*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343573 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1302 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 03:42:12 μμ »
Δεν παιζει κανενα ρολο η σειρα. Μπορει κανεις να κανει ηλεκτρονικη σιτηση και μετα να παει σε Διευθυνση Εκπαιδευσης η το αντιστροφο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:19:23 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1303 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 03:50:34 μμ »
Στον ΟΠΣΥΔ η οικ. κατασταση είναι αδηλωτη. Δεν έχω κάποια μοριοδοτηση, αλλά λέτε να τη χρειαστούν λόγω κενού; Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να υποβάλω τα δικαιολογητικά και μετά τις ηλ. αιτήσεις σε ΟΠΣΥΔ και ΑΣΕΠ. Σε άλλες προκηρύξεις ήταν ξεκάθαρα τα βήματα, τώρα πρέπει να προσέξεις ότι η προθεσμία των δικαιολογητικών ξεκινά πριν των ηλ. αιτήσεων και συνδυάζοντας το με τα ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ δικαιολογητικά να αντιληφθείς ότι προηγείται η έντυπη διαδικασία. Πρόχειρη δουλειά, καμία σχέση με της ΕΥΠ.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1304 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 04:11:22 μμ »
Δεν παιζει κανενα ρολο η σειρα. Μπορει κανεις να κανει ηλεκτρονικη σιτηση και μετα να παει σε Διευθυνση Εκπαιδευσης η το αντιστροφο.

Σαφεστατα καο δεν παιζει ρολο η σειρα. Το μονο που πρεπει να γινει ειναι το παραβολο πριν την αιτηση στο ΑΣΕΠ για να γραφτει ο κωδικος και η πληρωμη του εντος της ημερομηνιας των ηλεκτρονικων αιτησεων
Στον ΟΠΣΥΔ η οικ. κατασταση είναι αδηλωτη. Δεν έχω κάποια μοριοδοτηση, αλλά λέτε να τη χρειαστούν λόγω κενού; Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να υποβάλω τα δικαιολογητικά και μετά τις ηλ. αιτήσεις σε ΟΠΣΥΔ και ΑΣΕΠ. Σε άλλες προκηρύξεις ήταν ξεκάθαρα τα βήματα, τώρα πρέπει να προσέξεις ότι η προθεσμία των δικαιολογητικών ξεκινά πριν των ηλ. αιτήσεων και συνδυάζοντας το με τα ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ δικαιολογητικά να αντιληφθείς ότι προηγείται η έντυπη διαδικασία. Πρόχειρη δουλειά, καμία σχέση με της ΕΥΠ.

Απο την στιγμη που δεν μοριοδοτεισαι για τεκνα δεν χρειαζεται η οικογενειακη κατασταση.

Συνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1305 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 04:16:20 μμ »
Στον ΟΠΣΥΔ η οικ. κατασταση είναι αδηλωτη. Δεν έχω κάποια μοριοδοτηση, αλλά λέτε να τη χρειαστούν λόγω κενού; Νομίζω ότι το καλύτερο είναι να υποβάλω τα δικαιολογητικά και μετά τις ηλ. αιτήσεις σε ΟΠΣΥΔ και ΑΣΕΠ. Σε άλλες προκηρύξεις ήταν ξεκάθαρα τα βήματα, τώρα πρέπει να προσέξεις ότι η προθεσμία των δικαιολογητικών ξεκινά πριν των ηλ. αιτήσεων και συνδυάζοντας το με τα ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ δικαιολογητικά να αντιληφθείς ότι προηγείται η έντυπη διαδικασία. Πρόχειρη δουλειά, καμία σχέση με της ΕΥΠ.
Αυτό που αναφέρεις δεν στέκει γιατί πολύ απλά η κατάθεση των δικαιολογητικών ολοκληρώνεται 8-9 μέρες μετά το τέλος των ηλεκτρονικών αιτήσεων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:19:23 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1306 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 05:17:08 μμ »
Τελικά, πρώτα τα δικαιολογητικά, μετά το παράβολο και τέλος η αίτηση στον ΑΣΕΠ ή, εναλλακτικά, πρώτα παράβολο, μετά ΑΣΕΠ και τέλος δικαιολογητικά ή αντίστροφα τα δύο τελευταία. Στον ΟΠΣΥΔ έχω καταχωρισμενο μόνο το πτυχίο Αγγλικής και θα χρειαστεί να δηλώσω για πρώτη φορά άλλα τρία δικαιολογητικά. Εάν κάνω πρώτα την ηλ. αίτηση, θα υποβάλω μετά τα δικαιολογητικά και τέλος θα ελέγξω στον ΟΠΣΥΔ αν είναι εντάξει; Κι τι γίνεται αν κάποιο δικαιολογητικό δε γίνει δεκτό από τον υπάλληλο ενώ έχω ήδη κάνει την αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1307 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 05:20:48 μμ »
Τελικά, πρώτα τα δικαιολογητικά, μετά το παράβολο και τέλος η αίτηση στον ΑΣΕΠ ή, εναλλακτικά, πρώτα παράβολο, μετά ΑΣΕΠ και τέλος δικαιολογητικά ή αντίστροφα τα δύο τελευταία. Στον ΟΠΣΥΔ έχω καταχωρισμενο μόνο το πτυχίο Αγγλικής και θα χρειαστεί να δηλώσω για πρώτη φορά άλλα τρία δικαιολογητικά. Εάν κάνω πρώτα την ηλ. αίτηση, θα υποβάλω μετά τα δικαιολογητικά και τέλος θα ελέγξω στον ΟΠΣΥΔ αν είναι εντάξει; Κι τι γίνεται αν κάποιο δικαιολογητικό δε γίνει δεκτό από τον υπάλληλο ενώ έχω ήδη κάνει την αίτηση;

Συναδελφε Ξαναδιαβασε την προκηρυξη ολες τις περιπτωσεις που γραφεις τις αναφερει μεσα.. Η σειρα δεν παιζει ρολο. Σπλα πριν την ηλεκτρονικη αιτηση να εχεις βγαλει το παραβολο και να πληρωθει μεσα στις ημερομηνιες ηλεκτρονικων αιτησεων

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1308 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 05:51:11 μμ »
Καλησπέρα,
Η φωτοτυπία ταυτότητας αναγράφεται στο ΦΕΚ μέσα στα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Φαντάστηκα ότι θα έπρεπε να αναγραφεί κάπου στην αιτηση (ως δικαιολογητικό που υποβάλλεται). Στη Β'βάθμια όμως σήμερα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται, μιας και τα προσωπικά μου στοιχεία είναι ήδη περασμενα στον οπσυδ. Φυσικά δεν τους εχω καμία εμπιστοσύνη, γι αυτό είπα να ρωτήσω κι εδώ:

Σημειώσατε στην αίτηση στην υποενότητα 1 ή 2 το "Φωτοαντιγραφο ταυτότητας" σαν ένα από τα υπολοιπα δικαιολογητικά που προσκομίσατε;;
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Κ76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 314
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1309 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 05:55:14 μμ »
Ναι εμενα μου ειπαν στην υποεν 2 να γραψω φωτοαντιγραφο ταυτοτητας και δεξια ταυτοποιηση προσωπικων στοιχειων και το κατεθεσα ως δικαιολογ

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1310 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 06:08:46 μμ »
Ναι εμενα μου ειπαν στην υποεν 2 να γραψω φωτοαντιγραφο ταυτοτητας και δεξια ταυτοποιηση προσωπικων στοιχειων και το κατεθεσα ως δικαιολογ


Γιατί στην υποενότητα 2 εφόσον το έχουμε ήδη προσκομίσει την πρώτη φορά μαζί με το πτυχίο και αναγράφεται στα στοιχεία μας στο οπσυδ, κανονικά αν πρέπει να μπεί τότε θα μπεί στην υποενότητα 1

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1311 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 06:10:54 μμ »
Ναι εμενα μου ειπαν στην υποεν 2 να γραψω φωτοαντιγραφο ταυτοτητας και δεξια ταυτοποιηση προσωπικων στοιχειων και το κατεθεσα ως δικαιολογ
Ωχ, καταλάβαμε τι μας περιμένει! Και γιατί στη δεύτερη υποενότητα και όχι στην τρίτη; Ουσιαστικά επίκαιροποιουμε τα στοιχεία μας, καίτοι ήδη δηλωμένα.
Εγώ έχω μόνο της Αγγλικής. Επομένως δηλώνω μόνο αυτό στην υπ.Ι ως βασικό τίτλο σπουδών και ως δεύτερο δικαιολογητικό για παιδαγωγική επάρκεια. Μήπως πρέπει να το βάλω ως ενιαίο δικαιολογητικό, δηλαδή. μόνο υπ'αριθμον 1; Δε χωράνε και οι δύο αιτιολογίες σε ένα κενό. Και είναι διακριτή η ιδιότητα τους.

Για τις ξένες γλώσσες, βάζουμε ως αιτιολογία πχ άριστη γνώση γαλλικής (όπως αναγράφεται στον πίνακα με τα μόρια) ή γαλλική γλώσσα Γ'2;

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1312 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 06:37:03 μμ »
Ναι εμενα μου ειπαν στην υποεν 2 να γραψω φωτοαντιγραφο ταυτοτητας και δεξια ταυτοποιηση προσωπικων στοιχειων και το κατεθεσα ως δικαιολογ

Ευχαριστώ! Κι εγώ έτσι θα το κάνω λοιπόν, καλά που ρώτησα

Αποσυνδεδεμένος Jenny_filol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1313 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 06:40:24 μμ »
Ωχ, καταλάβαμε τι μας περιμένει! Και γιατί στη δεύτερη υποενότητα και όχι στην τρίτη; Ουσιαστικά επίκαιροποιουμε τα στοιχεία μας, καίτοι ήδη δηλωμένα.
Εγώ έχω μόνο της Αγγλικής. Επομένως δηλώνω μόνο αυτό στην υπ.Ι ως βασικό τίτλο σπουδών και ως δεύτερο δικαιολογητικό για παιδαγωγική επάρκεια. Μήπως πρέπει να το βάλω ως ενιαίο δικαιολογητικό, δηλαδή. μόνο υπ'αριθμον 1; Δε χωράνε και οι δύο αιτιολογίες σε ένα κενό. Και είναι διακριτή η ιδιότητα τους.

Για τις ξένες γλώσσες, βάζουμε ως αιτιολογία πχ άριστη γνώση γαλλικής (όπως αναγράφεται στον πίνακα με τα μόρια) ή γαλλική γλώσσα Γ'2;

Εγω έβαλα για την ξενη γλώσσα τον τίτλο του πτυχιου-εκει φαίνεται αν ειναι αγγλικά, γαλλικα κλπ-  και δίπλα όπως το λέει στην προκήρυξη δηλ "ΑΡΙΣΤΗ ΓΝΩΣΗ ΞΕΝΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ (Γ2/C2)"

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1314 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 07:12:54 μμ »
Καλησπέρα,
Η φωτοτυπία ταυτότητας αναγράφεται στο ΦΕΚ μέσα στα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Φαντάστηκα ότι θα έπρεπε να αναγραφεί κάπου στην αιτηση (ως δικαιολογητικό που υποβάλλεται). Στη Β'βάθμια όμως σήμερα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται, μιας και τα προσωπικά μου στοιχεία είναι ήδη περασμενα στον οπσυδ. Φυσικά δεν τους εχω καμία εμπιστοσύνη, γι αυτό είπα να ρωτήσω κι εδώ:

Σημειώσατε στην αίτηση στην υποενότητα 1 ή 2 το "Φωτοαντιγραφο ταυτότητας" σαν ένα από τα υπολοιπα δικαιολογητικά που προσκομίσατε;;
Ευχαριστω

Ναι εμενα μου ειπαν στην υποεν 2 να γραψω φωτοαντιγραφο ταυτοτητας και δεξια ταυτοποιηση προσωπικων στοιχειων και το κατεθεσα ως δικαιολογ

Ωχ, καταλάβαμε τι μας περιμένει! Και γιατί στη δεύτερη υποενότητα και όχι στην τρίτη; Ουσιαστικά επίκαιροποιουμε τα στοιχεία μας, καίτοι ήδη δηλωμένα.

clain main on the line...στην υποενότητα ΙΙ  καταγράφονται τα δικαιολογητικά που υποβάλλονται για πρώτη φορά. Στην ΙΙΙ καταγράφονται τα δικαιολογητικά
που υποβάλλονται για επικαιροποίηση/τροποποίηση/συμπλήρωση ήδη καταχωρισμένων και επικυρωμένων στοιχείων.

Αν δεν υπάρχει αλλαγή στην ταυτότητα, σε σχέση με αυτή που είναι ήδη καταχωρισμένη στο ΟΠΣΥΔ, τότε μπαίνει στην υποενότητα Ι.
Με αυτή τη λογική, αν δηλαδή ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ, δε θα έμπαινε τίποτα στην υποενότητα Ι και θα καταθέταμε εκ νέου όλο μας το βιός.

Φυσικά, εάν πρόκειται για νέο λογαριασμό στο ΟΠΣΥΔ ή αν για κάποιο λόγο δεν ήταν περασμένη η ταυτότητα στο σύστημα τότε καταχωρείται στην υποενότητα ΙΙ.

Αποσυνδεδεμένος NikosBbs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 79.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #1315 στις: Φεβρουάριος 03, 2020, 07:47:33 μμ »
Καλησπέρα,
Η φωτοτυπία ταυτότητας αναγράφεται στο ΦΕΚ μέσα στα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Φαντάστηκα ότι θα έπρεπε να αναγραφεί κάπου στην αιτηση (ως δικαιολογητικό που υποβάλλεται). Στη Β'βάθμια όμως σήμερα μου είπαν ότι δεν χρειάζεται, μιας και τα προσωπικά μου στοιχεία είναι ήδη περασμενα στον οπσυδ. Φυσικά δεν τους εχω καμία εμπιστοσύνη, γι αυτό είπα να ρωτήσω κι εδώ:

Σημειώσατε στην αίτηση στην υποενότητα 1 ή 2 το "Φωτοαντιγραφο ταυτότητας" σαν ένα από τα υπολοιπα δικαιολογητικά που προσκομίσατε;;
Ευχαριστω

Νομιζω οτι το παραψειριζουμε. Κι εγω πηγα εντελώς αγχωμένος και ρωτησα αν έπρεπε να γραψω για την ταυτοτητα κτλ και στην ουσια μου είπαν ότι τους νοιάζει μονο για τις υποενότητες 2 και 3. Και έχει μια λογική, αυτές θα κοιτάξουν για να κανουν τροποποιήσεις στον οπσυδ μας.

Οτι δηλαδη τι, αν δε γραψεις οτι καταθετεις και την ταυτοτητα  δε θα παρουν σωστη τη φωτοτυπια της και τι θα γίνει? Δε θα ταυτοποιηθει οτι την πηγες? Θα βραχυκυκλώσει ο υπάλληλος?

Το λέω γιατί κι εγω πηγα παράλογα αγχωμένος και μια χαρα συνεννοηθήκαμε και εγινε η δουλεια σε 5'. Είδε τα χαρτιά που θα προσθέσω, ήταν εντάξει και τελειωσαμε.

Φυσικά θα υπαρχουν και παράξενοι στις ΔΙΔΕ και ισως αν επεφτα σε τετοιον να με γυρνουσε πισω για τετοιους χαζους λόγους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159528
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 263
Σύνολο: 283

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.