*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3354873 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2744 στις: Μάιος 10, 2020, 11:29:43 μμ »
Εδώ θα διοριστούν άτομα που δεν έδωσαν καν ΑΣΕΠ. Στην υγειά των κορόιδων, λοιπόν, που τρέχαμε και γράφαμε. Και μη μου πει κανείς για τα μόρια που παίρναμε τόσα χρόνια. Ο νόμος δεν εφαρμόστηκε ποτέ και αναπληρωτές έπαιρνε όπως τους κάπνιζε. Τώρα, θα είχαμε και εμείς τρελή προϋπηρεσία, αν επέλεγαν από τον πίνακα επιτυχόντων.
Δε με νοιάζει, λοιπόν, αν γίνουν διορισμοί, εφόσον εμένα και άλλους πολλούς μας πέταξαν σαν την τρίχα απ' το ζυμάρι. Και ας με κατηγορήσει όποιος θέλει ότι θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Την πάρτη μου και το συμφέρον μου και 'γω από 'δω και πέρα. Αρκετά πήγαμε με το σταυρό στο χέρι και είδαμε το ευχαριστώ.

Ο τελευταίος γραπτός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ έγινε πριν 12χρονια! Από τότε μέχρι σήμερα έχουν βγει από τις σχολές τουλάχιστον 10.000 συνάδελφοι σε κάθε κλάδο αλλά επειδή εσύ πηγές έγραψες απετυχες θα πρέπει να σταματήσει ο κόσμος όλος και να σε διοριστουμε! Χάθηκε η λογική..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:06:19 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2745 στις: Μάιος 11, 2020, 08:08:06 πμ »
Οι προσφυγές έχουν λάβει χώρα κι αναμένουνται οι δίκες κι οι αποφάσεις. Λογικά δε θ' αργήσουν. Απλά δε θα επηρεάσουν την ειδική που ολοκληρώνεται η διαδικασία σύντομα (οι βοηθητικοί ήδη διορίστηκαν) μα τη γενική. Θα δούμε τι θα πει το ΣτΕ. Δε γίνεται να προεξοφλεί κάποιος ο,τιδήποτε σχετικό με τα δικαστήρια. Το δίκιο κατ' εμέ θα 'ταν διορισμός των παλαιών ασεπιτών '08 '06 '04 και μετά νέος γραπτός. Φυσικά ο 4589 ορίζει πλήρωση θέσεων κατά σειρά προτεραιότητος. Θα δούμε τι θα γίνει κι αν το ΣτΕ ανατρέψει μέρος (κριτήρια, ποσοστά, μόρια, προσμέτρηση) ή το όλον του νόμου. Το πρώτο το βρίσκω πιο πιθανό. Μπορεί να μη γίνει και τίποτα κάτι που επιθυμούν όσοι έχουν τριψήφιες προϋπηρεσίες και κάνα μεταπτυχιακό. Θα φανεί.

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2746 στις: Μάιος 11, 2020, 10:35:38 πμ »
Οι προσφυγές έχουν λάβει χώρα κι αναμένουνται οι δίκες κι οι αποφάσεις. Λογικά δε θ' αργήσουν. Απλά δε θα επηρεάσουν την ειδική που ολοκληρώνεται η διαδικασία σύντομα (οι βοηθητικοί ήδη διορίστηκαν) μα τη γενική. Θα δούμε τι θα πει το ΣτΕ. Δε γίνεται να προεξοφλεί κάποιος ο,τιδήποτε σχετικό με τα δικαστήρια. Το δίκιο κατ' εμέ θα 'ταν διορισμός των παλαιών ασεπιτών '08 '06 '04 και μετά νέος γραπτός. Φυσικά ο 4589 ορίζει πλήρωση θέσεων κατά σειρά προτεραιότητος. Θα δούμε τι θα γίνει κι αν το ΣτΕ ανατρέψει μέρος (κριτήρια, ποσοστά, μόρια, προσμέτρηση) ή το όλον του νόμου. Το πρώτο το βρίσκω πιο πιθανό. Μπορεί να μη γίνει και τίποτα κάτι που επιθυμούν όσοι έχουν τριψήφιες προϋπηρεσίες και κάνα μεταπτυχιακό. Θα φανεί.

Άντε οι ΑΣΕΠιτες του 2008 να θέλουν να διοριστούν οι του 2006 η 2004 με ποια λογική; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι κάθε νέος ΑΣΕΠ ακυρώνει τον παλιότερο; Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά πριν τις εκλογές διόρισε μια χούφτα εκπαιδευτικών για καθαρά ψηφοθυρικους λόγους και μπήκαν τώρα ιδέες σε όλους! Επίσης γίνεται της ειδικής να διοριστούν με διαφορετικά κριτήρια από την γενική;

Αποσυνδεδεμένος ΚΠ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2747 στις: Μάιος 11, 2020, 10:42:42 πμ »
Άντε οι ΑΣΕΠιτες του 2008 να θέλουν να διοριστούν οι του 2006 η 2004 με ποια λογική; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι κάθε νέος ΑΣΕΠ ακυρώνει τον παλιότερο; Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά πριν τις εκλογές διόρισε μια χούφτα εκπαιδευτικών για καθαρά ψηφοθυρικους λόγους και μπήκαν τώρα ιδέες σε όλους! Επίσης γίνεται της ειδικής να διοριστούν με διαφορετικά κριτήρια από την γενική;

Αν παρακολουθούσες έστω και λίγο τις δικαστικές εξελίξεις και αποφάσεις θα καταλάβαινες με ποιά λογική θα έπρεπε να διοριστούν οι του 04 και 06. Τί να σου εξηγήσω τώρα, πάρε και διάβασε τις δικαστικές αποφάσεις και θα σου λυθούν οι απορίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2020, 10:45:56 πμ από ΚΠ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:06:19 »

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2748 στις: Μάιος 11, 2020, 10:46:14 πμ »
Άντε οι ΑΣΕΠιτες του 2008 να θέλουν να διοριστούν οι του 2006 η 2004 με ποια λογική; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι κάθε νέος ΑΣΕΠ ακυρώνει τον παλιότερο; Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά πριν τις εκλογές διόρισε μια χούφτα εκπαιδευτικών για καθαρά ψηφοθυρικους λόγους και μπήκαν τώρα ιδέες σε όλους! Επίσης γίνεται της ειδικής να διοριστούν με διαφορετικά κριτήρια από την γενική;
Απαντώ στο ερώτημα (στο τέλος) διότι τα υπόλοιπα αποτελούν προσωπική σας άποψη και τη δική μου την εξέφρασα ήδη. Ναι, γίνεται. Διότι αν καταπέσει ο νόμος (ή κάποια ρύθμισή του) τότε θα χρειαστεί η κυβέρνηση να τον αλλάξει ή τελοσπάντων να τον τροποποιήσει. Αυτό σημαίνει πως όσοι πρόλαβαν διορίστηκαν. Δεν ανακαλούνται (οι διορισμοί) λόγω της εμπιστοσύνης του πολίτη στη διοίκηση. Μετά θα φτιαχτούν νέοι πίνακες αναλόγως τι θα χρειαστεί ν' αλλάξει.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2020, 10:48:16 πμ από Leon21 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2749 στις: Μάιος 11, 2020, 10:58:10 πμ »
Άντε οι ΑΣΕΠιτες του 2008 να θέλουν να διοριστούν οι του 2006 η 2004 με ποια λογική; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι κάθε νέος ΑΣΕΠ ακυρώνει τον παλιότερο; Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά πριν τις εκλογές διόρισε μια χούφτα εκπαιδευτικών για καθαρά ψηφοθυρικους λόγους και μπήκαν τώρα ιδέες σε όλους! Επίσης γίνεται της ειδικής να διοριστούν με διαφορετικά κριτήρια από την γενική;

Κάνε υπομονή να αποφασίσουν τα δικαστήρια. Εκτός και βγάλεις εσύ τις αποφάσεις. Διάβασε και την απόφαση 527/2015 του ΣτΕ.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2750 στις: Μάιος 11, 2020, 11:04:14 πμ »
Εδώ θα διοριστούν άτομα που δεν έδωσαν καν ΑΣΕΠ. Στην υγειά των κορόιδων, λοιπόν, που τρέχαμε και γράφαμε. Και μη μου πει κανείς για τα μόρια που παίρναμε τόσα χρόνια. Ο νόμος δεν εφαρμόστηκε ποτέ και αναπληρωτές έπαιρνε όπως τους κάπνιζε. Τώρα, θα είχαμε και εμείς τρελή προϋπηρεσία, αν επέλεγαν από τον πίνακα επιτυχόντων.
Δε με νοιάζει, λοιπόν, αν γίνουν διορισμοί, εφόσον εμένα και άλλους πολλούς μας πέταξαν σαν την τρίχα απ' το ζυμάρι. Και ας με κατηγορήσει όποιος θέλει ότι θέλω να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Την πάρτη μου και το συμφέρον μου και 'γω από 'δω και πέρα. Αρκετά πήγαμε με το σταυρό στο χέρι και είδαμε το ευχαριστώ.

Σε όλα ναι!

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2751 στις: Μάιος 11, 2020, 11:25:23 πμ »
  Θα γράψω ένα μέρος της προσωπικής μου εμπειρίας για να εξηγήσω κάποια πράγματα και για να καταλάβουν κάποιοι την αδικία που μπορεί να αισθάνεται κάποιος με το νέο σύστημα. Είμαι σε ειδικότητα με πολύ μικρή απορρόφηση, που σημαίνει ότι 10 θέσεις κάτω σε οδηγούν σε άλλη φάση πρόσληψης και 40 θέσεις σε πετάνε εκτός παιχνιδιού.
  Δίνω ΑΣΕΠ το 09 και γράφω 64. Με τα 9 μόρια μπαίνω στον πίνακα με προϋπηρεσία περίπου στο 35. Έρχεται και η κρίση. Δηλώνω όλη την Ελλάδα. Δεν δουλεύω φυσικά καθώς εκείνη την χρονιά πήρε 3-4 αναπληρωτές. Ξανακάνω τα χαρτιά. Βγαίνουν οι πίνακες.ΚΑΙ ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ;
   1η περίπτωση. Μια κοπέλα με 6 μόρια από τον ΑΣΕΠ και θέση γύρω στο 40 την προηγούμενη χρονιά, να έχει 14 μόρια και να έχει σκαρφαλώσει 15-20 θέσεις. Την επόμενη χρονιά τα ίδια και η κοπέλα στην 15άδα από το 2013.
   2η περίπτωση. Άτομο χωρίς μόρια ΑΣΕΠ που είχε το 2011 ελάχιστα μόρια, λογικά από ωρομισθία, μέσα σε 2 χρόνια βρέθηκε 20άδα.
   Εκείνα τα χρόνια προφανώς και το ξέρουμε όλοι, ήταν νόμιμες και κάποιες προσλήψεις εκτός διαδικασιών ΑΣΕΠ. Εκκλησιαστικά, Σιβιτανίδειος, ενισχυτική;;; Ούτε που ξέρω που ακριβώς.
   Περνώντας τα χρόνια αρχισε και στον κλάδο μου να παίρνει κάθε χρόνο +10 αναπληρωτές.
   Τι γίνεται τώρα με το νέο σύστημα Γαβρόγλου. Οι δύο περιπτώσεις που περιέγραψα έχουν γύρω στα 90 μόρια από προϋπηρεσία, ενώ εγώ 45. Αυτές μάλλον θα διοριστούν, εφόσον γίνουν διορισμοί, εγώ πέφτω και θέσεις για την αναπλήρωση.
   Η πρώτη περίπτωση τα κατάφερε πολύ καλά. Και ΑΣΕΠ και Βύσμα και όλα τέλεια. Δεν ξέρω πως θα μπορούσε ένα σύστημα να την τιμωρήσει για αυτό που έκανε τότε.
   Η δεύτερη περίπτωση όμως, αν είχε εφαρμοστεί ο νόμος 3848/10 δεν θα είχε πάρει αυτήν την προϋπηρεσία και ούτε την θέση αναπλήρωσης από εμένα ή από κάποιον άλλο που πηγαίναμε με το σταυρό στο χέρι. Επίσης δεν θα είχε ελπίδα διορισμού τώρα.
   Τέτοιες περιπτώσεις λοιπόν φαντάζομαι οτι υπάρχουν αρκετές. Και γίνονται ακόμη πιο άδικες σε πίνακες που έχουν ακόμη επιτυχόντες ΑΣΕΠ μέσα.
  Βγαίνει λοιπόν ο νόμος Γαβρόγλου και αφαιρεί τα μόρια ΑΣΕΠ, που ήταν τα μόνα μόρια που δεν πλήρωνες για να πάρεις, αλλά δεν αφαιρεί τα μόρια από τις προϋπηρεσίες των παραπάνω δύο περιπτώσεων. Με λίγα λόγια θα διοριστούν άτομα που ξεκίνησαν με αθέμιτα μέσα. Θα μου πείτε πρώτη φορά είναι; Φυσικά και όχι.
   Αλλά όσοι υπερασπίζεστε το νέο νέο νόμο να ξέρετε ότι όχι μόνο δεν αγγίζει περιπτώσεις σαν τις παραπάνω αλλά τις ευνοεί κιόλας. Εμένα με θίγουν όμως αυτές οι περιπτώσεις και για αυτό έχω προσφύγει δικαστικά κατά του νέου συστήματος. 

Αποσυνδεδεμένος The immortal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2752 στις: Μάιος 11, 2020, 11:53:30 πμ »
Άντε οι ΑΣΕΠιτες του 2008 να θέλουν να διοριστούν οι του 2006 η 2004 με ποια λογική; Δεν αντιλαμβάνεστε ότι κάθε νέος ΑΣΕΠ ακυρώνει τον παλιότερο; Ο ΣΥΡΙΖΑ απλά πριν τις εκλογές διόρισε μια χούφτα εκπαιδευτικών για καθαρά ψηφοθυρικους λόγους και μπήκαν τώρα ιδέες σε όλους! Επίσης γίνεται της ειδικής να διοριστούν με διαφορετικά κριτήρια από την γενική;
Ως διοριστεος Ασεπιτης 2008 με δικαστική απόφαση κ ως επιτυχών Ασεπιτης 2006 που αναμένει και εκεί απόφαση οφείλω να σου απαντήσω..
Εισαι Ασχετος γιατί προφανώς δν έχεις δει, η μάθει για συγκεκριμενες δικαστικές αποφασεις.Τωρα αν ο Σύριζα ενώ οι αποφάσεις είχανε βγει απ το Δεκέμβριο του 2017, αποφάσισε να τις υλοποιήσει λίγο πριν τις εκλογες  το Μάιο του 2019 για ψηφοθηρικους λόγους αυτό είναι θέμα δικό του. Κ γι αυτό τρέχουν και οι συγκεκριμένες αγωγές γι αυτή τη διετία που χάθηκε..
Οποτε επειδή έχεις ξεσαλώσει, συγκρατησου λίγο στα σχόλια  σου γιατί εκτός από άσχετος φαίνεσαι κ εμπαθής.
Τις καλημερες μου!!

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2753 στις: Μάιος 11, 2020, 11:56:51 πμ »
Ως διοριστεος Ασεπιτης 2008 με δικαστική απόφαση κ ως επιτυχών Ασεπιτης 2006 που αναμένει και εκεί απόφαση οφείλω να σου απαντήσω..
Εισαι Ασχετος γιατί προφανώς δν έχεις δει, η μάθει για συγκεκριμενες δικαστικές αποφασεις.Τωρα αν ο Σύριζα ενώ οι αποφάσεις είχανε βγει απ το Δεκέμβριο του 2017, αποφάσισε να τις υλοποιήσει λίγο πριν τις εκλογες  το Μάιο του 2019 για ψηφοθηρικους λόγους αυτό είναι θέμα δικό του. Κ γι αυτό τρέχουν και οι συγκεκριμένες αγωγές γι αυτή τη διετία που χάθηκε..
Οποτε επειδή έχεις ξεσαλώσει, συγκρατησου λίγο στα σχόλια  σου γιατί εκτός από άσχετος φαίνεσαι κ εμπαθής.
Τις καλημερες μου!!

Αλλος ενας που μπηκε απο την πισω πορτα και μας κουναει το δαχτυλο!

Αποσυνδεδεμένος The immortal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2754 στις: Μάιος 11, 2020, 12:21:21 μμ »
Αλλος ενας που μπηκε απο την πισω πορτα και μας κουναει το δαχτυλο!

Ασχετε, θα σου απαντούσα για το δάχτυλο αλλά δεν θέλω να κλειδωθεί το θέμα. Η δικαίωση ήρθε έστω κ μετά από 10 χρόνια. Το λιγότερο που έχεις να κάνεις ειναι να το αποδεχτείς, και να σεβεσαι τις δικαστικές αποφάσεις.
Εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα.

Αποσυνδεδεμένος geo_vanni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2755 στις: Μάιος 11, 2020, 12:24:47 μμ »
Οι προσφυγές έχουν λάβει χώρα κι αναμένουνται οι δίκες κι οι αποφάσεις. Λογικά δε θ' αργήσουν. Απλά δε θα επηρεάσουν την ειδική που ολοκληρώνεται η διαδικασία σύντομα (οι βοηθητικοί ήδη διορίστηκαν) μα τη γενική. Θα δούμε τι θα πει το ΣτΕ. Δε γίνεται να προεξοφλεί κάποιος ο,τιδήποτε σχετικό με τα δικαστήρια. Το δίκιο κατ' εμέ θα 'ταν διορισμός των παλαιών ασεπιτών '08 '06 '04 και μετά νέος γραπτός. Φυσικά ο 4589 ορίζει πλήρωση θέσεων κατά σειρά προτεραιότητος. Θα δούμε τι θα γίνει κι αν το ΣτΕ ανατρέψει μέρος (κριτήρια, ποσοστά, μόρια, προσμέτρηση) ή το όλον του νόμου. Το πρώτο το βρίσκω πιο πιθανό. Μπορεί να μη γίνει και τίποτα κάτι που επιθυμούν όσοι έχουν τριψήφιες προϋπηρεσίες και κάνα μεταπτυχιακό. Θα φανεί.

δηλαδη θα διοριστουν της ειδικης με ενα νομο που ισως κριθει αντισυνταγματικος (αν κριθει τελικα) και θα θα εχουν μεινει εκτος ατομα που δουλευαν στην ειδικη και τους πηραν τις θεσεις οι της γενικης.
και το ΣτΕ θα επηρεασει μονο τους διορισμους γενικης οπως λες.
δωσε μου ενα λογο λοιπον οι αδικημενοι της ειδικης να μην κανουν προσφυγη και να ζητανε οτι ζητανε οι ασεπιτες

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2890
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2756 στις: Μάιος 11, 2020, 01:12:56 μμ »
δηλαδη θα διοριστουν της ειδικης με ενα νομο που ισως κριθει αντισυνταγματικος (αν κριθει τελικα) και θα θα εχουν μεινει εκτος ατομα που δουλευαν στην ειδικη και τους πηραν τις θεσεις οι της γενικης.
και το ΣτΕ θα επηρεασει μονο τους διορισμους γενικης οπως λες.
δωσε μου ενα λογο λοιπον οι αδικημενοι της ειδικης να μην κανουν προσφυγη και να ζητανε οτι ζητανε οι ασεπιτες
Αν βγει αντισυνταγματικός όσοι διορίστηκαν διορίστηκαν. Δεν αλλάζει αυτό. Με τις προσφυγές ζητά κάποιος να διοριστεί κι εκείνος. Όχι ν' απολυθεί ο άλλος. Μα και να ζήταγε το τελευταίο απλά δε γίνεται διότι κλονίζεται η σχέση εμπιστοσύνης διοίκησης-διοικούμενου.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #2757 στις: Μάιος 11, 2020, 01:46:02 μμ »
Ο τελευταίος γραπτός διαγωνισμός του ΑΣΕΠ έγινε πριν 12χρονια! Από τότε μέχρι σήμερα έχουν βγει από τις σχολές τουλάχιστον 10.000 συνάδελφοι σε κάθε κλάδο αλλά επειδή εσύ πηγές έγραψες απετυχες θα πρέπει να σταματήσει ο κόσμος όλος και να σε διοριστουμε! Χάθηκε η λογική..
Αν πριν 12 χρόνια που λες ενώ έπρεπε να διοριστεί δεν διορίστηκε για να βάλουν άλλους κι άλλους τότε φυσικά και έχει το νόμιμο δικαίωμα να διεκδικεί τη θέση που της έκλεψαν! Ο δικαστικός δρόμος είναι ο μόνος δρόμος. Και ΝΑΙ μόνο ο γραπτός είναι αξιοκρατικός τρόπος διορισμού (τα πτυχία ειδικά στις μέρες μας από μόνα τους δεν λένε κάτι περισσότερο από το ότι είσαι στοιχειωδώς επαρκής). ΜΟΝΟ! Όλοι οι άλλοι ψηφίζονται για να χαιδεύουν αφτιά και αργά ή γρήγορα καταλήγουν σε αδιέξοδο. Κυρίως για τις χιλιάδες που στο μεταξύ έχουν αποφοιτήσει.
Τα μόρια στο 120 από προυπηρεσία φωτογραφίζει συγκεκριμένα άτομα. Αν θέλεις δίνουμε και ονοματεπώνυμα για τον κλάδο μας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 671
Σύνολο: 681

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.