*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329695 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9940 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 07:52:05 μμ »
Δηαδη εσυ δεν πιστευεις -με αλλα λογια-οτι οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα;; Θεωρεις κι εσυ σαν την ασεπουλα οτι η καθυστερηση βοηθαει καπου πλην ορισμενων συμφεροντων μερικων ;;
Ποιος είπε ότι θα διορίσει πρώτα απ την 1γε και μετά απ τη 2γε ή αντίστροφα;; Η κάθε ασεπουλα κι ο πασαδ;;; ο ελεύθερος τύπος;;; Κανένας απ αυτους δεν είναι έγκυρα και επίσημα χείλη.
Εγώ μαζί σου, να γίνουν γρήγορα όλα, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Σου είπε επίσημα κανένας εσένα ότι η 1γε είναι έτοιμη και την κρατάνε στο συρτάρι;; ποιος;;;  δεκτή η πληροφόρηση απ το συνάδελφο nikolopol, αλλά δε νομίζω να είναι επίσημη πληροφόρηση το φόρουμ.
Εγώ που πήρα στο Ασεπ και ρώτησα, γιατί δε μου λένε κάτι;; Αύριο πάρε εσύ και ρώτα αν είναι έτοιμη. Θα σου πούνε;; μακάρι να σου πούνε.
Και σε τελική ανάλυση αν ισχύει το μπάχαλο που περιγράφεις, μπορούν άνετα να διορίσουν μόνο απ την 1 και μετά να σου πούνε συγγνώμη δε γίνεται τώρα για τη 2, παμε αργότερα.. Τι θα τους πεις συνάδελφε;; υπάρχει προηγούμενο;;
  Κι εμένα μου έσπασε τα νεύρα η αναμονή, απλά προσπαθώ να σου πω ότι επίσημα δεν υπάρχουν αυτά που γράφονται εδώ.
Θυμάσαι τι μου λέγαν το καλοκαίρι εδώ;;
Ότι τα λεφτά για τους διορισμούς μεταφέρθηκαν σε άλλα υπουργεία και ότι ο προϋπολογισμός θα έχει αέρα κοπανιστό..
Τώρα αυτό που μου λες ότι συμψωνω με την ασεπουλα, δεν έχω να σου πω κάτι. Δες τι της απαντάω κάθε τόσο.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:02:49 »

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9941 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 07:52:31 μμ »
Κάνετε λάθος. Μετά την ανακοίνωση των οριστικών πινάκων και των κατανομών το υπουργείο (εφόσον έχει το χρόνο) μπορεί να καλέσει τους επιτυχόντες για να καταρτίσει πίνακες διοριστέων. Κατόπιν αυτούς τους "σπάει" σε δυο χρονιές. Αν τη δεύτερη χρονιά προκύψουν κενά (από άτομα που δεν ανέλαβαν για οποιοδήποτε λόγο) κάνει συμπληρωματικούς διορισμούς. Αυτή ήταν η διαδικασία παλιότερα με τους γραπτούς διαγωνισμούς.
Ακριβώς αυτό έχω στο μυαλό μου και πολύ σωστή η αναφορά στις διαδικασίες διορισμού των γραπτών. Είναι όμως δύσκολο να γίνει.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9942 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:05:19 μμ »
Ποιος είπε ότι θα διορίσει πρώτα απ την 1γε και μετά απ τη 2γε ή αντίστροφα;; Η κάθε ασεπουλα κι ο πασαδ;;; ο ελεύθερος τύπος;;; Κανένας απ αυτους δεν είναι έγκυρα και επίσημα χείλη.
Εγώ μαζί σου, να γίνουν γρήγορα όλα, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Σου είπε επίσημα κανένας εσένα ότι η 1γε είναι έτοιμη και την κρατάνε στο συρτάρι;; ποιος;;;  δεκτή η πληροφόρηση απ το συνάδελφο nikolopol, αλλά δε νομίζω να είναι επίσημη πληροφόρηση το φόρουμ.
Εγώ που πήρα στο Ασεπ και ρώτησα, γιατί δε μου λένε κάτι;; Αύριο πάρε εσύ και ρώτα αν είναι έτοιμη. Θα σου πούνε;; μακάρι να σου πούνε.
Και σε τελική ανάλυση αν ισχύει το μπάχαλο που περιγράφεις, μπορούν άνετα να διορίσουν μόνο απ την 1 και μετά να σου πούνε συγγνώμη δε γίνεται τώρα για τη 2, παμε αργότερα.. Τι θα τους πεις συνάδελφε;; υπάρχει προηγούμενο;;
  Κι εμένα μου έσπασε τα νεύρα η αναμονή, απλά προσπαθώ να σου πω ότι επίσημα δεν υπάρχουν αυτά που γράφονται εδώ.
Θυμάσαι τι μου λέγαν το καλοκαίρι εδώ;;
Ότι τα λεφτά για τους διορισμούς μεταφέρθηκαν σε άλλα υπουργεία και ότι ο προϋπολογισμός θα έχει αέρα κοπανιστό..
Τώρα αυτό που μου λες ότι συμψωνω με την ασεπουλα, δεν έχω να σου πω κάτι. Δες τι της απαντάω κάθε τόσο.



 ΑΥυτο για την ασεπουλα στο ειπα σαν ρητορικο ερωτημα για να δειξω οτι μια καθυστερηση ειναι χειροτερη απο μια γρηγορη κινηση. χωρις να εχει τιποτα απολυτως να προσφερει..δεν περιμενα οτι θα απαντουσες λοιπον σε αυτο, οχι οτι με πειραζει κιολας..καλα εκανες κι απαντησες αν αυτο ενιωθες...σαφως και επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει αλλα πολλες αποψεις συγκλινουν μεταξυ τους σε καποιον βαθμο αν οχι σε απολυτο..οκ μπορει να συγκλινουν λογω διαρροης ιδιων πηγων δεν λεω οχι, αλλα δεν μπορει ολοι να κατεβαζουν μονο απο το μυαλο τους χωρις μια καποια πληροφορηση, ισως η πηγη τους δεν ειναι αξιοπιστη κι αυτο να το δεχτω... Αλλα αφου οπως συμφωνουνε δεν υπαρχει επισημη πληροφορηση ,δεν λεω οτι δενω κομπω την οποια πληροφορια οτι ισχυει 100% αλλα προσπαθω να δω με βαση αυτα που ακουγονται τι θα μποορουσε να μας σιγουρεψει περισσοτερο..το προηγουμενο που λεω σιγουρα δεν εξασφαλιζεται 100% αλλα ειναι πιο σιγουρο κατα τη γνωμη μου απο το να ειναι ολα στον αερα..επαναλαμβανω οτι προσωπικα εχω την αποψη οτι θα γινουν οι διορισμοι , αλλα δεν μπορω να πω οτι καποια πραγματα δεν με βαζουν και σε υποψιες ειτε για κατανομες , ειτε για αλλα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2021, 08:10:58 μμ από kelif »

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9943 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:06:50 μμ »
Να διεκδικήσει οτι μπορεί ναι. 100% δεν θα κερδίσει κάτι. Η προκήρυξη λέει ξεκάθαρα οτι αν οι οριστικοί βγούν μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς μπορεί κάποιος που έπρεπε να διοριστεί αναπληρωτής ενω δεν έγινε να διεκδικήσει κάτι. Αν βγούν οι πίνακες μετα το τέλος της σχολικής χρονιάς τέλος σε οπιαδήποτε διεκδίκηση. Επίσης οι κατανομές ας βγούν. Αλλο οι κατανομές άλλο οι πίνακες.

 Το μονο που πιθανον μπορει να κερδισει ειναι τα μορια μιας χρονιας οπως ειχε πει το υπουργειο στις αρχες φθινοπωρου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:02:49 »

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9944 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:18:29 μμ »
ΑΥυτο για την ασεπουλα στο ειπα σαν ρητορικο ερωτημα για να δειξω οτι μια καθυστερηση ειναι χειροτερη απο μια γρηγορη κινηση. χωρις να εχει τιποτα απολυτως να προσφερει..δεν περιμενα οτι θα απαντουσες λοιπον σε αυτο, οχι οτι με πειραζει κιολας..καλα εκανες κι απαντησες αν αυτο ενιωθες...σαφως και επισημη ανακοινωση δεν υπαρχει αλλα πολλες αποψεις συγκλινουν μεταξυ τους σε καποιον βαθμο αν οχι σε απολυτο..οκ μπορει να συγκλινουν λογω διαρροης ιδιων πηγων δεν λεω οχι, αλλα δεν μπορει ολοι να κατεβαζουν μονο απο το μυαλο τους χωρις μια καποια πληροφορηση, ισως η πηγη τους δεν ειναι αξιοπιστη κι αυτο να το δεχτω... Αλλα αφου οπως συμφωνουνε δεν υπαρχει επισημη πληροφορηση ,δεν λεω οτι δενω κομπω την οποια πληροφορια οτι ισχυει 100% αλλα προσπαθω να δω με βαση αυτα που ακουγονται τι θα μποορουσε να μας σιγουρεψει περισσοτερο..το προηγουμενο που λεω σιγουρα δεν εξασφαλιζεται 100% αλλα ειναι πιο σιγουρο κατα τη γνωμη μου απο το να ειναι ολα στον αερα..επαναλαμβανω οτι προσωπικα εχω την αποψη οτι θα γινουν οι διορισμοι , αλλα δεν μπορω να πω οτι καποια πραγματα δεν με βαζουν και σε υποψιες ειτε για κατανομες , ειτε για αλλα...
Δε νομίζω ότι ουσιαστικά διαφωνούμε κάπου.
Οι κατανομές είναι πολύ σημαντικό να βγουν και γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2214
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9945 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:18:37 μμ »
Το μονο που πιθανον μπορει να κερδισει ειναι τα μορια μιας χρονιας οπως ειχε πει το υπουργειο στις αρχες φθινοπωρου

Αν οι οριστικοί βγούν απο τις 1 ιουνίου και μετά ναι. Ισως μπορεί τα μόρια μόνο. Αν βγουν μέχρι το τέλος Ιουνίου δες τι λέει το ΦΕΚ

Σε εξαιρετικές περιπτώσεις εκτάκτων και επειγόντων λόγων δημοσίου συμφέροντος μπορούν να προσλαμβάνονται προς κάλυψη των λειτουργικών αναγκών της εκπαίδευσης ως προσωρινοί αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι υποψήφιοι που είναι ενταγμένοι στους προσωρινούς αξιολογικούς πίνακες, σύμφωνα με τη διαδικασία των προηγούμενων παραγράφων, και μέχρι την έκδοση των τελικών πινάκων. Με την έκδοση των τελικών αξιολογικών πινάκων, οι συμβάσεις των ήδη προσληφθέντων που δεν δικαιούνταν την πρόσληψη λήγουν αυτοδικαίως, χωρίς την καταβολή οποιασδήποτε αποζημίωσης για την αιτία αυτή.

Θεωρητικά μπορεί να βγεί και να διώξει κάποιον για να προσλάβει άλλον. Στην πράξη 100% αδύνατο. Η προσωπική μου γνώμη είναι πως βγαίνοντας οι πίνακες μετα τις 1 ιουνίου το απο φεύγουν αυτό. Οι κατανομές όμως πρέπει να βγούν πολύ νωρίτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2021, 08:28:18 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9946 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:27:53 μμ »
Εαν οι κατανομές ήταν έτοιμες δεν θα είχαμε περισσότερους «πληροφοριοδότες»;
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9947 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 08:49:35 μμ »
Εαν οι κατανομές ήταν έτοιμες δεν θα είχαμε περισσότερους «πληροφοριοδότες»;


Ειναι μια ηγεσια η συγκεκριμενη που δεν διαρρεει και πολλα..θυμησου πχ οταν βγηκε η προκηρυξη μας..κανεις δεν το ειχε ακουσει ουτε αιρετοι ειχαν πει κατι..εγινε ξαφνικα..δεν διαρρεει αυτη η ηγεσια..δεν ειναι σαν τους αλλους..ουτε πολυ ακουει ομαδες..ουτε πολυδεχεται επισκεψεις..

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9948 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 09:11:22 μμ »
Εαν οι κατανομές ήταν έτοιμες δεν θα είχαμε περισσότερους «πληροφοριοδότες»;

Πληροφορίες υπάρχουν και λίγο-πολύ συγκλίνουν κιόλας. Όμως, ακριβή νούμερα μην περιμένεις μέχρι να ανακοινωθούν επίσημα. Μετά από 10 χρόνια αδιοριστίας και η κάθε θέση μετράει.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9949 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 09:16:29 μμ »

Ειναι μια ηγεσια η συγκεκριμενη που δεν διαρρεει και πολλα..θυμησου πχ οταν βγηκε η προκηρυξη μας..κανεις δεν το ειχε ακουσει ουτε αιρετοι ειχαν πει κατι..εγινε ξαφνικα..δεν διαρρεει αυτη η ηγεσια..δεν ειναι σαν τους αλλους..ουτε πολυ ακουει ομαδες..ουτε πολυδεχεται επισκεψεις..

Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Μονο με διαρροες διοικει η συγκεκριμενη ηγεσια. Οποιες θελει ομως, οπου θελει και οταν θελει. Και ωραιοτατες πισκεψεις δεχεται επισης.

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9950 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 09:52:46 μμ »
Πάντως να τονίσω οτι οι εβπ-εεπ που ηταν στην προκήρυξη 2εα2019 δε μπόρεσαν καν να δηλωσουν περιοχεε στην 3εα2019 οσο και αν το ήθελαν τότε γτ πολυ απλα οι δηλώσεις εγιναν μεσω οπσυδ και αλλαξε η πλατφόρμα τους! Δεν υπηρχε λαν σαν επιλογή δλδ το να δηλωσουν περιοχες.οταν διοριστεί καποιος αλλαζει η πλατφόρμα του εντελως.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9951 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 10:08:32 μμ »
Πάντως να τονίσω οτι οι εβπ-εεπ που ηταν στην προκήρυξη 2εα2019 δε μπόρεσαν καν να δηλωσουν περιοχεε στην 3εα2019 οσο και αν το ήθελαν τότε γτ πολυ απλα οι δηλώσεις εγιναν μεσω οπσυδ και αλλαξε η πλατφόρμα τους! Δεν υπηρχε λαν σαν επιλογή δλδ το να δηλωσουν περιοχες.οταν διοριστεί καποιος αλλαζει η πλατφόρμα του εντελως.

Ο ΟΠΣΥΔ ειναι μονο για τους αναπληρωτες; Οποτε παίζει να το κανουν και τωρα! Αντε να δουμε..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9952 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 10:09:26 μμ »
Πληροφορίες υπάρχουν και λίγο-πολύ συγκλίνουν κιόλας. Όμως, ακριβή νούμερα μην περιμένεις μέχρι να ανακοινωθούν επίσημα. Μετά από 10 χρόνια αδιοριστίας και η κάθε θέση μετράει.

Εγω δεν ειδα να συγκλίνουν .Εχουμε ακουσει θα γίνουν μονο οι 1Γ αρχικά, μετα μονο οι 2Γ,μετα και οι δυο.
Σχετικά με τις κατανομές 10 διαφορετικά νούμερα.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #9953 στις: Ιανουάριος 07, 2021, 10:17:48 μμ »
Εγω δεν ειδα να συγκλίνουν .Εχουμε ακουσει θα γίνουν μονο οι 1Γ αρχικά, μετα μονο οι 2Γ,μετα και οι δυο.
Σχετικά με τις κατανομές 10 διαφορετικά νούμερα.

Είναι 10 διαφορετικά νούμερα, αλλά στο περίπου συγκλίνουν. Να σου δώσω ένα παράδειγμα: για τους ΠΕ02 έχω διαβάσει 850, 989 και 900-1000. Ναι, έχουν διαφορές αλλά παίζουν εκεί από 800-1000 και είναι αρκετά περισσότερες απ' ότι προέκυπταν από τις αναλύσεις που είχε κανει ο trust no one, οι οποίες βασίστηκαν σε συγκεκριμένα σενάρια και όχι σε πληροφορίες.

Για μένα αυτό είναι μια (λίγο-πολυ) σύγκλιση των πληροφοριών σε ότι αφορά τους ΠΕ02.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2021, 10:19:56 μμ από mtsag »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158569
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 596

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.