*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3344112 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15260 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:14:47 πμ »
Να κάνω μια χαζή ερώτηση για τους ΠΕ60; Όταν οι διευθύνσεις έβγαλαν τα κενά για τις μεταθέσεις, δεν υπολόγισαν τις ανάγκες της υποχρεωτικής δίχρονης προσχολικής εκπαίδευσης; Ποια η λογική της παραπάνω κάλυψης στους νηπιαγωγούς;

μάλλον όχι και ας μη ξεχνάμε πως από το φθινόπωρο θα εφαρμοστεί η δίχρονη σε όλους τους δήμους της χώρας ακόμα και σε αυτούς που είχαν εξαιρεθεί
https://www.typosthes.gr/thessaloniki/246252_sto-ypoyrgeio-paideias-o-dardamanelis-gia-tessera-nea-sholeia-stin-kalamaria
@pausanas δεν είναι το ίδιο με άλλες ειδικότητες όταν παίρνει 4000+ πε60 ως αναπληρωτριες...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2021, 01:16:48 πμ από nipiagogos1988 »
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:48 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15261 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:15:22 πμ »
Ναι, αλλά ξαναρωτάω: οι ανάγκες (για την προσεχή σχολική χρονιά) δεν υπολογίστηκαν; Αν υπήρχαν παραπάνω ανάγκες γιατί δε φάνηκαν στα οργανικά κενά;

Γιατί η  υποχρεωτική δίχρονη προσχολική αγωγή έχει εκτινάξει τις ανάγκες αλλά δεν έχουν ιδρυθεί νέες οργανικές.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15262 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:16:50 πμ »
μάλλον όχι και ας μη ξεχνάμε πως από το φθινόπωρο θα εφαρμοστεί η δίχρονη σε όλους τους δήμους της χώρας ακόμα και σε αυτούς που είχαν εξαιρεθεί
https://www.typosthes.gr/thessaloniki/246252_sto-ypoyrgeio-paideias-o-dardamanelis-gia-tessera-nea-sholeia-stin-kalamaria
@pausanas δεν είναι το ίδιο με άλλες ειδικότητες όταν παίρνει 4000+ πε60 ως αναπληρωτριες...
Εσύ θα βρεις κατευθείαν κάτι να θιχτεις. Σου φταίνε κι εσένα οι δάσκαλοι το καταλάβαμε.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15263 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:27:20 πμ »
Εσύ θα βρεις κατευθείαν κάτι να θιχτεις. Σου φταίνε κι εσένα οι δάσκαλοι το καταλάβαμε.

όποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται, εσύ αναλύεις τα κενά κάθε ειδικότητας με σκοπό να μας πείσεις και να πείσεις τον εαυτό σου πως πρέπει να διορίσει 60000 πε70  ;D , sorry 6000
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:48 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15264 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:38:49 πμ »
όποιος έχει τη μύγα μυγιαζεται, εσύ αναλύεις τα κενά κάθε ειδικότητας με σκοπό να μας πείσεις και να πείσεις τον εαυτό σου πως πρέπει να διορίσει 60000 πε70  ;D , sorry 6000
Αυτό κατάλαβες; Βλέπεις πόσο κόμπλεξ έχεις; Σε αφήνω στην κρίση των υπολοίπων. Εχω πει νούμερα. Ποιες είναι οι πληροφορίες, ποιες είναι εκτιμήσεις δικές μου. Γύρνα πίσω να κοιτάξεις να ξεστραβωθεις. Που σου βάλανε Αγγλικά από του χρόνου σε όλα τα νηπιαγωγεία και μην παραξενευτείς αν τις νέες οργανικές όταν γίνουν τις μοιραστείς με ΠΕ06 και ΠΕ11 που όπου να ναι σας έρχονται. Εκεί να δεις κλάμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15265 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:46:46 πμ »
Α. Που σου βάλανε Αγγλικά από του χρόνου σε όλα τα νηπιαγωγεία και μην παραξενευτείς αν τις νέες οργανικές όταν γίνουν τις μοιραστείς με ΠΕ06 και ΠΕ11 που όπου να ναι σας έρχονται. Εκεί να δεις κλάμα.


Προσπαθείτε να δημιουργήσετε θέμα εκεί που δεν υπάρχει μερικοι, με παντελώς άσχετα με το θέμα και εντελώς αβάσιμα σχόλια , (για θέματα τα οποία δεν γνωρίζετε κιόλας).Αυτό δλδ  προσδίσει κάποιου είδους επιχειρηματολογία υπερ της άποψής σας; Για να καταλάβω δλδ.

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15266 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:52:14 πμ »

Προσπαθείτε να δημιουργήσετε θέμα εκεί που δεν υπάρχει μερικοι, με παντελώς άσχετα με το θέμα και εντελώς αβάσιμα σχόλια , (για θέματα τα οποία δεν γνωρίζετε κιόλας).Αυτό δλδ  προσδίσει κάποιου είδους επιχειρηματολογία υπερ της άποψής σας; Για να καταλάβω δλδ.
Ποιο είναι άσχετο; Ότι δεν έγιναν οργανικές στους νηπιαγωγούς δε σχετίζεται με την κατανομή; Ότι η είσοδος ειδικοτήτων στο νηπιαγωγείο μακροπρόθεσμα θα κοστίσει θέσεις νηπιαγωγών είναι άσχετο; Φέτος πιλοτικά. Του χρόνου πλέον υποχρεωτικά. Αρχικά παράλληλα με τη νηπιαγωγό πολύ σύντομα δε θα πληρώνει δύο άτομα για την ίδια ώρα. Το έχουμε δει το έργο. Έτσι λαού λαου γίνονται οι αλλαγές για να μην υπάρχουν αντιδρασεις. Μάλλον εσείς έχετε μεσάνυχτα κυρία μου. Και τι επιχείρημα να χρειαστώ γι αυτά που είπα; Δε χρειάζεται να πείσω κανέναν. Δεν είναι σκοπός μου αυτός.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15267 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:57:40 πμ »
Ποιο είναι άσχετο; Ότι δεν έγιναν οργανικές στους νηπιαγωγούς δε σχετίζεται με την κατανομή; Ότι η είσοδος ειδικοτήτων στο νηπιαγωγείο μακροπρόθεσμα θα κοστίσει θέσεις νηπιαγωγών είναι άσχετο; Φέτος πιλοτικά. Του χρόνου πλέον υποχρεωτικά. Αρχικά παράλληλα με τη νηπιαγωγό πολύ σύντομα δε θα πληρώνει δύο άτομα για την ίδια ώρα. Το έχουμε δει το έργο. Έτσι λαού λαου γίνονται οι αλλαγές για να μην υπάρχουν αντιδρασεις. Μάλλον εσείς έχετε μεσάνυχτα κυρία μου. Και τι επιχείρημα να χρειαστώ γι αυτά που είπα; Δε χρειάζεται να πείσω κανέναν. Δεν είναι σκοπός μου αυτός.

Μάλιστα. Παντελώς άσχετο είναι αυτό που σημείωσα .Αν γνώριζες τη φιλοσοφία του νηπιαγωγείου θα καταλάβαινες γιατί δεν μπορεί να γίνει. Αλλά μια ζωή τέτοια (στενά ) μυαλά έχετε κάποιοι του κλάδου σου(οχι όλοι φυσικά) .

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15268 στις: Απρίλιος 17, 2021, 01:59:59 πμ »
Μάλιστα. Παντελώς άσχετο είναι αυτό που σημείωσα .Αν γνώριζες τη φιλοσοφία του νηπιαγωγείου θα καταλάβαινες γιατί δεν μπορεί να γίνει. Αλλά μια ζωή τέτοια (στενά ) μυαλά έχετε κάποιοι του κλάδου σου(οχι όλοι φυσικά) .
Έχει το υπουργείο φιλοσοφία; 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Για να βολεψει η Ζαχαράκη τη συντεχνία της έβαλε αγγλικά στα νήπια. Να ξέρουμε και τι λέμε που θα μου πεις για φιλοσοφία.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15269 στις: Απρίλιος 17, 2021, 02:06:31 πμ »
Έχει το υπουργείο φιλοσοφία; 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Για να βολεψει η Ζαχαράκη τη συντεχνία της έβαλε αγγλικά στα νήπια. Να ξέρουμε και τι λέμε που θα μου πεις για φιλοσοφία.


Δε λέω για τη φιλοσοφία του Υπουργείου .Για τη φιλοσοφία μερικών σαν και  'σενα λέω . Πλήρης σκοταδισμός, μαύρα μεσάνυχτα, γνώστες επι παντός επιστητού.

Ναι, η Ζαχαράκη είχε μεγάλο καημό για το τι θα κάνουμε εμείς. Τόσο μεγάλο μάλιστα που ακόμα και τώρα που έφυγε στο Τουρισμού τρέχει για το καλό μας.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15270 στις: Απρίλιος 17, 2021, 02:08:48 πμ »
όσο για το συγκεκριμένο θέμα, επίτρεψέ μου να το γνωρίζω καλύτερα απο 'σενα. Αν μου επιτρέπεις κιόλας , γιατί ως δάσκαλος φαντάζομαι τα ξέρεις όλα. ( ξαναλέω ότι δεν είναι όλοι έτσι,μην τους τσουβαλιάζουμε )
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2021, 02:16:01 πμ από georgia06 »

Αποσυνδεδεμένος makisS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15271 στις: Απρίλιος 17, 2021, 02:29:41 πμ »
Οι νηπιαγωγοί όλοι ξέρουμε ότι στις πανελλήνιες θέλαν να πιάσουν παιδαγωγικό δημοτικής οπότε εξηγείται κάπως αυτή η συμπεριφορα (να μαλλιοτραβιουνται στα φορουμ ώρες βρυκολάκων) μια δεκαετία μετά, αλλά εντάξει όχι όλες μην τις τσουβαλιαζουμε!

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15272 στις: Απρίλιος 17, 2021, 09:03:43 πμ »
Παντως λεμε λεμε και ακομα δεν ξερουμε βασει ποιον κενων θα γινουν οι 10500 διορισμοι. Θα μας πει η Νικουλα αυτο τουλαχιστον; θα ειναι 15000 αφαιροντας τα πλεονασματα οπως στις μεταθεσεις; θα ειναι 18500 που λεει ο Τιμπαλεξης υπολογιζοντας μονο κενα η θα ειναι 20000 γιατι θα συσταθουν οργανικες σε ειδικοτητες οπως οι εικαστικοι και οι θεατρολογοι; 

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #15273 στις: Απρίλιος 17, 2021, 09:52:19 πμ »
όσο για το συγκεκριμένο θέμα, επίτρεψέ μου να το γνωρίζω καλύτερα απο 'σενα. Αν μου επιτρέπεις κιόλας , γιατί ως δάσκαλος φαντάζομαι τα ξέρεις όλα. ( ξαναλέω ότι δεν είναι όλοι έτσι,μην τους τσουβαλιάζουμε )
Οταν λέω ότι ο καημός σας είναι μόνο οι δάσκαλοι έρχεστε και με δικαιώνετε σε κάθε σας ανάρτηση! Κοιμηθείτε τον ύπνο του δικαίου και για ποτε θα είστε φτωχός συγγενής στο νηπιαγωγείο χαμπάρι δε θα πάρετε. Στο δημοτικό πλέον οι δάσκαλοι καλύπτουμε τα 2/3 των ωρών του τμήματος μας με τάση να μας διώξουν τελείως αυτοί που ήρθαν και μας βρήκαν στον φυσικό και μοναδικό χώρο εργασίας μας. Έτσι θα γίνει και με εσάς στο τέλος. Και λέγε εσύ ότι κάνω τον πολυξερο. Τέλος ναι η Ζαχαράκη την συντεχνία της βόλεψε. Αύξησε τις ώρες παντού αν δεν το βλέπεις τι να σου πω;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 331
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 332

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.