*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343784 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3682 στις: Ιούνιος 26, 2020, 06:25:18 μμ »
έχει γινει

Ποιο το αποτελεσμα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3683 στις: Ιούνιος 26, 2020, 06:32:12 μμ »
από ότι λένε μέχρι τον Σεπτέμβριο θα έχει βγει η απόφαση

Αποσυνδεδεμένος Διαπλεκόμενος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3684 στις: Ιούνιος 26, 2020, 06:33:18 μμ »
 8) Αναμένεται.
Μπορεί να ανακοινωθεί και μες στο καλοκαίρι μπορεί να πάρει και αρκετά παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3685 στις: Ιούνιος 27, 2020, 01:35:04 πμ »
Συναδελφοι δεν εχω πμηροφορηση αλλα επειδη δεσμευτηκε ενα παραβολο δε σημαινει οτι ειναι ετοιμοι οι πινακες. Δεν καταλαβαινω την σπεκουλα περι του θεματος.
Δεν είπε κανείς ότι είναι έτοιμοι οι πίνακες. Ότι κάτι κινείται λέμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:23:23 »

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3686 στις: Ιούνιος 27, 2020, 11:26:08 πμ »
Δεν είπε κανείς ότι είναι έτοιμοι οι πίνακες. Ότι κάτι κινείται λέμε...

@Theodora 7: Ακριβώς, θέλουν να ξεμπερδεύουν οι άνθρωποι και να δείξουν ότι πάει καλά σε όλους τους τομείς η κυβέρνηση. Λογικό άλλωστε κάποτε να γινόταν κάποιες προσλήψεις. Μας αρέσει, δεν μας αρέσει, αυτό είναι. Άντε καληνύχτα.

@velvet :Δε θα γίνει ούτε ένα λάθος, το εγγυώμαι ΕΓΩ. Ξέρω ποια ένσταση μπορεί να καθυστερήσει τους πίνακες τουλάχιστον μέχρι τον μάρτιο του 2021, αλλά δεν είμαι χαζός να την πω εδώ μέσα

@Kostas21: Όντως το υπουργείο θελει προσληψεις με προσωρινούς πίνακες.  Θα το καταφέρει τελικά.

Είσαι σίγουρη συναδελφισσα;;; Άλλα γράφονται...
Κάποιοι συνάδελφοι γνωρίζουν ότι δεν θα υπάρχουν ενστάσεις!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2020, 11:36:25 πμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3687 στις: Ιούνιος 27, 2020, 01:33:55 μμ »
Μερικοί εδώ μέσα ή είναι μύγα μέσα στο Μαξίμου και τον ΑΣΕΠ  ή μας τρολλάρουν , γιατί πέφτει πολύ "εγγυώμαι"...

Έχει γίνει ποτέ προκ. ΑΣΕΠ (μεγάλη τουλάχιστον) που να μην υπάρχουν λάθη?!

Έχουμε 27/6 τα σχολεία ανοίγουν 7/9, δλδ καθαρους εχουν 2 μηνες με ένα 15αυγουστο μέσα.

Σε εμένα δεν έχουν γίνει λάθη αλλά έχουν γίνει σε ανθρώπους που ξέρω και σε αλλους που δεν ξέρω και τα διαβάζω στις ομάδες στο fb της ειδικότητας μου, από προυπηρεσίες στο εξωτερικό μέχρι επιμορφωση. Άμα του άλλου τους κόψεις από λάθος προυπηρεσία 5-6 χρόνια τον στέλνεις σε νησί ή ακόμα χειρότερα, θα τον πάρει αργότερα σε άλλη φάση?

Βέβαια ΑΝ θέλουν, θα το κάνουν, εννοείται αλλά μετά ποιός θα μαζευει τα αμάζευτα .

Είναι τόσες πολλές οι προσ΄ληψεις και τόσο σημαντικό το μισό μόριο, που θα γίνει μπάχαλο!? Θα παίρνει ο άλλος αεροπλάνα και βαπόρια με παιδιά μέσα στη κορώνα,  για να πάει σε νησί ενώ θα μπορούσε να είναι στο σπίτι του? θα χάσει ο άλλος τη πρώτη φάση  επειδή δεν έχει μπει πχ το lower?  και μετά ΤΙ θα κάνει??!?! άντε τα μόρια να του τα δώσει τζάμπα είναι  ;D αλλά σε αυτόν που θα δηλώσει όλη την Ελλάδα από ανασφάλεια γιατί δεν του έχουν περαστεί όλα τα μόρια, θα του πληρώσει τα έξοδα ? και τα ψυχολογικά των παιδιών του-αν έχει??

Και το στόχο/κέρδος δεν κατάλαβα, γιατί τα κανάλια  &οι γονείς δεν θα κάτσουν να ψάξουν τους πίνακες?! στον αγιασμό θα πάνε να δουνε αν θα υπάρχουν δάσκαλοι. Έτσι κ αλλιώς της ειδικής θα έχουν διοριστεί-και θα λέει ότι διορισε?! γενική έτσι κ αλλιώς θα λέει ΘΑ διορισω.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3688 στις: Ιούνιος 27, 2020, 01:51:54 μμ »
Στους δύο μήνες που αναφέρεις Δάφνη87 προλαβαίνουν. Ο υπολογισμός είναι πως το ΑΣΕΠ θα επεξεργάζεται γύρω στις δυόμιση χιλιάδες αιτήσεις καθημερινά. Επίσης ενστάσεις δε θα προβλεφθούν. Είναι περιττές. Αλλά κι αν υπάρξουν άντε να χρειαστούν για τη διεκπεραίωσή τους δυόμιση μέρες ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος Kostas 21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3689 στις: Ιούνιος 27, 2020, 02:05:37 μμ »
ΔΆΦΝΗ 87 δεν εχεις  αδικο , οπως τα λες ειναι .Πολλές αδικίες θα γίνουν με προσωρινούς . Απλα έχει εμμονή η Κεραμεως  ,δεν ξερω για ποιο λογο.

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1550
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3690 στις: Ιούνιος 27, 2020, 02:13:32 μμ »
...


Δαφνη....εχεις απολυτο δικαιο..δυστυχως η παραπληροφορηση δεν αφορα μονο τους εσω αλλα και την κυβερνηση.Θα αναφερω  ορισμενα που ειναι εκτος θεματος αλλα ενδιαφερουν κι εμας αλλα και την οικογενεια μας.Πρωτον ΕΡΓΑΣΙΑ...τι μας λεει ο υπουργος ..βγηκαν οι ασφαλιστικες εισφορες μπορεις μεσω εφκα να τις δεις.Σε κανεναν μισθωτο με αγροτικα δεν εχουν βγει εισφορες....εισφορες που οταν ερθουν με το καλο θα ρθουν μαζεμενες.Δευτερον ...εγινε το gov.gr...μπορεις λεει να μπεις και να εκτυπωσεις τα ενσημα σου απο το 1994 μεχρι σημερα.Μπαινεις και τα ενσημα ειναι περασμενα μεχρι το 2016.....ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ.... Αν εχεις οφειλη που ειναι σε ρυθμιση μπορεις να εκτυπωσεις.Το συστημα δεν αναγνωριζει αν η οφειλη ειναι σε ρυθμιση και σε πεταει εξω...Για ολα αυτα και για αλλα ακομη οι υπουργοι κανουν παρτυ στα καναλια ..Το γνωριζω οτι ειμαι εκτος θεματος και μπορει το μηνυμα να διαγραφει αλλα επρεπε νατα πω..

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3691 στις: Ιούνιος 27, 2020, 02:15:03 μμ »
@Theodora 7: Ακριβώς, θέλουν να ξεμπερδεύουν οι άνθρωποι και να δείξουν ότι πάει καλά σε όλους τους τομείς η κυβέρνηση. Λογικό άλλωστε κάποτε να γινόταν κάποιες προσλήψεις. Μας αρέσει, δεν μας αρέσει, αυτό είναι. Άντε καληνύχτα.

@velvet :Δε θα γίνει ούτε ένα λάθος, το εγγυώμαι ΕΓΩ. Ξέρω ποια ένσταση μπορεί να καθυστερήσει τους πίνακες τουλάχιστον μέχρι τον μάρτιο του 2021, αλλά δεν είμαι χαζός να την πω εδώ μέσα

@Kostas21: Όντως το υπουργείο θελει προσληψεις με προσωρινούς πίνακες.  Θα το καταφέρει τελικά.

Είσαι σίγουρη συναδελφισσα;;; Άλλα γράφονται...
Κάποιοι συνάδελφοι γνωρίζουν ότι δεν θα υπάρχουν ενστάσεις!!!


Εγώ μίλησα αποκλειστικά και μόνο για το παράβολο και ερμήνευσα τη δέσμευσή του ως ένδειξη σχετικής κινητικότητας. Απο που προοκύπτει απο αυτό που γράφω οτι οι πίνακες είναι έτοιμοι, πανέτοιμοι  και μάλιστα δεν θα γίνουν και ενστάσεις;

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3692 στις: Ιούνιος 27, 2020, 02:57:04 μμ »
Λοιπόν για να τελειώνουμε. Σας αρέσει δε σας αρέσει ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥΣ. Εγώ δεν θα μιλήσω για οριστικούς τον Αύγουστο, αλλά υπάρχει τεντλαιν. Άρθρο 63 παρ.6 4589/2019 6. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις εκτάκτων και επειγόντων
λόγων δημοσίου συμφέροντος μπορούν να προσλαμβάνονται προς κάλυψη των λειτουργικών αναγκών της
εκπαίδευσης ως προσωρινοί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι
υποψήφιοι που είναι ενταγμένοι στους προσωρινούς
αξιολογικούς πίνακες, σύμφωνα με τη διαδικασία των
προηγούμενων παραγράφων, και μέχρι την έκδοση των
τελικών πινάκων. Με την έκδοση των τελικών αξιολογικών πινάκων, οι συμβάσεις των ήδη προσληφθέντων
που δεν δικαιούνταν την πρόσληψη λήγουν αυτοδικαίως,
χωρίς την καταβολή οποιασδήποτε αποζημίωσης για
την αιτία αυτή.
 Επομένως, εάν έχουμε, που έχουμε προσωρινούς η πρόσκληση θα γίνει από τους προσωρινούς
Όσον αφορά τις ενστάσεις, δυστυχώς θα είναι χωρίς αποτέλεσμα, καθώς είναι από λάθη των διευθύνσεων. Αν κάποιος διάβασε την προκήρυξη αναφέρει πως ακόμα και από αβλεψίες την διεύθυνσης ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ! ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΠΕΡΙΟΧΩΝ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3693 στις: Ιούνιος 27, 2020, 03:05:32 μμ »
Λοιπόν για να τελειώνουμε. Σας αρέσει δε σας αρέσει ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥΣ. Εγώ δεν θα μιλήσω για οριστικούς τον Αύγουστο, αλλά υπάρχει τεντλαιν. Άρθρο 63 παρ.6 4589/2019 6. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις εκτάκτων και επειγόντων
λόγων δημοσίου συμφέροντος μπορούν να προσλαμβάνονται προς κάλυψη των λειτουργικών αναγκών της
εκπαίδευσης ως προσωρινοί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι
υποψήφιοι που είναι ενταγμένοι στους προσωρινούς
αξιολογικούς πίνακες, σύμφωνα με τη διαδικασία των
προηγούμενων παραγράφων, και μέχρι την έκδοση των
τελικών πινάκων. Με την έκδοση των τελικών αξιολογικών πινάκων, οι συμβάσεις των ήδη προσληφθέντων
που δεν δικαιούνταν την πρόσληψη λήγουν αυτοδικαίως,
χωρίς την καταβολή οποιασδήποτε αποζημίωσης για
την αιτία αυτή.
 Επομένως, εάν έχουμε, που έχουμε προσωρινούς η πρόσκληση θα γίνει από τους προσωρινούς
Όσον αφορά τις ενστάσεις, δυστυχώς θα είναι χωρίς αποτέλεσμα, καθώς είναι από λάθη των διευθύνσεων. Αν κάποιος διάβασε την προκήρυξη αναφέρει πως ακόμα και από αβλεψίες την διεύθυνσης ΟΙ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ! ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΘΑ ΒΓΟΥΝ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΠΕΡΙΟΧΩΝ

Γνωριζετε οτι το ασεπ οπως σε καθε προκηρυξη ακομα και σε ετοιμες περναει τα μορια και οι δδε στειλανε ενα κουτακι με μορια προυπηρεσιας και ολα τα αλλα ναι ή οχι και το ασεπ κανει την αρθροιση ( ευκολη φυσικα διαδικασια) αλλα ολα τα λαθη σε ολες τις προκηρυξεις ασεπ εκει γινονται οπως γινανε ακομα και στα εεπ εβπ που ηταν πολυ πιο απλη απο εμας.
Κοινως οι δδε εστω οτι τα στειλανε ολα σωστα. Το ασεπ δεν τα περασε σωστα...

Οπως φυσικα και να εχει αυτη η κουβεντα κανει κυκλους. Οποιαδηποτε αντιπαραθεση ή πληροφορια η οποια δεν ερχεται απο επισημα χειλη δεν  εχει καμια σημασια πια αφου ο καιρος πλησιαζει. Αναμενουμε ολοι μαζι.

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3694 στις: Ιούνιος 27, 2020, 03:10:29 μμ »
Γνωριζετε οτι το ασεπ οπως σε καθε προκηρυξη ακομα και σε ετοιμες περναει τα μορια και οι δδε στειλανε ενα κουτακι με μορια προυπηρεσιας και ολα τα αλλα ναι ή οχι και το ασεπ κανει την αρθροιση ( ευκολη φυσικα διαδικασια) αλλα ολα τα λαθη σε ολες τις προκηρυξεις ασεπ εκει γινονται οπως γινανε ακομα και στα εεπ εβπ που ηταν πολυ πιο απλη απο εμας.
Κοινως οι δδε εστω οτι τα στειλανε ολα σωστα. Το ασεπ δεν τα περασε σωστα...

Οπως φυσικα και να εχει αυτη η κουβεντα κανει κυκλους. Οποιαδηποτε αντιπαραθεση ή πληροφορια η οποια δεν ερχεται απο επισημα χειλη δεν  εχει καμια σημασια πια αφου ο καιρος πλησιαζει. Αναμενουμε ολοι μαζι.

Ποιο επίσημα χείλη από την γενική γραμματέα Πρωτοβάθμιας Δευτεροβάθμιας και Ειδικής Αγωγής που είπε ότι τον Ιούλιο θα έχουμε προσωρινούς πίνακες για να κάνουμε τις προσλήψεις αναπληρωτών υπάρχει?

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3695 στις: Ιούνιος 27, 2020, 03:11:43 μμ »
Νομιζω πως χανουμε την ουσια.Αυτο που θα επρεπε να επιδιωκουμε ειναι να πει οτι οντως θα παρει μονιμους.
Δεν ειμαι υπερ της χρησης των προσωρινων αλλα βλεπω οτι μαλωνετε για λαθος λογους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 266
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 245
Σύνολο: 247

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.