*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1057045 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1092 στις: Απρίλιος 15, 2021, 10:54:15 μμ »
Το σωστό είναι αφού έχουν τόσα κενά οι μουσικοί να διοριστούν ανάλογα,γιατί ενώ έχουν τα ίδια κενά πχ με τους μαθηματικούς να πρέπει να αρκεστούν στα ψίχουλα για να είναι κάποιοι ευχαριστημένοι εδώ μέσα;


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:18:20 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1093 στις: Απρίλιος 15, 2021, 10:57:48 μμ »
Οι μουσικοί χωρίζονται σε αυτούς που είναι απο πανεπιστήμιο. Αυτοί είναι οι ΠΕ79.
Μετά χωρίζονται σε ΠΕ79.01,ΠΕ79.02 κτλ (απο ωδεία) οπου ο 79.01 έχει ειδίκευση σε τρομπόνι,
ο 79.02 σε πίπιζα κτλ. Αυτοί απο χρονιά σε χρονιά πραγματικά αλλάζουν.
Αν δηλαδή έχει τμήμα για σαξόφωνο στο τάδε σχολείο θα πάρουν αναπληρωτή. Δηλαδή μπορεί τη 1 χρονιά
να πάρουν 30 άτομα για φλογέρα και την επόμενη χρονιά κανέναν. Η δημιουργία οργανικών
προυποθέτει μια σταθερότητα. Δεν μπορεί να κάνεις οργανική και στο τάδε σχολείο για ΠΕ79.01
που είναι το τρομπόνι αφού όχι μόνο του χρόνου αλλά τα επόμενα 10 χρόνια μπορεί να μην
τον χρειαστείς. Οι γενικής λοιπόν που είναι απο πανεπιστήμια το καταλαβαίνω έχουν 600 κενά.
Θα καταλάβαινα ακόμα και να τα καλύψουν όλα. Οι ΠΕ79.01 στους αναπληρωτές πήραν φέτος 50 για τρομπόνι,
50 για το x, 50 για to y κτλ. Αυτά του χρόνου μπορεί να είναι τελείως άλλα. Τι να καλύψεις λοιπόν; Τι να διορίσεις και που;
Για αυτό δεν πρόκειται να διορίσει στα μουσικά. Για αυτο και δεν αναφέρονται πουθενά τα κενά. Επειδή η συζήτηση μας κούρασε όμως φτάνει η συζήτηση για τους μουσικούς. Ο καθένας είπε τη γνώμη του. Οτι και να πούμε εσύ θα θεωρείς σωστό να διορίσει 1000 μουσικούς. Όσο και να θέλεις δεν θα πείσεις όλους τους υπόλοιπους πως είναι λογικό να πάρει ίδιο αριθμό μουσικούς με μαθηματικούς. Το να λέμε ξανά και ξανά τα ίδια τους κουράζει όλους.


Για αυτό

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1094 στις: Απρίλιος 15, 2021, 10:59:37 μμ »
Οτι αυτα τα γραφω γιατι το προβλημα μου ειναι οι πε 86 κι εσενα οι πε 79. Οτι να ναι. Καποιοι τριβουν τα χερια τους.

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1095 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:01:04 μμ »
Αγχωθηκες για το ουτι του κιλκις; ενω ξερεις τι γινεται με τις β γ δ αναθεσεις αλλων;  μηπως ατο χ κιλκις καποιοι δουλευουν 8 ωρες γιατι εχει εναν καθε σχολειο; και θελουν και διορισμους; τα παιδια δεν φταινε. Πανε αναπληρωτες μακρυα απο τις οικογενειες τους στη δ δωδεκανησου. Αλλα στο κιλκις εχει 100 σχολεια και 100 απο καποια ειδικοτητα που κανουν 8 ωρες. Το ουτι εχει 11 κενα και κανενα μονιμο. Ας παρει 2. Δεν ειμαι ουτι μην παρεξηγηθω.

Ενταξει ευχαριστω την απαντηση την πηραμε. Οχι οτι δεν την ξεραμε. Παντως ειδες τι ομορφα οταν σε κανουν ερωτησεις ουσιας νευριαζεις; Οποιος εχει επιχειρηματα απανταει στις απλες ερωτησεις, γιατι λες οτι εχεις οργανικα κενα και ο Κορδης δεν τα ανεβαζει ενω αντιστοιχα το ποσους αναπληρωτες παιρνει στα Μουσικα Σχολεια τα ανεβαζει; Γιατι δεν ανεβαζεις εσυ ενα πίνακα ειτε απο το υπουργειο ειτε απο αιρετο σας που να λεει αυτα ειναι τα οργανικα κενα μας;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:18:20 »

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1096 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:05:09 μμ »
Το σωστό είναι αφού έχουν τόσα κενά οι μουσικοί να διοριστούν ανάλογα,γιατί ενώ έχουν τα ίδια κενά πχ με τους μαθηματικούς να πρέπει να αρκεστούν στα ψίχουλα για να είναι κάποιοι ευχαριστημένοι εδώ μέσα;

Κουβεντα κανουμε εδω μεσα. Αλλα ακομα περιμενω να δω τα κενα.. Τα δικα σας π.χ. τα ξερουμε ειναι 23 συμφωνα με τον Κορδη και αν βγαλουμε τις υπεραριθμιες ειναι 200 στην βθμια, για τους ΠΕ03 τα ξερουμε ειναι 1216 μετα απο τις ανακλησεις και χωρις καμια υπεραριθμια.
Γιατι ο Κορδης λοιπον να λεει ψεμματα για τα κενα απο τις αλλες ειδικοτητες και να παρουσιαζει σωστα σε αλλες ειδικοτητες;
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1097 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:06:28 μμ »

Για αυτό
Ασχετος. Αυτοι που ειναι απο ωδεια ειναι τε. Οχι πε.

Αποσυνδεδεμένος endaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1098 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:06:56 μμ »
Συνάδελφοι αύριο ξεκινούν οι αιτήσεις αποσπάσεων. Δεν ξέρω αν γράφτηκε νωριτερα, αλλά κάπου έχασα το νήμα....

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1099 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:10:07 μμ »
Με εγω σου ειπα δεν εχουμε 23 στη β βαθμια  γενικης; μην παρει κανενα λοιπον.  Εκει που εχουμε λεω να παρει.

Αποσυνδεδεμένος Sagittarius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1100 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:10:37 μμ »
Συνάδελφοι αύριο ξεκινούν οι αιτήσεις αποσπάσεων. Δεν ξέρω αν γράφτηκε νωριτερα, αλλά κάπου έχασα το νήμα....

Οι οποίες πότε θα γίνουν; Πριν τους διοριστεους;

Αποσυνδεδεμένος Serraios

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1552
  • Φύλο: Άντρας
  • Όνειρα κόντρα στην φθορά..
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1101 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:10:54 μμ »
Ασχετος. Αυτοι που ειναι απο ωδεια ειναι τε. Οχι πε.

Μα επειδη ειμαστε ασχετοι δεν μας εξηγεις εσυ καλυτερα;
Νομιζω οτι τοση ωρα αντι να σχολιαζεις και να ειρωνευεσαι θα βοηθουσες περισσοτερο εμας να καταλαβουμε τι γινεται στα Μουσικα σχολεια. Γιατι εγω βλέπω  ουτι, κοντραμπασο, πιανο, κιαθαρα και βλεπω σαν ειδικοτητα πρωτα ΠΕ79 και μετα ΤΕ. Επίσης ξερω οτι οι ΠΕ79 θελουν να μετηθουν ολα αυτα τα κενα σαν δικα τους και οχι ξεχωριστα.
Επίσης επειδη παλι ειμαστε ασχετοι μπορεις να απαντησεις γιατι ο Κορδης και ο Πεππες σας εχουν στην μπουκα και δεν βγαζουν στην επιφανεια ποτε τα οργανικα κενα σας ενω με χαρα βγαζουν τα κενα σας σαν αναπληρωτες;

Με εγω σου ειπα δεν εχουμε 23 στη β βαθμια  γενικης; μην παρει κανενα λοιπον.  Εκει που εχουμε λεω να παρει.

Μιλαω για τους ΠΕ06
Χαμογέλα ρε.. τι σου ζητάνε;

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1102 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:16:48 μμ »
Τι ειδικοτητα ειναι ο κορδης κι ο πεππες; λες και σου ειπακτι θα παρει ολους τους μουσικους. Εγω τους μισους εβαλα. Εσυ θα μου πεις τι θες;

Αποσυνδεδεμένος Maestros4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1104 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:22:09 μμ »
Όχι Serraie δεν κάνουμε κουβέντα απλώς εσύ  και κάποιοι άλλοι προσπαθείτε να μας πείσετε ότι πρέπει να διοριστούν οι"βασικές" ειδικότητες κατά προτεραιότητα και οι υπόλοιποι στον Καιάδα..εγώ δεν είμαι σε θέση που να μου αφήνει περιθώρια να ελπίζω, ούτε ψάχνω τα κενά των άλλων όπως εσύ,είναι το αίσθημα του δικαίου όμως που με κάνει να παίρνω θέση.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2213
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #1105 στις: Απρίλιος 15, 2021, 11:36:31 μμ »
Τι ειδικοτητα ειναι ο κορδης κι ο πεππες; λες και σου ειπακτι θα παρει ολους τους μουσικους. Εγω τους μισους εβαλα. Εσυ θα μου πεις τι θες;

Έλεος. Στις ερωτήσεις θα απαντήσεις; Σου γράφει ο άλλος κατεβατο και κρατάς το ότι οι ΠΕ79.ΧΧ δεν είναι από ωδεία και τον λες άσχετο. Κοίτα να μεγαλώσεις και τα λεμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 15, 2021, 11:38:17 μμ από victor123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.