*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3329150 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13328 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:34:27 μμ »
Ξεκολληστε, δεν υπάρχουν αυτά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:14:02 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13329 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:35:08 μμ »
Ξεκάθαρα όχι. 1000%. Τα  κωλύματα διορισμού αναφέρονται ξεκάθαρα στον δημοσιουπαλληλικό κώδικα. Επίσης όταν κάτι γίνεται με την νόμιμη κάλυψη του συνδικαλιστικού μας οργάνου απαγορεύεται οποιαδήποτε εκδικητική πράξη του υπουργείου. Με όλο το συμπάθειο και βάζω και εμένα μέσα. Έχουμε γίνει τόσο χέστ.... (και εγώ το ίδιο) που φοβόμαστε πως αν συμμετέχουμε σε μια αποχή δεν θα μας διορίσει; Έλεος.
Τους έχει  φοβηθεί  το μάτι  μου. Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά καμία  φορά δε ξέρεις...Ηθελα τη γνώμη  σας...ευχαριστώ...

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13330 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:35:19 μμ »
Νομίζω η συνάδελφος εννοεί αν ένας αναπληρωτής απέχει από την αξιολόγηση αν θα έχει αυτό επίπτωση στη δυνατότητα διορισμού του.

Μου φαίνεται τρομερά ακραίο κάτι τέτοιο, ίσως και παράνομο (δεν το γνωρίζω αυτό, αλλά έτσι νομίζω).

Αν εννοει αυτο σιγουρα οχι οπως λεει και οι συναδελφοι!
Ετσι κι αλλιως το υπουργειο δεν απειλεισαι κανενα ειπε απλα οτι δεν θα σε ανεβασει σε θεση ευθυνης και αυτο φανηκε σαν τεραστια προκληση που να τολμουσε να ξεστομισει κατι αλλο..
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13331 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:38:25 μμ »
Αν εννοει αυτο σιγουρα οχι οπως λεει και οι συναδελφοι!
Ετσι κι αλλιως το υπουργειο δεν απειλεισαι κανενα ειπε απλα οτι δεν θα σε ανεβασει σε θεση ευθυνης και αυτο φανηκε σαν τεραστια προκληση που να τολμουσε να ξεστομισει κατι αλλο..
Δεν υπαρχει θέμα για την αξιολόγηση. Θα γίνει κανονικότατα. Από Σεπτέμβρη όπως είπε κι ο σερραιος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:14:02 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13332 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:38:50 μμ »
Αν εννοει αυτο σιγουρα οχι οπως λεει και οι συναδελφοι!
Ετσι κι αλλιως το υπουργειο δεν απειλεισαι κανενα ειπε απλα οτι δεν θα σε ανεβασει σε θεση ευθυνης και αυτο φανηκε σαν τεραστια προκληση που να τολμουσε να ξεστομισει κατι αλλο..
Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά ξέρεις το χουντικό της προφίλ με φοβίζει λίγο...

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13333 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:40:02 μμ »
Και εγώ περιμένω να μας αξιολογησουν οι 3 δικηγόροι που έχουν στο Υπουργείο Παιδείας (Υπουργός και 2 υφυπουργοί είναι δικηγόροι.. Τραγικό;;;;).... Κουμάντο στο Υπουργείο Παιδείας κάνουν 3 Δικηγόροι.. Από εκεί και πέρα βγάλτε τα συμπεράσματα μόνοι σας...

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13334 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:44:30 μμ »

Ο Συρίγος δεν είναι νομικός.

Καλά ρωτάει η ΑΝΝΑΒΤ, ξέρουμε όλοι ότι διακινήθηκε μια τέτοια απειλή.

Ξέρω επίσης δύο σχολεία όπου κατόπιν συνεννόησης οι μόνιμοι ψηφίσαν αποχή και οι αναπληρωτές υπέρ, τυπικά... προς τιμή των μόνιμων συναδέλφων που κατάλαβαν, σε αυτά τα δύο σχολεία τουλάχιστον, έναν τέτοιο φόβο που εξέφρασαν αναπληρωτές.

Απλά όταν είναι σε τέτοια έκταση μια αποχή, είναι πολύ δύσκολο να επιβάλεις διοικητικές ποινές.

Τον Σεπτέμβρη βέβαια τα πράγματα θα είναι πολύ πιο άγρια... και η σύγκρουση σφοδρότερη, όπως και οι "απειλές", εντός ή εκτός εισαγωγικών.

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13335 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:50:37 μμ »
Ευχαριστούμε. Μόλις αποδείχθηκα λάθος! Θα πάρουν λοιπόν έναν πληροφορικό. ;D ;D ;D
Εγώ κρατάω ένα άλλο στοιχείο από ολα αυτά: πέρυσι στη Λάρισα υπήρχαν 24 υπεράριθμοι πληροφορικής και φέτος ένα κενό. Μήπως οι αλλαγές που είχαμε  στο ωράριο, μειώσουν αρκετά τους υπεραριθμους στο κλάδο μας; Και εμφανιστούν και κενά σε κάποιες περιοχές της δευτεροβάθμιας

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2363
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13336 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:55:48 μμ »
Εγώ κρατάω ένα άλλο στοιχείο από ολα αυτά: πέρυσι στη Λάρισα υπήρχαν 24 υπεράριθμοι πληροφορικής και φέτος ένα κενό. Μήπως οι αλλαγές που είχαμε  στο ωράριο, μειώσουν αρκετά τους υπεραριθμους στο κλάδο μας; Και εμφανιστούν και κενά σε κάποιες περιοχές της δευτεροβάθμιας
Προφανώς θα επηρεάσει θετικά η mini αύξηση του ωραρίου αλλά όχι πάρα πολύ.
Στην περίπτωση της Λάρισας ίσως να υπήρξαν ταυτόχρονα και πολλές συνταξιοδοτήσεις γιατί στην περίπτωση του Ρεθύμνου οι 8 αν θυμάμαι περσινοί υπεράριθμοι έγιναν 4.
Θα δείξει βέβαια. Μακάρι να συμβεί αυτό σε κάποιες περιοχές αλλά πόσες θα είναι και αν είναι κάθε φορά -1 καήκαμε.
Το πρόβλημα είναι στην Α/θμια, μην τα ξαναλέμε, και το βρόμικο παιχνίδι από τους γνωστούς άγνωστους. ;)
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος eran

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13337 στις: Μάρτιος 17, 2021, 07:59:35 μμ »
Συγγνώμη, είδα καλά; Στη Λάρισα(!) 78 (!) κενά φιλολόγων. Υπάρχουν 78 φιλόλογοι που θέλουν να πάνε στη Λάρισα ή θα κοντέψει να ανοίξει και για διορισμούς; Στους ΠΕ02  δεν έμπαινε κάποιος  ούτε στην περιφέρεια Θεσσαλίας μέχρι πριν δύο χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13338 στις: Μάρτιος 17, 2021, 08:02:29 μμ »
Και τι είναι ο Συριγος;;; Στο βιογραφικό του αναφέρεται ξεκαθαρα: Αποφοίτησε το 1988 από το νομικό τμήμα της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών και έκανε μεταπτυχιακές του σπουδές στο Πανεπιστήμιο του Μπρίστολ, όπου ανακηρύχθηκε διδάκτωρ Νομικής το 1994.[5] Εργάστηκε ως δικηγόρος του Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών. Υπήρξε Επιστημονικός Συνεργάτης του Συμβουλίου της Ευρώπης για την αναθεώρηση της νομοθεσίας στο Μαυροβούνιο και στο Αζερμπαϊτζάν (1999-2002), ενώ έχει διατελέσει γενικός γραμματέας Πληθυσμού και Κοινωνικής Συνοχής στο Υπουργείο Εσωτερικών (Αύγουστος 2012-Απρίλιος 2015).


3 στα 3 στο Υπουργείο Παιδείας. 3 Νομικοί... Περαστικα μας..

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13339 στις: Μάρτιος 17, 2021, 08:12:10 μμ »
Συγγνώμη, είδα καλά; Στη Λάρισα(!) 78 (!) κενά φιλολόγων. Υπάρχουν 78 φιλόλογοι που θέλουν να πάνε στη Λάρισα ή θα κοντέψει να ανοίξει και για διορισμούς; Στους ΠΕ02  δεν έμπαινε κάποιος  ούτε στην περιφέρεια Θεσσαλίας μέχρι πριν δύο χρόνια.

Οπως βλέπεις τον χαρτη κατω δεξια ειναι τα Δωδεκανησα εκει υπαρχουν κατι εκατονταδες φιλολογοι που βαρεθηκαν το καλο ψαρακι :P
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος iosifina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13340 στις: Μάρτιος 17, 2021, 08:23:38 μμ »
Και εγώ αυτό πιστεύω αλλά ξέρεις το χουντικό της προφίλ με φοβίζει λίγο...
Μην αφήνετε τον φόβο να  ριζώνει τόσο βαθιά  στις ψυχές σας. Μη διαιωνίζουμε  και εδώ αυτή τη θλιβερή πιθανότητα. ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ να γίνει αυτό ποτέ θα αφήσουμε τα κοκαλακια μας έξω από το υπουργείο θα κατασκηνώσουμε για χρόνια αν χρειαστεί

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #13341 στις: Μάρτιος 17, 2021, 08:27:04 μμ »
Μην αφήνετε τον φόβο να  ριζώνει τόσο βαθιά  στις ψυχές σας. Μη διαιωνίζουμε  και εδώ αυτή τη θλιβερή πιθανότητα. ΔΕΝ ΠΡΌΚΕΙΤΑΙ να γίνει αυτό ποτέ θα αφήσουμε τα κοκαλακια μας έξω από το υπουργείο θα κατασκηνώσουμε για χρόνια αν χρειαστεί
Εγώ το έθεσα σαν προβληματισμό γιατί εδώ όλοι είμαστε αναπληρωτές και έχουμε κάποιοι τις ίδιες απορίες και ανησυχίες . Συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων ποτέ δε βλάπτει...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.142 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.