*

Αποστολέας Θέμα: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?  (Αναγνώστηκε 80682 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #238 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 11:33:01 μμ »
Εκανα καποιες πράξεις... αν με πάρουν στο μεταπτυχιακό του Ανοικτού Πανεπιστημίου, τα χρήματα που θα ξοδέψω, θα τα βγάλω σε 18 περίπου χρόνια! ίσως και περισσότερα... Πολλά δεν είναι; Και μάλλον δε θα με βοηθήσει και πουθενά αλλού... Δεν ξέρω αν αξίζει...

Για ποιό μεταπτυχιακό λες? Και εγώ τα σκέφτομαι πότε έτσι και πότε αλλιώς. Για το σπουδές στην εκπαίδευση λέω.
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:04 »

Αποσυνδεδεμένος sparos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #239 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 12:03:09 πμ »
Στη Δυτική αττική πληρωθήκαμε χτες για το Σεπτεμβρη!  :)
ξέρει κανείς πόσα χρήματα παραπάνω είναι το ΜΚ 17???

Συνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3672
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #240 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 12:30:32 μμ »
Η αλλαγή από ΜΚ σε ΜΚ είναι περίπου 35 ευρώ παραπάνω
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος georgia22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #241 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 12:48:27 μμ »
New, κι εγώ για το σπουδές στην εκπαίδευση ενδιαφέρομαι. Εχω διάθεση για σπουδές και μάθηση ακόμα αλλά δε μου περισσεύουν κιόλας...Πού πιστεύεις οτι μπορεί να μας βοήθήσει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:50:04 »

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτών
« Απάντηση #242 στις: Οκτώβριος 29, 2009, 03:37:57 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση! δεν έχω ιδέα για την ερώτησή σου! πάντως θα έιναι άδικο να μην αναγνωρίζεται! [όπως άδικο είναι και να μην αναγνωρίζεται το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ σαν μεταπτυχιακό! σπουδάσαμε ένα χρόνο  παραπάνω (με υποχρεωτικά μαθήματα, πρακτική, διπλωματική κτλ)  αλλά το πτυχίο μας έιναι ίδιο με αυτόυς που τελείωσαν προπτυχιακό της ΑΣΠΑΙΤΕ. ]
Συγνώμη για την άσχετη, με το θέμα, παρατήρηση.

Κατά την άποψή μου...δεν είναι άδικο, καθώς οι απαιτήσεις του προγράμματος της ΑΣΠΑΙΤΕ πιστεύω ότι υπολείπονται σε μεγάλο βαθμό αυτών ενός Μεταπτυχιακού. Αυτός είναι ίσως και ο λόγος που η σχολή αυτή παραμένει αδιαβάθμητη.

Έχω ακούσει ότι Μεταπτυχιακό στις Επιστήμες της Αγωγής στο βαθμό που αποτέλεσε προϋπόθεση διορισμού -δηλαδή ο κάτοχός του είναι εκπαιδευτικός που αποφοίτησε από μη "καθηγητική σχολή"- δεν αναγνωρίζεται. Γνωρίζει κανείς εάν αυτό ισχύει;
οταν ειναι προσον διορισμου, δηλαδη διοριζεσαι βασει αυτου και οχι μονο του βασικου πτυχιου σου, οπως π.χ στην ειδικη αγωγη, δεν σου αναγνωριζεται.
τουλαχιστον ετσι μου ειπαν φετος στη δευτεροβαθμια και διαβασα το νομο/διαταξη και η ιδια.  Ωστοσο, τα προηγουμενα χρονια επαιρνα κανονικα τα 45 ευρω. περιμενω να μου στειλουν το επισημο εγγραφο παντως, μιας και δεν εχουμε πληρωθει ακομα

Epistimic, θα σου ήταν ίσως εύκολο κάποια στιγμή να επισυνάψεις το νόμο όπου γίνεται η συγκεκριμένη αναφορά;


Ενημερώθηκα από τη Β/μια Δωδεκανήσου ότι στο μισθό που θα λάβουμε εντός Νοεμβρίου για τους μήνες Σεπτέμβριο-Οκτώβριο είναι πολύ πιθανό να μη μας υπολογίσουν το επίδομα Μεταπτυχιακού. Το επίδομα για τους μήνες αυτούς θα μπει κανονικά στη μισθοδοσία του Νοεμβρίου. (αναφέρομαι πάντα στους προσληφθέντες της Β΄Φάσης)
[/quote]

περιμενω ακομα να το στειλουν..

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #243 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 02:55:15 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός (ΠΕ60)...ανέλαβα υπηρεσία 1 Οκτώβρη..πέρασα σήμερα από την τράπεζα εφόσον έχουμε 30 του μήνα..και μισθός γιόκ..δεν υπάρχει. Πότε πληρωνόμαστε;;; Από το γραφείο πρωτοβάθμιας όπου τηλεφώνησα..μου είπαν ότι όσοι μπήκαμε με την Δ' φάση θα καθυστερήσουμε...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2009, 02:56:56 μμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος sparos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #244 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 04:01:05 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός (ΠΕ60)...ανέλαβα υπηρεσία 1 Οκτώβρη..πέρασα σήμερα από την τράπεζα εφόσον έχουμε 30 του μήνα..και μισθός γιόκ..δεν υπάρχει. Πότε πληρωνόμαστε;;; Από το γραφείο πρωτοβάθμιας όπου τηλεφώνησα..μου είπαν ότι όσοι μπήκαμε με την Δ' φάση θα καθυστερήσουμε...

stin arxi tha argiseis ligaki na plirotheis...ligo ypomoni..meta tha strwsei to pragma

Αποσυνδεδεμένος xp123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #245 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 08:25:55 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε ο πρώτος μισθός ενός αναπληρωτή κάνει την εμφάνιση του μετά από 3 μήνες περίπου από την ημερ. πρόσληψης..αντιστοιχεί σε 1200Ε μηνιαίως..κ ύστερα απ τους 3 πρώτους μήνες πληρώνεσαι κανονικά κάθε μήνα..εννοείται ότι ισχύει για ένα μόνιμο όσο αφορά Χριστούγγενα-Πάσχα ισχύει κ για έναν αναπληρωτή

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #246 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 09:41:30 μμ »
Αγαπητέ συνάδελφε ο πρώτος μισθός ενός αναπληρωτή κάνει την εμφάνιση του μετά από 3 μήνες περίπου από την ημερ. πρόσληψης..αντιστοιχεί σε 1200Ε μηνιαίως..κ ύστερα απ τους 3 πρώτους μήνες πληρώνεσαι κανονικά κάθε μήνα..εννοείται ότι ισχύει για ένα μόνιμο όσο αφορά Χριστούγγενα-Πάσχα ισχύει κ για έναν αναπληρωτή

Σκέτη παραπληροφόρηση είσαι. Ξέρω αναπληρωτές και είμαι κι ο ίδιος που αναλάβαμε υπηρεσία 23 Σεπτέμβρη και έχουμε ηδη πληρωθεί. Τέλος το ράδιο αρβύλα.......

Αποσυνδεδεμένος xhmikos23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #247 στις: Οκτώβριος 30, 2009, 11:52:43 μμ »
τι να πω κ εγω που ειμαι με την πρωτη σειρα αναπληρωτων κ ακομα δεν εχω πληρωθει ουτε το Σεπτεμβριο..μου ειπαν απο Δευτερα..αναισθησια...κ κατι αλλο: πληρωνεστε σε λογαριασμο ή στο χερι;

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #248 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 12:03:23 πμ »
Μισθός.... μισθός.... μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να κοιτάξει στο λεξικό να μου πει τι σημαίνει η λέξη ??? ???....
Σε λογαριασμό ΘΑ πληρωθούμε. Προς το παρόν στο χέρι... έχουμε κάτι άλλο >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος kkokozidou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #249 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 12:05:09 πμ »
Οι περισσότερες δδε πληρώνουν σε λογαριασμό τραπέζης.Εγώ από β φάση 14/10 πληρώθηκα τον Σεπτέμβρη και χθες τον Οκτώβρη

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #250 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 12:41:06 πμ »
Επειδή και εμένα δεν μου αρέσει η παραπληροφόρηση, είμαι αναπληρώτρια με την πρώτη φουρνιά, ανήκω στη δευτεροβάθμια, πληρώθηκα αρχές Οκτώβρη το μισθό Σεπτεμβρίου και σήμερα μας εξοφλήσανε τον Οκτώβριο. Ο μισθός μου (χωρίς απουσίες) ήταν 1300 ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: Πρώτος Μισθος Αναπληρωτή?
« Απάντηση #251 στις: Οκτώβριος 31, 2009, 10:38:43 πμ »
Nα σε ρωτησω?εισαι γενικης εκπαιδευσης η ειδικης?

Ξαναβαζω την ερωτηση μου γιατι δεν βρεθηκε καποιος να μου απαντησει. ;D
Παράθεση
Θα ηθελα και εγω να ρωτησω ποσο θα πρεπει να παιρνω συμφωνα με τον πινακα (http://www.alfavita.gr/apodoxes/misthodosia010109.xls)γιατι τα μπερδεψα!το ειδικο επιδομα προσωπικης διαφορας τι σημαινει?το παιρνουν ολοι αυτο?
Ειμαι πρωτη χρονια αναπληρωτρια σε τμημα ενταξης (μ.κ.18) και παντρεμενη χωρις παιδια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161413
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 575
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.128 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.