε - μόνιμες θέσεις). Άτυχοι όσοι βρίσκονται τώρα εν μέσω μεταπτυχιακού, σεμιναρίου ή και 4ου έτους προπτυχιακού. 3 έτη εκ των προτέρων αποκλεισμός από ένα συνταγματικό δικαίωμα, την εργασία. Ο κλάδος πάντως γαργάρα τα έκανε αυτά τα δύο θέματα!
Πιο πολλά άρθρα έστω, έχω δει για το θέμα των Τριών Ιεραρχών παρά για αυτά. Μονάχα τώρα έμμεσα, λόγω της τιμωρίας όσων παραιτούνται και θα σημαίνει 3ετη αποκλεισμό. Ήδη προβληματίζονται, 2600 παραιτήσεις ή μη ανάληψη καθηκόντων, Ειδική Πρόσκληση και δεν πάνε. Η Κεραμέως το παίζει τσαμπουκάς, τιμωρός και αδιάλλακτη (δεν διόρθωσε ούτε λέξη στο Νόμο Γαβρόγλου που κάποτε επέκρινε) στους εκπαιδευτικούς αλλά όταν πρόκειται για ηγέτες του "Θρησκευμάτων" στέκεται σούζα σαν καμιά...θεούσα. Παρομοίως και ό,τι αφορά ιδιώτες. Όλα τα άλλα, ασυγκίνητη την αφήνουν. Σάμπως την ενοχλεί κανείς;

Τέλος πάντων, έχοντας κάνει τα παράπονα αυτά, πάω σε κάτι απορίες για τις αιτήσεις.

1. Λένε πως τα πτυχία ξένης γλώσσας θέλουν μετάφραση από...δικηγόρο. Τι κουφό και αυτό. Όντως; Και εάν ναι πως γίνεται, πας σε όποιον νάναι με το πρωτότυπο αυτοπροσώπως και του λες θέλω μετάφραση για τον ΑΣΕΠ; Γίνεται επίσης να πάει αδερφή μου σε δικηγόρο με φωτοτυπία ή πρωτότυπο πτυχίο; Τυχαίνει να μην είμαι Ελλάδα τώρα. Πόσο κοστίζει περίπου;

2. Τα προσόντα που υπάρχουν ήδη στον ΟΠΣΥΔ (πτυχίο και υπολογιστές στη περίπτωση μου όπου διπλα γραφει "επικυρωμένο") δεν χρειάζεται να κατατεθούν ξανά στις Διευθύνσεις με την έντυπη αίτηση, σωστά;

3. Στο σιτε του Ασεπ με τους κωδικούς ταξις γινεται να μπουμε ετσι;
                                                             
4. Μία ασυνήθιστη απορία τώρα (προς άντρες). Έχω μερικά χρόνια γραμμένος στον ΟΠΣΥΔ. Στρατό πήγα το 2019 (ναι, το άργησα) και τελείωσα Οκτώβρη 2019. Στη Στρατολογία μέχρι και σήμερα ΔΕΝ μου δίνουν Πιστοποιήτικο Στρατολογικής Κατάστασης διότι δεν έχουν λάβει ακόμα τα χαρτιά μου από την Μονάδα η οποία λέει ταχει στείλει ήδη από Νοέμβρη (χάθηκαν?!) με αποτέλεσμα στο ηλεκτρονικό σύστημα να φαίνομαι οπλίτης ακόμα. Μόνο βεβαίωση του στρατοπέδου έχω ότι τελείωσα. Ως εκ τούτου να πω εδώ εμπαινα πάντα στο τέλος του Πίνακα λόγω μη εκπληρωσης ακόμα στρατιωτ. υποχρεώσεων. Ερωτώ λοιπόν: πρέπει τώρα ως τον Φλεβάρη να καταθέσω (αν μπορέσω) και το χαρτί του στρατού, το (Α ή Β Τύπου?) πιστοποιητικό; Δεν είδα η προκύρηξη να λέει τίποτα. Αν δεν το καταθέσω και λέμε τώρα με παρουν αναπληρωτή κάποτε τι γίνεται, το προσκομίζω κατα την ανάληψη; Επίσης, ξέρω εντός 3ετίας δεν γίνεται να καταθέτεις νέα προσόντα. Το στρατιωτικό δεν είναι προσόν όμως. Αυτό εξαιρείται?

Θα στειλω και mail σε καμια Πρωτοβαθμια. Απλα καμια πρωτη σκεψη αν ξερει κανεις ή εχει τυχει.

Σορρυ για το σεντονακι. Ευχαριστω για απαντησεις εκ των προτέρων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2020, 09:13:04 πμ από Neosss »

Αποσυνδεδεμένος Sofia96

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #909 στις: Ιανουάριος 14, 2020, 11:05:39 πμ »
   Σχετικά με τις ξένες γλώσσες αν έχεις οποιοδήποτε πτυχίο πέραν του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας χρειάζεται επίσημη μετάφραση από δικηγόρο. Καλό θα ήταν να καλέσεις για πληροφορίες σε ένα δικηγορικό γραφείο πριν πας. Γύρω στα 50 ευρώ κοστίζει.
   Τα προσόντα που υπάρχουν ήδη δεν χρειάζεται να κατατεθούν ξανά στις Διευθύνσεις μόνο αν θέλεις να επικαιροποιήσεις κάτι.
   Στον ασεπ μπαίνεις με κωδικούς taxis.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 356

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.