*

Αποστολέας Θέμα: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019  (Αναγνώστηκε 40907 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #126 στις: Ιούλιος 15, 2020, 09:09:57 μμ »
Κάτσε βρε Θεοδώρα, όλοι που έχουμε ένα πτυχίο κοπιάσαμε. Πριν μπω στην εκπαίδευση δεν σκεφτόμουν επ'ουδενί ότι μου οφειλόταν κάτι λόγω προσόντων, πόσο μάλλον να σκεφτώ ότι έπρεπε να δουλέψω εγώ και όχι κάποιος που δούλευε κάποια χρόνια χωρίς μεταπτυχιακό ή proficiency κτλ. Αυτή η ντροπιαστική νοοτροπία είναι φρέσκια και πραγματικά χαίρομαι που δεν ξεκινώ τώρα την καριέρα μου, ώστε να την συναντώ σε συνομηλίκους μου υποψήφιους συναδέλφους. Είδες να πάμε έξω από μια Δημόσια Υπηρεσία και να απαιτούμε απολύσεις για να μπούμε εμείς που έχουμε μεταπτυχιακό σε σχέση με έναν απόφοιτο 30ετίας που δεν έχει; Αλλά εμείς δεν είμαστε μόνιμοι, οπότε είναι πολύ πιο εύκολο δια της πλαγίας οδού να αλλάξουν οι όροι και να απολυθούμε ε;
Και δεν γίνεται να κάνει κάποιος εύκολα μεταπτυχιακό, για παράδειγμα σε πανάκριβο νησί, που μπαίνει και μέσα οικονομικά. Βρες μου μεταπτυχιακό ειδικής εξ αποστάσεως δωρεάν και σε κερνάω. Αυτοί που λες ότι στερήθηκαν και τα έκαναν, προφανώς είχαν μπάνκα. Σιγά μην ήταν και στο όριο της φτώχειας.  ;D  Ξέρω κι εγώ τέτοιους που "δεν είχαν" και από την άλλη έκαναν αγορές και βόλτες.
Όλα αυτά που γίνονται από το 2010 περίπου, είναι ντροπή και σε οποιοδήποτε άλλο κλάδο θα τους είχαν πάρει με τις ντομάτες. Είναι αίσχος να μην έχουν μονιμοποιηθεί άνθρωποι μόνο με την προϋπηρεσία τους, που εργάζονται τόσα έτη και είναι αποκλειστικά και μόνο επαγγελματίες εκπαιδευτικοί στα δημόσια σχολεία.
Εμείς είμαστε ελίτ, ευγενικοί, "κάνουμε λειτούργημα" λες και δεν είμαστε επαγγελματίες, δεν αντιδράμε και για αυτό μας καβαλάνε και μας σερβίρουν καθεστώτα εργασίας τύπου ΕΣΠΑ και άλλες βλακείες. Άντε πες σε 8μηνίτη δεητζή ότι θα δουλέψει φέτος ένα 8μηνο σε νησί, του χρόνου ένα 8μηνο Μακεδονία και μετά μειωμένο ωράριο πάλι σε νησί. Άντε πες σε εποχικό πυροσβέστη ότι φέτος θα είναι παλι εποχικός για 15η χρονιά με ΕΣΠΑ. Για αυτό είμαστε αστείος κλάδος, γιατί έχουμε αποδεχτεί και θεωρούμε λογικές τέτοιες βλακείες. Άσε που μονίμως εφευρίσκουν παραθυράκια ώστε να προσπερνάνε οι δέοντες και οι έχοντες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:29 »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #127 στις: Ιούλιος 15, 2020, 09:26:17 μμ »
Ορθώς λέγεις...αλλά και ποιά κυβέρνηση είπε σε επιτυχόντες ασεπ και όχι διοριστέους, καταλαβαίνεις τι διαφορά φαντάζομαι, ότι αύριο θα σας διορίσω; Όσοι πάνε σε δεή, δήμους και εργασία στο σπίτι και πολλά άλλα....για χρόνια πάνε σαν αναπληρωτές και δίπλα στο σπίτι και έχω δει και πιο μακριά πλέον.... Τους είπε κανείς στάνταρ θα σας πάρω; Μπορεί να πάρουν αμεα, τρίτεκνες, πολύτεκνες και λίγους από αυτούς. Κλασική περίπτωση. Και στην εκπαίδευση λοιπόν...μια από τα ίδια. Τίποτα σταθερό, νόμος Ηράκλειτου γαρ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2020, 09:28:45 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος ΡΕΑ.Τ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #128 στις: Ιούλιος 15, 2020, 09:39:50 μμ »
Άσε τα "ντροπή", ότι θέλουμε να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα, ότι νιώθουμε ανεπαρκείς ή τα "εξωτερικά" που τα θυμόμαστε όπου μας συμφέρει και πες πολύ απλά ότι σε βολεύει το καινούριο σύστημα και τέλος. Και φυσικά θα πάμε στα δικαστήρια και προσφυγές θα κάνουμε και ας πάνε πίσω οι διορισμοί όσο χρειαστεί. Αυτό μας έλειπε. Μας πήραν τους κόπους χρόνων και θα κάτσουμε με σταυρωμένα χέρια. Δε φτάνει όσα υποστήκαμε τόσα χρόνια να δεχτούμε αδιαμαρτύρητα και ένα νόμο έκτρωμα. Το να προσπαθείτε να καταστήσετε ενοχικούς συναδέλφους που προσφεύγουν στη δικαιοσύνη είναι ΝΤΡΟΠΗ και όχι όλα τα υπόλοιπα.

Τώρα δε θα υπάρχουν μόνο οι προσφυγές κατά του νόμου Γαβρογλου/Κεραμεως, αλλά και νέες προσφυγές κατά των προσωρινών πινάκων. Οι δικηγόροι τους είχαν υπόψιν τους και έχουν πράξει τα δέοντα.
Όσο για τους διορισμούς, δεν αφορά τους ΑΣΕΠΙΤΕΣ αν γίνουν ή αν καταπέσει ο νόμος μαζί με τους προσωρινούς πίνακες.
Οι ομάδες που διεκδικούν προσλήψεις αναπληρωτών από προσωρινούς για να πετύχουν το διορισμό τους με το νέο νόμο, ας κάνουν αυτό που ήδη κάνουν: να πιέζουν την υπουργό παιδείας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2020, 09:43:14 μμ από ΡΕΑ.Τ »

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #129 στις: Ιούλιος 15, 2020, 09:44:36 μμ »
Aκριβώς, όλοι να προσφύγουν δικαστικά και να βρουν το δίκιο τους. Συμφωνώ απόλυτα. Και ο,τι προκύψει. Ποτέ δεν ξέρεις; Kαι όταν λέω όλοι...και ΑΣΕΠΙΤΕΣ και με 30μηνα και πολύτεκνοι και νέοι που δεν έδωσαν ασεπ λόγω κράτους και με άπειρα πτυχία και ιδιωτικοί και όλοι. Και ας κρίνει η δικαιοσύνη διότι γραπτός ασεπ δεν υπάρχει από δεκαετίας και....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2020, 09:49:17 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:56:29 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3421
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #130 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:10:00 μμ »
Ορθώς λέγεις...αλλά και ποιά κυβέρνηση είπε σε επιτυχόντες ασεπ και όχι διοριστέους, καταλαβαίνεις τι διαφορά φαντάζομαι, ότι αύριο θα σας διορίσω; Όσοι πάνε σε δεή, δήμους και εργασία στο σπίτι και πολλά άλλα....για χρόνια πάνε σαν αναπληρωτές και δίπλα στο σπίτι και έχω δει και πιο μακριά πλέον.... Τους είπε κανείς στάνταρ θα σας πάρω; Μπορεί να πάρουν αμεα, τρίτεκνες, πολύτεκνες και λίγους από αυτούς. Κλασική περίπτωση. Και στην εκπαίδευση λοιπόν...μια από τα ίδια. Τίποτα σταθερό, νόμος Ηράκλειτου γαρ.

Αυτο που εχει γινει στην εκπαιδευση τα τελευταια 10 χρονια δεν εχει γινει σε κανενα κλαδο  μα σε κανεναν. Δυστυχως σε ολους τους αλλους κλαδους αντιδρουσανε το αργοτερο στην 4ετια  . Σε εμας εχει περασει 10ετια και ακομα ψαχνουμε....

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #131 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:18:00 μμ »
Και φυσικά είναι ντροπή ομάδα εκπαιδευτικών κααααθεεε φορά νς βρίσκει θέματα για να κάνει προσφυγές. Δεν κοιτάω αν με βολεύει κάθε φορά ένας νόμος. Μιλάω για αντικειμενικότητα . Δεν με γνωρίζεις. Έχω ταβάνι στην προϋπηρεσία αλλά δεν έκατσα με σταυρωμένα χέρια και κανόνισα όλααααα αυτά τα χρόνια να παίρνω προσόντα . Το έβλεπα να έρχεται , όπως είναι στο εξωτερικό. Το εξωτερικό δεν το θυμόμαστε όπως μας βολεύει. Αυτά να τα πεις σε αυτούς που έκατσαν στην αρχή των πινάκων επειδή έχουν 4 παιδιά . Δηλ τα 3 ή 2 δεν είναι παιδιά ; Οι πολύτεκνοι αν κοιτούσαν τόσα χρόνια να επιμορφωθούν , δεν θα φοβόντουσαν σήμερα ότι θα χάσουν την πρωτιά.
Όσον αφορά στα μεταπτυχιακά και ο προηγούμενος νόμος τα μοριοδοτούσε και καλώς, οπότε αρκετοί συνάδελφοι είχαν επιδιώξει από το 2010-2011 να αποκτήσουν. Αλλά ναι, δεν υπάρχει σε κάθε σπίτι δίπλα ένα πανεπιστήμιο, ώστε να το κάνεις δωρεάν και χωρίς κόστος μετακινήσεων, για αυτό τα εξ αποστάσεως πληθαίνουν, αλλά κοστίζουν. Δεν είναι εύκολο για όλους. Δεν είναι ο μισθός μας ούτε για τα πάγια έξοδα! Δυστυχώς! Δεν θα καθορίσει το αποτέλεσμα πάντως η κτήση μεταπτυχιακού, διότι έχουν οι περισσότεροι ή θα έχουν στους επόμενους πίνακες. Γνώμη μου είναι πως αν γίνουν διορισμοί με τους επόμενους (σε βάθος 3ετίας) θα γίνουν. Η προϋπηρεσία καλώς να μετράει, φυσικά, αλλά δεν μπορεί να καθορίζει το αποτέλεσμα. Ειδικά όταν αποκτήθηκε αντισυνταγματικά, όπως έχει αποδειχθεί και κριθεί από το ΣΤΕ (δεν είναι δικά μας εφευρήματα, κατά πώς μας βολεύουν, είναι η στυγνή πραγματικότητα).

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #132 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:23:17 μμ »
Aυτό ακριβώς παιδιά. Πλέον ουδείς έχει δικαιολογία. Παράδειγμα... Γυναίκα που διορίστηκε μόνιμη στο δήμο, γνωστή μου, με υποχρεωτική εκπαίδευση. Πήγε σχολείο δεύτερης ευκαιρίας και μετά επάλ. Έκανε ξένη γλώσσα, γυναίκα σε μεγάλη ηλικία. Από φόβο φυσικά μήπως κάποτε την διώξουν. Ποιός εμπόδιζε αναπληρωτές να κάνουν άλλα πτυχία; Υπάρχουν εξ αποστάσεως και πολλά άλλα. Και με πολλά και με λίγα χρήματα. Χρήματα είχαν να πάνε σε ραχούλες και νησιά με παιδιά ή μη, χρήματα για εξέλιξη δεν είχαν; Εγώ πάντως βλέπω πολλούς αναπληρωτές να συνεχίζουν σπουδές. Και να έχουν και προϋπηρεσία και ακαδημαικά προσόντα. Αυτοί θα διοριστούν και μπράβο τους γιατί και έτρεχαν και εξελίχθηκαν και πολλοί δεν είχαν και πολλά χρήματα. Και στερήθηκαν πολλά.Μπράβο τους και καλό διορισμό τους. Άξιοι.
Η γνωστή σου στο ΣΔΕ και στο ΕΠΑΛ πήγε τζάμπα. Το κόστος και ο κόπος μιας ξένης γλώσσας είναι ένα τίποτα μπροστά σε ένα μεταπτυχιακό. Στις ραχούλες και τις βραχονησίδες πήγαιναν οι συνάδελφοι, αλλά πληρώνονταν κιόλας συν τα μόρια που έπαιρναν. Τι να τους μείνει από χρήματα και κουράγιο και για άλλα ακαδημαϊκά; Και στην τελική, δεν μασάμε όλοι φύλλα δάφνης, για να φανταστούμε ότι έτσι ξαφνικά θα μετράει το οτιδήποτε. Είναι λογικό αυτό; Δεν μπορείς τον άλλον να τον πιάνεις στον ύπνο. Είναι ανήθικο. Πόσο πιο απλά να το πούμε, για να το καταλάβετε;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2020, 10:29:13 μμ από "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός »

Αποσυνδεδεμένος pp1970

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 703
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #133 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:26:44 μμ »
Όσον αφορά στα μεταπτυχιακά και ο προηγούμενος νόμος τα μοριοδοτούσε και καλώς, οπότε αρκετοί συνάδελφοι είχαν επιδιώξει από το 2010-2011 να αποκτήσουν. Αλλά ναι, δεν υπάρχει σε κάθε σπίτι δίπλα ένα πανεπιστήμιο, ώστε να το κάνεις δωρεάν και χωρίς κόστος μετακινήσεων, για αυτό τα εξ αποστάσεως πληθαίνουν, αλλά κοστίζουν. Δεν είναι εύκολο για όλους. Δεν είναι ο μισθός μας ούτε για τα πάγια έξοδα! Δυστυχώς! Δεν θα καθορίσει το αποτέλεσμα πάντως η κτήση μεταπτυχιακού, διότι έχουν οι περισσότεροι ή θα έχουν στους επόμενους πίνακες. Γνώμη μου είναι πως αν γίνουν διορισμοί με τους επόμενους (σε βάθος 3ετίας) θα γίνουν. Η προϋπηρεσία καλώς να μετράει, φυσικά, αλλά δεν μπορεί να καθορίζει το αποτέλεσμα. Ειδικά όταν αποκτήθηκε αντισυνταγματικά, όπως έχει αποδειχθεί και κριθεί από το ΣΤΕ (δεν είναι δικά μας εφευρήματα, κατά πώς μας βολεύουν, είναι η στυγνή πραγματικότητα).
Μην τα γράφεις αυτά. Το ΑΣΕΠ αναγνωρίζει την προϋπηρεσία. Αν έχεις αντίθετη άποψη κάνε προσφυγή. Αλλά ξέρεις ότι δεν θα κερδίσεις τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος mpakias33

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #134 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:32:57 μμ »
Αυτο που εχει γινει στην εκπαιδευση τα τελευταια 10 χρονια δεν εχει γινει σε κανενα κλαδο  μα σε κανεναν. Δυστυχως σε ολους τους αλλους κλαδους αντιδρουσανε το αργοτερο στην 4ετια  . Σε εμας εχει περασει 10ετια και ακομα ψαχνουμε....
Α γεια  σου!!!!
Άντε να πούμε και καμιά αλήθεια σιγά σιγά.
Αντιδρούσαν nikolopol, αλλά Αντιδρούσαν όλοι μαζί. Και δε κατάλαβα τι ψάχνουμε;;;;
Διάβασε τα post τα σημερινά μόνο... Κατάντια, ξεφτυλα, 15 διαφορετικές απόψεις. Ο ένας πάνω στον άλλον.
Κάποιος προχθές ελεγε: δε κάνω δικαστήρια για να διοριστω εγώ, αλλά για να μη διοριστούν οι άλλοι.
Αυτός με τα βερίκοκα....  Ξεφτυλα!!!!
Αλλά δε θα το βρεις, το διαγραψανε, και σωστά. Ποιος να μας πάρει σοβαρά;; κανένας. Και πάλι καλά που λένε για διορισμούς. Εγώ στη θέση τους δε θα λεγα τίποτα..

Υ γ. Ένα πράγμα χρειάζεται τώρα.
Να βγει καθαρό το σύστημα.
Μετά τέλος. Δεν υπάρχει τίποτα.
Οποίος διορίζεται, διορίζεται και τέλος.
Μετά στη σειρά του ο καθένας. Ότι έχει ο καθένας.
Κι εγώ που σου το λέω, δε διορίζομαι, αναπληρωτής θα είμαι, όπως και πριν, αλλά δε διορίζομαι.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:42:37 μμ »
Η γνωστή σου στο ΣΔΕ και στο ΕΠΑΛ πήγε τζάμπα. Το κόστος και ο κόπος μιας ξένης γλώσσας είναι ένα τίποτα μπροστά σε ένα μεταπτυχιακό. Στις ραχούλες και τις βραχονησίδες πήγαιναν οι συνάδελφοι, αλλά πληρώνονταν κιόλας συν τα μόρια που έπαιρναν. Τι να τους μείνει από χρήματα και κουράγιο και για άλλα ακαδημαϊκά; Και στην τελική, δεν μασάμε όλοι φύλλα δάφνης, για να φανταστούμε ότι έτσι ξαφνικά θα μετράει το οτιδήποτε. Είναι λογικό αυτό; Δεν μπορείς τον άλλον να τον πιάνεις στον ύπνο. Είναι ανήθικο. Πόσο πιο απλά να το πούμε, για να το καταλάβετε;
Πλάκα μου κάνεις? Δεν παίζει. Βρε με Μητσοτσάκη υπουργό και κυβερνηση Σαμαρα δεν λέγαν για προσόντα,κινητικότητα? Ή με Τσίπρα ...όσοι απέλυσε στα επαλ ο Μητσοτάκης λόγω κατάργησης ειδικοτήτων και είχαν β πτυχίο δεν πήραν μετάταξη? Δεν είμαστε πλεον εδω και χρόνια στην εποχή του ενός πτυχίου. Θεωρείται σαν να είσαι αναλφάβητος. Λόγια μιας 21 χρονών συμφοιτήτριάς μου...Πού ζείτε? Δεν είναι δυνατον αυτά να τα ακούω απο μορφωμένους. Δεν παίζει.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 15, 2020, 10:47:59 μμ »
Αυτο που εχει γινει στην εκπαιδευση τα τελευταια 10 χρονια δεν εχει γινει σε κανενα κλαδο  μα σε κανεναν. Δυστυχως σε ολους τους αλλους κλαδους αντιδρουσανε το αργοτερο στην 4ετια  . Σε εμας εχει περασει 10ετια και ακομα ψαχνουμε....
12 και...οπότε τέλος. Όσοι αδικουνται και δικαίως, ας πάνε στα δικαστήρια. Αλλωστε εμείς όλοι οι εκπαιδευτικοί φτασαμε εδώ που φτάσαμε...λόγω πδσ,ιδιωτικά,30μηνα,μέσα,τριτεκνίες,δυσπρόσιτα,πολυτεκνίες,αμέα....τώρα? Ο θεός βοηθός. Διότι όλοι έχουν δικιο. Και οι νέοι που απο το 2008 ασεπ δεν ειχαν. Θελει κανείς να τους χαρίσει τα μοριά του? Οχι βέβαια. Αρα? Δικαστήρια και οψομεθα.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #137 στις: Ιούλιος 15, 2020, 11:00:56 μμ »
Πλάκα μου κάνεις? Δεν παίζει. Βρε με Μητσοτσάκη υπουργό και κυβερνηση Σαμαρα δεν λέγαν για προσόντα,κινητικότητα? Ή με Τσίπρα ...όσοι απέλυσε στα επαλ ο Μητσοτάκης λόγω κατάργησης ειδικοτήτων και είχαν β πτυχίο δεν πήραν μετάταξη? Δεν είμαστε πλεον εδω και χρόνια στην εποχή του ενός πτυχίου. Θεωρείται σαν να είσαι αναλφάβητος. Λόγια μιας 21 χρονών συμφοιτήτριάς μου...Πού ζείτε? Δεν είναι δυνατον αυτά να τα ακούω απο μορφωμένους. Δεν παίζει.
Ωχούυυυυυ, τι έλεγε ο Σαμαράς και ο Μητσοτάκης πριν 6 χρόνια, τι έλεγε μετά ο Τσίπρας, τι φλασιά του ήρθε του Φίλη και να 'χαμε να λέγαμε. Καταλαβαίνετε τι γράφουμε ή κάνετε τους χαζούς; Όσο για τη συμφοιτήτριά σου να τη χαίρεσαι, θα πάει μπροστά, αλλά και δε μας νοιάζει.

Αποσυνδεδεμένος jops

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #138 στις: Ιούλιος 15, 2020, 11:03:45 μμ »
Ναι διοτι ειναι το ιδιο αυτος που καθησε 3-4 φορες στο θρανιο του ΑΣΕΠ... με τον αλλον που με χαμογελο Golgate εγλυφε τον διευθυντη για καμια ωριτσα...
Δεν φταιμε εμεις οι ΑΣΕΠΙΤΕΣ που δεν εγινε ΑΣΕΠ αλλα καποιοι που σημερα δεν κρυβουν την χαρα τους για το μορφωμα Γαβρογλου... 8)




12 και...οπότε τέλος. Όσοι αδικουνται και δικαίως, ας πάνε στα δικαστήρια. Αλλωστε εμείς όλοι οι εκπαιδευτικοί φτασαμε εδώ που φτάσαμε...λόγω πδσ,ιδιωτικά,30μηνα,μέσα,τριτεκνίες,δυσπρόσιτα,πολυτεκνίες,αμέα....τώρα? Ο θεός βοηθός. Διότι όλοι έχουν δικιο. Και οι νέοι που απο το 2008 ασεπ δεν ειχαν. Θελει κανείς να τους χαρίσει τα μοριά του? Οχι βέβαια. Αρα? Δικαστήρια και οψομεθα.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Προσφυγές κατά του συστήματος διορισμών-ν.4589/2019
« Απάντηση #139 στις: Ιούλιος 15, 2020, 11:06:29 μμ »
 Αισόδοξη εκπαιδευτικός, αν δεν ακους τι λενε οι πολιτικοί, θέμα σου. Η παιδεία και το εκπαιδευτικό σύστημα αλλάζουν συνεχώς. Δεν το ξέρεις? Με κοντόφθαμες πρακτικές του τύπου...να διοριστώ εγώ και οι άλλοι ας...δεν το εχω και δεν μπορώ να ασχοληθώ. Εσύ θα λες αυτά που λές. Οπότε οκ. Ο διάλογος που είναι σαν τους σοφιστες δεν οδηγεί πουθενά. Το κόβω εδώ. Καλό βράδυ και καλή δικαίωση. Δικαστήρια υπάρχουν πολλά να σου απαντήσουν. Δεν είμαι ειδήμων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2020, 11:08:36 μμ από theodora7 »
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.