*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1063365 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2534 στις: Μάιος 09, 2021, 12:51:05 μμ »
Έχω την εντύπωση ότι δεν υφίσταται πλέον το σενάριο 50-50..Εννοώ ββαθμια-αβαθμια και όχι 2Γε-1Γε. Η αναλογία 65-35 που είναι στα οργανικα θα είναι πάνω κάτω και η αναλογία διορισμών.. Εκει με οδηγεί η ανακοίνωση..

Ναι, έτσι είναι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2535 στις: Μάιος 09, 2021, 01:06:47 μμ »
Αν δεν εμεναν εγκυες φουκαρα τα Δημοτικά τα οποια δουλεύεις δεν θα ειχαν παιδια αλλα ουτε και το Αλμπατρος θα ειχε πελατες για να προπονεις...
Οταν μιλάμε συνάδελφοι να μην χρεισιμοποιούμε ουτε ρατσιστικα ουτε σεξιστικα σχολια αν ειναι δυνατον καθηγητες ειμαστε..
δεν σε πιανω.....προσωπικα εχω 3 παιδια....
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 01:08:39 μμ από troktiko »
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2536 στις: Μάιος 09, 2021, 01:07:57 μμ »
Είσαι αστείος. Η ειδικότητα σου είναι παντού υπεραριθμη. Διορίστηκατε κατα εκατοντάδες μέσω ολυμπιακής Παιδείας σε κενά που δεν υπήρχαν και τώρα σας φταίνε οι δάσκαλοι. Είσαι πραγματικά για γέλια.  Αφού πρώτα μας έδωσες 2700, μετά μας απειλησες ότι θα δούμε τλκ στην κατανομή ποιος θα κερδίσει και τώρα έχεις γυρίσει στη λάσπη. Έλα μίστερ ξερολα  ζαρωνε λίγο.
ενω εσεις που διατηρειται οργανικες που δεν υπαρχουν? Θα δουμε την αληθεια σε λιγο....
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2537 στις: Μάιος 09, 2021, 01:08:26 μμ »
Έτσι και αλλιώς οι διορισμοί δεν αρκούσαν για να διορίσουν όσα οργανικά κενά υπολογίζονται. Πάλι δηλαδή θα διορίζονταν περίπου όσοι χρειάζονται λειτουργικά.
ΑΛΛΆ το να ζητάμε, η ΠΕΑΔ κάποιες ειδικότητες να διοριστούν μόνο αυτές πάνω από τα οργανικά τους κενά, δηλαδή στα λειτουργικά τους, εκτός του ότι δεν είναι νόμιμο επίσης ρίχνουν άλλους που έχουν νόμιμα οργανικά κενά. Δεν είναι πιο ηθικοί δηλαδή. Προφανώς στους πε11 συμφέρει να γίνονται διορισμοί σε λειτουργικά κενά, αλλά πρώτα πρέπει να αλλάξουν οι νόμοι, δηλαδή του χρόνου. Αυτό δεν θα βόλευε τους ΠΕ02, ΠΕ03 λόγω μείωσης ποσοστού, ΠΕ70 λόγω διαφορετικού τρόπου υπολογισμού, και πΕ04.04 και πε04.05, ίσως φέτος και λίγο πε04.02λόγω κάλυψης των οργανικών θέσεων από άλλες ειδικότητες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 09, 2021, 01:12:48 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:15:39 »

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2538 στις: Μάιος 09, 2021, 01:12:58 μμ »
ενω εσεις που διατηρειται οργανικες που δεν υπαρχουν? Θα δουμε την αληθεια σε λιγο....
Λοιπόν μαζί με τον Καλτεκη κι εσύ για διορισμό μέσω του νόμου που θα φέρει το κόμμα σας για τους τριτεκνους. Άιντε παράνοια σκέτη εισαι.

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2539 στις: Μάιος 09, 2021, 01:13:46 μμ »
Δεν ξέρω γιατί επιμένουμε σε αυτήν την κουβέντα από την στιγμή που τοποθετήθηκε η υφυπουργός επίσημα πώς θα γίνουν οι διορισμοί.
Τι σημασία έχει τι θεωρούμε ή τι περιμένουμε εμείς;

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2540 στις: Μάιος 09, 2021, 01:27:38 μμ »
Διότι προσωπικά τουλάχιστον φοβόμαστε. Εδώ και μήνες έλεγαν και εδώ και αλλού ότι θα διορίσει ότι θέλει και αν είναι παράνομο να πάνε οι άλλοι στα δικαστήρια

Αποσυνδεδεμένος Blake

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2541 στις: Μάιος 09, 2021, 01:33:54 μμ »

Ασφαλώς είχε περιθώρια να κάνει αυτό που θέλει.

Απλά το υπουργείο είπε όσο πιο επίσημα γινόταν με ποια διαδικασία θα γίνουν οι διορισμοί.

Για αυτό σου είπα τι σημασία έχει πλέον τι λέμε εμείς;

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2542 στις: Μάιος 09, 2021, 01:36:07 μμ »
Λοιπόν μαζί με τον Καλτεκη κι εσύ για διορισμό μέσω του νόμου που θα φέρει το κόμμα σας για τους τριτεκνους. Άιντε παράνοια σκέτη εισαι.
παυσαν κανε λιγο κρατει λεβεντη μου....εχω 100 +μηνες προυπηρεσια κοινως 15 χρονια μεταπτυχιακο 2 επιτυχιες ασεπ και ηρθες να μασς κανεις μαθημα ? σας εχει παρει χαμπαρι η εκπαιδευτικη κοινοτητα!!! δεν εγραψα οτι δεν εχετε κενα. Εγραψα οτι δεν εχετε οσα δινει ακομα και το υπουργειο! και δυστηχως για σενα δεν το γραφω μονο εγω αλλα το ιδιο εγραψαν και οι θεατρολογοι. Λοιπον σου ξαναειπα . Εγω διοριζομαι οτι και να παρει ! αλλα οχι ρε φιλε στην υγεια των κοροιδων! Και ακομα να παρεις αυτα  που εσυ λες μια στο 1000000 να ξερεις οτι επανω καποιοι δεν θα γλυτωσουν το κραξιμο!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος pausanas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2543 στις: Μάιος 09, 2021, 01:40:37 μμ »
παυσαν κανε λιγο κρατει λεβεντη μου....εχω 100 +μηνες προυπηρεσια κοινως 15 χρονια μεταπτυχιακο 2 επιτυχιες ασεπ και ηρθες να μασς κανεις μαθημα ? σας εχει παρει χαμπαρι η εκπαιδευτικη κοινοτητα!!! δεν εγραψα οτι δεν εχετε κενα. Εγραψα οτι δεν εχετε οσα δινει ακομα και το υπουργειο! και δυστηχως για σενα δεν το γραφω μονο εγω αλλα το ιδιο εγραψαν και οι θεατρολογοι. Λοιπον σου ξαναειπα . Εγω διοριζομαι οτι και να παρει ! αλλα οχι ρε φιλε στην υγεια των κοροιδων! Και ακομα να παρεις αυτα  που εσυ λες μια στο 1000000 να ξερεις οτι επανω καποιοι δεν θα γλυτωσουν το κραξιμο!
Ποιο κράξιμο βρε. Θα σε υπολογίσουν πολλοί αν κραξεις ή όχι. Κανείς λες και σου κλέβουμε εμείς τον διορισμό. Μιλάς με μένος. Ζητάς κενά που δεν έχεις ενώ είσαι παντού υπεράριθμος.

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2544 στις: Μάιος 09, 2021, 01:45:09 μμ »
Ποιο κράξιμο βρε. Θα σε υπολογίσουν πολλοί αν κραξεις ή όχι. Κανείς λες και σου κλέβουμε εμείς τον διορισμό. Μιλάς με μένος. Ζητάς κενά που δεν έχεις ενώ είσαι παντού υπεράριθμος.
ζηταμε επικαιροποιση οργανικων θεσεων!!!!! τι δεν καταλαβαινεις!!!! δεν το ζηταω εγω!!! οι υπολοιποι κλαδοι!!! και εργαλοποιηση του my school!!! το γραφουν παντου και στο fb!!!!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Mars1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2545 στις: Μάιος 09, 2021, 02:01:23 μμ »
Παρατηρώ αγώνα δημιουργίας εντυπώσεων αλήθεια σε ποιους; Στο υπουργείο μέσα από το φόρουμ εδώ; Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα χρόνια της Ολυμπιακής Παιδείας έχουν περάσει προ πολλού...

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2546 στις: Μάιος 09, 2021, 02:19:55 μμ »
Παρατηρώ αγώνα δημιουργίας εντυπώσεων αλήθεια σε ποιους; Στο υπουργείο μέσα από το φόρουμ εδώ; Το μόνο σίγουρο είναι ότι τα χρόνια της Ολυμπιακής Παιδείας έχουν περάσει προ πολλού...
ναι 17 για την ακριβεια......στη συνταξη βγηκαν!!!!
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3184
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #2547 στις: Μάιος 09, 2021, 03:07:39 μμ »
ζηταμε επικαιροποιση οργανικων θεσεων!!!!! τι δεν καταλαβαινεις!!!! δεν το ζηταω εγω!!! οι υπολοιποι κλαδοι!!! και εργαλοποιηση του my school!!! το γραφουν παντου και στο fb!!!!
Πες μου με ποιο κριτήριο θέλεις να μετρηθούν. Με ώρες στην περιοχή, σε ομάδα σχολείων σε ένα σχολείο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.