*

Αποστολέας Θέμα: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83  (Αναγνώστηκε 8986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimdim84

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα σας.

Στους καινούριους πίνακες  οι ηλεκτρολόγοι Πολυτεχνείου (που μπαίνουμε σε δύο πίνακες ΠΕ 83 και 86 με το βασικό τους πτυχίο) κουβαλάμε την προϋπηρεσία μας από τον έναν πίνακα στον άλλον και αντίστροφα. Αυτό έφερε τρελές ανακατατάξεις στους δύο πίνακες αυτούς. Γιατί όλοι όσοι δούλευαν σαν ηλεκτρολόγοι μπήκαν στους πίνακες τις πληροφορικής με την προϋπηρεσίας τους και το αντίστροφο.
Γνωρίζει κανείς να μου πει αν αποκτηθούν μόρια προϋπηρεσίας στον έναν πίνακα θα προσμετρούνται και στον δεύτερο;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 09, 2020, 09:32:09 πμ »
Καλημέρα σας.

Στους καινούριους πίνακες  οι ηλεκτρολόγοι Πολυτεχνείου (που μπαίνουμε σε δύο πίνακες ΠΕ 83 και 86 με το βασικό τους πτυχίο) κουβαλάμε την προϋπηρεσία μας από τον έναν πίνακα στον άλλον και αντίστροφα. Αυτό έφερε τρελές ανακατατάξεις στους δύο πίνακες αυτούς. Γιατί όλοι όσοι δούλευαν σαν ηλεκτρολόγοι μπήκαν στους πίνακες τις πληροφορικής με την προϋπηρεσίας τους και το αντίστροφο.
Γνωρίζει κανείς να μου πει αν αποκτηθούν μόρια προϋπηρεσίας στον έναν πίνακα θα προσμετρούνται και στον δεύτερο;;;

Συμφωνα με τον νεο νομο θα προσμετρηθει εκει που θα προσφερθει.
Αλλα επειδη το συζηταμε και στο αλλο θεμα το να χρησιμοποιησεις τα μορια για προσληψη στον αλλον πινακα βασει του νομου σε κατοχυρωνει νομικα για οποιαδηποτε διεκδικηση των μοριων τελικα.

Αυτο ειναι κατι που θα πρεπει να συζητησουμε και να ρωτηθει.και σε νομικο.

Παλαιοτερα το υπουργειο ειχε δωσει επιλογη για να διαλεξει ο εκπαιδευτικος τον κλαδο που θελει απο εκει και περα να προσμετρουνται
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2020, 09:33:55 πμ από nikolopol »

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 09, 2020, 11:53:27 πμ »
Έχει γίνει σε όλες τις τεχνικές ειδικότητες και είναι κάτι που θα πρέπει να κοιτάξουμε

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 09, 2020, 06:03:37 μμ »
Στο πίνακα της πληροφορικής έχει αρκετά άτομα, που εμφανίστηκαν πρώτη φορά. Οπότε οντως πρέπει να είναι από τον πίνακα ΠΕ83. Γιατί στη μοριοδότηση δε τους έχει δεύτερο πτυχίο, που να δικαιολογεί δεύτερη ειδικότητα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 09, 2020, 06:55:49 μμ »
Στο πίνακα της πληροφορικής έχει αρκετά άτομα, που εμφανίστηκαν πρώτη φορά. Οπότε οντως πρέπει να είναι από τον πίνακα ΠΕ83. Γιατί στη μοριοδότηση δε τους έχει δεύτερο πτυχίο, που να δικαιολογεί δεύτερη ειδικότητα

Στις τεχνικες ειδικοτητες γινανε οι μεγαλυτερες ανακαταταξεις.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 10, 2020, 12:41:06 μμ »
Όσο υπάρχουν αυτές οι αδικίες εγώ εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου η Αβαθμια να πάρει και τις 10500 θέσεις
Τόσο απλά

Αποσυνδεδεμένος apaloha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 11, 2020, 04:13:43 πμ »
Καλημέρα.
Κάνοντας ένα "ξεσκαρτάρισμα" μέχρι το νούμερο 120 για τους ΠΕ83 διαπίστωσα τα εξής:
13 άτομα έχουν διοριστεί στην ειδική είτε ως ΠΕ83 είτε με άλλη διπλή τους ειδικότητα (και 2 σε άλλες θέσεις δημοσίου σίγουρα, διότι δεν δούλευαν και τα τελευταία χρόνια ως αναπληρωτές, τώρα γιατί κάνουν αίτηση δεν ξέρω…)
19 άτομα δουλεύουν αμιγώς πληροφορική ή σε άλλη ειδικότητα.
Μέχρι το 120 που κοίταξα (θα ρίξω και παρακάτω ματιά αύριο) έχει μέσα εκτός από πληροφορικής και άλλες ειδικότητες: φυσικούς, ηλεκτρονικούς, γεωλόγους, οικονομολόγους, μουσικούς.
Λογικά κάποιος δύσκολα θεωρώ θα ρισκάρει να μην έχει συγκεντρωμένα τα μόρια του σε μία ειδικότητα, είτε σε αυτή που έχει καλύτερη θέση, είτε σε αυτή που παίρνουν περισσότερους, είτε σε αυτή που έχει τα περισσότερα μόρια, αναλόγως πως δρα ο καθένας.
Έχει, επίσης,  αρκετούς πρωτοεμφανιζόμενους.
Ωστόσο εμένα μου κίνησαν την περιέργεια ορισμένα «πραγματάκια»  που βρήκα ή περίεργα καλύτερα ας τα πούμε, οπότε δείτε τα και εσείς, όποιος θέλει να ασχοληθεί,  να τα διπλοτσεκάρουμε αν θέλετε (γιατί τέτοια ώρα μπορεί να κάνω και λάθος εκτιμήσεις) και ένσταση κάνω εγώ (για να μην σκεφτόμαστε το εικοσάρικο :)). Γιατί είτε παίζουν απλά λάθη είτε μαϊμουδιές είτε εγώ κάνω λάθος μελέτη στους πίνακες, και αν είναι τα δύο πρώτα επειδή είναι προς τα πάνω "το λάθος" σιγά μην κάνουν οι ίδιοι ένσταση.

1)Το νούμερο 120 εμφανίζει μόρια από πτυχίο 18,1 ενώ το πτυχίο του έχει βαθμό 7 και ημερομηνία λήψης 20/07/1999 με βάση τους παλιούς πίνακες, άρα θα έπρεπε να έχει μόρια από πτυχίο 17,5.
Το ίδιο άτομο έχει και πτυχίο γεωλόγου. Εκεί το αντίστοιχο πτυχίο του με ημερομηνία κτήσης 12/10/1989 και βαθμό 7.05 έχει υπολογιστεί σωστά
Επίσης, εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι μέχρι πέρυσι βρισκόταν στον πίνακα πήροφορικής και τώρα δεν βρίσκεται.

2) Το νούμερο 56 , δεν έχει άλλες ειδικότητες. Μέχρι τους προηγούμενους πίνακες είχε 70,848 μόρια. Δούλευε και τις δύο χρονιές (πέρυσι και φέτος) από τις 5 Σεπτεμβριου, άρα χοντρικά το μέγιστο μέχρι τότε που κάναμε αιτήσεις θα είχε 10 + 6 μόρια = 16 μόρια. Συν 2 μόρια της χρονιάς 2017-2018 που δεν είχαν μετρηθεί. Συνολικά χοντρικά με υπολογισμό προς τα πάνω θα είχε συν 18 μόρια. Εμφανίζεται όμως με 93 μόρια. Δηλαδή με 23 μόρια περίπου παραπάνω. Από που προκύπτουν αυτά? (Στον παλιό πίνακα είχε κάποια δυσπρόσιτα όπου έγιναν οι αντίστοιχοι υπολογισμοί και φιλτραρίστηκαν αυτά).

Παρόμοια «περίεργα» με προϋπηρεσίες φαίνονται και στα νούμερα 115, 114, 90, 71, 47, 42, 41, 7. Με βάση όλες τις ειδικότητες που μπορεί να έχουν και με το πότε προσελήφθησαν.  Μπορεί να κάνω εγώ λάθος αλλά είναι κάπως ορισμένα αθροίσματα μορίων.
Αν έχετε διάθεση να το ξεκαθαρίσουμε μπορώ να σας γράψω αναλυτικά για κάθε νούμερο.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 11, 2020, 10:25:54 πμ »
Καλημέρα.
Κάνοντας ένα "ξεσκαρτάρισμα" μέχρι το νούμερο 120 για τους ΠΕ83 διαπίστωσα τα εξής:
13 άτομα έχουν διοριστεί στην ειδική είτε ως ΠΕ83 είτε με άλλη διπλή τους ειδικότητα (και 2 σε άλλες θέσεις δημοσίου σίγουρα, διότι δεν δούλευαν και τα τελευταία χρόνια ως αναπληρωτές, τώρα γιατί κάνουν αίτηση δεν ξέρω…)
19 άτομα δουλεύουν αμιγώς πληροφορική ή σε άλλη ειδικότητα.
Μέχρι το 120 που κοίταξα (θα ρίξω και παρακάτω ματιά αύριο) έχει μέσα εκτός από πληροφορικής και άλλες ειδικότητες: φυσικούς, ηλεκτρονικούς, γεωλόγους, οικονομολόγους, μουσικούς.
Λογικά κάποιος δύσκολα θεωρώ θα ρισκάρει να μην έχει συγκεντρωμένα τα μόρια του σε μία ειδικότητα, είτε σε αυτή που έχει καλύτερη θέση, είτε σε αυτή που παίρνουν περισσότερους, είτε σε αυτή που έχει τα περισσότερα μόρια, αναλόγως πως δρα ο καθένας.
Έχει, επίσης,  αρκετούς πρωτοεμφανιζόμενους.
Ωστόσο εμένα μου κίνησαν την περιέργεια ορισμένα «πραγματάκια»  που βρήκα ή περίεργα καλύτερα ας τα πούμε, οπότε δείτε τα και εσείς, όποιος θέλει να ασχοληθεί,  να τα διπλοτσεκάρουμε αν θέλετε (γιατί τέτοια ώρα μπορεί να κάνω και λάθος εκτιμήσεις) και ένσταση κάνω εγώ (για να μην σκεφτόμαστε το εικοσάρικο :)). Γιατί είτε παίζουν απλά λάθη είτε μαϊμουδιές είτε εγώ κάνω λάθος μελέτη στους πίνακες, και αν είναι τα δύο πρώτα επειδή είναι προς τα πάνω "το λάθος" σιγά μην κάνουν οι ίδιοι ένσταση.

1)Το νούμερο 120 εμφανίζει μόρια από πτυχίο 18,1 ενώ το πτυχίο του έχει βαθμό 7 και ημερομηνία λήψης 20/07/1999 με βάση τους παλιούς πίνακες, άρα θα έπρεπε να έχει μόρια από πτυχίο 17,5.
Το ίδιο άτομο έχει και πτυχίο γεωλόγου. Εκεί το αντίστοιχο πτυχίο του με ημερομηνία κτήσης 12/10/1989 και βαθμό 7.05 έχει υπολογιστεί σωστά
Επίσης, εντύπωση προκαλεί το γεγονός ότι μέχρι πέρυσι βρισκόταν στον πίνακα πήροφορικής και τώρα δεν βρίσκεται.

2) Το νούμερο 56 , δεν έχει άλλες ειδικότητες. Μέχρι τους προηγούμενους πίνακες είχε 70,848 μόρια. Δούλευε και τις δύο χρονιές (πέρυσι και φέτος) από τις 5 Σεπτεμβριου, άρα χοντρικά το μέγιστο μέχρι τότε που κάναμε αιτήσεις θα είχε 10 + 6 μόρια = 16 μόρια. Συν 2 μόρια της χρονιάς 2017-2018 που δεν είχαν μετρηθεί. Συνολικά χοντρικά με υπολογισμό προς τα πάνω θα είχε συν 18 μόρια. Εμφανίζεται όμως με 93 μόρια. Δηλαδή με 23 μόρια περίπου παραπάνω. Από που προκύπτουν αυτά? (Στον παλιό πίνακα είχε κάποια δυσπρόσιτα όπου έγιναν οι αντίστοιχοι υπολογισμοί και φιλτραρίστηκαν αυτά).

Παρόμοια «περίεργα» με προϋπηρεσίες φαίνονται και στα νούμερα 115, 114, 90, 71, 47, 42, 41, 7. Με βάση όλες τις ειδικότητες που μπορεί να έχουν και με το πότε προσελήφθησαν.  Μπορεί να κάνω εγώ λάθος αλλά είναι κάπως ορισμένα αθροίσματα μορίων.
Αν έχετε διάθεση να το ξεκαθαρίσουμε μπορώ να σας γράψω αναλυτικά για κάθε νούμερο.
Ευχαριστώ.

Φίλε μου Γιαγτζόγλου Κώστας λέγομαι και είμαι το 42. Γράφω επειδή ανέφερες το 42. Ούτε είμαι υποχρεωμένος να δώσω αναφορά και λογαριασμό ουτε σε σενα ουτε σε κανέναν. Απλώς θέλω να σου δείξω οτι φυσικά και υπάρχουν πράγματα που δεν υπολόγισες για τα μορια. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους συναδέλφους αλλά εμένα υπάρχουν 20 μορια απο δυο χρόνια εργασίας σε Ιδιωτικό σχολείο. Τι άλλο περίεργο βλέπεις να σου απαντήσω;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2020, 10:30:09 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 11, 2020, 10:31:31 πμ »
Αν οι τοποθετήσεις στα δυσπρόσιτα, δεν ήταν σε νησί, π.χ. Δ Δωδεκανήσου, μπορεί να είχε κάποιες ώρες σε δυσπρόσιτο και κάποιες σε κανονικό. Αυτό σημαίνει ότι αν είχε π.χ. 17 μόρια στον πίνακα, αυτά δε μεταφράζονται σε 8.5, αλλά σε παραπάνω. Θα πρέπει να ξες για τα δυσπρόσιτα, πότε προσελήφθη ακριβώς. Το κακό στον νέο πίνακα είναι ότι επειδή έχει κι άλλα πολλά μοριοδοτούμενα προσόντα, "εξαφανίστηκε" η διαφάνεια του να βλέπεις αναλυτικά την προϋπηρεσία της κάθε χρονιάς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 11, 2020, 10:35:04 πμ »
Trust ΠΕ83-ΠΕ86 είσαι; Εχεις κάνει καμιά εκκαθάριση στον πίνακα των ΠΕ83;

Αποσυνδεδεμένος apaloha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 11, 2020, 12:05:56 μμ »
Αγαπητέ victor123 αρχικά συγνώμη αν κάτι από τα γραφόμενα μου σε ενόχλησε ή έθιξε. Δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου. Εξάλλου, για αυτό τόνισα ότι και γρήγορα τα είδα και ότι θέλω την γνώμη άλλων γιατί μπορεί να κάνω λάθος.
Η διαφορά που είδα σε ορισμένα νούμερα ήταν μικρή αλλά την παρέθεσα (ανάμεσα σε αυτούς και το δικό σου). Και φυσικά ισχύει αυτό που λες ότι δεν είσαι υποχρεωμένος να δώσεις λογαριασμό σε κανέναν. Λογικά όπως τα λες, εσένα μπορεί να σου λείπουν και μόρια. Ο σκοπός που κάνουμε κάποιοι ένα ψάξιμο σε πίνακες είναι γιατί διαπιστώθηκαν πολλά λάθη χοντρά (πχ με μόρια από βαθμό πτυχίου κ.α.). Και με αφορμή αυτό ξεκίνησε "ψάξιμο".

trust no one :Στοιχεία έχουν κρατηθεί αναλυτικά με προσλήψεις , ημερομηνίες, κάποιες από τις τοποθετήσεις κτλ όλα τα τελευταία χρόνια οπότε λίγο δύσκολο να έχει γίνει κάτι τέτοιο που περιγράφεις, κρατώ βέβαια επιφύλαξη γιατί είμαστε άνθρωποι και κάνουμε λάθη και τα στοιχεία δεν τα έχω κρατήσει εγώ ο ίδιος αλλά δεύτερος συνάδελφος.  Επίσης, επειδή μιλάμε για ειδικότητα ΠΕ83 οι τοποθετήσεις σε δυσπρόσιτα είναι πολύ συγκεκριμένες. Επίσης, σε σχέση με αυτό το βαθμό πτυχίου που ανέφερα πριν, έχει ψαχτεί και το αν έχει δύο πτυχία ηλεκτρολόγων (από ΑΕΙ, ΤΕΙ, ΑΣΠΑΙΤΕ κτλ) και χρησιμοποίησε τώρα το δεύτερο με το μεγαλύτερο βαθμό. Έχουν ψαχτεί πολλά ενδεχόμενα δηλαδή.

Ακόμη, δείτε την περίπτωση νούμερο 671 στο νέο πίνακα, 21 στον παλιό πίνακα που "έχασε" την παιδαγωγική επάρκεια. Άρα τόσα χρόνια ή κάτι πήγαινε λάθος ή έχει γίνει ένα σοβαρό λάθος στον άνθρωπο και θίγεται μέγιστα.
Επειδή, όμως υπήρχε παλιότερα θέμα και με πλαστή παιδαγωγική επάρκεια ατόμου στους ΠΕ83 που δούλεψε γύρω στα δύο-τρία χρόνια (φουλ χρονιά) και μετά αποδείχτηκε ότι είχε  προσκομίσει γιαλατζί παιδαγωγική και κάποιοι έβαλαν δικηγόρο και είχαν "μπλεκτεί" δύο διευθύνσεις σε αυτό κτλ κτλ, έχουμε φτάσει να είμαστε καχύποπτοι με όλα.

victor123 εκκαθαρισμένο εννοείς ποια άτομα είναι διορισμένα αλλού; ποια άτομα είναι από άλλες ειδικότητες; ποια άτομα είναι νέα; όλα αυτά μαζί; για όλο τον πίνακα δεν έχει γίνει με την έννοια του ουσιαστικού εκκαθαρισμένου σε ένα αρχείο της προκοπής για να ανέβει στο φορουμ. Έχουν κοιταχτεί κάποια πράγματα μέχρι το νούμερο 120 έως τώρα, αλλά λογικά μπορώ να απαντήσω αυτό που θέλεις, δηλαδή για να υπολογίσεις ποια είναι η πραγματική σου θέση. Έξαλλου έγραψα και πριν πόσοι είναι διορισμένοι και πόσοι από άλλες ειδικότητες. Αν θες και νούμερα και αυτό το έχουμε.


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 11, 2020, 12:22:58 μμ »
Ακόμη, δείτε την περίπτωση νούμερο 671 στο νέο πίνακα, 21 στον παλιό πίνακα που "έχασε" την παιδαγωγική επάρκεια. Άρα τόσα χρόνια ή κάτι πήγαινε λάθος ή έχει γίνει ένα σοβαρό λάθος στον άνθρωπο και θίγεται μέγιστα.
Επειδή, όμως υπήρχε παλιότερα θέμα και με πλαστή παιδαγωγική επάρκεια ατόμου στους ΠΕ83 που δούλεψε γύρω στα δύο-τρία χρόνια (φουλ χρονιά) και μετά αποδείχτηκε ότι είχε  προσκομίσει γιαλατζί παιδαγωγική και κάποιοι έβαλαν δικηγόρο και είχαν "μπλεκτεί" δύο διευθύνσεις σε αυτό κτλ κτλ, έχουμε φτάσει να είμαστε καχύποπτοι με όλα.
Ο 671 όπως και η 672 ήταν στην κορυφή του πίνακα ως πολύτεκνοι, αλλά δεν είχαν παιδαγωγική επάρκεια.
Τώρα που δεν προτάσσονται οι πολύτεκνοι, αυτοί που δεν είχαν παιδαγωγική επάρκεια έπεσαν χαμηλά στην κατάταξη.

Αποσυνδεδεμένος apaloha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 11, 2020, 12:29:12 μμ »
Ο 671 όπως και η 672 ήταν στην κορυφή του πίνακα ως πολύτεκνοι, αλλά δεν είχαν παιδαγωγική επάρκεια.
Τώρα που δεν προτάσσονται οι πολύτεκνοι, αυτοί που δεν είχαν παιδαγωγική επάρκεια έπεσαν χαμηλά στην κατάταξη.

Ειδική κατηγορία ήταν μέχρι το παλιό 8 νούμερο, άρα το 21 δεν ήταν ειδική κατηγορία. Ο νέος 671 δεν έχει καν μόρια από παιδιά. Για αυτό δεν μίλησα για το νούμερο 672 που στον παλιό ήταν ειδική κατηγορία νούμερο 3. Λογικό αυτό που γράφεις, αλλά για τον 671 δεν ισχύει, στον παλιό προβάλλονταν με παιδαγωγική επίσης.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταφορά προϋπηρεσίας ηλεκτρολόγων Πολυτεχνείου ΠΕ83
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 11, 2020, 12:33:34 μμ »
Ειδική κατηγορία ήταν μέχρι το παλιό 8 νούμερο, άρα το 21 δεν ήταν ειδική κατηγορία. Ο νέος 671 δεν έχει καν μόρια από παιδιά. Για αυτό δεν μίλησα για το νούμερο 672 που στον παλιό ήταν ειδική κατηγορία νούμερο 3. Λογικό αυτό που γράφεις, αλλά για τον 671 δεν ισχύει, στον παλιό προβάλλονταν με παιδαγωγική επίσης.
Δίκιο έχεις. Παρασύρθηκα από το ότι η παλιά μου συμφοιτήτρια που είναι στο 672 είναι πολύτεκνη και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια. Όντως η περίπτωση του 671, που κάποτε ήταν ο πρώτος του πίνακα, είναι λίγο περίεργη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159555
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 302
Σύνολο: 311

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.