*

Αποστολέας Θέμα: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων  (Αναγνώστηκε 954693 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3850 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 10:57:37 πμ »
Ναι εγγ το έχω πει για τον θόρυβο της δια ζώσης γιατί η γυμνάστρια μας είναι γαϊδουρα και αφήνει τα παιδιά να ουρλιάζουν και να βρίζουν στην αυλή και να κοπανάνε 5 μπάλες μπάσκετ ταυτόχρονα γιατί δεν την νοιάζει αν οι άλλοι κάνουν μάθημα. Και δεν ντρέπομαι να το πω. Μέχρι Νοέμβριο από αυτό το πράγμα υπέφερα. Ήταν φορές που νόμιζα ότι δεν με ακούει κανεις κ στο κεφάλι μου είχα μονιμα ένα ντουπ ντουπ ντουπ. Οι άλλοι απλώς έκλειναν τα παράθυρα. Το να θέλει κανεις να κάνει μάθημα με ησυχία, τον καθιστά τεμπέλη; Εγω είμαι γυμνάσιο σε νησί κ ξέρω ότι όπως κ να χει θα ανοίξουμε. Επειδή όμως θα ανοίξει το δικό μου σχολείο, δεν θα πω ότι δεν με νοιάζει για τους άλλους. Τα σχολεία στην Αττική ειδικά πρέπει να είναι κλειστά, όλες οι βαθμίδες, από παιδικούς σταθμούς ξεκινώντας.


Καλά οκ...γαιδουρα θ γυμνάστρια..γυμναστική στα μουγκα δεν έχω δει προσωπικά και σφυρυχτρες θα ακουστούν και μπάλες και φωνές..από κει και πέρα οποίος θέλει ας βγάλει ότι συμπέρασμα θέλει....και πες λοιπόν για μια ακόμα φορά εξ αρχής αυτό κι άσε τα δεν είχαν αναπληρωτή άλλη φορά κι οι πανελλήνιες αποτελούν στρέβλωση του συστήματος και ας βρουν κάτι άλλο ώστε να καθιερωθεί το εξ αποστάσεως....εγώ το τελειώνω εδώ γιατί πραγματικά κουραστικά και θεωρώ ότι κάποιοι με δουλεύουν κιόλας με τα επιχειρήματα τους ο Θεός να τα κανει

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:01 »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3851 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:01:08 πμ »
Ναι εγγ το έχω πει για τον θόρυβο της δια ζώσης γιατί η γυμνάστρια μας είναι γαϊδουρα και αφήνει τα παιδιά να ουρλιάζουν και να βρίζουν στην αυλή και να κοπανάνε 5 μπάλες μπάσκετ ταυτόχρονα γιατί δεν την νοιάζει αν οι άλλοι κάνουν μάθημα. Και δεν ντρέπομαι να το πω. Μέχρι Νοέμβριο από αυτό το πράγμα υπέφερα. Ήταν φορές που νόμιζα ότι δεν με ακούει κανεις κ στο κεφάλι μου είχα μονιμα ένα ντουπ ντουπ ντουπ. Οι άλλοι απλώς έκλειναν τα παράθυρα. Το να θέλει κανεις να κάνει μάθημα με ησυχία, τον καθιστά τεμπέλη; Εγω είμαι γυμνάσιο σε νησί κ ξέρω ότι όπως κ να χει θα ανοίξουμε. Επειδή όμως θα ανοίξει το δικό μου σχολείο, δεν θα πω ότι δεν με νοιάζει για τους άλλους. Τα σχολεία στην Αττική ειδικά πρέπει να είναι κλειστά, όλες οι βαθμίδες, από παιδικούς σταθμούς ξεκινώντας.
Εμένα περνάνε με μηχανάκια διότι το σχολείο μου είναι σε κεντρικό δρόμο. Να στείλω αίτημα για τηλεκπαιδευση μια ζωή?

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3852 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:02:59 πμ »
Εμένα περνάνε με μηχανάκια διότι το σχολείο μου είναι σε κεντρικό δρόμο. Να στείλω αίτημα για τηλεκπαιδευση μια ζωή?

Μιλάω για τώρα που πρέπει να είναι ανοιχτά τα παράθυρα. Φέτος ειδικά. τον άλλο καιρό φυσικά τς κλείνουμε κ κάνουμε μάθημα με ησυχία. γιατί κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε;

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3853 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:19:33 πμ »
Δλδ οι σχολάρχες, κάνουν παγκοσμίως κουμάντο σε όλη την Ευρώπη και όλη την Βόρεια Αμερική που με εκατοντάδες χιλιάδες νεκρούς και με τα συστήματα υγείας να γονατίζουν , τα κράτησαν ανοιχτά και ΟΤΑΝ τα έκλεισαν-πάλι σε ζώνες τα κλείνανε με τα χίλια ζόρια ?! :o Οι σχολάρχες κάνουν κουμάντο στη πανδημία παγκοσμίως  :o

Ούτε εγώ θέλω να παω σχολείο  γιατί φοβάμαι αλλά δεν λέω τέτοια  ;D

Τα σχολεία θέλουν να τα ανοίξουν γιατί είναι κλειστά από αρχές Νοεμβρη και είμαστε Φλεβάρη σχεδόν και οι Έλληνες έφηβοι έχουν πληρώσει το μάρμαρο σε σχέση με όλους τους άλλους συνομηλικους τους ΕΕ κ Αμερική.
Καλά εσύ έλεγες πως τα σχολειά δεν προσφέρουν τίποτα, πως οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι τεμπέληδες, πως μόνον τα φροντιστήρια κάνουν δουλειά κτλ κτλ. Τώρα πώς και κάνεις 180 μοίρες στροφή κι υποστηρίζεις πως τα σχολειά προσφέρουν στους μαθητές;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:36:01 »

Αποσυνδεδεμένος MiVaLo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Λατρεύω την
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3855 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:31:15 πμ »
Δλδ οι σχολάρχες, κάνουν παγκοσμίως κουμάντο σε όλη την Ευρώπη και όλη την Βόρεια Αμερική που με εκατοντάδες χιλιάδες νεκρούς και με τα συστήματα υγείας να γονατίζουν , τα κράτησαν ανοιχτά και ΟΤΑΝ τα έκλεισαν-πάλι σε ζώνες τα κλείνανε με τα χίλια ζόρια ?! :o Οι σχολάρχες κάνουν κουμάντο στη πανδημία παγκοσμίως  :o


Σε πολλές χώρες τις ευρώπης δεν υπάρχουν ιδιωτικά σχολεία όπως εδώ, οπότε δεν υπάρχουν οι αντίστοιχοι σχολάρχες.. Το θέμα με τα ιδιωτικά σχολεία εδώ είναι υπαρκτό, απλά δεν είναι ο μοναδικός λόγος.
Μην ξεχνάμε ότι έχουμε υπουργό της ιδιωτικής εκπαίδευσης...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3856 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:42:17 πμ »
Είναι πολλοί οι παράγοντες που συνυπολογίζονται για το άνοιγμα, σίγουρα. Εγώ βλέπω και μία ΄΄μάχη΄΄ μεταξύ των υπουργών για να ανοίξει ο τομέας του καθένα. Μία τέτοια πίεση ασκεί και η Κεραμέως με αποτέλεσμα να φαίνεται πως υπάρχει μία βιασύνη να ανοίξουν της βθμιας. Δεν υπάρχουν αυτή τη στιγμή ξεκάθαρα δεδομένα. Θα ήταν καλύτερο να δουν το θέμα σε μία ή δύο βδομάδες. Βέβαια το πιο πιθανό μετά από δύο εβδομάδες θα είναι να μην ανοίξουν. Θα πρέπει να δούμε πως θα πάει η κατάσταση στην Αττική. Επίσης ο καιρός θα παίξει ρόλο...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Βικη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Κοιτάω πάντα μπροστά!
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3858 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 11:54:28 πμ »
Δαφνη87,
εγώ δεν μίλησα για τον υπόλοιπο κόσμο..
μην κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε τι εστί ιδιωτική εκ/ση ..και τι παζάρια έγιναν..
το χρήμα πάνω από όλα..

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3859 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 12:17:56 μμ »
Δλδ οι σχολάρχες, κάνουν παγκοσμίως κουμάντο σε όλη την Ευρώπη και όλη την Βόρεια Αμερική που με εκατοντάδες χιλιάδες νεκρούς και με τα συστήματα υγείας να γονατίζουν , τα κράτησαν ανοιχτά και ΟΤΑΝ τα έκλεισαν-πάλι σε ζώνες τα κλείνανε με τα χίλια ζόρια ?! :o Οι σχολάρχες κάνουν κουμάντο στη πανδημία παγκοσμίως  :o

Ούτε εγώ θέλω να παω σχολείο  γιατί φοβάμαι αλλά δεν λέω τέτοια  ;D

Τα σχολεία θέλουν να τα ανοίξουν γιατί είναι κλειστά από αρχές Νοεμβρη και είμαστε Φλεβάρη σχεδόν και οι Έλληνες έφηβοι έχουν πληρώσει το μάρμαρο σε σχέση με όλους τους άλλους συνομηλικους τους ΕΕ κ Αμερική.
Πες τα βρε συναδέλφισσα, θα μας τρελάνουν εδώ μέσα!!! Οι σχολάρχες ίσα-ίσα έχουν βολευτεί με την τηλεκπαίδευση μια χαρά. Πού ακούσατε εσείς παράπονα γονέων που φοιτούν σε ιδιωτικό τα παιδιά τους; Γιατί εγώ όσους ξέρω, κουβέντα. Τα ίδια τα παιδιά, οικείων μου, σε ιδιωτικά και μη, την έχουν καταβρεί με την εξ...αλίμονο!! Ο καλός με λγότερη προσοχή είναι πολύ καλός και  ο μέτριος γίνεται καλός. Με την πιζαμούλα, την παντόφλα, τα δημητριακά πλάι στο πσ, όλα σούπερ!!! Στο ινστα παράλληλα με τη φυσικά και όλα κουλ!! Παιδιά χαρούμενα, γονείς χαρούμενοι!! Στη δευτεροβάθμια, τα παιδιά ψυχολογικά δεν έχουν λόγω τηλεκπαίδευσης, εκτός από εκείνα που ζουν σε κακοποιητικό περιβάλλον...αλλά εκεί υπάρχει πάντα πρόβλημα.
Να ανοίξουμε...να μην ανοίξουμε...δεν θα το αποφασίζουμε εμείς. Ό,τι πουν οι ειδικοί. Και για όσο μας πουν. Έτσι πάει...

Αποσυνδεδεμένος aquarius2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Σιχαίνομαι την υποκρισία
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3860 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 12:47:58 μμ »
Ο καθένας παίρνει από τη ζωή ότι του αξίζει!

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3861 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 01:36:01 μμ »
Ό,τι πουν οι ειδικοί.
Ποιοι ειδικοί; Αυτοί που κατά πλειοψηφία έδωκαν εντολή για γιορτασμό του Άη Δημήτρη στη συμπρωτεύουσα κι έκτοτε η νύφη του Θερμαϊκού βράζει; Κι αυτοί κρύβουνται μην και μάθομε ποιοι υπέγραψαν και συναίνεσαν στις επιταγές των δεσποτάδων; Αυτοί οι ειδικοί; Μάλιστα.

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1346
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3862 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 02:59:30 μμ »
Έκρηξη κρουσμάτων κορονοϊού στην Αττική https://www.newsit.gr/ellada/ekriksi-krousmaton-koronoiou-stin-attiki/3211275/

Ερωτηση: Τα γυμνάσια γιατι τα ανοιγει στις κόκκινες περιοχές; εκει δεν κολλάει; ::)

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/agios-nikolaos-mia-anasa-apo-to-kokkino-thetika-ston-koronoio-15-paidia-se-vrefonipiako-stathmo/3211348/ Άγιος Νικόλαος: Μια ανάσα από το «κόκκινο» – Θετικά στον κορονοϊό 15 παιδιά σε βρεφονηπιακό σταθμό

kelif

  • Επισκέπτης
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #3863 στις: Ιανουάριος 29, 2021, 03:03:27 μμ »
Έκρηξη κρουσμάτων κορονοϊού στην Αττική https://www.newsit.gr/ellada/ekriksi-krousmaton-koronoiou-stin-attiki/3211275/

Ερωτηση: Τα γυμνάσια γιατι τα ανοιγει στις κόκκινες περιοχές; εκει δεν κολλάει; ::)

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/agios-nikolaos-mia-anasa-apo-to-kokkino-thetika-ston-koronoio-15-paidia-se-vrefonipiako-stathmo/3211348/ Άγιος Νικόλαος: Μια ανάσα από το «κόκκινο» – Θετικά στον κορονοϊό 15 παιδιά σε βρεφονηπιακό σταθμό

Ειναι που τα μικρα παιδια δεν κολλανε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 475
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.148 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.