*

Αποστολέας Θέμα: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων  (Αναγνώστηκε 953345 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trofh_gia_skepsh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5838 στις: Απρίλιος 25, 2021, 05:14:17 μμ »
Μα οι σύμβουλοι δεν κάνουν ούτε για αμιγώς παιδαγωγικά, θα κάνουν κάτι για ένα προβληματικό σχολείο που δεν είναι κ μοναδική περίπτωση;;; ούτε καν οι διευθυνστες εκπαίδευσης δεν κάνουν.
Κάθε χρόνο έχουν τα ίδια προβλήματα εκεί μέσα. Δεν έχει υπάρξει χρονιά που να μην έχει ενοχληθεί η Διεύθυνση Εκπαίδευσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 25, 2021, 06:42:29 μμ από trofh_gia_skepsh »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος trofh_gia_skepsh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5839 στις: Απρίλιος 25, 2021, 05:15:11 μμ »
Θα σου στείλω πμ αργότερα για να μην βγαίνουμε εκτός.
Δεμ κατέχω κάποια απόλυτη αληθεθα βέβαια κ ο άντρας μου πχ θυμώνει μαζί μου όταν τιυ τα λέω. εγω είμαι τύπος που θέλει να τα έχει καλά με όλους, με την καλή έννοια, βασικά να περνάω απαρατηρητη. σκέφτομαι πολύ πριν μιλήσω κ όταν μιλάω συνήθως μετανιώνω. Οπότε άλλος μπορεί να πει ότι λέω ανοησθες ή ότι δεν είμαι σε κάτι καλύτερη αφού με το να μην παίρνω θέση συντηρώ καταστάσεις.
οκ στείλε πμ, οπότε βρεις χρόνο. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5840 στις: Απρίλιος 25, 2021, 05:21:49 μμ »
trofh_gia_skepsh σου έστειλα κι εγώ πμ. Το θέμα αυτό είναι για τον κορωνοϊό.

Αποσυνδεδεμένος trofh_gia_skepsh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5841 στις: Απρίλιος 25, 2021, 05:28:31 μμ »
Ναι συνάδελφοι ξεφύγαμε από το τίτλο του θέματος. Αν και ξεκίνησε η κουβέντα για το αν πρέπει να καταγραφεί η ένσταση στα πρακτικά για τη μη εφαρμογή των μέτρων του κορωονοιου από το σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:16 »

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5842 στις: Απρίλιος 25, 2021, 05:45:42 μμ »
Ναι συνάδελφοι ξεφύγαμε από το τίτλο του θέματος. Αν και ξεκίνησε η κουβέντα για το αν πρέπει να καταγραφεί η ένσταση στα πρακτικά για τη μη εφαρμογή των μέτρων του κορωονοιου από το σχολείο.

Πέρα από τα προσωπικά σου θέματα συνάδελφε με το συγκεκριμένο σχολείο, τα οποία γνωρίζεις προφανώς καλύτερα από εμένα, θα ήθελα να τονίσω κι εγώ από την πλευρά μου ότι ο χωρισμός του σχολείου σε δύο ομάδες διαφορετικών διαλειμμάτων ΔΕΝ είναι υποχρεωτικός βάσει νόμου, επομένως η μη συμμόρφωση με αυτό δεν αποτελεί μη εφαρμογή των μέτρων του κορωνοϊού. Ήθελα να το διευκρινίσω αυτό και για σένα αλλά και γι’ αυτύς που τυχόν μας διαβάζουν, καθώς μου δημιούργησες την εντύπωση ότι πιστεύεις το αντίθετο.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5843 στις: Απρίλιος 26, 2021, 04:31:56 μμ »
 γνωστός παιδίατρος Παπαβεντσης τα έγραψε ωραία σήμερα: η σύγκριση δεν είναι μεταξύ μιας ιδεατής μη υπαρκτής κατάστασης πλήρους υγείας/αποχής από φάρμακα και του ρίσκου ενός εμβολιασμού (ή άλλης ιατρικής πράξης), αλλά μεταξύ του ρίσκου του τι μπορεί να συμβεί αν κολλήσεις covid κ του ενδεχόμενου ρίσκου του εμβολίου.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί φοβίσει οτιδήποτε άσχετο με τον covid κ δεν φοβίζει ο covid.

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5844 στις: Απρίλιος 26, 2021, 05:48:48 μμ »
Οι αρνητές λογικής, μασκών, εμβολίων κλπ, όταν παραθέτετε τις ψευδείς αναπαραγωγές δήθεν επιστημονικών ανακοινώσεων από κάτι άγνωστα τυπάκια, βάζετε επίσημο σύνδεσμο και όχι μετάφραση της κακιάς ώρας (από γκουγκλ τρανσλέιτ μάλλον).

Να δούμε τι λέει το παν/μιο του Stanford για το συγκεκριμένο:

Παράθεση
Stanford University Disavows Study Claiming Masks ‘Worthless’ Against COVID-19

The Stanford University School of Medicine in Palo Alto, California, Wednesday issued a statement disavowing a study being circulated online that claims face masks are “worthless” against COVID-19.

The report, “Facemasks in the COVID-19 era: A health hypothesis,” was published in November in the journal Medical Hypotheses. Its author, Baruch Vainshelboim, claims that “scientific evidence supporting facemasks’ efficacy is lacking” while “adverse physiological, psychological and health effects are established.”

Vainshelboim’s credentials are cited as "Cardiology Division, Veterans Affairs Palo Alto Health Care System/Stanford University, Palo Alto, CA, United States."

But Stanford’s statement says that description is inaccurate and has asked for a correction.

Stanford says Vainshelboim had no affiliation with the school at the time of the study’s publication and his only affiliation was a one-year term as a visiting scholar “on matters unrelated to this paper.” 

The school said it strongly supports the use of masks to control the spread of COVID-19, the disease caused by the coronavirus.

Vainshelboim identifies himself in his LinkedIn profile as a clinical exercise physiologist, with a doctorate from the University of Porto in Portugal. 

The study has been circulating this week on right wing websites and media, including The Gateway Pundit and The California Globe, and has been shared on social media sites Facebook and Twitter by conservatives, including Ohio Republican U.S. Senate candidate Josh Mandel.

The study has also been debunked by the Associated Press news agency and Politfact, a fact-checking website affiliated with the Florida-based Poynter Institute for Media Studies.

Representatives from both the VA Palo Alto Health Care System and Stanford’s medical school told AP Vainshelboim does not work at either institution.

The Johns Hopkins Center for Health Security senior scholar Dr. Amesh Adalja told Poltifact the study "does not provide any strong evidence for the statement," that masks are inefficient at preventing the spread of the infection.

"There has never been a question that a mask decreases the chance a symptomatic person spreads COVID," Adalja said.

Πηγή:
https://www.voanews.com/covid-19-pandemic/stanford-university-disavows-study-claiming-masks-worthless-against-covid-19


Δικό μου σχόλιο ξανά: εσείς οι αρνητές λογικής, αν δεν γουστάρετε να κάνετε εμβόλια, γούστο σας καπέλο σας. Δεν σας αναγκάζει κανένας, αλλά ούτε κανένας άλλος εδώ μέσα έχει όρεξη να διαβάζει τις αρλούμπες σας (για να μη γράψω κάτι βαρύτερο). Μην κάνετε εμβόλια, αλλά σταματήστε να γράφετε εδώ, προσβάλλοντας τις περισσότερες φορές τους υπόλοιπους. Υπάρχουν τόσα φόρουμ ομοϊδεατών σας, γράψτε εκεί τις ηλιθιότητές σας ελεύθερα.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5845 στις: Απρίλιος 26, 2021, 06:29:38 μμ »
Οι μάσκες βοήθησαν, το έχω συζητήσει με συναδελφισσες νηπιαγωγους και κάποιες από αυτές δεν πέρασαν ούτε κρυολόγημα σε σχέση με άλλες χρονιές.
Τωρα με τη ζέστη ίσως είναι λίγο δύσκολα αλλά θα δώσουμε τον αγώνα μας γιατί άλλοι παλεύουν στις ΜΕΘ για τη ζωή τους
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2021, 06:32:23 μμ από nipiagogos1988 »
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5846 στις: Απρίλιος 26, 2021, 06:31:15 μμ »
Οι αρνητές λογικής, μασκών, εμβολίων κλπ, όταν παραθέτετε τις ψευδείς αναπαραγωγές δήθεν επιστημονικών ανακοινώσεων από κάτι άγνωστα τυπάκια, βάζετε επίσημο σύνδεσμο και όχι μετάφραση της κακιάς ώρας (από γκουγκλ τρανσλέιτ μάλλον).

Να δούμε τι λέει το παν/μιο του Stanford για το συγκεκριμένο:

Πηγή:
https://www.voanews.com/covid-19-pandemic/stanford-university-disavows-study-claiming-masks-worthless-against-covid-19


Δικό μου σχόλιο ξανά: εσείς οι αρνητές λογικής, αν δεν γουστάρετε να κάνετε εμβόλια, γούστο σας καπέλο σας. Δεν σας αναγκάζει κανένας, αλλά ούτε κανένας άλλος εδώ μέσα έχει όρεξη να διαβάζει τις αρλούμπες σας (για να μη γράψω κάτι βαρύτερο). Μην κάνετε εμβόλια, αλλά σταματήστε να γράφετε εδώ, προσβάλλοντας τις περισσότερες φορές τους υπόλοιπους. Υπάρχουν τόσα φόρουμ ομοϊδεατών σας, γράψτε εκεί τις ηλιθιότητές σας ελεύθερα.
Μήπως το τραβάς με το "αρνητές λογικής"; Γιατί να είναι παράλογος όποιος δε θέλει εμβόλιο κι όχι εσύ; Ορίστε, είχα κλείσει να κάνω με το περίφημο pfizer και συνάδελφος έβαλε κείμενο γιατρού που συνέδεσε το συκεκριμένο με τη νόσο alzheimer από την οποία όλως τυχαίως πάσχει η μητέρα μου. Αμέσως άλλαξα το ραντεβού, επιδιώκοντας να κάνω το Moderna. Αλλά να σου πω κάτι; Καθόλου σίγουρη δεν είμαι αν και αυτό δε θα έχει παρενέργειες μόνιμες κιόλας στην υγεία μου. Και σου μιλά ένας άνθρωπος που την αρρώστια του την αντιμετωπίζει με φυσικό τρόπο (ύπνος, ξεκούραση, φρούτα, λεμόνι για τη δηλητηρίαση) και δεν καταλαβαίνω όσους χαπακώνονται με το παραμικρό κιόλας. Και θα μου πεις τώρα να κάνω με το ζόρι εμβόλιο και θα με πεις και αρνητή λογικής επειδή θέλω ο οργανισμός μου να είναι όσο πιο καθαρός γίνεται και να αντιστέκεται μόνος του που έρχεστε και μου τον μολύνετε με τα φάρμακά σας; Ο μόνος λόγος που θα κάνω το εμβόλιο είναι γιατί είναι βέβαιο ότι εμμέσως θα καταστεί υποχρεωτικό και δε θέλω να αποκλειστώ από διάφορες δραστηριότητες. Αλλά κατά τα άλλα νιώθω πως βάζω την υγεία μου σε κίνδυνο και με βιάζουν αυτή τη στιγμή. Κι έρχεσαι εσύ από πάνω να με πεις παράλογη; Λίγο να προσέχουμε τα λόγια μας και κυρίως τη σκέψη μας. Μήπως είσαι και απ'αυτούς που έχουν ολόκληρο ντουλαπάκι με φάρμακα; Αηδιάζω
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5847 στις: Απρίλιος 26, 2021, 07:05:38 μμ »
LANDAU, μάθε πρώτα ΕΣΥ να μην προσβάλεις και μετά να κρίνεις τους άλλους... Το ''αρνητές λογικής'' δεν το σχολιάζω...Εσύ θα ορίσεις την ''λογική'';;;;;;;  Πολλοί καταξιωμένοι επιστήμονες και νομπελίστες γιατροί είναι αντίθετοι με τα πειραματικά ''εμβόλια'' και το έχουν καταθέσει δημόσια.  Επιπλέον, έχουν πεθάνει χιλιάδες ανθρώπων από τις παρενέργειες των ''εμβολίων''. Ψάξε το και μη βλέπεις μόνο Ευαγγελάτο και λοιπούς πληρωμένους παπαγάλους προπαγάνδας... Δεν ξυπνήσαμε ξαφνικά ένα πρωί και γίναμε ''αρνητές και ψεκασμένοι''.....Χαρακτηρίζεις ''ηλίθιους, αρλούμπες'' όσους είναι διστακτικοί για το ''εμβόλιο'', ενώ ταυτόχρονα λες ότι οι ''αρνητές της λογικής'' προσβάλουν... Ολική έκλειψις...

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5848 στις: Απρίλιος 26, 2021, 07:24:51 μμ »
Dean με όλο τον σεβασμό, η μητέρα σου υποθέτω ότι πιθανότατα δεν έπαθε alzheimer λόγω εμβολίων και Φαρμάκων. Φυσικά εσύ ανησυχείς για το αν έχεις το γονίδιο και καλά κάνεις και προσέχεις. Επίσης καλά κάνεις και κρατάς τον οργανισμό σου όσο πιο καθαρό γίνεται. Ακριβώς για αυτό τον ίδιο λόγο φοράμε μάσκα και αγωνιζόμαστε να μην αρρωστησουμε. Στην εντατική χάνεις τον έλεγχο του τι μπαίνει στο σώμα σου. Τα εμβολια δίνουν στον οργανισμό την δυνατότητα να αντιστέκεται μόνος του. Σίγουρα το γνωρίζεις αυτό. Όλες μα όλες οι παρενέργειες των εμβολίων είναι πιθανά συμπτώματα του covid-19, ακόμα και οι θρομβωσεις . Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να αποφάσισε να κάνει το εμβόλιο λόγω άγνοιας κινδύνου αλλά λόγω συναισθησης του κινδύνου του ιού. Δεν ξέρω αν το έχουμε συνειδητοποιήσει αλλά χάθηκε ένας για κάθε 1000 κατοίκους της χώρας μας. Προς το παρόν. Αν τα άτομα που εμβολιαστικαν είχαν κολλήσει οι απώλειες θα ήταν ανυπολογιστες. Είναι παράλογο να υποκρινομαστε ότι ο ιός είτε δεν υπάρχει είτε ότι δεν κινδυνεύουμε από αυτόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2021, 07:32:28 μμ από Schoolikui »
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5849 στις: Απρίλιος 26, 2021, 07:45:45 μμ »
Οποιος κάνει εμβόλια ακόμα κ προαιρετικά πχ γρίπης, γαστρεντερίτιδας κλπ, δεν σημαίνει ότι έχει ένα ντουλάπι φάρμακα. Μάλλον το αντίθετο, θωρακίζει τον οργανισμό για να περιορίσει την ανάγκη φαρμάκων.

πολλά πράγματα γύρω μας μπορεί μακροπρόθεσμα να μας βλάψουν. ο καφές, η ζαχαρη, τα τυποποιημένα τρόφιμα, τα ψάρια ιχθυοκαλλιέργειας, κάποιο καλλυντικό σε κατάχρηση, η ακτινοβολία συςκευων, οτιδήποτε απλό κ καθημερινό. Τώρα αν κάποιος κάνει μια τόσο αγνή ζωή που ο,τι του συμβεί θεωρήσει ότι ήταν κάποιο «περιττό» εμβόλιο, τι να πω, χαλάλι του.


Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5850 στις: Απρίλιος 26, 2021, 11:42:10 μμ »
Όποιος αρνείται την ύπαρξη του ιού, ή/και όποιος αρνείται ότι η σωστή μάσκα με τον σωστό τρόπο βοηθάει στην ελάττωση διάδοσης, ή/και όποιος αρνείται το γεγονός ότι τα εμβόλια αυτά, με τις ατέλειές τους (και τα επιχειρηματικά οικονομικά συμφέροντα των μεγαλοφαρμακοβιομηχανιών από πίσω) θα βοηθήσουν σε μεγάλο βαθμό να μειωθούν οι θάνατοι και οι βαριά ασθενείς, τότε είναι ΑΡΝΗΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ (και πολλά άλλα, που δεν θα αναφέρω για λόγους αυτολογοκρισίας). Καμία συζήτηση με αυτούς δεν έχει νόημα.-
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #5851 στις: Απρίλιος 27, 2021, 08:47:10 πμ »
Dean με όλο τον σεβασμό, η μητέρα σου υποθέτω ότι πιθανότατα δεν έπαθε alzheimer λόγω εμβολίων και Φαρμάκων. Φυσικά εσύ ανησυχείς για το αν έχεις το γονίδιο και καλά κάνεις και προσέχεις. Επίσης καλά κάνεις και κρατάς τον οργανισμό σου όσο πιο καθαρό γίνεται. Ακριβώς για αυτό τον ίδιο λόγο φοράμε μάσκα και αγωνιζόμαστε να μην αρρωστησουμε. Στην εντατική χάνεις τον έλεγχο του τι μπαίνει στο σώμα σου. Τα εμβολια δίνουν στον οργανισμό την δυνατότητα να αντιστέκεται μόνος του. Σίγουρα το γνωρίζεις αυτό. Όλες μα όλες οι παρενέργειες των εμβολίων είναι πιθανά συμπτώματα του covid-19, ακόμα και οι θρομβωσεις . Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να αποφάσισε να κάνει το εμβόλιο λόγω άγνοιας κινδύνου αλλά λόγω συναισθησης του κινδύνου του ιού. Δεν ξέρω αν το έχουμε συνειδητοποιήσει αλλά χάθηκε ένας για κάθε 1000 κατοίκους της χώρας μας. Προς το παρόν. Αν τα άτομα που εμβολιαστικαν είχαν κολλήσει οι απώλειες θα ήταν ανυπολογιστες. Είναι παράλογο να υποκρινομαστε ότι ο ιός είτε δεν υπάρχει είτε ότι δεν κινδυνεύουμε από αυτόν.
Όπως τα λες είναι και φυσικά η μητέρα μου δεν έπαθε αλτσχαιμερ από το εμβόλιο. Την αρρώστια την έπαθε πολλά χρόνια πριν καν εμφανιστεί ο κοβιντ. Εγώ είμαι αυτή που κινδυνεύει. Είναι αυτό που λες, ότι φοβάμαι μην έχω το γονίδιο. Οπότε πώς να αγνοήσεις μια τέτοια σοβαρή παρενέργεια; Δηλαδή καλά τα λέμε ότι πολλά φάρμακα ή συνήθεια που έχουμε μακροπρόθεσμα προκαλούν βλάβες αλλά αυτό δε σημαίνει πως έτσι πρέπει να δεχτούμε τις άμεσες μεγάλου μεγέθους συνέπειες ενός εμβολίου. Και σε καμιά περίπτωση αυτό δε μας κάνει αρνητές λογικής, όπως είπε ο Λαντάου. Με καταλαβαίνεις; Εφόσον ένα εμβόλιο είναι ύποπτο για τόσο σοβαρές ασθένειες, σαφώς καλύτερα να μην το κάνεις και πολύ απλά να προσπαθείς να μην κολλήσεις κοβιντ (μάσκα, γενικά έξτρα προστασία...) μέχρι να βρεθεί ένα ασφαλές εμβόλιο. Άρνηση λογικής είναι αυτό;
Δεύτερη ζωή δεν έχει

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159595
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.127 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.