*

Αποστολέας Θέμα: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ  (Αναγνώστηκε 23795 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 19, 2009, 05:20:49 μμ »
όσο για την τιμή του ξενοδοχείου αν πληρώσεις περισσότερα από 53 € αυτά τα επιβαρύνεται η τσέπη σου. Εδώ δεν τους νοιάζει αν κάποιος πηγαίνει στα πεκ από την άλλη άκρη της Ελλάδας και θεωρεί ότι εφόσον Παρασκευή μεσημέρι τελειώνουν τα πεκ μπορεί ο καθένας να είναι στο σπίτι του (πράγμα ανέφικτο όταν είσαι π.χ. από βόρεια Ελλάδα και παρακολουθείς πεκ στη Σύρο)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:26 »

Αποσυνδεδεμένος INDI

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 19, 2009, 05:56:54 μμ »
καλησπερα.εγω περυσι διοριστηκα με τους συμπληρωματικους διορισμους κ τα πεκ ειχαν ηδη γινει.σημερα μου ειπαν οτι θα παρακολουθησω τα πεκ σε λλο νομο 2 ωρες απο το δικο μου κ οταν ρωτησα τι μας καλυπτουν με πολυ ασχημο τροπο μου ειπαν τ ι π ο τ α γιατι ειναι δικη μου υποχρεωση να τα παρακολουθησω......κ  τωρα τι γινεται με μικρο παιδι να πηγαινοερχομαι ειναι αδυνατον.......κ τα ξενοδοχεια ολα απο την τσεπη μας.......

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 20, 2009, 07:40:52 πμ »
Δεν ξανακανεις μια ερωτηση, μηπως πετυχεις αλλο υπαλληλο, λιγοτερο εκνευρισμενο;
Μου φαινεται παραλογο, δηλαδη αν τα κανεις την πρωτη χρονια σε καλυπτουν, αν τα κανεις τη δευτερη τα πληρωνεις ολα;

Μαλλον τον πετυχες σε "ακυρη" στιγμη. Ξαναρωτα, κι αν σου πουν το ιδιο, απευθυνσου στο Υπουργειο!

Αποσυνδεδεμένος vee

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 20, 2009, 08:32:27 πμ »
Καλημέρα - ελπίζω να βοηθήσω λίγο, παραθέτοντας τις παρακάτω πληροφορίες από μια ιστοσελίδα που είχα σώσει πριν καιρό (σόρρυ, αλλά μου διαφεύγει η ακριβής διεύθυνση)

1ο. Δικαιούνται έξοδα μετακίνησης – χιλιομετρική αποζημίωση:
α) Όσοι μετακινήθηκαν εκτός έδρας
με ιδιόκτητα μεταφορικά μέσα δικαιούνται:
1.   χιλιομετρική αποζημίωση, 0,12 € ανά χιλιόμετρο, με βάση την βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης από τη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών της οικείας Νομαρχίας.
με συγκοινωνιακά μέσα δικαιούνται:
2.   το αντίτιμο των εισιτηρίων με τα αντίστοιχα παραστατικά.
3.   και αποζημίωση για μικροδαπάνες ταξιδιού 10 % επί του αντιτίμου των εισιτηρίων.
2ο. Δικαιούνται δαπάνη διανυκτέρευσης:
Με παραστατικά δαπάνης από κάθε τύπου ξενοδοχείου ή ενοικιαζόμενου δωματίου. Ανώτατο όριο δαπάνης διανυκτέρευσης 53,00 € ημερησίως.
Όσοι μετακινήθηκαν εκτός έδρας και η απόσταση, με βάση τη βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης από τη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών της οικείας Νομαρχίας, από την έδρα είναι μεγαλύτερη από…
1.   120 χλμ. εφόσον κινείται με ιδιόκτητο μεταφορικό μέσο
2.   ή 80 χλμ. εφόσον κινείται με συγκοινωνιακό μέσο
3ο. Δικαιούνται ημερήσια αποζημίωση:
α) Όσοι διανυκτέρευσαν:
Δικαιούνται ολόκληρη ημερήσια αποζημίωση δηλ. 45,00 € για κάθε μέρα διανυκτέρευσης και το 1/3 δηλ. 15,00 € για την ημέρα επιστροφής μετά από διανυκτέρευση.
β) Όσοι μετακινήθηκαν εκτός έδρας και σε απόσταση άνω των 40 χλμ. με βάση τη βεβαίωση χιλιομετρικής απόστασης από τη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών της οικείας Νομαρχίας, και επέστρεψαν αυθημερόν στην έδρα τους:
Το 1/3 των 45,00 € για κάθε ημέρα μετακίνησης δηλ. 15,00 €
Σημείωση:
Έδρα και αφετηρία εκκίνησης για την μετακίνηση νοείται η πόλη ή το χωριό όπου υπηρετεί ο υπάλληλος, και ΟΧΙ ο τόπος όπου διαμένει.
Το Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο πρέπει να ανήκει στον ίδιο ή σε σύζυγο.
Δικαιολογητικά
α) Οι παραπάνω κατά περίπτωση βεβαιώσεις.(χιλιομετρικής απόστασης, αντιτίμου εισιτηρίου, αδυναμίας επιστροφής)
β) Τα παραπάνω παραστατικά κατά περίπτωση. (εισιτήρια, τιμολόγια ξενοδοχείων).
γ) Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599/86, όπου δηλώνονται αναλυτικά οι ημερομηνίες μετακίνησης, ο τόπος εκκίνησης και προορισμού, ο αριθμός κυκλοφορίας του αυτοκινήτου και ο αριθμός αδείας οδήγησης.
δ) Δήλωση ατομικών στοιχείων.
ε) Φωτοαντίγραφα: Άδειας Κυκλοφορίας Αυτοκινήτου και Άδειας Οδήγησης
'If at first you don't succeed, think how many people you've made happy...'

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:33:26 »

Αποσυνδεδεμένος kersoras

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 20, 2009, 12:59:51 μμ »
Καλημέρα κι από μενα! πηρα στο ΠΕΚ Πειραια σήμερα και μου είπαν ότι φετος παιζει αλλη τιμή για το ξενοδοχείο. Γύρω στα 40€. Θα το μάθουμε σίγουρα την πρώτη μέρα των ΠΕΚ. Ρίξτε κι εσείς κανα τηλ κ σε άλλα ΠΕΚ να δούμε τι θα μας πούνε γενικά. Αντί να τα αυξάνουν χρόνο με το χρόνο, αυτοί τα μειώνουν.

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 20, 2009, 02:46:36 μμ »
Γεια σε όλους. Πράγματι κι εγώ που μίλησα πριν από λίγο με τα πεκ Πειραιά μου είπαν τα ίδια. Όταν τους ρώτησα αν θα διακαιολογούνται και τα έξοδα του Παρασκευοσαββατοκύριακου, μου είπαν ότι θα μας ενημερώσουν εκεί. Επίσης μου είπαν ότι πρέπει να κρατήσουμε αποκόμματα εισιτηρίων, απόδειξη από ξενοδοχείο αλλά αποδείξεις από εστιατόρια δεν χρειάζονται. Τέλος μου είπαν ότι τα χρήματα θα τα πάρουμε μετά από ένα χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος grouchy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 20, 2009, 04:17:14 μμ »
Ένα χρόνο??? Βάλε δύο μη σου πω και τρια!!!! Το ΣΚ δεν το δικαιολογούν.Πήγαινε σπίτι σου λένε! Κοροιδία είναι! Μην το ψάχνετε!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mpdi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 25, 2009, 07:17:25 μμ »
Παιδιά  εγώ  έκανα  τα  ΠΕΚ στον  Αγιο Νικόλαο Κρήτης  και  έχουν  περάσει  δύο  χρόνια  και  φέτος  πάω  στον τρίτο  και  δεν  έχω  πάρει  καμμία  αποζημίωση  ακόμα  .Ήμουν  διορισμένη  στην  Νεάπολη  που  απείχε  14  χιλιόμετρα  απο τον Άγιο.

Αποσυνδεδεμένος sofia_il

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 25, 2009, 09:28:10 μμ »
Εκανα περυσι τα ΠΕΚ. Το νηπιαγωγείο που τοποθετήθηκα απείχε 7 χιλ. από την εδρα των ΠΕΚ και δικαιούμαι περιπου 20 ΕΥΡΩ. Θα εμβαστουν σε λογαριασμό μετά από χρόνια! Τα εξοδα μου αυτες τις δυο εβδομάδες [μετακίνηση σε νησί, ξενοδοχεία και άλλα] ήταν περίπου 800 ευρω.

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 15, 2010, 06:35:32 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Ρε παιδια μετα συγχωρησέως κιόλας αλλά είναι λογικό να έχουμε κάνει την εισαγωγική επιμόρφωση (ΠΕΚ) ΤΟ 2008  και να μην έχουμε πάρει ακόμα τα λέφτα που δικαιούμαστε;
Πήρα τηλ. τον Σεπτέμβριο του 2009  στα Πεκ και μου είπαν μέχρι τα Χριστούγεννα.Παίρνω τον Ιανουάριο του 2010 μου λένε μέχρι το Πάσχα.
 Παίρνω τηλ. την προηγούμενη εβδομάδα και μου λένε πιθανως μετα το Πασχα!!!
Και τους ρωτησα  τελοσπάντων ποιος είναι υπεύθυνος για την αποζημίωση των σεμιναρίων και μου απαντάνε το παιδαγωγικό ινστιτούτο. Τους λέω δωστε μου ενα τηλ. να απευθυνθω εκεί, γιατι με σας πραγματικά δε βγάζω άκρη.Φυσικα δε μου έδωσαν κανένα τηλ.και δεν ξέρω πως να κινηθω.Νομικά ίσως?Μήπως θα πρέπει να κινηθούμε συλλογικα με μηνύσεις;;;
Συγνώμη για την παράλειψη τα Πεκ τα έκανα στη Σύρο(ΠΕΚ ΠΕΙΡΑΙΑ)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2010, 09:15:05 πμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 15, 2010, 08:06:43 μμ »
To ΠΕκ Πειραιά πάντα αργεί να δώσει τα χρήματα εξαιτίας του ότι καλύπτει πολλές περιοχές, ενώ θυμάμαι συναδέλφους από άλλα ΠΕΚ ότι τα είχαν πάρει πολύ νωρίτερα .Εγω τα είχα πάρει σχεδον μετά απο δυο χρόνια, και σε καλύτερες οικονομικά εποχες.
Υπομονή ;)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

Αποσυνδεδεμένος surreal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 15, 2010, 11:06:07 μμ »
Ας μας πληρώσουν αυτά που μας χρωστάνε(υπερωρίες, Πεκ κλπ) και ας αφήσουν τις επιμορφώσεις για την ψηφιακη ταξη δηθεν που θα πληρωθούν πάλι απο την τσέπη μας!!!Για να μη μιλήσουμε για τους διαδραστικούς πίνακες και τα αλλα gadgetakia τη στιγμη που υπάρχουν βασικές ελλείψεις στα σχολεία!!!

Αποσυνδεδεμένος Dadi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Ήταν ένας και δεν έμεινε κανένας.
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 16, 2010, 08:56:25 πμ »
.... και εγώ περιμένω ακόμα τα χρηματα από το ΠΕΚ Λαμίας ...
Ο κουφός και ο κλανιάρης στέκουν δίπλα στα νταούλια.
MyLastFM : https://www.last.fm/user/Devote

Αποσυνδεδεμένος minouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Αποζημίωση εισαγωγικής επιμόρφωσης ΠΕΚ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 19, 2010, 08:43:50 πμ »
surreal ήμουν κι εγώ στα ίδια ΠΕΚ κι έχεις δίκιο για την αγανάκτηση, διότι ξοδέψαμε ουκ ολίγα χρήματα εκεί.10 μέρες ενοικίαση ξενοδοχείου, προσωπικά έξοδα και δε συμμαζεύεται...
Ξέρω όμως ότι και η προηγούμενη φουρνιά από μας(2007) τα πήρε στον 1,5 χρόνο.Οπότε...αναμένουμε!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 550
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.