*

Αποστολέας Θέμα: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;  (Αναγνώστηκε 22095 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:02:21 μμ »
Ανέβηκα 400 θέσεις με λάθος στο δεύτερο μεταπτυχιακό που δεν προσμετρήθηκε-θα κάνω ένσταση.
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος jops

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:04:32 μμ »
Ποιος μπορει να σπουδασει 12-15 χρονια...και ποιος θα τον στηριζει οικονομικα...? Αυτός που τα έχει...αρα το συστημα Γαβρογλου δεν ειναι αξιοκρατικο αφου δεν εξασφαλιζει σε ολους ισες ευκαιριες...ελπιζω να τα δουν ολα αυτα οι δικαστες του ΣΤΕ οταν ερθει συντομα πιστευω η ωρα... 8)

Αν πάλι είναι να διοριστεί κάποιος στην εκπαίδευση με διδακτορικό, 2 μεταπτυχιακά, δεύτερο πτυχίο και 2 γλώσσες σε άριστη γνώση (είδα τέτοιον) ακόμη κι αν δεν έχει μπει ως τώρα σε τάξη, ας διοριστεί 100 φορές.

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:05:46 μμ »
Τα πτυχία δεν είναι όλα Βουλγάρικα. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Αν πάλι είναι να διοριστεί κάποιος στην εκπαίδευση με διδακτορικό, 2 μεταπτυχιακά, δεύτερο πτυχίο και 2 γλώσσες σε άριστη γνώση (είδα τέτοιον) ακόμη κι αν δεν έχει μπει ως τώρα σε τάξη, ας διοριστεί 100 φορές.
Ακριβώς!! Και βέβαια, όπως μερικοί έχουν πάρει μεταπτυχιακό και διδακτορικό πληρώνοντας και όχι παρακολουθώντας και δουλεύοντας, το ίδιο ισχύει και για το πρώτο πτυχίο. Όσον αφορά τις αστειότητες για την επικοινωνία με τα παιδιά, τη μεταδοτικότητα και τα τοιαύτα, ένα θα πω: όποιος κατέχει τη γνώση σε επαρκή βαθμό θα βρει τρόπο να την περάσει στους μαθητές του. Υπάρχουν άτομα με τον "τρόπο" και καμία ουσία. Θα πω για τελευταία φορά πως με τον διαγωνισμό τον γραπτό θεραπεύονται όλα τα παραπάνω. Ωστόσο, όπως και ο προηγούμενος νόμος, καλώς και αυτός πριμοδοτεί τα προσόντα! Αλίμονο, να είμαστε εκπαιδευτικοί και να μην απαιτούμε να αξιολογείται θετικά η διαρκής προσπάθεια για απόκτηση όσο το δυνατόν περισσότερης γνώσης. Καλές οι θέσεις. Για την αναπλήρωση υπήρχε σιγουριά ιδιαίτερα σε όσους εργάζονταν χρόνια τώρα. Για τους διορισμούς ποιος μπορεί να ξέρει χωρίς κατανομή και χωρίς τη βεβαιότητα για την υλοποίησή τους με τα τωρινά (και ποια θα είναι τα μελλοντικά;) δεδομένα;

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:10:47 μμ »
Ποιος μπορει να σπουδασει 12-15 χρονια...και ποιος θα τον στηριζει οικονομικα...? Αυτός που τα έχει...αρα το συστημα Γαβρογλου δεν ειναι αξιοκρατικο αφου δεν εξασφαλιζει σε ολους ισες ευκαιριες...ελπιζω να τα δουν ολα αυτα οι δικαστες του ΣΤΕ οταν ερθει συντομα πιστευω η ωρα... 8)
Δηλαδή κάποιος να δουλεύει και να σπουδάζει δε γίνεται; OK μπορεί να θυσιάζει άλλα σημαντικά πράγματα αλλά γίνεται. Κατατακτήριες επίσης για δεύτερο πτυχίο τσάμπα είναι. Στα μεταπτυχιακά υπάρχουν υποτροφίες αριστείας επίσης κι αν όντως δεν έχεις χρήματα το 30 τοις 100 των επιτυχόντων βάσει νόμου το κάνει τσάμπα. Διάθεση να έχεις και όρεξη για θυσίες. Από τον καναπέ και με καλοπέραση δε βγαίνει...
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:04 »

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:12:32 μμ »
Ποιος μπορει να σπουδασει 12-15 χρονια...και ποιος θα τον στηριζει οικονομικα...? Αυτός που τα έχει...αρα το συστημα Γαβρογλου δεν ειναι αξιοκρατικο αφου δεν εξασφαλιζει σε ολους ισες ευκαιριες...ελπιζω να τα δουν ολα αυτα οι δικαστες του ΣΤΕ οταν ερθει συντομα πιστευω η ωρα... 8)

Να μιλάμε με σοβαρα επιχειρήματα, υπάρχουν υποτροφίες και για μεταπτυχιακο και για διδακτορικό π.χ ιδρυμα ωνάση Απο την αλλη και πρώτο πτυχιο να πάρεις αν στην πολη σου δεν εχει καποιο ΑΕΙ δεν μπορείς να σπουδασεις αν δεν εχεις λεφτα! Τέλος για το μεταπτυχιακο στο ΕΑΠ μπορείς να το κανεις τζαμπα αν γράφεις σε ολες τις ενοτητες πανω απο 80% και ξερω παρα πολλα ατομα που το κανουν δωρεαν! Οποτε ας αφήσουμε τις δικαιολογίες.
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:43:53 μμ »
Ήμουν στο 500 και βρέθηκα στο 360.. Νομίζω με βοήθησε πολύ το μεταπτυχιακό που είχα κάνει πριν 10 χρόνια και οι ξένες γλώσσες συν την προϋπηρεσία πάντα.. Αλλά παιδιά φυσικά υπάρχουν κ δωρεάν μεταπτυχιακά.. Και στο πρώτο πέρασα με εξετάσεις και στο δεύτερο που κάνω τώρα το ίδιο και δεν πληρώνω τίποτα. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Μάλιστα σκεφτόμουν να συνεχίσω για διδακτορικό επειδή μου το πρότεινε η καθηγήτρια. Και όλα αυτά σε ελληνικό δημόσιο πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος teokat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:53:26 μμ »
Μείον 1256 θέσεις... στην 4390+ (ΠΕ86 χωρίς προϋπηρεσία). Αναμενόμενο αφού αν θυμάμαι καλά, στην 2ΓΕ υπέβαλαν αίτηση περίπου 2500 επιπλέον πληροφορικοί (σε σχέση με τους πίνακες του2018-19) και φυσικά δεν μέτρησε ο ΜΤ στις Επιστήμες της Αγωγής που δεν αναγνώρισε εγκαίρως ο ΔΟΑΤΑΠ ούτε και η Παιδαγωγική Επάρκεια που αυτό παρέχει (δηλώθηκαν στην αίτηση, δεν μπορούσαν να κατατεθούν μέχρι τέλη Φλεβάρη στη ΔΔΕ).
Αναρωτιέμαι αν έχει νόημα να δώσω το 20€ για ένσταση μπας και αναγνωριστούν τα παραπάνω οπότε θα βρεθώ κάπου στην 1550+ θέση (η αναγνώριση και η βεβαίωση για την επάρκεια εκδόθηκαν τελικά τέλη Απρίλη - πριν την έκδοση των προσωρινών πινάκων και η αίτηση αναγνώρισης υποβλήθηκε Νοέμβρη)... (Ήταν ένα από τα σενάρια που γράφτηκαν στο Alfavita την περίοδο υποβολής των αιτήσεων).

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #49 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:48:53 μμ »
Από ότι βλέπω το να πάρεις διδακτορικό, δύο μεταπτυχιακά και να μάθεις τουλάχιστον δύο ξένες γλώσσες άριστα, είναι πιο εύκολο και πιο οικονομικό από ότι να φτιάξεις ένα ταψί μουσακά.

Επίσης, το μάθαμε και αυτό, η μεταδοτικότητα είναι κάτι προαιρετικό αν έχεις 15 πτυχία. Πιθανόν αν έχεις 15 πτυχία να γίνεται instant download στον εγκέφαλο, κάτι σε στυλ Matrix.
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #50 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:52:18 μμ »
Από ότι βλέπω το να πάρεις διδακτορικό, δύο μεταπτυχιακά και να μάθεις τουλάχιστον δύο ξένες γλώσσες άριστα, είναι πιο εύκολο και πιο οικονομικό από ότι να φτιάξεις ένα ταψί μουσακά.

Επίσης, το μάθαμε και αυτό, η μεταδοτικότητα είναι κάτι προαιρετικό αν έχεις 15 πτυχία. Πιθανόν αν έχεις 15 πτυχία να γίνεται instant download στον εγκέφαλο, κάτι σε στυλ Matrix.

Ο φούρναρης της γειτονιάς μου έχει τρελή μεταδοτικότητα να τον βάλουμε να κάνει αρχαία;
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος Hope3

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #51 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:55:29 μμ »
Να πω και εγώ το συμπέρασμα που βγήκε από τον πίνακα είναι ότι όσοι δεν έχουν μεταπτυχιακό δεν μπορούν να ελπίζουν! Επίσης μιας και αναφερθήκατε στα μεταπτυχιακά που δίνονται δωρεάν έχω να σας πω ότι δεν δίνονται από όλα τα πανεπιστήμια και μην ξεχνάμε ότι γίνονται μόνο δια ζώσης! Επιπλέον εμείς που είμαστε από χωριά τι μπορούμε να κάνουμε; Όσον αφορά το ΕΑΠ πόσο εφικτό είναι να γράφεις σε όλες τις ενότητες 80% έχετε δει την δυσκολία που έχουν; και πόσο μάλλον για κάποιον που έχει υποχρεώσεις! Τέλος, όσον αφορά τις εξετάσεις και την συνέντευξη για να περάσεις είναι νομίζω αποτρεπτικές από μόνες τους! Για να γίνει εφικτό θα πρέπει να ασχολήσε μόνο με το διάβασμα χωρίς περισπασμούς και υποχρεώσεις !

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #52 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:58:06 μμ »
Να πω και εγώ το συμπέρασμα που βγήκε από τον πίνακα είναι ότι όσοι δεν έχουν μεταπτυχιακό δεν μπορούν να ελπίζουν! Επίσης μιας και αναφερθήκατε στα μεταπτυχιακά που δίνονται δωρεάν έχω να σας πω ότι δεν δίνονται από όλα τα πανεπιστήμια και μην ξεχνάμε ότι γίνονται μόνο δια ζώσης! Επιπλέον εμείς που είμαστε από χωριά τι μπορούμε να κάνουμε; Όσον αφορά το ΕΑΠ πόσο εφικτό είναι να γράφεις σε όλες τις ενότητες 80% έχετε δει την δυσκολία που έχουν; και πόσο μάλλον για κάποιον που έχει υποχρεώσεις! Τέλος, όσον αφορά τις εξετάσεις και την συνέντευξη για να περάσεις είναι νομίζω αποτρεπτικές από μόνες τους! Για να γίνει εφικτό θα πρέπει να ασχολήσε μόνο με το διάβασμα χωρίς περισπασμούς και υποχρεώσεις !

Εντάξει όχι εξετάσεις όχι μεταπτυχιακα τότε τι; Χρόνος κτήσης πτυχίου;
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος entosektos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #53 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:58:54 μμ »
Καλησπέρα στην ομάδα.
Δεν είμαι ούτε στον πίνακα κατάταξης , αλλά ούτε στον πίνακα απορριπτέων ( στη στήλη με το  μοναδικό κωδικό  έψαξα για το Αριθμό Μητρώου μου στον ΑΣΕΠ. Σωστά? ). Γίνεται αυτό ?

Αποσυνδεδεμένος Rapsodos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρελός που επιμένει στην τρέλα του ειναι σοφός..
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #54 στις: Αύγουστος 07, 2020, 12:00:06 πμ »
Καλησπέρα στην ομάδα.
Δεν είμαι ούτε στον πίνακα κατάταξης , αλλά ούτε στον πίνακα απορριπτέων ( στη στήλη με το  μοναδικό κωδικό  έψαξα για το Αριθμό Μητρώου μου στον ΑΣΕΠ. Σωστά? ). Γίνεται αυτό ?

Στείλε email στον ΑΣΕΠ άμεσα κι όλας! Πόσα Κούλα θα δούμε..
Μια γαρδένια η καρδιά μου κι όμως άντεξε,
φλόγα αγάπης η χαρά μου, μα δεν βάσταξε..

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Που ήσασταν και που βρεθήκατε στους πίνακες;
« Απάντηση #55 στις: Αύγουστος 07, 2020, 12:01:59 πμ »
Καλησπέρα στην ομάδα.
Δεν είμαι ούτε στον πίνακα κατάταξης , αλλά ούτε στον πίνακα απορριπτέων ( στη στήλη με το  μοναδικό κωδικό  έψαξα για το Αριθμό Μητρώου μου στον ΑΣΕΠ. Σωστά? ). Γίνεται αυτό ?
Αυτό μόνο μια εξήγηση μπορεί να έχει. Μήπως δεν ολοκλήρωσες τη διαδικασία της αίτησης, αλλά εσύ νόμιζες ότι το είχες κάνει;
Διαφορετικά πρέπει να είσαι στους απορριπτέους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 501
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.