*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3350952 φορές)

0 μέλη και 18 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10024 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 04:39:48 μμ »
Οι αλλαγές στις κατανομές θα είναι ελάχιστες και όλες τεκμηριωμένες και νομικά κατοχυρωμένες. Αυτό έλειπε, να κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. Πλέον οι  γνώσεις και οι πληροφορίες έχουν πάει παντού και σε άλλο επίπεδο. Όσο και να θέλουν κάποιοι θα γίνει τελικά αυτό που πρέπει.

Αλλαγές σε σχέση με τι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος t_p_m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 306
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10025 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 04:41:09 μμ »
Οι αλλαγές στις κατανομές θα είναι ελάχιστες και όλες τεκμηριωμένες και νομικά κατοχυρωμένες. Αυτό έλειπε, να κάνει ο καθένας ότι γουστάρει. Πλέον οι  γνώσεις και οι πληροφορίες έχουν πάει παντού και σε άλλο επίπεδο. Όσο και να θέλουν κάποιοι θα γίνει τελικά αυτό που πρέπει.
Συνάδελφε αν έχεις έγκυρες πληροφορίες θα μας έκανες μεγάλη χάρη αν μας ενημερωνες σχετικά!

Αποσυνδεδεμένος gandread

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10026 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 04:50:50 μμ »
Αυτή τη στιγμή όποιος σου πει ότι έχει έγκυρες πληροφορίες θα είναι τουλάχιστον "μη έγκυρος". Απλά μην ασχολείστε με το κάθε troll εδώ μέσα.

Αποσυνδεδεμένος Zimiaris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10027 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 06:00:27 μμ »
:o*Μάλλον προς την Πρωτοβάθμια...αν κρίνω από το σενάριο διορισμών της "Ασεπουλας" στους δασκάλους που ανακοίνωσε σχεδον ΔΙΠΛΑΣΙΟΥΣ!!! ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ από περίπου 3000 που αναμένουμε  σε 5065....!!!
 ενώ στην βθμια πχ στους πε80 μας ρίχνει 3φορες κάτω από ότι υπολογίζουμε....!!!
Πόσους πε80 αναμένεις και πόσους είπε η ασεπουλα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:07:14 »

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10028 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 06:11:25 μμ »
Πόσους πε80 αναμένεις και πόσους είπε η ασεπουλα;
*Στις συνολικά 10500 θέσεις
για πε80 υπολογίζουμε σχεδόν περίπου=145-150
 ενώ 3φορες λιγότερους λέει η  "Ασεπουλα" =48!!!
+με 2 πανελλαδικως εξεταζόμενα μαθήματα Γ'ΛΥΚΕΙΟΥ= ΑΟΘ+ΑΟΔΕ
*Παρόμοια για φιλολόγους+μαθηματικούς λέει λιγότερους
από 500/ειδικότητα δηλαδή σχεδόν τους μισούς από ότι υπολογίζουν....
*Αντίθετα λέει σχεδόν ΔΙΠΛΑΣΙΟΙ οι δάσκαλοι από περίπου 3000 σε 5065!!!
●=>θέλουμε όλοι δικαιοσύνη στην πίτα των διορισμών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2021, 06:44:03 μμ από Αδιάφορος »

Αποσυνδεδεμένος soupa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10029 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 07:20:15 μμ »
καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Όταν βγήκε η ο Νόμος Γαβρόγλου και αργότερα η προκήρυξη ήμουν κάποιος που είχα βγεί από τα ρούχα μου με τα όσα δημοσιευε ο ασεπουλα. Θύμωσα και δεν μου άρεσε ο κυνικός τροπος ,που περιέγραφε στα μηνυματα του, με τον οποίον γινόταν τα ντηλια στο υπουργείο με τις διάφορες ομάδες. Του μίλησα άσχημα, αποτέλεσμα να με επιπλήξουν οι διαχειριστές. Εξακολουθώ να μη συμφωνώ με τις τακτικές αυτές των διαφόρων ομάδων αλλά πρέπει να παραδεχτω ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος μου απέναντι στον ασεπουλα και γιαυτό ζητάω συγνώμη.
Όσο αφορά όμως την ουσία όσων έλεγε, πάντα έπεφτε μέσα. Δεν ήταν λανθασμένες οι πληροφορίες του. Οπότε όσο και να μη μ αρέσουν τα όσα γράφει, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι οι πληροφορίες του είναι αξιοπιστες. Οι μεγάλες αλλαγές που προβλέπει ,εγώ πιθανολογώ ότι αφορούν τις τεχνικές ειδικότητες. Δική μου εκτιμηση.

Αποσυνδεδεμένος Αδιάφορος

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10030 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 07:42:05 μμ »
καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Όταν βγήκε η ο Νόμος Γαβρόγλου και αργότερα η προκήρυξη ήμουν κάποιος που είχα βγεί από τα ρούχα μου με τα όσα δημοσιευε ο ασεπουλα. Θύμωσα και δεν μου άρεσε ο κυνικός τροπος ,που περιέγραφε στα μηνυματα του, με τον οποίον γινόταν τα ντηλια στο υπουργείο με τις διάφορες ομάδες. Του μίλησα άσχημα, αποτέλεσμα να με επιπλήξουν οι διαχειριστές. Εξακολουθώ να μη συμφωνώ με τις τακτικές αυτές των διαφόρων ομάδων αλλά πρέπει να παραδεχτω ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος μου απέναντι στον ασεπουλα και γιαυτό ζητάω συγνώμη.
Όσο αφορά όμως την ουσία όσων έλεγε, πάντα έπεφτε μέσα. Δεν ήταν λανθασμένες οι πληροφορίες του. Οπότε όσο και να μη μ αρέσουν τα όσα γράφει, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι οι πληροφορίες του είναι αξιοπιστες. Οι μεγάλες αλλαγές που προβλέπει ,εγώ πιθανολογώ ότι αφορούν τις τεχνικές ειδικότητες. Δική μου εκτιμηση.
*Διατηρώ τις αμφιβολίες μου...Τα Επαλ για πολλούς θεωρούνται υποδεέστερα των Γελ παρά ορισμένα δύσκολα μαθήματα ειδικότητας
π χ εργαστήρια λογιστικης
*Επίσης θυμηθείτε τι έγινε επί υπουργιας Αρβανιτοπουλου...
σε διαθεσιμοτητα περίπου 2000 καθηγητές Επαλ...
*Γιατί τώρα να αναβαθμιστεί η τεχνική εκπαίδευση +να μην υποκύψει η ηγεσία+παλι στις πιέσεις της πρωτοβάθμιας που ζητούν τον ουρανό με τα άστρα....?

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1555
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10031 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 07:49:39 μμ »
καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Όταν βγήκε η ο Νόμος Γαβρόγλου και αργότερα η προκήρυξη ήμουν κάποιος που είχα βγεί από τα ρούχα μου με τα όσα δημοσιευε ο ασεπουλα. Θύμωσα και δεν μου άρεσε ο κυνικός τροπος ,που περιέγραφε στα μηνυματα του, με τον οποίον γινόταν τα ντηλια στο υπουργείο με τις διάφορες ομάδες. Του μίλησα άσχημα, αποτέλεσμα να με επιπλήξουν οι διαχειριστές. Εξακολουθώ να μη συμφωνώ με τις τακτικές αυτές των διαφόρων ομάδων αλλά πρέπει να παραδεχτω ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος μου απέναντι στον ασεπουλα και γιαυτό ζητάω συγνώμη.
Όσο αφορά όμως την ουσία όσων έλεγε, πάντα έπεφτε μέσα. Δεν ήταν λανθασμένες οι πληροφορίες του. Οπότε όσο και να μη μ αρέσουν τα όσα γράφει, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι οι πληροφορίες του είναι αξιοπιστες. Οι μεγάλες αλλαγές που προβλέπει ,εγώ πιθανολογώ ότι αφορούν τις τεχνικές ειδικότητες. Δική μου εκτιμηση.

Επειδη δεν εχω μεγαλη εμπειρια στο γκρουπ σε τι επεσε μεσα;
Τουλαχιστον για τους ΠΕ03 δινει μεγαλους αριθμους αλλα αυτο εκτιμούν και αλλοι.. Νομιζω οτι απλα διαβαζει τις εκτιμήσεις απο αλλους και τις γραφει σαν δικες της! Μακαρι να πεσει μεσα για εμας! χαχαχ
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος rnr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10032 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 07:51:00 μμ »
Κ τι εννοεις οταν λες οτι θα αλλαξουν οι κατανομες? Ποιες ηταν κ πως θα αλλαξουν?

Αποσυνδεδεμένος leedorf79

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Η εκπαίδευση και η ανατροφή των παιδιών πρέπει να
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10033 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 08:02:07 μμ »
καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Όταν βγήκε η ο Νόμος Γαβρόγλου και αργότερα η προκήρυξη ήμουν κάποιος που είχα βγεί από τα ρούχα μου με τα όσα δημοσιευε ο ασεπουλα. Θύμωσα και δεν μου άρεσε ο κυνικός τροπος ,που περιέγραφε στα μηνυματα του, με τον οποίον γινόταν τα ντηλια στο υπουργείο με τις διάφορες ομάδες. Του μίλησα άσχημα, αποτέλεσμα να με επιπλήξουν οι διαχειριστές. Εξακολουθώ να μη συμφωνώ με τις τακτικές αυτές των διαφόρων ομάδων αλλά πρέπει να παραδεχτω ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος μου απέναντι στον ασεπουλα και γιαυτό ζητάω συγνώμη.
Όσο αφορά όμως την ουσία όσων έλεγε, πάντα έπεφτε μέσα. Δεν ήταν λανθασμένες οι πληροφορίες του. Οπότε όσο και να μη μ αρέσουν τα όσα γράφει, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι οι πληροφορίες του είναι αξιοπιστες. Οι μεγάλες αλλαγές που προβλέπει ,εγώ πιθανολογώ ότι αφορούν τις τεχνικές ειδικότητες. Δική μου εκτιμηση.
Δηλαδή πιστεύεις ότι θα είναι αυξημένα τα νούμερα στις τεχνικές ειδικότητες; Αν ναι...σε ποιες απο τις τεχνικές;Που το στηρίζεις αυτό;

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10034 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 08:33:34 μμ »
Δηλαδή πιστεύεις ότι θα είναι αυξημένα τα νούμερα στις τεχνικές ειδικότητες; Αν ναι...σε ποιες απο τις τεχνικές;Που το στηρίζεις αυτό;
Οι κατανομές είναι σαν τα συγκοινωνουντα δοχεία.
Είτε τα δούμε σαν 1ΓΕ και 2ΓΕ είτε τα δούμε σαν κλάδους ανά προκήρυξη.
Όποιος έχει πληροφόρηση ας πει έστω που θα υπάρξει μείωση.
Προσωπικά πιστεύω ότι μια πρώτη κατανομή έχει γίνει και αργούν να οριστικοποιηθουν λόγω πιέσεων.
Θα τολμήσω να προβλέψω ότι οι χαμένοι της υπόθεσης θα είναι οι κοινές ειδικότητες. Φυσικά το απεύχομαι.
Έχουμε δρόμο μάλλον και χρειαζόμαστε γερό στομάχι.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος chrysa26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06 Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10035 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 08:48:22 μμ »
Και γιατί να είναι οι κοινές ειδικότητες και να μην είναι κάποιες άλλες; Αφού μίλησε για μεγάλες εκπλήξεις!

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10036 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 08:59:30 μμ »
Διότι οι κοινές ειδικότητες δεν θα δουν δημιουργία οργανικών ενώ απαιτούνται και γιατι φέρουν κοινώς «βοηθητικο» ρόλο.Δεν συμφωνω αλλα ισχύει.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #10037 στις: Ιανουάριος 09, 2021, 09:01:39 μμ »
καλησπέρα, Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.
Όταν βγήκε η ο Νόμος Γαβρόγλου και αργότερα η προκήρυξη ήμουν κάποιος που είχα βγεί από τα ρούχα μου με τα όσα δημοσιευε ο ασεπουλα. Θύμωσα και δεν μου άρεσε ο κυνικός τροπος ,που περιέγραφε στα μηνυματα του, με τον οποίον γινόταν τα ντηλια στο υπουργείο με τις διάφορες ομάδες. Του μίλησα άσχημα, αποτέλεσμα να με επιπλήξουν οι διαχειριστές. Εξακολουθώ να μη συμφωνώ με τις τακτικές αυτές των διαφόρων ομάδων αλλά πρέπει να παραδεχτω ότι δεν ήταν σωστός ο τρόπος μου απέναντι στον ασεπουλα και γιαυτό ζητάω συγνώμη.
Όσο αφορά όμως την ουσία όσων έλεγε, πάντα έπεφτε μέσα. Δεν ήταν λανθασμένες οι πληροφορίες του. Οπότε όσο και να μη μ αρέσουν τα όσα γράφει, πρέπει να του αναγνωρίσω ότι οι πληροφορίες του είναι αξιοπιστες. Οι μεγάλες αλλαγές που προβλέπει ,εγώ πιθανολογώ ότι αφορούν τις τεχνικές ειδικότητες. Δική μου εκτιμηση.

Σούπα μπας και τα ρούχα σου τα νέα βγήκαν απο την γκαρνταρόμπα ιδιοκτησίας της ασεπουλας;  ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 531
Σύνολο: 532

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.