*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3349584 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Simple

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Do not feed the trolls...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4368 στις: Ιούλιος 11, 2020, 12:34:04 πμ »
Θα γίνει μέγα μπέρδεμα και ακόμα μεγαλύτερο μπάχαλο, δεν το συζητάμε, με τις απολύσεις και τις επανατοποθετήσεις αναπληρωτών

Όλα δείχνουν ότι αφού, επί της ουσίας, οι οριστικοί θα εφαρμοστούν από τον Δεκέμβριο ή όποτε και αν, πάντως εντός του σχολικού έτους 2020-2021, τότε οι πίνακες θα έχουν όντως διάρκεια διετή. Άρα ξανά αιτήσεις την άλλη χρονιά, μάλλον Δεκέμβρη του 2021, για να είναι έτοιμοι το 2022-2023, με τα νέα κριτήρια του νόμου της Κεραμέως και λογικά τότε θα γίνουν και οι διορισμοί στη Γενική...

Ο ν.4692/2020 κατάργησε τη μεταβατική διάταξη της υποπερίπτωσης γ' παρ. 1 του άρθρου 66 του ν.4589; "γ) Οι τελικοί αξιολογικοί πίνακες κατάταξης ισχύουν για τα τρία (3) σχολικά έτη, που έπονται της λήξης του σχολικού έτους κατά το οποίο έλαβε χώρα η δημοσίευσή τους στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως".


Αυτό συνέβη προκειμένου να ισχύσει η πάγια ρύθμιση της πρα. 1 του άρθρου 56: " Οι υποψήφιοι για διορισμό ή πρόσληψη κατατάσσονται κατά κλάδο και ειδικότητα, καθώς και ανά μουσική ειδίκευση για τους υποψηφίους των κλάδων ΠΕ79.01 και ΤΕ16, στους ακόλουθους αξιολογικούς πίνακες κατάταξης, οι οποίοι ισχύουν έως τη λήξη του δεύτερου σχολικού έτους που έπεται της λήξης του σχολικού έτους κατά το οποίο έλαβε χώρα η δημοσίευσή τους στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως".

Εφόσον οι οριστικοί για 1κ2ΓΕ εκδοθούν το σχ. έτος 2020-2021 (μετά την 1 Σεπτεμβρίου δηλαδή), η λήξη του δεύτερου σχ. έτους είναι το 2022-2023 (το σχ. έτος 2021-2022 είναι το πρώτο).  Αν οι οριστικοί πάρουν ΦΕΚ μετά την 1η Σεπτεμβρίου του 2021, τότε το κλείδωμα θα ισχύει μέχρι και το 2023-2024 (πρώτο σχ. έτος το 2022-2023).

Το τριετές κλείδωμα είναι σίγουρο δηλαδή με κίνδυνο για τετραετές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:44 »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4369 στις: Ιούλιος 11, 2020, 01:22:51 πμ »
Εγώ θα έλεγα να μοριοδοτούνται όσοι το πληρώνουν νωρίτερα γιατί αυτό υποδηλώνει ταχύτητα και εξυπηρέτηση.

Ένα από τα τρία συμβαίνει:
α) λάθος skills έχω καταλάβει ότι θέλει η εκπαίδευση (έλειπα σε εκείνο το μάθημα "Έκδοση παραβόλου" στο ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ),
β) σε λάθος φόρουμ μπήκα (νόμιζα ότι ήταν εκπαιδευτικών, συγγνώμη). Μάλλον pde σημαίνει φόρουμ "polι dioikitika enimeroi" 
γ) κανένα από τα παραπάνω και ευτυχώς που δεν φτιάχνετε εσείς την προκήρυξη. Θα αποκλείατε όλους εκτός από εσάς. Σας έχει ανάγκη η εκπαίδευση. Τόση διοικητική δουλειά θα κάνετε μετά. Μητρωο, βιβλίο ύλης, Πρακτικά κλπ.....κρίμα να μην σας διορίσουν. Σε τόσα παράβολα αποδείξατε την αξία σας...αλίμονο.
ΑΣΕΠ, έχει κάνει χαρτιά ποτέ σε άλλη προκήρυξη εκτός των εκπαιδευτικών ?
μάλλον όχι, γιατι θα ήξερες οτι έχουν χάσει διορισμό πολλοί θνητοί Έλληνες ενός κατώτερου θεού/υπουργείου για ενα παράβολο, γιατί να είναι εξαίρεση στο παιδείας?

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4370 στις: Ιούλιος 11, 2020, 01:45:44 πμ »
Αυτό που δέσατε σχοινί κορδόνι ότι οριστικοι θα βγουν τέλη του 20 ενώ είναι ξεκάθαρο ότι οι πίνακες ειδικης βγήκαν οπότε ήθελε η κεραμευς


Καλά Κεραμεύς είναι, δεν είναι κι ο Ερντογάν...άλλωστε γιατί να ήθελε να βγουν πριν ένα μήνα συγκεκριμένα; Θα είχε μια λογική το σκεπτικό σου αν έβγαιναν σε τέτοια χρονική στιγμή ώστε οι διορισμοί να συμπέσουν με την έναρξη του νέου σχ. έτους (ή και λίγο νωρίτερα) για να τους δείξει στις κάμερες στον αγιασμό, όπως ο Καίσαρας τους σκλάβους στους θριάμβους του.
Τώρα δύσκολα να γίνει κάτι τέτοιο, καλοκαίρι η φάση στα υπουργεία (και γενικότερα στις διοικητικές υπηρεσίες) είναι σα τη βεράντα του αποστακτηρίου Jack Daniels..

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4371 στις: Ιούλιος 11, 2020, 08:00:32 πμ »
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Όταν κάνεις αίτηση για κάποια προκήρυξη σου ζητά να γράψεις το παράβολο. Αν δεν μπορείς ηλεκτρονικά,κεπ,τραπεζες και τέλος. Πόσο πια να δυσκολευτείς?Ακούω ατέρμονες συζητήσεις για τα αυτονόητα και αναρωτιέμαι τι δεν πάει καλά. Ούτε μια προκήρυξη δεν μπορούμε να κάνουμε? Πού βαδίζομεν?
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:44 »

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4372 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:05:43 πμ »
ΑΣΕΠ, έχει κάνει χαρτιά ποτέ σε άλλη προκήρυξη εκτός των εκπαιδευτικών ?
μάλλον όχι, γιατι θα ήξερες οτι έχουν χάσει διορισμό πολλοί θνητοί Έλληνες ενός κατώτερου θεού/υπουργείου για ενα παράβολο, γιατί να είναι εξαίρεση στο παιδείας?

Έχω κάνει. Δεν καταλαβαίνεις προφανώς τι λέω. Γιατί να νοιώσω πιο περήφανος και καταλληλότερος για την εκπαίδευση επειδή κατάφερα να πληρώσω σωστά το παράβολο; Εδώ μέσα ορισμένοι νομίζουν ότι είναι ανώτεροι.

Το πρόβλημά μου δεν είναι η προκήρυξη (μια χαρά είναι η προκήρυξη, και σαφέστατα τα λέει για το παράβολο)...
.η συμπεριφορά πολλών εδώ στο φόρουμ είναι συμπεριφορά πολύ αλαζονική προς συναδέλφούς τους.....αυτό δεν το αντιλαμβάνεσαι;;;;

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω. Όταν κάνεις αίτηση για κάποια προκήρυξη σου ζητά να γράψεις το παράβολο. Αν δεν μπορείς ηλεκτρονικά,κεπ,τραπεζες και τέλος. Πόσο πια να δυσκολευτείς?Ακούω ατέρμονες συζητήσεις για τα αυτονόητα και αναρωτιέμαι τι δεν πάει καλά. Ούτε μια προκήρυξη δεν μπορούμε να κάνουμε? Πού βαδίζομεν?

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου.  Η προκήρυξη είναι σαφέστατη.....Επαναφέρω και επαναφέρω το θέμα γιατί

1. Κάποιοι χαίρονται με τον αποκλεισμό συναδέλφων
2. Νοιώθουν ανώτεροι επειδή πλήρωσαν σωστά ένα παράβολο.

Αυτά theodora7 δεν τα βλέπεις......Δηλαδή προτιμώ το συνάδελφο που δυσκολεύεται να διαβάσει την προκήρυξη παρά τον αλαζόνα και αυτόν που έχει αντισυναδελφική συμπεριφορά. Εσύ με ποιον θες να συνεργαστείς στο σύλλογο διδασκόντων;;; Με τον βλ....νο που λέει "δεν είμαστε τίποτα δάσκαλοι, αυτοί είναι λογικό να μην μπορούν να κάνουν ένα παράβολο."; Αυτά έγραφε μέλος του φόρουμ πριν λίγο καιρό και είδα ελάχιστα μηνύματα απέναντι σε αυτή την άποψη.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4373 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:29:28 πμ »
Έχω κάνει. Δεν καταλαβαίνεις προφανώς τι λέω. Γιατί να νοιώσω πιο περήφανος και καταλληλότερος για την εκπαίδευση επειδή κατάφερα να πληρώσω σωστά το παράβολο; Εδώ μέσα ορισμένοι νομίζουν ότι είναι ανώτεροι.

Το πρόβλημά μου δεν είναι η προκήρυξη (μια χαρά είναι η προκήρυξη, και σαφέστατα τα λέει για το παράβολο)...
.η συμπεριφορά πολλών εδώ στο φόρουμ είναι συμπεριφορά πολύ αλαζονική προς συναδέλφούς τους.....αυτό δεν το αντιλαμβάνεσαι;;;;

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου.  Η προκήρυξη είναι σαφέστατη.....Επαναφέρω και επαναφέρω το θέμα γιατί

1. Κάποιοι χαίρονται με τον αποκλεισμό συναδέλφων
2. Νοιώθουν ανώτεροι επειδή πλήρωσαν σωστά ένα παράβολο.

Αυτά theodora7 δεν τα βλέπεις......Δηλαδή προτιμώ το συνάδελφο που δυσκολεύεται να διαβάσει την προκήρυξη παρά τον αλαζόνα και αυτόν που έχει αντισυναδελφική συμπεριφορά. Εσύ με ποιον θες να συνεργαστείς στο σύλλογο διδασκόντων;;; Με τον βλ....νο που λέει "δεν είμαστε τίποτα δάσκαλοι, αυτοί είναι λογικό να μην μπορούν να κάνουν ένα παράβολο."; Αυτά έγραφε μέλος του φόρουμ πριν λίγο καιρό και είδα ελάχιστα μηνύματα απέναντι σε αυτή την άποψη.
η ανωτερότητα και αλαζονεία κτλπα για εμένα προσωπικά είναι μόνο στο κεφάλι σου, μακριά από εμένα τέτοιοι χαρακτηρισμοί
έχει να κάνει με τι διάθεση διαβάζεις εσύ τα μηνύματα
όταν χαρακτηρίζεις κάποιον βλαμ...νο και δίκιο να έχεις, αυτομάτως το χάνεις
όλοι ήμαστε ίσοι
δείξε μου ένα μήνυμα που φαίνεται χαρά επειδή κάποιοι θα αποκλειστούν , αλλά μη μου αναφέρεις το άτομο με τα 1000 προφίλ.
γνώμη και άποψη θα έχω και μπορώ να έχω νομίζω
επειδή πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να γίνουν εκπτώσεις στο θέμα παραβόλου είναι χαρά και αλαζονεία? Σε λίγο θα ακούμε απόψεις του στυλ, να συγχωρέσουμε κάποιους που συμμετέχουν με πλαστά δικαιολογιτικά
Γιατί ? Δε το καταλαβαίνω, η προκήρυξη έλεγε 1,2,3,4 πράγματα και έπρεπε να την ακολουθήσουμε κατά γράμμα. Απο τη στιγμή που κάποιος βγήκε εκτός γραμμής τι να κάνουμε? Πρέπει να αποκλειστεί γτ αλλιώς δημιουργεί προηγούμενο και θα εφαρμοστεί και σε άλλες προκηρύξεις ΑΣΕΠ το οποίο με τη σειρά του θα φέρει σήψη και κατάργηση του ΑΣΕΠ και μεταφορά προσλήψεων π.χ. λέω εγω τώρα στους δήμους.
Γιατί να μη το αποτρέψουμε αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4374 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:34:05 πμ »
@kgiannis έχουμε δεχτεί απο ότι φαίνεται ως τώρα να γίνουν προσλήψεις με προσωρινούς, εσύ αντιλαμβάνεσαι τι κατάντια είναι αυτή για τον κλάδο? πιάσαμε πάτο , το θεωρώ ξεφτίλα
αυτό θα έπρεπε και εσένα και εμένα και όλους αν μας ανησυχεί περισσότερο
όπως θα έπρεπε και εγώ και εσύ και όλοι μας να ζητάμε όχι 10.500 αλλά τουλάχιστον 20.000 διορισμούς

υ.γ. το έχω ξανά γράψει η πολυπλοκότητα των αιτήσεων ΑΣΕΠ είναι το πρώτο φίλτρο που βάζει η ίδια η Αρχή
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2020, 10:38:01 πμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4375 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:38:07 πμ »
η ανωτερότητα και αλαζονεία κτλπα για εμένα προσωπικά είναι μόνο στο κεφάλι σου, μακριά από εμένα τέτοιοι χαρακτηρισμοί
έχει να κάνει με τι διάθεση διαβάζεις εσύ τα μηνύματα
όταν χαρακτηρίζεις κάποιον βλαμ...νο και δίκιο να έχεις, αυτομάτως το χάνεις
όλοι ήμαστε ίσοι
δείξε μου ένα μήνυμα που φαίνεται χαρά επειδή κάποιοι θα αποκλειστούν , αλλά μη μου αναφέρεις το άτομο με τα 1000 προφίλ.
γνώμη και άποψη θα έχω και μπορώ να έχω νομίζω
επειδή πιστεύω ότι ΔΕΝ πρέπει να γίνουν εκπτώσεις στο θέμα παραβόλου είναι χαρά και αλαζονεία? Σε λίγο θα ακούμε απόψεις του στυλ, να συγχωρέσουμε κάποιους που συμμετέχουν με πλαστά δικαιολογιτικά
Γιατί ? Δε το καταλαβαίνω, η προκήρυξη έλεγε 1,2,3,4 πράγματα και έπρεπε να την ακολουθήσουμε κατά γράμμα. Απο τη στιγμή που κάποιος βγήκε εκτός γραμμής τι να κάνουμε? Πρέπει να αποκλειστεί γτ αλλιώς δημιουργεί προηγούμενο και θα εφαρμοστεί και σε άλλες προκηρύξεις ΑΣΕΠ το οποίο με τη σειρά του θα φέρει σήψη και κατάργηση του ΑΣΕΠ και μεταφορά προσλήψεων π.χ. λέω εγω τώρα στους δήμους.
Γιατί να μη το αποτρέψουμε αυτό ?
Συμφωνώ 100%. Το τεντωσαμε το ζήτημα χωρίς κανένα λόγο. Η προκήρυξη είναι σαφής. Να γίνουν τα προβλεπόμενα. Το θέμα πήρε διαστάσεις από την ΔΟΕ της οποίας οι ανακοινώσεις είναι τουλάχιστον αστείες. Προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα εκθέτει την ίδια και όσους εκπροσωπεί.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4376 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:42:29 πμ »
Συμφωνώ 100%. Το τεντωσαμε το ζήτημα χωρίς κανένα λόγο. Η προκήρυξη είναι σαφής. Να γίνουν τα προβλεπόμενα. Το θέμα πήρε διαστάσεις από την ΔΟΕ της οποίας οι ανακοινώσεις είναι τουλάχιστον αστείες. Προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα εκθέτει την ίδια και όσους εκπροσωπεί.
μα εμείς οι ίδιοι πρέπει να προστατέψουμε αυτή τη διαδικασία ακόμα και τον ίδιο τον ΑΣΕΠ (ότι έχει απομείνει απο αυτό δλδ..) και να ζητήσουμε όχι να γίνει αυστηρότερο αλλά να μην κάνει φωτογραφικές προκηρύξεις , όποιος έχει κάνει χαρτιά σε άλλες προκηρύξεις καταλαβαίνει για τι μιλάω.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4377 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:44:07 πμ »
@kgiannis έχουμε δεχτεί απο ότι φαίνεται ως τώρα να γίνουν προσλήψεις με προσωρινούς, εσύ αντιλαμβάνεσαι τι κατάντια είναι αυτή για τον κλάδο? πιάσαμε πάτο , το θεωρώ ξεφτίλα
αυτό θα έπρεπε και εσένα και εμένα και όλους αν μας ανησυχεί περισσότερο
όπως θα έπρεπε και εγώ και εσύ και όλοι μας να ζητάμε όχι 10.500 αλλά τουλάχιστον 20.000 διορισμούς

υ.γ. το έχω ξανά γράψει η πολυπλοκότητα των αιτήσεων ΑΣΕΠ είναι το πρώτο φίλτρο που βάζει η ίδια η Αρχή
Μα εδώ συνάδελφε κάποιοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να καθυστερήσουν ή να αποτρέψουν έστω και αυτούς τους λίγους διορισμούς. Και εσύ θέλεις και περισσότερους?

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4378 στις: Ιούλιος 11, 2020, 10:45:46 πμ »
Μα εδώ συνάδελφε κάποιοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να καθυστερήσουν ή να αποτρέψουν έστω και αυτούς τους λίγους διορισμούς. Και εσύ θέλεις και περισσότερους?
με 40.000 αναπληρωτές φέτος? 20.000 θα έπρεπε να είναι γιατί με 10.500 όταν θα ολοκληρωθούν αυτοί πάλι στην ίδια και χειρότερη κατάσταση θα ειναι τα σχολεία, με περισσότερους αναπληρωτές

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4379 στις: Ιούλιος 11, 2020, 11:13:47 πμ »
Μα εδώ συνάδελφε κάποιοι προσπαθούν με νύχια και με δόντια να καθυστερήσουν ή να αποτρέψουν έστω και αυτούς τους λίγους διορισμούς. Και εσύ θέλεις και περισσότερους?

Πώς ακριβώς προσπαθούν να τους αποτρέψουν συνάδελφε;
Προσφεύγοντας στη δικαιοσύνη ή μήπως επειδή διαφωνούν με τους προσωρινούς πίνακες;
Πιθανόν κάποιοι συνάδελφοι νομίζουν ότι αν γίνουν προσλήψεις αναπληρωτών από προσωρινούς θα γίνουν και διορισμοί. Αν είναι σίγουροι ότι θα γίνουν διορισμοί, γιατί να μην ακολουθηθεί η νόμιμη διαδικασία; Προσωρινοί- εξέταση των ενστάσεων και τέλος οριστικοί. Τόσο πολύ βιάζονται πια;
Απλώς η Κεραμεως έχει τους λόγους της ως πολιτικός και αυτό προφανώς εξυπηρετεί ορισμένους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος 2020kasep

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4380 στις: Ιούλιος 11, 2020, 11:24:42 πμ »
Συμφωνώ 100%. Το τεντωσαμε το ζήτημα χωρίς κανένα λόγο. Η προκήρυξη είναι σαφής. Να γίνουν τα προβλεπόμενα. Το θέμα πήρε διαστάσεις από την ΔΟΕ της οποίας οι ανακοινώσεις είναι τουλάχιστον αστείες. Προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα εκθέτει την ίδια και όσους εκπροσωπεί.
ΔΕΝ αποκάλεσε ποτέ κανείς βλά....νους όσους δεν πλήρωσαν το παράβολο! Άλλο η βλακεία άλλο η ανευθυνότητα! Αλλά καλό θα είναι να μην τα βάζουμε συνέχεια με το ΑΣΕΠ ότι φταίει εάν κάποιοι δεν διάβασαν εστω και μία παράγραφο της προκήρυξης που βγήκε 24/12 και όχι μία μέρα πριν! ένα παράβολο των 3ων ήταν! ήμαρτον! άντε και 1.5 προμήθεια στην τράπεζα! είναι κρίμα να βρίσκονται άτομο στις απορρίψεις από αυτόν τον λόγο! Και ποτέ επίσης δεν είπα ότι όσοι το πληρώσαμε 20-25 μέρες πριν τις αιτήσεις ότι είμαστε πιο έξυπνοι! Κακό είναι δηλαδή η ταχύτητα σ ένα τέτοιο θέμα? Απ' την στιγμή που η προκήρυξη βγήκε 24/12 μπορούσες μέσα στους επόμενους 2 μήνες μέχρι 24/2(αρχική ημερομηνία λήξης) να το εκδόσεις! Γιατί να το αφήσεις τελευταίο?

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #4381 στις: Ιούλιος 11, 2020, 11:53:15 πμ »
@kgiannis έχουμε δεχτεί απο ότι φαίνεται ως τώρα να γίνουν προσλήψεις με προσωρινούς, εσύ αντιλαμβάνεσαι τι κατάντια είναι αυτή για τον κλάδο? πιάσαμε πάτο , το θεωρώ ξεφτίλα
αυτό θα έπρεπε και εσένα και εμένα και όλους αν μας ανησυχεί περισσότερο
όπως θα έπρεπε και εγώ και εσύ και όλοι μας να ζητάμε όχι 10.500 αλλά τουλάχιστον 20.000 διορισμούς

υ.γ. το έχω ξανά γράψει η πολυπλοκότητα των αιτήσεων ΑΣΕΠ είναι το πρώτο φίλτρο που βάζει η ίδια η Αρχή

Συμφωνώ για τον πάτο...το έχω γράψει αυτό σε προηγούμενο μήνυμα. Δεν θα έπρεπε να συζητάμε καν για προσωρινούς. Αλαζονεία είναι οι εκφράσεις "θέλετε δεν θέλετε", "πάμε παρακάτω", "δεν είμαστε τίποτα δάσκαλοι" κλπ....Δεν ξέρω αν την γραφει το άτομο με τα χίλια προφίλ.
Να ζητήσουμε περισσότερους διορισμούς αλλά εγώ στους δρόμους δεν βλέπω κανέναν. Πολύ λίγοι. Και από την εδώ μέσα συζήτηση για προσωρινούς και παράβολα καταλαβαίνω γιατί είμαστε πολύ λίγοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 550
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.