*

Αποστολέας Θέμα: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)  (Αναγνώστηκε 29414 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anwnymos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 29, 2020, 01:54:08 μμ »
Ξέρει κανείς αυτός ο νέος πίνακας πότε θα ισχύσει ;;;

Και αν προκύψει καλοκαιρινό τμήμα θα ισχύουν πάλι οι παλαιοί - μικροί πίνακες ;;;

Θα ισχύσει από τη στιγμή που θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα. Μέχρι τότε ισχύει ο προηγούμενος πίνακας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 29, 2020, 04:00:46 μμ »
Καλησπέρα σας! Έχω κάποιες απορίες σχετικά με την προκήρυξη για τα ΚΔΒΜ. Πρώτον , αν εργάζεσαι τώρα με σύμβαση αορίστου χρόνου και είναι τετράωρη μπορείς να κάνεις την αίτηση για Εκπαιδευτής; Δεύτερον, αν έχεις πτυχίο Ελληνικής Φιλολογίας ανήκεις σε τέσσερις κατηγορίες,  ποια είναι προτιμότερο να επιλέξω;( Είμαι ανάμεσα στο Ελληνικής Γλώσσας και στο Λογοτεχνίας). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 29, 2020, 04:54:52 μμ »
  ok
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2020, 09:21:36 πμ από Konstantinos83 »

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 29, 2020, 05:57:33 μμ »
που υπάρχουν οι αναθέσεις ανά μάθημα και πτυχίο/ειδικότητα για να ξέρει κάποιος σε ποια ειδικότητα να αιτηθεί;

https://www.inedivim.gr/sites/default/files/announcements-proclamations-publicity/files/prosklisi_ekpaideyton_kdvm-nea_fasi_2020_v.pdf

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kosrous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 29, 2020, 06:12:43 μμ »
Όσον αφορά την επαγγελματική εμπειρία αν έχω καταλάβει καλά, η εμπειρία σε δημόσιο φορέα αποδεικνύεται με βεβαίωση του ΕΦΚΑ (για Ασεπ) ενώ για εμπειρία που αποκτήθηκε σε ιδιωτικό τομέα θέλουν την βεβαίωση ΕΦΚΑ αλλά και βεβαίωση εργοδότη σωστά? Δηλαδή θα ψάχνουμε να βρούμε τους λογιστές τώρα να μας βγάλουν την βεβαίωση αλλά και να την υπογράφουν/σφραγίσουν οι εργοδότες.
Ερώτηση
Το χαρτί του ΕΦΚΑ δεν είναι δημόσιο έγγραφο ? Πρέπει να έχουν και την βεβαίωση εργοδότη? Αφού φαίνονται οι ημέρες απασχόλησης στον ΕΦΚΑ.. (στην παλιά προκήρυξη μάλιστα με έκοψαν στην επαγγελματική εμπειρία. Λογικά για τον λόγο του ότι δεν προσκόμισα τις βεβαιώσεις εργοδότη για κάθε επιχείρηση που φαίνεται ότι έχω δουλέψει. ΥΓ στα διεκ πάντως με το χαρτί του ΕΦΚΑ μια χαρά κάνουμε δουλειά!)


Για την επαγγελματική εμπειρία σε ιδιωτικό τομέα, τι έγγραφα θα στείλετε? Για τον δημόσιο λογικά αρκεί μια βεβαίωση προϋπηρεσίας για ΑΣΕΠ από τον e-Εφκα?!

Πάμε για 3ο ποστ...
Μπορεί κάποιος να μου πει τι έγγραφα θα στείλει για την επαγγελματική εμπειρία??? Οχι ότι δεν ξέρω ή δεν έχω διαβάσει την προκήρυξη απλά στην προηγούμενη προκήρυξη με έκοψαν στην επαγγελματική εμπειρία....! Λογικά το χαρτί του ΕΦΚΑ δεν ήταν αρκετό!

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 29, 2020, 07:48:58 μμ »
Ξέρει κανείς αυτός ο νέος πίνακας πότε θα ισχύσει ;;;

Και αν προκύψει καλοκαιρινό τμήμα θα ισχύουν πάλι οι παλαιοί - μικροί πίνακες ;;;

Με τους προηγούμενους θα πάει. Αν δεν κάνω λάθος το προηγούμενο πρόγραμμα ολοκληρώνεται τον Οκτώβριο θεωρητικά. Λογικά όταν δίνουν παράταση αιτήσεων, σημαίνει ότι έχουν πολλές αιτήσεις, οπότε ας ελπίσουμε τα αποτελέσματα για την κατάρτιση των νέων πινάκων να μην αργήσουν.

Αποσυνδεδεμένος dimitra.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 29, 2020, 09:55:43 μμ »
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι λίγο άσχετη  ..Γνωρίζουμε ποιες ειδικότητες αφορούν κάθε νομό  ή όλες οι ειδικότητες είναι προς το παρον χρήσιμες και στη συνέχεια θα δουν τι τμήματα θα προκύψουν και ποιες ειδικότητες χρειάζονται ;

Αποσυνδεδεμένος gianniskriti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 29, 2020, 10:31:34 μμ »
Φαίνεται να ανήκεις και στα δύο, ακόμα και στο 2 Αγροτικής οικονομίας. Προσωπικά θα επέλεγα το 46-Οικονομικών Επιστημών. Πιο πολλά προγράμματα και νομίζω αρκετά από αυτά έχουμε δει να υλοποιούνται.
Σ' ευχαριστω πολύ συνάδελφε Θάνο

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 30, 2020, 12:15:09 μμ »
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι λίγο άσχετη  ..Γνωρίζουμε ποιες ειδικότητες αφορούν κάθε νομό  ή όλες οι ειδικότητες είναι προς το παρον χρήσιμες και στη συνέχεια θα δουν τι τμήματα θα προκύψουν και ποιες ειδικότητες χρειάζονται ;


Το κάθε ΚΔΒΜ ξεχωριστά επιλέγει τις θεματικές ενότητες που θέλει να εντάξει στο πρόγραμμά του, δεν γίνεται σε επίπεδο νομού. Κατόπιν γίνονται οι αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευόμενους και στην συνέχεια αναλόγως με τον αριθμό των αιτήσεων καταρτίζονται τα τμήματα. Για να πάρεις μιά γεύση, τσέκαρε τι έκαναν πέρσι τα κοντινά σου ΚΔΒΜ. Πάντως εν δυνάμει όλες οι ειδικότητες εκπαιδευτών έχουν πιθανότητες.

Αποσυνδεδεμένος dimitra.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 30, 2020, 04:05:29 μμ »
Το κάθε ΚΔΒΜ ξεχωριστά επιλέγει τις θεματικές ενότητες που θέλει να εντάξει στο πρόγραμμά του, δεν γίνεται σε επίπεδο νομού. Κατόπιν γίνονται οι αιτήσεις από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευόμενους και στην συνέχεια αναλόγως με τον αριθμό των αιτήσεων καταρτίζονται τα τμήματα. Για να πάρεις μιά γεύση, τσέκαρε τι έκαναν πέρσι τα κοντινά σου ΚΔΒΜ. Πάντως εν δυνάμει όλες οι ειδικότητες εκπαιδευτών έχουν πιθανότητες.
Σ' ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 30, 2020, 04:10:29 μμ »
Καλησπέρα σας! Επειδή θέλω να επιλέξω την ειδικότητα Ελληνική Γλώσσα. Ως επιμόρφωση μπορώ να βάλω και την πιστοποίηση που χρειάστηκε για να μπορέσω να δώσω εξετάσεις;(ακόμη δεν έχουν γίνει). Επίσης έχω 1) επιμόρφωση 100 ωρών για την Οργάνωση και τον σχεδιασμό διδασκαλίας σε Ενήλικους και Ανήλικους μαθητές, 2)ως εθελόντρια σε ΚΔΒΜ στην Ελληνική Γλώσσα 15 ωρών είναι βεβαίωση.Επιπλέον 3)βεβαίωση επιμόρφωσης 70 ωρών με τίτλο <<Θεσμός επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης>> και τέλος 4)  βεβαίωση επιμόρφωσης 250 ωρών <<Πρόγραμμα επιμόρφωσης στην Ειδική Αγωγή>>.Επιπρόσθετα, ποιο θα βάλω ως ώρες στην Εκπαίδευση ενηλίκων και ποιο στην ειδικότητα; Πείτε μου παρακαλώ ποια μπορώ να βάλω ώστε να μην θεωρηθούν ότι δεν ανήκουν στην ειδικότητα;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2020, 04:58:41 μμ από Hope3 »

Αποσυνδεδεμένος kosrous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ11
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 30, 2020, 04:40:08 μμ »
Παιδιά τώρα σοβαρά? Ένας δεν μπορεί να πει τι αποδεικτικά θα στείλει για την επαγγελματική εμπειρία του? ΟΛΟΙ θα τα στείλετε , πείτε τι έγγραφα θα βάλετε στο φάκελο δεν είναι κρυφό.
Ποστ 5ο....

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 30, 2020, 08:31:34 μμ »
Παιδιά τώρα σοβαρά? Ένας δεν μπορεί να πει τι αποδεικτικά θα στείλει για την επαγγελματική εμπειρία του? ΟΛΟΙ θα τα στείλετε , πείτε τι έγγραφα θα βάλετε στο φάκελο δεν είναι κρυφό.
Ποστ 5ο....

Προσωπικά λυπάμαι αλλά δεν γνωρίζω καθόλου, οπότε δεν εκφέρω άποψη απλά κρίνοντας από τα όσα διαβάζω στην προκήρυξη. Εμάς των φροντιστηρίων δεν μας δίνουν καν την δυνατότητα να προσμετρήσουμε την προϋπηρεσία μας. Κάνε ένα τηλέφωνο στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αφού έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν ευκαιρία να το επιβεβαιώσεις μιά και καλή. Συνήθως δεν το σηκώνουν, οπότε να επιμένεις.

Αποσυνδεδεμένος giotoules

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Θέσεις Εκπαιδευτών Ενηλίκων στα ΚΔΒΜ (νέα προκήρυξη)
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 02, 2020, 02:55:14 μμ »
Παιδιά τώρα σοβαρά? Ένας δεν μπορεί να πει τι αποδεικτικά θα στείλει για την επαγγελματική εμπειρία του? ΟΛΟΙ θα τα στείλετε , πείτε τι έγγραφα θα βάλετε στο φάκελο δεν είναι κρυφό.
Ποστ 5ο....
Δεν έχω δει τα προηγούμενα ποστ σου, οπότε δεν ξερω για το είδους προϋπηρεσία ρωτας..Εγώ προσωπικά για προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια, έβαλα βεβαίωση εφκα για ΑΣΕΠ και την βεβαίωση προϋπηρεσίας από τον οπσυδ...και ο θεός βοηθός!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.