*

Αποστολέας Θέμα: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων  (Αναγνώστηκε 947937 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6230 στις: Αύγουστος 25, 2021, 12:38:45 πμ »
Μα πώς θα γίνονται Κυριακή?? Δεν λειτουργεί κανένα μικροβιολογικό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:49:47 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6231 στις: Αύγουστος 25, 2021, 12:55:51 πμ »
Μα πώς θα γίνονται Κυριακή?? Δεν λειτουργεί κανένα μικροβιολογικό...
Μην ανησυχείς θα βρουν τη λύση..  ;)
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6232 στις: Αύγουστος 25, 2021, 03:50:59 πμ »
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6233 στις: Αύγουστος 25, 2021, 07:55:12 πμ »
Κατατοπιστικότατος...

https://www.iefimerida.gr/ellada/o-dr-moriakis-biologias-ioannis-prassas-sto-iefimerida

Εξαιρετικός. Το είχε δημοσιεύσει στο προσωπικό του φβ επθσης, όπου μπορεί κανείς να τον παρακολουθεί ελεύθερα. Αυτόν κ τον κ Παπά κ άλλους γιατρούς που γράφουν απλα, κατανοητά, χωρίς τις παρεμβολές των δημοσιογράφων που θέλουν να βγάλουν τίτλο clickbait. Η ενημέρωση υπάρχει σε αφθονία. Ενημέρωση δεν είναι μόνο τα δελτία των 8. Το λέω αυτό γθατι ένα κλασικό επιχείρημα-πρόφαση είναι η δυσπιστία στους γιατρούς που έγιναν τηλεοπτικοί αστέρες. Υπάρχουν κι άλλοι γιατροί που κάνουν αγώνα για την ενημέρωση του κόσμου. Αρκεί να υπάρχει καλή διάθεση και κριτική σκέψη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:49:47 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6234 στις: Αύγουστος 25, 2021, 08:00:20 πμ »
Όσο για τα ονόματα της λίστας που παρατέθηκε στο νήμα που κλειδώθηκε, είναι ντροπή να τρομάζουν τον κόσμο για το εμβόλιο με νεκρούς δήθεν από το εμβόλιο. Η προπαγάνδα και η τρομολαγνεία και από τις 2 πλευρές είναι απαίσια

Οταν εχεις από τη μια 13000 νεκρούς που δεν ξέρεις ούτε το όνομα τους κ από την άλλη 40 νεκρούς σε μια αυθαίρετη λίστα που δεν έχει καμία σχέση με το εμβόλιο, δεν μπορείς να μιλάς για τρομολαγνεία και προπαγάνδα από τις δυο πλευρές.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6235 στις: Αύγουστος 25, 2021, 08:31:48 πμ »
Οταν εχεις από τη μια 13000 νεκρούς που δεν ξέρεις ούτε το όνομα τους κ από την άλλη 40 νεκρούς σε μια αυθαίρετη λίστα που δεν έχει καμία σχέση με το εμβόλιο, δεν μπορείς να μιλάς για τρομολαγνεία και προπαγάνδα από τις δυο πλευρές.
Έτσι είναι. Παίζουμε στη χώρα αυτή πάνω από τα κουφάρια ανθρώπων. Υπάρχουν ή δεν υπάρχουν νεκροί του Πολυτεχνείου; Νεκροί της Μαρφίν ή της ερτ; Και στον κατάλογο έρχεται να προστεθεί άλλο μακάβριο ερώτημα: πεθαίνουν από το εμβόλιο ή από τον ιό;

Η κυβέρνηση για να μη φανεί ότι απέτυχε παταγωδώς αποκρύπτει τους νεκρούς από τον ιό όλο αυτό το διάστημα. Ανώνυμοι, νούμερα απλά σε μια λίστα. 13.000+ άνθρωποι και συνεχίζουμε. Ανάμεσά τους όμως είναι άνθρωποι δικοί μας. Εμείς ξέρουμε καλά! Πονάμε!  Ανησυχούμε για τον εαυτό μας και για τους δικούς μας! Με πραγματική ανησυχία όχι Μοντανιενική. Δεν υπάρχει λόγος να ξιφαλκούμε για το εμβόλιο. Ή εμβολιαζόμαστε ή κρυβόμαστε σε σπηλιά μέχρι να περάσει η πανδημία. Όπως λένε μερικοί «θα κάνει τον κύκλο της και θα φύγει». Υπομονή λοιπόν. Λεφτά και δουλειά βρίσκονται.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6236 στις: Αύγουστος 25, 2021, 08:47:51 πμ »
https://www.kathimerini.gr/society/561429883/giannis-prassas-to-pragmatiko-dilimma-gia-oloys-einai-emvolio-i-ios/
Συνέντευξη Γιάννη Πρασσα πάλι. Στο Τορόντο, όπου ζει κι εργάζεται, μέχρι πριν ένα μήνα είχε εμβολιάστει 70% των 12-17 κι 90% 18-24. Θα έχουν ανέβει κι άλλο τώρα τα νουμερα.
Όταν ρωτήθηκε πως κατάφεραν να σημειώσουν τέτοια εντυπωσιακά ποσοστα εμβολιασμού, ενώ εμείς εδώ είμαστε τόσο χαμηλά, απάντησε μεταξυ άλλων, πως οι Καναδοί έχουν μικρότερη επιρροή από τηλεόραση κι εκκλησία, περισσότερη εμπιστοσύνη στην πολιτεια (μάλλον δεν τα έκανε μαντάρα ο Trudeau, δικό μου το σχόλιο) και καλυτερη παιδεια σχετικά με το θεμα (και γενικότερα γιατί επαιξε πολυ το συλλογικο έναντι του ατομικου,παλι δικο μου σχόλιο).
Επίσης η πολιτεία έδωσε κίνητρο, θέτοντας συγκεκριμένα ποσοστά εμβολιασμού για αντίστοιχα ανοίγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2021, 09:05:02 πμ από Jarvis »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6237 στις: Αύγουστος 25, 2021, 09:30:15 πμ »
https://www.kathimerini.gr/society/561429883/giannis-prassas-to-pragmatiko-dilimma-gia-oloys-einai-emvolio-i-ios/
Συνέντευξη Γιάννη Πρασσα πάλι. Στο Τορόντο, όπου ζει κι εργάζεται, μέχρι πριν ένα μήνα είχε εμβολιάστει 70% των 12-17 κι 90% 18-24. Θα έχουν ανέβει κι άλλο τώρα τα νουμερα.
Όταν ρωτήθηκε πως κατάφεραν να σημειώσουν τέτοια εντυπωσιακά ποσοστα εμβολιασμού, ενώ εμείς εδώ είμαστε τόσο χαμηλά, απάντησε μεταξυ άλλων, πως οι Καναδοί έχουν μικρότερη επιρροή από τηλεόραση κι εκκλησία, περισσότερη εμπιστοσύνη στην πολιτεια (μάλλον δεν τα έκανε μαντάρα ο Trudeau, δικό μου το σχόλιο) και καλυτερη παιδεια σχετικά με το θεμα (και γενικότερα γιατί επαιξε πολυ το συλλογικο έναντι του ατομικου,παλι δικο μου σχόλιο).
Επίσης η πολιτεία έδωσε κίνητρο, θέτοντας συγκεκριμένα ποσοστά εμβολιασμού για αντίστοιχα ανοίγματα.

αυτό το τελευταίο ήταν το έγκλημα των δικών μας. ένα μεγάλο μερίδιο ανεμβολιαστων προφανώς θεώρησε ότι υα επωφεληθεί από το άνευ όρων άνοιγμα που βασικά έγινε για τον τουρισμό. πολλοί δλδ είχαν κατά νου ούτως ή άλλως να το κάνουν το φθινόπωρο. ελπίζω η πόλωση να μην τους αποτρέψει.

Αποσυνδεδεμένος apri

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5678
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro, spero
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6238 στις: Αύγουστος 25, 2021, 09:47:19 πμ »
....
και γενικότερα γιατί επαιξε πολυ το συλλογικο έναντι του ατομικου,παλι δικο μου σχόλιο).
Επίσης η πολιτεία έδωσε κίνητρο, θέτοντας συγκεκριμένα ποσοστά εμβολιασμού για αντίστοιχα ανοίγματα.


Νομίζω ότι το βασικό μας πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε κουλτούρα συλλογικότητας. Δηλαδή, μπορεί να δείξουμε αλληλεγγύη σε κάποιον που δεινοπαθεί, αλλά δυσκολευόμαστε πολύ να λειτουργήσουμε ομαδικά, για να υπηρετήσουμε το κοινό καλό. Υπάρχουν άλλοι λαοί (πχ οι Δανοί) που το καλλιεργούν από τα πρώτα χρόνια του σχολείου.
Σε εμάς, θες γιατί υπήρχαν διαχρονικά απανωτές κρίσεις, θες γιατί το κράτος ήταν αναξιόπιστο, συνήθως ο κίνδυνος ενεργοποιούσε το "ο σώζων εαυτόν σωθήτω".

Στην παρούσα πανδημία μπορείς να πεις μάλιστα ότι όχι απλώς δεν έγινε καμία προσπάθεια συλλογικής δράσης απέναντι στο "κακό", αλλά περίπου αξιοποιήθηκε ο διχασμός της κοινωνίας, που προέκυψε από τον φόβο, ως μέσο πίεσης των πιο ανασφαλών, που τελικώς εισπράχθηκε ως μέσο καταπίεσης και ως εκ τούτου αύξησε την καχυποψία και τον φόβο τους.

Σε μια πανδημία δεν γίνεται, όμως, να χωριζόμαστε σε προνομιούχους και μη, σε ευνοημένους και τιμωρημένους με μια παβλοφική παιδαγωγική εκ μέρους του κράτους, γιατί πολύ απλά ο ιός δεν είναι μάθήμα που παύει να σε αφορά μετά την εξέταση και τη βαθμολογία. Οι παλιοί χρυσοχόοι έλεγαν ότι «Η δύναμη μιας αλυσίδας είναι η δύναμη που έχει ο πιο αδύναμος κρίκος της.". Αν στη δική μας αλυσίδα κάποιοι συνεχίζουν να κινδυνεύουν περισσότερο και να προστατεύονται λιγότερο, έστω με δική τους επιλογή, η αλυσίδα θα σπάσει και επομένως η όποια τιμωρία θα είναι πλέον συλλογική.

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2021, 10:06:53 πμ από apri »
......τα φτερά άπλωσε πλέρια, άκρη ο κόσμος δεν έχει,
είναι πι' όμορφοι οι άγνωστοι πάντα γιαλοί.... (Κ. Χατζόπουλος)

Αποσυνδεδεμένος Dimdim84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6239 στις: Αύγουστος 25, 2021, 09:56:51 πμ »
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου..
Μένω σε μια τουριστική περιοχή, με αρκετό κόσμο. Σήμερα το πρωί, είπα να βγω για ένα καφεδάκι. Επειδή φοβάμαι πολύ δεν έχω κάνει το εμβόλιο. ( Να τονίσω ότι δεν ανήκω σε καμία κατηγορία π.χ αντιεμβολιαστες..). Επειδή φοβάμαι όμως αποφευγω να κυκλοφορώ  όπου έχει κόσμο, σταμάτησα ν πηγαίνω σε καφετέριες που γίνεται μακελειό και συνεχίζω να φοράω μάσκα παντού. Στο καφέ που ήρθα δεν έχει και πάρα πολύ κόσμο. Είναι χαλαρά. Εκεί που καθόμουν μόνος με την μάσκα ήρθα από πίσω ηλικιωμένοι και κάθισαν. Χωρίς μάσκες. Μετά από κάνα μισάωρο έρχεται μια κυρία και λέει: να σας φιλήσω, είμαι εμβολιασμενη. Και αναρωτιέμαι, γιατί η κυβέρνηση τα έχει βάλει μαζί μου;;; Γιατί με απειλεί;; Γιατί με αποξενώνει;;;

Το μνμ αφορά καθαρά μια εμπειρία μου και δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν...

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6240 στις: Αύγουστος 25, 2021, 10:14:25 πμ »
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου..
Μένω σε μια τουριστική περιοχή, με αρκετό κόσμο. Σήμερα το πρωί, είπα να βγω για ένα καφεδάκι. Επειδή φοβάμαι πολύ δεν έχω κάνει το εμβόλιο. ( Να τονίσω ότι δεν ανήκω σε καμία κατηγορία π.χ αντιεμβολιαστες..). Επειδή φοβάμαι όμως αποφευγω να κυκλοφορώ  όπου έχει κόσμο, σταμάτησα ν πηγαίνω σε καφετέριες που γίνεται μακελειό και συνεχίζω να φοράω μάσκα παντού. Στο καφέ που ήρθα δεν έχει και πάρα πολύ κόσμο. Είναι χαλαρά. Εκεί που καθόμουν μόνος με την μάσκα ήρθα από πίσω ηλικιωμένοι και κάθισαν. Χωρίς μάσκες. Μετά από κάνα μισάωρο έρχεται μια κυρία και λέει: να σας φιλήσω, είμαι εμβολιασμενη. Και αναρωτιέμαι, γιατί η κυβέρνηση τα έχει βάλει μαζί μου;;; Γιατί με απειλεί;; Γιατί με αποξενώνει;;;

Το μνμ αφορά καθαρά μια εμπειρία μου και δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν...
είναι απλό. από μια άτυχη ή επιπόλαιη στιγμή μεταξύ εμβολιασμένων, είναι λιγότερο πιθανό να κολλήσει κάποιος ή να δημιουργηθεί μια αλυσίδα μετάδοσης. από μια άτυχη ή επιπόλαιη στιγμή μεταξύ ανεμβολιαστων, η πιθανότητα πολλαπλασιάζεται, και για να γίνει μεγάλη μετάδοση κ για να ασθενήσει κάποιος σοβαρα κ να χρειαστεί νοσηλεία κλπ. δεν είναι ηθικολογικό το θεμα, είναι καθαρα πρακτικό.

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6241 στις: Αύγουστος 25, 2021, 10:19:00 πμ »
Apri to the point στο τελευταίο σου μήνυμα. Ακριβώς αυτό συμβαίνει εδώ. Αλλά είναι πολλοί αυτοί που δεν καταλαβαίνουν ότι όλος αυτός ο διχασμός πλήττει άπαντες. Υπάρχει έστω και ένας εμβολιασμενος που με την ανακοίνωση των χθεσινών μέτρων ανακουφιστηκε, ηρέμησε κλπ;;; Θέλω να πω υπάρχει κανείς αλήθεια που νιώθει καλά μέσα σε αυτόν τον άκυρηχτο πόλεμο; Ή μήπως πιστεύει (ο κάθε εμβολιασμενος) ότι με μέτρα τέτοιου είδους θα μπει η ζωή του σε κανονικότητα; Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν βλέπουν πέρα από τη μύτη τους.. Αυτοί ρε είναι οι τρόποι που θα βοηθήσουν στη διασπορά του ιού;; Το να μην πηγαίνεις δωρεάν στον εοδυ για τεστ;; Ή να αποκλειστούν εντελως από καφέδες και εστιατόρια οι ανεμβολιαστοι;; Τι είμαστε; Μιασματα; Εγκληματίες; Τι;;; Βάλτε και στο θέμα μας την εκκλησία, που όλως τυχαίως δεν την άγγιξε ούτε τώρα τίποτα, και όλα θα λάμψουν. Μόνο ντροπή για όσους στηρίζουν τέτοια διαχείριση και μας κουνάνε και το δάχτυλο..οχι θλίψη.. Ντροπή.. Και απορείτε μετά γιατί δεν αλλάζουν γνώμη οι ανεμβολιαστοι.. Έχει πάρει πλέον το θέμα αλλη τροπή.. Δεν το βλέπετε;; Αυτό καταφεραν.. Κι αυτοί πιστεύουν ότι τώρα όλοι θα τρέξουν..και καλά... Το διχασμό ενισχύουν εσκεμμένα. Μόνο πολιτικοί οι λόγοι. Ξεκάθαρα. Τη σωτηρία μας και την υγεία μας χεσμενη την έχουν.

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6242 στις: Αύγουστος 25, 2021, 10:20:58 πμ »
Στη μείωση της διασποράς *

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κορωνοϊός Covid-19 και λειτουργία Ελληνικών σχολείων
« Απάντηση #6243 στις: Αύγουστος 25, 2021, 10:26:24 πμ »
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.
Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου..
Μένω σε μια τουριστική περιοχή, με αρκετό κόσμο. Σήμερα το πρωί, είπα να βγω για ένα καφεδάκι. Επειδή φοβάμαι πολύ δεν έχω κάνει το εμβόλιο. ( Να τονίσω ότι δεν ανήκω σε καμία κατηγορία π.χ αντιεμβολιαστες..). Επειδή φοβάμαι όμως αποφευγω να κυκλοφορώ  όπου έχει κόσμο, σταμάτησα ν πηγαίνω σε καφετέριες που γίνεται μακελειό και συνεχίζω να φοράω μάσκα παντού. Στο καφέ που ήρθα δεν έχει και πάρα πολύ κόσμο. Είναι χαλαρά. Εκεί που καθόμουν μόνος με την μάσκα ήρθα από πίσω ηλικιωμένοι και κάθισαν. Χωρίς μάσκες. Μετά από κάνα μισάωρο έρχεται μια κυρία και λέει: να σας φιλήσω, είμαι εμβολιασμενη. Και αναρωτιέμαι, γιατί η κυβέρνηση τα έχει βάλει μαζί μου;;; Γιατί με απειλεί;; Γιατί με αποξενώνει;;;

Το μνμ αφορά καθαρά μια εμπειρία μου και δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν...
Καλημέρα giadim! Σκηνικά σαν αυτό που περιγράφεις, έχω δει κι εγώ. Με τους ηλικιωμένους πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί, είναι η αλήθεια, ευάλωτη ομάδα όπως και να το κάνεις.. Η κυβέρνηση σε απειλεί γιατί δυστυχώς αυτό ξέρει να κάνει καλά.
Η apri έκανε μια πολύ καλή ανάλυση για την κουλτούρα των Ελλήνων. Νομίζω ότι έχουμε πολιτικούς που αντιστοιχούν σε αυτήν την κουλτούρα. Το θέμα είναι πως θα εξαλειφθεί αυτή η κουλτούρα. Πρέπει απο νωρίς να καλλιεργούμε ανοιχτά μυαλά, χωρίς επιρροή συντηρητικών κοινωνικών κατάλοιπων, ώστε να γαλουχηθούν οι αξίες της συλλογικότητας και της αλληλεγγύης. Έτσι τελικά, αν τα καταφέρουμε, θα έχουμε και πιο ανθρώπινους πολιτικούς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.