*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3328367 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas 21

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3710 στις: Ιούνιος 27, 2020, 05:32:20 μμ »
Όντως έχουν ξαναγίνει προσληψεις με προσωρινούς σε άλλους κλάδους .  Δεν υπάρχει νομικό  εμπόδιο .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:34 »

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3711 στις: Ιούνιος 27, 2020, 05:41:01 μμ »
Ότι λέει ο νόμος, πάνω από τον νου, μόνο ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3712 στις: Ιούνιος 27, 2020, 06:04:15 μμ »
Θα κάνουν τους μισούς διορισμούς μέχρι το καλοκαίρι του 2021 με τους πίνακες που τώρα βγαίνουν. Μετά θα αλλάξουν την μοριοδοτηση βάζοντας και τα διπλά που αυτοί ψήφισαν και θα πάρουν τους άλλους μισούς. Έτσι είναι όλοι ικανοποιημένοι και πάμε για εκλογές. Κάντε διακοπές και χαλαρώστε...

Αποσυνδεδεμένος drakos13

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3713 στις: Ιούνιος 27, 2020, 06:25:15 μμ »
Θα κάνουν τους μισούς διορισμούς μέχρι το καλοκαίρι του 2021 με τους πίνακες που τώρα βγαίνουν. Μετά θα αλλάξουν την μοριοδοτηση βάζοντας και τα διπλά που αυτοί ψήφισαν και θα πάρουν τους άλλους μισούς. Έτσι είναι όλοι ικανοποιημένοι και πάμε για εκλογές. Κάντε διακοπές και χαλαρώστε...
Αυτο παλι πως προεκυψε? Η διπλη μοριοδοτηση θα ισχυσει σε νεο πινακα. Μηπως γνωριζετε μερικοι ποτε θα ξανακανουμε αιτησεις? Αυτο δεν ειναι τοπικ, δελτιο στοιχηματος του οπαπ καταντησε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:34 »

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3714 στις: Ιούνιος 27, 2020, 06:42:07 μμ »
Ότι και να γράφετε οι προσλήψεις θα γίνουν από τους προσωρινούς. Μας αρέσει δεν μας αρέσει θα γίνουν από εκεί. Αφού φύγανε όλα τα αρχεία από το παιδείας είναι τελειωμένο. Το θέμα είναι ότι και στον ΑΣΕΠ έχουμε κάνει αίτηση και γίνεται αντιπαραβολή με τα στοιχεία του οπσυδ

   Αυτό το μας αρέσει δεν μας αρέσει και να το βουλώσουμε δεν το καταλαβαίνω. Δεν θα πρέπει να διασφαλίσουμε κάποιες δικλίδες τώρα που θα γίνουν οι προσλήψεις με τους προσωρινούς. Κατά την γνώμη μου, την οποία έχω γράψει και παλαιότερα, το υπουργείο θα πρέπει να νομοθετήσει για τα ερωτήματα που γεννιούνται με αυτόν το νέο τρόπο πρόσληψης από προσωρινούς. Γιατί έχουν ξαναγίνει διορισμοί από προσωρινούς αλλά όχι προσλήψεις συμβασιούχων, αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει τεράστια διαφορά.
   Οπότε το υπουργείο με νόμο θα πρέπει να ξεκαθαρίσει  τι θα γίνεται με την προϋπηρεσία, τα χρήματα, τα ένσημα για αυτούς που αδικήθηκαν; Τι θα γίνεται με την προϋπηρεσία αυτών που ευνοήθηκαν; Επίσης, θα γίνεται και αλλαγή θέσης τοποθέτησης στο μέσο της χρονιάς; Η σύμβαση που θα υπογράψουμε θα γράφει ότι μπορεί να διακοπεί ανά πάσα στιγμή βγούνε οι οριστικοί πίνακες; Επίσης, από την στιγμή που θα βγουν οι οριστικοί, πόσο χρόνο θα κάνει το υπουργείο να διορθώσει τα ίδια του τα λάθη ουσιαστικά;
   Αυτά και πολλά ακόμη ερωτήματα θεωρώ πως πρέπει να απαντηθούν με νόμο, πριν καν δηλώσουμε περιοχές, για να προασπίσουμε τα όποια εργασιακά δικαιώματα έχουμε και να μην τρέχει ο κόσμος στα δικαστήρια.
   Εφόσον λοιπόν το υπουργείο θέλει να κάνει χρήση των προσωρινών πρέπει το συντομότερο να νομοθετήσει. Δεν χρειάζεται να περιμένει να βγουν οι πίνακες πρώτα.
   Δεν πρέπει να μας ενδιαφέρουν τα παραπάνω;;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3715 στις: Ιούνιος 27, 2020, 06:57:03 μμ »
εχουν γινει τοσα λαθη στο παρελθον..... Βαριεμαι να τα απαριθμισω!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος mauros rigas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3716 στις: Ιούνιος 27, 2020, 07:13:08 μμ »
εχουν γινει τοσα λαθη στο παρελθον..... Βαριεμαι να τα απαριθμισω!

οκ! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3717 στις: Ιούνιος 27, 2020, 07:19:35 μμ »
Λοιπόν για να τελειώνουμε. Σας αρέσει δε σας αρέσει ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΥΣ.
Σιγά συνάδελφε, κουβέντα κάνουμε, την ίδια τη Κεραμέως να ρωτούσαμε σήμερα, λιγότερο απόλυτη θα ήταν  με τα τωρινά δεδομένα  ;D

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3718 στις: Ιούνιος 27, 2020, 08:58:46 μμ »
Δε θα έχουν λάθη οι προσωρινοί.Το ξέρουν αυτό στο υπουργείο και για αυτό δε φοβούνται να πάνε με προσωρινούς. Το βολεύει και το υπουργείο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3719 στις: Ιούνιος 27, 2020, 09:05:53 μμ »
Σιγά συνάδελφε, κουβέντα κάνουμε, την ίδια τη Κεραμέως να ρωτούσαμε σήμερα, λιγότερο απόλυτη θα ήταν  με τα τωρινά δεδομένα  ;D
Θα συμφωνήσω μαζί σου Δάφνη. Αναπάντεχο αυτό καθώς έχουμε διαφωνήσει πολλές φορές. Εμένα αυτό το "σας αρέσει δεν σας αρέσει" που γράφτηκε μου φαίνεται τουλάχιστον αγενές προς τα μέλη του φόρουμ. Η αγένεια από ανώνυμους δεν με πολυενδιαφερει. Πέρα από αγενές, ειναι τελείως άστοχο και κενό νοηματος το "σας αρέσει δεν σας αρέσει".  Αν θέλει να δείξει ότι η Κεραμεως αδιαφορεί για το τι γράφουμε στο φόρουμ, προφανώς και έχει δίκιο αλλά δεν έχει καταλάβει ότι στο φόρουμ συζητάμε όσα μας απασχολούν ως αναπληρωτές. Δεν θα αλλάξουμε από εδώ την άποψη της Κεραμεως. Αν θέλει να δείξει ότι είναι πολύ σίγουρος ότι θα πάμε με προσωρινους θα του ζητούσα να μας πει από πού προκύπτει η σιγουριά του. Ο λόγος που δεν ζητάω να μου απαντήσει είναι γιατί δεν εμπιστεύομαι ανθρώπους που δηλώνουν τόσο σίγουροι και ταυτοχρονως είναι τόσο αγενεις αξιοποιώντας την ανωνυμία.
Καταλαβαίνω ότι είναι άσχετο με το θεμα το σχόλιο μου αλλά διαβάζω τόσες σελίδες του στυλ "εγώ ξέρω, εγώ έχω πληροφορίες, έτσι θα γίνει σας αρέσει δεν σας αρέσει, εκείνη η προϋπηρεσία είναι μη καθαρή, εσείς δεν δώσατε ΑΣΕΠ, ευνοούνται οι μεν και όχι οι άλλοι, περιμένω τη δική και όλα θα πέσουν κλπ" και αναρωτιέμαι αν πραγματικά έχει νόημα κάνεις να διαβάσει όλα αυτά.....τα επιεικως για εκπαιδευτικους απαράδεκτα..

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3720 στις: Ιούνιος 27, 2020, 09:09:50 μμ »
Και πριν προλάβω να γράψω....."Δεν θα έχουν λάθη οι προσωρινοί....Το ξέρουν στο υπουργείο....."......    .......   .......
Βγαίνει νόημα από αυτό;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3721 στις: Ιούνιος 27, 2020, 09:21:04 μμ »
Και πριν προλάβω να γράψω....."Δεν θα έχουν λάθη οι προσωρινοί....Το ξέρουν στο υπουργείο....."......    .......   .......
Βγαίνει νόημα από αυτό;;;;;;;;;
Η συναδέλφισσα θέλει να είπει ότι οι διευθύνσεις έκαμαν προσεκτική κι εξαιρετική δουλειά ώστε η πιθανότητα λάθους να 'ναι ελάχιστη αμελητέα μηδενική.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3722 στις: Ιούνιος 27, 2020, 10:01:34 μμ »
Και πριν προλάβω να γράψω....."Δεν θα έχουν λάθη οι προσωρινοί....Το ξέρουν στο υπουργείο....."......    .......   .......
Βγαίνει νόημα από αυτό;;;;;;;;;


Συνάδελφε δεν είναι απαραίτητο να το ξέρουν στο υπουργείο. Αφού το γνωρίζουν ο/η velvet και το troktiko αυτό αποτελεί εγγύηση. Βρίσκονται πάνω και από το ΑΣΕΠ και από την Κεραμεως και από τους νομικούς συμβούλους του υπουργείου παιδείας. Προφανώς μαζί παίρνουν τις αποφάσεις.
Εγώ έχω πειστεί πλέον.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2020, 10:04:07 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #3723 στις: Ιούνιος 27, 2020, 11:48:03 μμ »
Η συναδέλφισσα θέλει να είπει ότι οι διευθύνσεις έκαμαν προσεκτική κι εξαιρετική δουλειά ώστε η πιθανότητα λάθους να 'ναι ελάχιστη αμελητέα μηδενική.
Leon μπράβο στις διευθύνσεις....θα σου απαντήσω με στίχους Πανούση "με την πρώτη ευκαιρία θα σου πάρω λαμπατερ....για να μην κλαίς που έχουν οι φίλοι σου και συ δεν έχεις".....
Συνάδελφε δεν είναι απαραίτητο να το ξέρουν στο υπουργείο. Αφού το γνωρίζουν ο/η velvet και το troktiko αυτό αποτελεί εγγύηση. Βρίσκονται πάνω και από το ΑΣΕΠ και από την Κεραμεως και από τους νομικούς συμβούλους του υπουργείου παιδείας. Προφανώς μαζί παίρνουν τις αποφάσεις.
Εγώ έχω πειστεί πλέον.
ΡΕΑ.Τ ευτυχώς που έχουμε τους velvet και τροκτικο και ενημερωνόμαστε....έχεις δίκιο.....αρχίζουν και με πείθουν....λίγο ακόμα να γράψουν και θα αρχίζω να πιστεύω ότι μπαίνουν νομικοί σύμβουλοι της Κεραμεως στο φορουμ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.