*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019  (Αναγνώστηκε 3354872 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16478 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:40:59 μμ »
Εγω νομιζω απο Δευτέρα.Εντωμεταξυ φαντάζομαι ολα θα τα κάνουμε διαδικτυακά, δεν νομιζω να παμε στις διευθύνσεις, ε;
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:05:13 »

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16479 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:44:46 μμ »
Εκτυπωσε την
Την έχω εκτυπωσει ισάριθμες φορές. Μας βλέπω να κοβομαστε στα ψυχομετρικα τεστ λίγο πριν την ανάληψη.

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16480 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:49:53 μμ »
Πάντως αν δεν βγουν μέχρι αύριο βλέπω να κλειδώνει το θέμα. Πολλά νεύρα. Φαίνεται ότι έχουμε τελειώσει όλοι πια με τις δηλώσεις και ψάχνουμε πώς να εκτονωσουμε την ένταση.
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τους συναδέλφους που βοήθησαν όλον αυτόν τον καιρό με πίνακες, πληροφορίες, και "υποδείξεις". Πάνω στον πανικό μας δεν σκεφτόμαστε πάντα καθαρά.
Προσωπικά έχω ελάχιστες πιθανότητες διορισμού αλλά θα μείνω εκτός για 20-30 θέσεις. Ωστόσο την αίτηση την έκανα σήμερα γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη για τις επιλογές μου. Να μην δηλώσω κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου. Αν μείνω απέξω και κάποιος άλλος βρεθεί στην Δονούσα πχ και πει "αχ δεν ήξερα ότι η Γ Κυκλάδων δεν ήταν μόνο η Νάξος, άρα θα παραιτηθώ" αυτός μπορεί να μου στερήσει τον διορισμό, ξεκάθαρα. Και δεν είναι ότι οκ, θα διοριστω με την επόμενη φουρνιά. Για κάποιους ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία. Όχι ευκαιρία του τύπου "είδα φως και μπήκα ", μην παρεξηγηθώ. Αλλά μετά από πολλά χρόνια δουλειάς και αβεβαιότητας να έρθει επιτέλους ένα καλοκαίρι που να μην τρέχεις στον ΟΑΕΔ και να μην σκέφτεσαι αν θα έχεις δουλειά και πού τον χειμώνα.
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16481 στις: Ιούλιος 30, 2021, 01:51:46 μμ »
Την έχω εκτυπωσει ισάριθμες φορές. Μας βλέπω να κοβομαστε στα ψυχομετρικα τεστ λίγο πριν την ανάληψη.
Τελικά θα διοριστεί οποίος πάρει χαρτί από τον ψυχίατρο. Πιο αντικειμενικο κριτήριο δεν υπάρχει!
Ούτε για αναπληρωτες δεν θα κάνουμε  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 02:27:12 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:05:13 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16482 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:01:00 μμ »
Μόνο εγώ είμαι που θα ηρεμήσω μόνο αν δω το φεκ με τα ονόματα ή μπα; ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16483 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:02:45 μμ »
Πάντως αν δεν βγουν μέχρι αύριο βλέπω να κλειδώνει το θέμα. Πολλά νεύρα. Φαίνεται ότι έχουμε τελειώσει όλοι πια με τις δηλώσεις και ψάχνουμε πώς να εκτονωσουμε την ένταση.
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τους συναδέλφους που βοήθησαν όλον αυτόν τον καιρό με πίνακες, πληροφορίες, και "υποδείξεις". Πάνω στον πανικό μας δεν σκεφτόμαστε πάντα καθαρά.
Προσωπικά έχω ελάχιστες πιθανότητες διορισμού αλλά θα μείνω εκτός για 20-30 θέσεις. Ωστόσο την αίτηση την έκανα σήμερα γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη για τις επιλογές μου. Να μην δηλώσω κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου. Αν μείνω απέξω και κάποιος άλλος βρεθεί στην Δονούσα πχ και πει "αχ δεν ήξερα ότι η Γ Κυκλάδων δεν ήταν μόνο η Νάξος, άρα θα παραιτηθώ" αυτός μπορεί να μου στερήσει τον διορισμό, ξεκάθαρα. Και δεν είναι ότι οκ, θα διοριστω με την επόμενη φουρνιά. Για κάποιους ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία. Όχι ευκαιρία του τύπου "είδα φως και μπήκα ", μην παρεξηγηθώ. Αλλά μετά από πολλά χρόνια δουλειάς και αβεβαιότητας να έρθει επιτέλους ένα καλοκαίρι που να μην τρέχεις στον ΟΑΕΔ και να μην σκέφτεσαι αν θα έχεις δουλειά και πού τον χειμώνα.
Δεν έχεις δικαίωμα να σκέφτεσαι έτσι. Ακόμη κι αν ο άλλος δηλώσει τα πάντα μόνο και μόνο για να πάει μια βδομάδα να δει αν κουνιούνται οι βάρκες, γούστο του και καπέλο του. Εσύ δεν έχεις δικαίωμα να τον κρίνεις τι κι αν εξαιτίας αυτού συνεχίζεις να βολοδέρνεις για 4-5 χρόνια ως αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16484 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:04:00 μμ »
Μόνο εγώ είμαι που θα ηρεμήσω μόνο αν δω το φεκ με τα ονόματα ή μπα; ;D ;D ;D
Μετά την ορκομωσία είναι η πρώτη χαλάρωση. Η 2η είναι όταν σταματήσεις να είσαι δόκιμη. Η 3η είναι όταν πάρεις μετάθεση σπίτι σου. Η 4η και τελειωτική όταν βγεις στη σύνταξη.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16485 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:06:51 μμ »
Μετά την ορκομωσία είναι η πρώτη χαλάρωση. Η 2η είναι όταν σταματήσεις να είσαι δόκιμη. Η 3η είναι όταν πάρεις μετάθεση σπίτι σου. Η 4η και τελειωτική όταν βγεις στη σύνταξη.
Ακριβώς έτσι σκέφτομαι και εγώ... :o

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16486 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:08:59 μμ »
Πάντως αν δεν βγουν μέχρι αύριο βλέπω να κλειδώνει το θέμα. Πολλά νεύρα. Φαίνεται ότι έχουμε τελειώσει όλοι πια με τις δηλώσεις και ψάχνουμε πώς να εκτονωσουμε την ένταση.
Εγώ θέλω να ευχαριστήσω τους συναδέλφους που βοήθησαν όλον αυτόν τον καιρό με πίνακες, πληροφορίες, και "υποδείξεις". Πάνω στον πανικό μας δεν σκεφτόμαστε πάντα καθαρά.
Προσωπικά έχω ελάχιστες πιθανότητες διορισμού αλλά θα μείνω εκτός για 20-30 θέσεις. Ωστόσο την αίτηση την έκανα σήμερα γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη για τις επιλογές μου. Να μην δηλώσω κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου. Αν μείνω απέξω και κάποιος άλλος βρεθεί στην Δονούσα πχ και πει "αχ δεν ήξερα ότι η Γ Κυκλάδων δεν ήταν μόνο η Νάξος, άρα θα παραιτηθώ" αυτός μπορεί να μου στερήσει τον διορισμό, ξεκάθαρα. Και δεν είναι ότι οκ, θα διοριστω με την επόμενη φουρνιά. Για κάποιους ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία. Όχι ευκαιρία του τύπου "είδα φως και μπήκα ", μην παρεξηγηθώ. Αλλά μετά από πολλά χρόνια δουλειάς και αβεβαιότητας να έρθει επιτέλους ένα καλοκαίρι που να μην τρέχεις στον ΟΑΕΔ και να μην σκέφτεσαι αν θα έχεις δουλειά και πού τον χειμώνα.

Αυτή την περίπτωση ακριβώς εννοούσα όταν είπα να σου στερήσει τη θέση. Αντε και είναι δικαίωμα του να κάνει οτι θέλει. Μετά να πάει και αναπληρωτής και πάλι να μείνεις εκτός. Τι να πώ. Με τη λογική είναι δικαίωμα μου, να ρωτήσω και εγώ. Την ειδική γιατί να την αποκλείσουμε; Θα σας άρεσε να τους δώσει το δικαίωμα να παραιτηθούν πριν το χρόνο και να διοριστoύν στη γενική; Εκεί όμως δεν θα έλεγες: δεν πειράζει που χάνω το διορισμό γιατί είναι δικαίωμα του άλλου αλλά θα ούρλιαζες για την αδικία που σου συνέβει. Δύο μέτρα και δυο σταθμά λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16487 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:12:07 μμ »
Μετά την ορκομωσία είναι η πρώτη χαλάρωση. Η 2η είναι όταν σταματήσεις να είσαι δόκιμη. Η 3η είναι όταν πάρεις μετάθεση σπίτι σου. Η 4η και τελειωτική όταν βγεις στη σύνταξη.
Κι η 5η όταν εγκαταλείψεις τον μάταιο τουτο κόσμο χαχα
Σορυ παιδια, αλλά λίγο η ζέστη, λίγο το άγχος, το έχω ρίξει στην τρελή..

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16488 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:33:32 μμ »
Ζητάω συγνώμμη απο τους υπόλοιπους για τα άσχετα ποστ. Να δώσω και μια πληροφορία. Έμαθα οτι ετοιμάζεται πρότυπο και οτι θα σταλεί σε όλους μειλ του τύπου κ. τάδε διορίζεσται στην θέση τάδε. Οσο για τα αποτελέσματα μου ξαναείπαν οτι μέσα στο ΣΚ ή το αργότερο Δευτέρα θα έχουν βγεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2021, 02:40:14 μμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16489 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:35:05 μμ »
Ωραία η πληροφορία
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος ni9os

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
  • .
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16490 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:35:39 μμ »
Ευχαριστουμε για την πληροφορια, Victor123.
Ένα από τα σημάδια επερχόμενου νευρικού κλονισμού είναι όταν πιστεύει κανείς ότι η δουλειά του είναι φοβερά σημαντική.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2255
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 2ΓΕ/2019
« Απάντηση #16491 στις: Ιούλιος 30, 2021, 02:37:00 μμ »
Ωραία η πληροφορία

Μόνο να σταλεί το μειλ αμέσως γιατί για τους οριστικούς της 2ΓΕ μου ήρθε 2 μέρες μετά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 660
Σύνολο: 670

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.