*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3343193 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8484 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 07:55:58 μμ »
Πες μου σε παρακαλώ μια δυσκολη περίπτωση ένστασης στην 1ΓΕ και 2ΓΕ που θέλει χρόνο για να εκδικασθεί. Μία , μόνο μία; Περιμένω .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:24:31 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8485 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 08:06:19 μμ »
Θα σου πω πολλές. Μεταπτυχιακό από εξωτερικό που σε άλλους έδωσε επάρκεια ξένης γλώσσας και σε άλλους όχι. Όταν λέω δύσκολες εννοώ ότι θέλουν χρόνο. Τα παράβολα τα ξεπεταξαν σε χρόνο μηδέν. Υπήρχαν σαφείς οδηγίες. Ακόμη και όσοι επικαλούνται ότι κατέθεσαν δικαιολογητικά ενώ δεν έχουν περαστεί ή έχουν περαστει λάθος πρέπει να ερευνηθούν . Φάκελο από πρωτοβάθμιες και ιστορίες. Σεμινάρια που σε κάποιους μετρήθηκαν σε κάποιους άλλους τα ίδια ακριβώς δεν μέτρησαν . Όταν απορρίπτουν ένα σεμινάριο πρέπει να γυρίσουν πίσω να το κόψουν και από όλους τους υπόλοιπους που άλλες πρωτοβάθμιες το πέρασαν σαν να ισχύει. Θέλεις κ άλλες;

Αποσυνδεδεμένος Monte Sorry

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης Καρατζόγλου - Υιός Αριστείδη Καρατζογλου
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8486 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 08:38:10 μμ »
Θα σου πω πολλές. Μεταπτυχιακό από εξωτερικό που σε άλλους έδωσε επάρκεια ξένης γλώσσας και σε άλλους όχι. Όταν λέω δύσκολες εννοώ ότι θέλουν χρόνο. Τα παράβολα τα ξεπεταξαν σε χρόνο μηδέν. Υπήρχαν σαφείς οδηγίες. Ακόμη και όσοι επικαλούνται ότι κατέθεσαν δικαιολογητικά ενώ δεν έχουν περαστεί ή έχουν περαστει λάθος πρέπει να ερευνηθούν . Φάκελο από πρωτοβάθμιες και ιστορίες. Σεμινάρια που σε κάποιους μετρήθηκαν σε κάποιους άλλους τα ίδια ακριβώς δεν μέτρησαν . Όταν απορρίπτουν ένα σεμινάριο πρέπει να γυρίσουν πίσω να το κόψουν και από όλους τους υπόλοιπους που άλλες πρωτοβάθμιες το πέρασαν σαν να ισχύει. Θέλεις κ άλλες;

Σε μερικά έχεις δικιο και σε αλλα οχι. Ειναι σίγουρα χρονοβορες διαδικασίες για μερικούς, ελάχιστους. Αλλα σεμινάρια που μετρησαν σε καποιους δεν θα καπουν απο κανενα! Μην βλέπεις κουβεντες στο φβ και εδω, οσους μεχρι σήμερα έχω δει να διαμαρτύρονται για να μην πω 100% θα πω 98% εχουν αδικο! Π.χ. πολλοι διαμαρτηρηθηκαν γιατι δεν τους περασαν σεμινάρια τα οποια ομως δεν ειχαν ολοκληρώσει και απλα πηραν μια βεβαιωση απο τον φορεα οτι το τελειωσαν! Οι οδηγίες ήταν σαφής. Υπάρχουν αδικίες ομως οι οποίες δεν θα δικαιωθούν π.χ. το μουσικό της Κερκυρας δεν μετραει και σαν μεταπτυχιακο ενω ολα τα αλλα μουσικα περνανε! Και εκει δεν θα υπάρχει δικαίωση για τους αποφοιτους της Κέρκυρας επειδη δεν φταιει το ΑΣΕΠ αλλα το ΑΕΙ τους. Σε πολλούς που έχουν πτυχιο απο εξωτερικο η μεταπτυχιακό τίτλο δεν μέτρησε η άριστη γνώση ξενης γλώσσας αλλα αυτοί δεν προσκόμησαν τα εξτρα δικαιολογητικά που ζητούσε η προκύρηξη. Σε πολλούς δεν μέτρησαν διδακτορικά επειδη δεν προσκόμησαν ενα δικαιολογητικό που το ζητούσε η προκύρηξη και παρέδωσαν μονο το πτυχίο τους. Θα μπορώ να σου δώσω χιλιάδες αλλα παραδείγματα στα οποια ομως οι υποψήφιοι κατα 98% δεν θα δικαιωθούν και επίσης δεν ειναι χρονοβόρα διαδικασία η απορριψη της αίτησης τους σε όλους και αυτοι ειναι η πλειοψηφία.

Απο μια συνομιλία μου με εναν αιρετό μου ειπε οτι οι αλλαγές στους πίνακες θα ειναι ελάχιστες και για ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 δεν θα ξεπερνάνε τις 50-70(ισως λεω πολλούς) θέσεις στους υποψήφιους που ειναι στην πρώτη χιλιάδα. Φυσικά ολα αυτα ειναι εκτιμήσεις σε λίγο καιρό θα γνωρίζουμε τι θα γίνει
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2020, 08:40:54 μμ από Monte Sorry »
Η ζωή είναι πολύ μικρή για να την αφιερώνουμε στο μίσος,
αλλά ευτυχώς το προσδόκιμο ζωής όλο και αυξάνεται..

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8487 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 08:55:03 μμ »
Σε μερικά έχεις δικιο και σε αλλα οχι. Ειναι σίγουρα χρονοβορες διαδικασίες για μερικούς, ελάχιστους. Αλλα σεμινάρια που μετρησαν σε καποιους δεν θα καπουν απο κανενα! Μην βλέπεις κουβεντες στο φβ και εδω, οσους μεχρι σήμερα έχω δει να διαμαρτύρονται για να μην πω 100% θα πω 98% εχουν αδικο! Π.χ. πολλοι διαμαρτηρηθηκαν γιατι δεν τους περασαν σεμινάρια τα οποια ομως δεν ειχαν ολοκληρώσει και απλα πηραν μια βεβαιωση απο τον φορεα οτι το τελειωσαν! Οι οδηγίες ήταν σαφής. Υπάρχουν αδικίες ομως οι οποίες δεν θα δικαιωθούν π.χ. το μουσικό της Κερκυρας δεν μετραει και σαν μεταπτυχιακο ενω ολα τα αλλα μουσικα περνανε! Και εκει δεν θα υπάρχει δικαίωση για τους αποφοιτους της Κέρκυρας επειδη δεν φταιει το ΑΣΕΠ αλλα το ΑΕΙ τους. Σε πολλούς που έχουν πτυχιο απο εξωτερικο η μεταπτυχιακό τίτλο δεν μέτρησε η άριστη γνώση ξενης γλώσσας αλλα αυτοί δεν προσκόμησαν τα εξτρα δικαιολογητικά που ζητούσε η προκύρηξη. Σε πολλούς δεν μέτρησαν διδακτορικά επειδη δεν προσκόμησαν ενα δικαιολογητικό που το ζητούσε η προκύρηξη και παρέδωσαν μονο το πτυχίο τους. Θα μπορώ να σου δώσω χιλιάδες αλλα παραδείγματα στα οποια ομως οι υποψήφιοι κατα 98% δεν θα δικαιωθούν και επίσης δεν ειναι χρονοβόρα διαδικασία η απορριψη της αίτησης τους σε όλους και αυτοι ειναι η πλειοψηφία.

Απο μια συνομιλία μου με εναν αιρετό μου ειπε οτι οι αλλαγές στους πίνακες θα ειναι ελάχιστες και για ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 δεν θα ξεπερνάνε τις 50-70(ισως λεω πολλούς) θέσεις στους υποψήφιους που ειναι στην πρώτη χιλιάδα. Φυσικά ολα αυτα ειναι εκτιμήσεις σε λίγο καιρό θα γνωρίζουμε τι θα γίνει
Ακόμα και η απόρριψη μιας τέτοιας περίπτωσης απαιτεί χρόνο και νομικό κείμενο που δεν είναι τυποποιημένο όπως του παράβολου. Οποιαδήποτε  απόρριψη δε θα πρέπει να μπορεί να αμφισβητηθεί νομικά. Για τα σεμινάρια έχεις λάθος. Έχουν μετρηθεί από διευθύνσεις λανθασμένα πολλά που τελικά δε θα μετρήσουν σε κανέναν. Το ίδιο είχε γίνει και στην ειδική. Πράγματι οι ανακατατάξεις θα είναι ελάχιστες δε διαφωνώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:24:31 »

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8488 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 09:30:30 μμ »
Θα σου πω πολλές. Μεταπτυχιακό από εξωτερικό που σε άλλους έδωσε επάρκεια ξένης γλώσσας και σε άλλους όχι. Όταν λέω δύσκολες εννοώ ότι θέλουν χρόνο. Τα παράβολα τα ξεπεταξαν σε χρόνο μηδέν. Υπήρχαν σαφείς οδηγίες. Ακόμη και όσοι επικαλούνται ότι κατέθεσαν δικαιολογητικά ενώ δεν έχουν περαστεί ή έχουν περαστει λάθος πρέπει να ερευνηθούν . Φάκελο από πρωτοβάθμιες και ιστορίες. Σεμινάρια που σε κάποιους μετρήθηκαν σε κάποιους άλλους τα ίδια ακριβώς δεν μέτρησαν . Όταν απορρίπτουν ένα σεμινάριο πρέπει να γυρίσουν πίσω να το κόψουν και από όλους τους υπόλοιπους που άλλες πρωτοβάθμιες το πέρασαν σαν να ισχύει. Θέλεις κ άλλες;
Αυτά είναι τα δύσκολα, είναι τουλάχιστον γελοίες οι περιπτώσεις που αναφέρεις. Θα συμφωνήσω 100% με τον  pp70.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8489 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 10:18:01 μμ »
Αυτά είναι τα δύσκολα, είναι τουλάχιστον γελοίες οι περιπτώσεις που αναφέρεις. Θα συμφωνήσω 100% με τον  pp70.

Περίμενε τότε εσύ πίνακες 1ΓΕ τον Δεκέμβρη και 2ΓΕ τον Φλεβάρη. Εδώ είμαστε, θα περιμένουμε δεν μπορούμε να κανουμε και κάτι άλλωστε.

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8490 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 10:37:58 μμ »
Καλά δεν πειράζει, ας πάει και Απρίλη, και Μαϊο, και Ιούνη, και Ιούλη άντε και μέσα Αυγούστου, προλαβαίνουν πολύ άνετα. Αν είδες τις ανακοινωσεις του ΑΣΕΠ θα πρόσεξες ότι έχει γίνει ταξινόμηση των αιτήσεων. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να τρέξουν πολύ γρήγορα οι διαδικασίες. Όπως δηλαδή έγινε με τα παράβολα σε χρόνο μηδέν.  Ταξινομήθηκαν κατά πτυχίο, μτπχ και διδακτορικο, σεμινάρια, ξενες γλώσσες, η/υ και παιδιά. Μη σου  φανεί παράξενο να βγούνε πολύ πιο νωρίς όπως πολύ σωστά αναφέρει η asepoula. 

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8491 στις: Νοέμβριος 21, 2020, 11:19:12 μμ »
Καλά δεν πειράζει, ας πάει και Απρίλη, και Μαϊο, και Ιούνη, και Ιούλη άντε και μέσα Αυγούστου, προλαβαίνουν πολύ άνετα. Αν είδες τις ανακοινωσεις του ΑΣΕΠ θα πρόσεξες ότι έχει γίνει ταξινόμηση των αιτήσεων. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα να τρέξουν πολύ γρήγορα οι διαδικασίες. Όπως δηλαδή έγινε με τα παράβολα σε χρόνο μηδέν.  Ταξινομήθηκαν κατά πτυχίο, μτπχ και διδακτορικο, σεμινάρια, ξενες γλώσσες, η/υ και παιδιά. Μη σου  φανεί παράξενο να βγούνε πολύ πιο νωρίς όπως πολύ σωστά αναφέρει η asepoula.

Άμα περιμένεις από την Ασεπουλα να σου πει καηκες. Έχει δώσει 10.000 κατανομές σε κάποια θα πέσει μέσα. Τα λόγια της δε μετράνε.

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8492 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 09:44:07 πμ »
Όλοι μαζί θα γίνουν απλώς πιθανώς να προηγηθούν της πρωτοβάθμιας μέσα στο καλοκαίρι και της δευτεροβάθμιας μέσα στην επόμενη σχολική χρονιά. Οι διορισμοί πιθανώς να είναι και 11.000 ελαφρώς αυξημένοι. Επίσης περί κατανομής όλοι πετάνε μια μπούρδα. Κανείς δεν ξέρει στην ουσία τίποτα. Το να λέει κάποιος νούμερα το μόνο εύκολο. Άμα βγω και πω θα πάρει 800 φιλολόγους είτε 700 είτε 1000 πάρει μέσα θα είμαι. Νούμερα κανείς δεν ξέρει μόνο υποθέσεις!
Πες μας λοιπόν αυτό που εύχεσαι. Μη κρύβεσαι. Πόσο προβλεπόμενοι έχετε γίνει μερικοί. Θα πέρασε όμως ο καιρός...θα μεγαλώσετε.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8493 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 10:36:58 πμ »
Πες μας λοιπόν αυτό που εύχεσαι. Μη κρύβεσαι. Πόσο προβλεπόμενοι έχετε γίνει μερικοί. Θα πέρασε όμως ο καιρός...θα μεγαλώσετε.

Τι να εύχομαι ρε κουμπάρε; Να βγουν αύριο οι κατανομές και μεθαύριο οι πίνακες . Από Πρωτοχρονιά όλοι μόνιμοι. Αυτό θα ερχόμουν. Πόσο καλοπροαίρετοι μπορείτε να γίνεται όταν σας λένε στα μούτρα την αλήθεια. Τι να εύχομαι δηλαδή; Χέστηκα ειλικρινά άμα πάρει 999 μουσικους ή 3400 αγγλικών. Μακάρι να παρει όσους περισσότερους γινεται στην πλάτη θα μου κατσουνε;

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8494 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 10:53:17 πμ »
Καλημέρα.

Αν έχω καταλάβει καλά από τα τελευταία μηνύματα, οι οριστικοί της 1ΓΕ θα αργήσουν κι αυτοί.. Σωστά;
Και το πιο πιθανό είναι να γίνουν διορισμοί το καλοκαίρι του 2021. Όχι νωρίτερα. Που έλεγαν ότι θα γίνουν την Άνοιξη...

Οι κατανομές των πρώτων διορισμών θα γίνουν κοντά στα Χριστούγεννα;

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8495 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 11:00:08 πμ »
Αυτό το μπέρδεμα με τα σεμινάρια πρέπει να έχει γίνει σε αρκετές περιπτώσεις.
Είχα προσκομίσει κι εγώ βεβαίωση ολοκλήρωσης ετήσιου σεμιναρίου (είχα ολοκληρώσει και περίμενα απλά 2 εβδομάδες να περάσει η ημερομηνία ολοκλήρωσης που είχε αρχικά ορίσει το Πανεπιστήμιο). Το κατέθεσα, αλλά μετά με πήραν τηλέφωνο από την Πρωτοβάθμια και μου είπαν ότι δεν περνάει. Κάτι άκουσα και σε άλλες περιοχές, ότι έκαναν το ίδιο γι αυτό το σεμινάριο. Ενώ για άλλα σεμινάρια του ίδιου Πανεπιστημίου, που δεν είχαν ακομα ολοκληρωθεί, πέρασαν κανονικά. Τώρα τι να σας πω... Δεν ξέρω. Εμένα μου έκοψαν τα 2 μόρια στους προσωρινούς. Παίζει να μου τα περάσουν αν αποφασίσουν ότι τελικά περνάνε; Ένσταση δεν έκανα βέβαια.



Σε μερικά έχεις δικιο και σε αλλα οχι. Ειναι σίγουρα χρονοβορες διαδικασίες για μερικούς, ελάχιστους. Αλλα σεμινάρια που μετρησαν σε καποιους δεν θα καπουν απο κανενα! Μην βλέπεις κουβεντες στο φβ και εδω, οσους μεχρι σήμερα έχω δει να διαμαρτύρονται για να μην πω 100% θα πω 98% εχουν αδικο! Π.χ. πολλοι διαμαρτηρηθηκαν γιατι δεν τους περασαν σεμινάρια τα οποια ομως δεν ειχαν ολοκληρώσει και απλα πηραν μια βεβαιωση απο τον φορεα οτι το τελειωσαν! Οι οδηγίες ήταν σαφής. Υπάρχουν αδικίες ομως οι οποίες δεν θα δικαιωθούν π.χ. το μουσικό της Κερκυρας δεν μετραει και σαν μεταπτυχιακο ενω ολα τα αλλα μουσικα περνανε! Και εκει δεν θα υπάρχει δικαίωση για τους αποφοιτους της Κέρκυρας επειδη δεν φταιει το ΑΣΕΠ αλλα το ΑΕΙ τους. Σε πολλούς που έχουν πτυχιο απο εξωτερικο η μεταπτυχιακό τίτλο δεν μέτρησε η άριστη γνώση ξενης γλώσσας αλλα αυτοί δεν προσκόμησαν τα εξτρα δικαιολογητικά που ζητούσε η προκύρηξη. Σε πολλούς δεν μέτρησαν διδακτορικά επειδη δεν προσκόμησαν ενα δικαιολογητικό που το ζητούσε η προκύρηξη και παρέδωσαν μονο το πτυχίο τους. Θα μπορώ να σου δώσω χιλιάδες αλλα παραδείγματα στα οποια ομως οι υποψήφιοι κατα 98% δεν θα δικαιωθούν και επίσης δεν ειναι χρονοβόρα διαδικασία η απορριψη της αίτησης τους σε όλους και αυτοι ειναι η πλειοψηφία.

Απο μια συνομιλία μου με εναν αιρετό μου ειπε οτι οι αλλαγές στους πίνακες θα ειναι ελάχιστες και για ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 δεν θα ξεπερνάνε τις 50-70(ισως λεω πολλούς) θέσεις στους υποψήφιους που ειναι στην πρώτη χιλιάδα. Φυσικά ολα αυτα ειναι εκτιμήσεις σε λίγο καιρό θα γνωρίζουμε τι θα γίνει

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2243
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8496 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 11:14:34 πμ »
Αυτό το μπέρδεμα με τα σεμινάρια πρέπει να έχει γίνει σε αρκετές περιπτώσεις.
Είχα προσκομίσει κι εγώ βεβαίωση ολοκλήρωσης ετήσιου σεμιναρίου (είχα ολοκληρώσει και περίμενα απλά 2 εβδομάδες να περάσει η ημερομηνία ολοκλήρωσης που είχε αρχικά ορίσει το Πανεπιστήμιο). Το κατέθεσα, αλλά μετά με πήραν τηλέφωνο από την Πρωτοβάθμια και μου είπαν ότι δεν περνάει. Κάτι άκουσα και σε άλλες περιοχές, ότι έκαναν το ίδιο γι αυτό το σεμινάριο. Ενώ για άλλα σεμινάρια του ίδιου Πανεπιστημίου, που δεν είχαν ακομα ολοκληρωθεί, πέρασαν κανονικά. Τώρα τι να σας πω... Δεν ξέρω. Εμένα μου έκοψαν τα 2 μόρια στους προσωρινούς. Παίζει να μου τα περάσουν αν αποφασίσουν ότι τελικά περνάνε; Ένσταση δεν έκανα βέβαια.

Για να καταλάβω. Παρακολουθούσες ένα σεμινάριο το οποίο ενώ έληγε πχ 31/11 το τελειώσατε πιο μπροστά και περιμενες την τυπική ημερομηνία 31/11 για να τελειώσει; Αν είναι έτσι σου φαίνεται λογικό να μετρήσει; Κανονικά δεν πρέπει να μετρήσει σε κανέναν. Είναι σαν να έχω τελειώσει τα μαθήματα στη σχολή ενα εξάμηνο πιο πριν, να παίρνω μια βεβαίωση και να θέλω να μετρήσει για πτυχίο 6-7 μήνες πριν ορκιστώ. Είπαμε υπομονή αλλά πολλά που ακούω φτάνουν στα όρια του παραλόγου.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #8497 στις: Νοέμβριος 22, 2020, 11:17:14 πμ »
Τι να εύχομαι ρε κουμπάρε; Να βγουν αύριο οι κατανομές και μεθαύριο οι πίνακες . Από Πρωτοχρονιά όλοι μόνιμοι. Αυτό θα ερχόμουν. Πόσο καλοπροαίρετοι μπορείτε να γίνεται όταν σας λένε στα μούτρα την αλήθεια. Τι να εύχομαι δηλαδή; Χέστηκα ειλικρινά άμα πάρει 999 μουσικους ή 3400 αγγλικών. Μακάρι να παρει όσους περισσότερους γινεται στην πλάτη θα μου κατσουνε;

Συνάδελφε, μη δίνεις σημασία. Όσοι μιλούν για "ευχές" προβάλλουν στους άλλους τον δικό τους τρόπο σκέψης περί επιθυμιών.
Στην τελική, ο κάθε συνάδελφος μπορεί να έχει την άποψη του. Κανένας από εμάς δεν είναι ο μάντης Τειρεσίας ή ο Κάλχας.
Άλλωστε, όπως δείχνει η ιστορία, η πολιτική βούληση έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο. Ούτε το ΑΣΕΠ, ούτε η δικαιοσύνη. Αν δώσει εντολή το υπουργείο παιδείας, μπορεί να βγουν αύριο τα αποτελέσματα. Οι ενστάσεις ήταν λεπτομέρειες όταν πήγαμε με προσωρινούς πίνακες.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 22, 2020, 11:23:26 πμ από ΡΕΑ.Τ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 263
Σύνολο: 275

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.