*

Αποστολέας Θέμα: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008  (Αναγνώστηκε 109327 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #364 στις: Ιούλιος 31, 2022, 09:55:01 μμ »
Πουθενά δεν στηρίχθηκαν.Μαζί πήγαμε στους δικηγόρους.Τους είπαν την αλήθεια.Λίγες έως ανύπαρκτες οι πιθανότητες.Η Δικαιοσύνη όμως τους είπε πολλές φορές δεν αποφασίζει όπως σκεπτόμαστε εμείς οι απλοί πολίτες.Ακολούθησαν την μοναδική,αχνή ελπίδα διορισμού.Δεν είχαν άλλη επιλογή.Η απορία μου είναι γιατί κάποιοι ενώ ήταν και υψηλόβαθμοι δεν προσέφυγαν.Μάλλον δεν είχαν την πεποίθηση,τα κουράγια;Ποιός ξέρει;Αυτοί έχασαν!Έδειξσν τον δρόμο με την τόλμη τους οι χαμηλόβαθμοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:59 »

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #365 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:07:49 μμ »
Πουθενά δεν στηρίχθηκαν.Μαζί πήγαμε στους δικηγόρους.Τους είπαν την αλήθεια.Λίγες έως ανύπαρκτες οι πιθανότητες.Η Δικαιοσύνη όμως τους είπε πολλές φορές δεν αποφασίζει όπως σκεπτόμαστε εμείς οι απλοί πολίτες.Ακολούθησαν την μοναδική,αχνή ελπίδα διορισμού.Δεν είχαν άλλη επιλογή.Η απορία μου είναι γιατί κάποιοι ενώ ήταν και υψηλόβαθμοι δεν προσέφυγαν.Μάλλον δεν είχαν την πεποίθηση,τα κουράγια;Ποιός ξέρει;Αυτοί έχασαν!Έδειξσν τον δρόμο με την τόλμη τους οι χαμηλόβαθμοι!

σου ειπαμε γιατι..δεν ενημερωθηκαν, δεν ειχαν τον δικηγορο που ισως ειχαν αλλοι, δεν ειχαν τις καταλληλες γνωριμιες κλπ..αληθεια πιστευεις δηλαδη οτι ενας που τρεχει 20 χρονια και μπαινει μεσα οικονομικα κι ηταν υψηλοβαθμος  που σημαινει στρωθηκε και διαβασε οχι για πλακα, δεν πηγε δηλαδη να δωσει απλα για την εμπειρια,να το πετουσε ετσι απλα απο το παραθυρο;εγω δεν το πιστευω..

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #366 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:18:39 μμ »
Τότε γιατί δεν κινητοποιήθηκε να ενημερωθεί τουλάχιστον από δικηγόρους για τα οικονομικά π.χ.που εν τέλει δεν ήταν πολλά.Γιατί;Μπορείς να μου απαντήσεις;Όχι μόνο δεν ήταν κρυφή η προσφυγή όπως πάλι ειπώθηκε ως δικαιολογία αλλά ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΟΤΗΤΑ!Ξέρεις όταν παλεύεις κάτι απίθανο λιγοστοί οι πιστεύοντες σε αυτήν την μάχη.Όταν όμως κερδηθεί εκεί να δεις <<πατέρες>> της νίκης.

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #367 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:26:42 μμ »
Τότε γιατί δεν κινητοποιήθηκε να ενημερωθεί τουλάχιστον από δικηγόρους για τα οικονομικά π.χ.που εν τέλει δεν ήταν πολλά.Γιατί;Μπορείς να μου απαντήσεις;Όχι μόνο δεν ήταν κρυφή η προσφυγή όπως πάλι ειπώθηκε ως δικαιολογία αλλά ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΗΣ ΓΙΑ ΜΑΖΙΚΟΤΗΤΑ!Ξέρεις όταν παλεύεις κάτι απίθανο λιγοστοί οι πιστεύοντες σε αυτήν την μάχη.Όταν όμως κερδηθεί εκεί να δεις <<πατέρες>> της νίκης.


αυτο σου λεμε καποιοι οτι δεν ενημερωθηκαν ουτε στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης.μετα που εγινε γνωστο κινηθηκαν πολλοι...γιατι οταν κατι γινεται ειναι αλλη η εκταση που παιρνει ενα γεγονος...δες γενικοτερα ακομα και στο φεισμπουκ ποσοι λενε για οποιοδηποτε θεμα τους απασχολει λενε "μπορει καποιος να μου πει το φεκ ή το νομο που ισχυει για το ταδε θεμα;;"εκαναν μεχρι πριν λιγα χρονια τετοιιες ερωτησεις και ποσοι;;αλλαζουν οι εποχες, γνονται πιο υποπτες και εχουμε πιο τεντωμενες κεραιες, επεκτεινεται η ενημερωση για διαφορα θεματα..παλιοτερα δεν ισχυαν τα ιδια.γιατι δεν μπορεις να το δεχτεις κι επιμενεις;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:09:59 »

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #368 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:38:26 μμ »
Serton το παλαιότερα που γράφεις ήταν το 2015.Όχι το…1995.Μπήκαμε σε μια μάχη χωρίς πολλές πιθανότητες,χωρίς γνωριμίες,αδαείς ακόμα και για το παραμικρό σχετικά με δικηγόρους,δίκες και το κυριότερο με ποιόν πηγαίναμε να τα βάλουμε!Είμαστε ήδη 7(!) χρόνια στα δικαστήρια!Χωρίς να εργαζόμαστε ως αναπληρωτές ή σε άλλη καλοπληρωμένη εργασία!Γιατί θα έπρεπε να έχω γνωριμίες πολιτικές ή δικηγόρων για να το κάνω;Ή να μου πουν εξ αρχής πως θα κέρδιζα την δίκη;Αμάν πια με τους αστικούς μύθους!Δεν σκεφτήκαμε τίποτα!Μόνο πως μας δόθηκε ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ από την Δικαιοσύνη!Σπάνιο αλλά αληθινό!Δώρο Θεού;Κάπως έτσι!Ε δεν το ψειρίσαμε!Αυτοί που δεν τόλμησαν-εννοώ οι γνωρίζοντες την 527-έχασαν!

Αποσυνδεδεμένος serton

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #369 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:50:02 μμ »
Serton το παλαιότερα που γράφεις ήταν το 2015.Όχι το…1995.Μπήκαμε σε μια μάχη χωρίς πολλές πιθανότητες,χωρίς γνωριμίες,αδαείς ακόμα και για το παραμικρό σχετικά με δικηγόρους,δίκες και το κυριότερο με ποιόν πηγαίναμε να τα βάλουμε!Είμαστε ήδη 7(!) χρόνια στα δικαστήρια!Χωρίς να εργαζόμαστε ως αναπληρωτές ή σε άλλη καλοπληρωμένη εργασία!Γιατί θα έπρεπε να έχω γνωριμίες πολιτικές ή δικηγόρων για να το κάνω;Ή να μου πουν εξ αρχής πως θα κέρδιζα την δίκη;Αμάν πια με τους αστικούς μύθους!Δεν σκεφτήκαμε τίποτα!Μόνο πως μας δόθηκε ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ από την Δικαιοσύνη!Σπάνιο αλλά αληθινό!Δώρο Θεού;Κάπως έτσι!Ε δεν το ψειρίσαμε!Αυτοί που δεν τόλμησαν-εννοώ οι γνωρίζοντες την 527-έχασαν!


κατα τη γνωμη μου εχεις ενα αρνητικο και στο λεω με καλη προαιρεση μπας και το διορθωσεις ..εισαι απολυτος.ναι το 2015 που ηταν αλλες εποχες σε σχεση με αυτα που ηταν δεδομενα μεχρι τοτε..μην κοιτας μονο μια 7ετια σαν αριθμο αλλα και ως δεδομενα ..μεσα σε αυτα χρονια γιναν πραγματα που δεν ειχαν προηγουμενο.χωρις γνωριμιες μπορει να ησουν εσυ...αλλοι ομως οι οποιοι πιθανον να κινησαν αλλα νηματα;;μπορει ναι μπορει κι οχι...επισης δεν μπορει καποιοι να μιλατε για συνομωσιες και αστικους μυθους οταν δεν σας συμφερει αλλα να τους επικαλειστε οταν λετε οτι καποιοι αρνηθηκαν διορισμο περυσι γιατι ηταν μιλημενοι οτι φετος θα γινονταν σε καλυτερα μερη,,δεν θυμαμαι αν ανηκεις κι εσυ σ αυτους αλλα τα εχουμε ακουσει απο αλλους..εγω δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω επι του θεματος.ειπα οτι πιστευω κι ειχα να πω..καλο βραδυ.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #370 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:50:20 μμ »
Δλδ.για αυτό το θέμα θα έπρεπε να ρωτήσει στις ομάδες του…Facebook για το τι απόφαση να πάρει αν θα προσφύγει ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #371 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:57:47 μμ »
Τί δεδομένα υπήρχαν δλδ.το 2015;Ίσα ίσα τότε οι έχοντες προϋπηρεσία λόγω της αδιοριστίας των 6 χρόνων είχαν λύσσα εναντίον μας:κατέβαζαν τις ανακοινώσεις από τις ομάδες του Facebook,προπηλάκιζαν,απειλούσαν.Είχαμε το άγνωστο μπροστά μας,οι πλείονες των Α.Σ.Ε.Π.ιτών δεν ακολουθούσαν(οι περισσότεροι έλεγαν πηγαίνετε εσείς κι αν δικαιωθείτε θα πάρουν κι εμάς!)Απλά δεν μπήκαν στον κόπο ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ.Αν είχα κονέ θα περίμενα 7 χρόνια στα δικαστήρια και θα περίμενα 20 συνολικά χρόνια να διοριστώ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΥΠΕΡ ΜΟΥ;Μάλλον κάποιοι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΣΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΑΝ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ Ή ΑΝ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ.ΜΟΝΟ ΠΑΛΗ.Και είναι λίγοι αυτοί!Όπως πήραν λίγοι και οι 455!Και όπως είμαστε λίγοι αυτοί όπως εγώ που ακόμα ΠΕΡΙΝΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 20 ΣΧΕΔΟΝ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΓΡΑΠΤΟΥ.Καλό βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος Pe03math

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #372 στις: Ιούλιος 31, 2022, 10:59:17 μμ »
Να υπενθυμίσω ότι μια χαρά κουβέντα είχε γίνει και επίσης ήταν η τελευταία ομάδα που προσέφυγε. Υπάρχουν πολλοί που διορίστηκαν με προηγούμενες αποφάσεις και πήραν και αναδρομικότητα. Επίσης υπήρχε αντίλογος εδώ ώστε να μην προσφύγει κάνεις γτ είναι παιχνίδια των δικηγόρων για χρήματα. Πολλοί πίστεψαν σε αυτό και όχι άδικα γενικότερα αλλά τελικά διαψεύστηκαν. Επίσης όλοι γνωρίζαμε ότι θα διοριστούν μόνο οι προσφεύγοντες γτ διαφορετικά θα είχε διορίσει λόγω των προηγούμενων δικαστικών αποφάσεων όλους τους ασεπιτες ακόμη και του 2006. Αυτά. Καλή επιτυχία σε όσους προσέφυγαν και θυμηθείτε ποιος ευθύνεται αρχικά για αυτήν την άδικη κατάσταση που δημιουργήθηκε....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5013
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #373 στις: Αύγουστος 01, 2022, 08:16:58 πμ »
καλησπέρα! νομίζω gia ότι έχω διαφορετιή άποψη μαζί σου... πολλοί όπως αποδεικνύεται τελικά ήμασταν αυτοί που ενώ είχαμε επιτυχία στον ασεπ, δεν μας δόθηκε η ευκαιρία να εργαστούμε ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι ,, δηλώνοντας το κουτάκι τότε.. και ναι βλέπαμε άλλους συναδέλφους να εργάζονται. να σου θυμήσω πως τότε δεν έιχαμε ακόμη όλοι ευκολη πρόσβαση στο διαδίκτυο που υπάρχει τώρα. τις κλήσεις ωρομισθίων τις έκανε η κάθε δνση ..τηλεφωνικά. δεν είμαστε όλοι από μεγαλες ειδικότητες δασκαλων, φιλολογων κτλ είμασταν και τεχνικές ειδικότητηες που είμασταν στο εργοτάξιο ή στο συνεργείο..οπότε μην περιμένεις να ήταν για όλους μας εύκολη η ενημέρωση. Επιπλέον και το πιο καθοριστικο.... μετά από τόσα χρόνια δικαστικό αγώνα και τελικά νίκη στα δικαστήρια, πιστευεις αλήθεια πως αν δεν ηταν ο γαβρογλου θα διοριζόσασταν?.. περάσαν και άλλοι υπουργοί και δεν το έκαναν. πιστευεις αν βγεί τωρα θετική απόφαση με την κεραμέως θα διορίσει?.... σε πληροφορώ πως όταν διοριστήκατε η δική μας χαρα, των υπόλοιπων επιτυχόντων, ήταν το ίδιο μεγάλη με τη δική σας ..και δεν υπερβάλλω. Ηταν δικαίωση για εσας και ελπίδα για εμάς. αλλά αποδείχτηκε ότι ο γαβρόγλου δεν σας διορισε επειδή απλά ακολούθησε τις προσταγες των αποφάσεων των δικαστηρίων και έκρινε ότι είχατε δίκαιο.. αλλοι ηταν οι λόγοι .. πολιτικοί λόγοι...
Δεν ξέρω αν χαρήκατε με τον δικαστικό διορισμό των 420-430 (γιατί πολλοί εδώ τους αποκαλείται ελαφρά τη καρδία "χαμηλόβαθμους", ώστε να τους μειώσετε), πάντως ήταν μια σπουδαία νίκη!
Από την άλλη, επαναλαμβάνω ότι όποιος ήθελε & επέμεινε στο διορισμό του, φρόντιζε να ενημερωθεί κι εκείνα τα χρόνια, που δεν είναι πολύ μακρινά. Υπήρχαν και το internet cafe, όπου μπορούσες να πας ένα βραδάκι και να δεις, να ψάξεις & να ενημερωθείς για το συγκεκριμένο θέμα των προσφυγών μπαίνοντας σε εκπαιδευτικά forum ή σε ομάδες στο fb.
Τώρα, αυτό το υπονοούμενο με τον Γαβρόγλου, δεν το καταλαβαίνω καθόλου... Δηλ. μάς διόρισε έτσι, επειδή μάς ήξερε και μάς είχε συμπαθήσει;; Ε, τότε, αφού, όπως γράφεις είναι θέμα προσώπων μόνο και πολιτικών κινήσεων, να φροντίσετε να τον επαναφέρετε στη θέση του Υπουργού παιδείας, ώστε να μην διαιωνίζεται η αδικίας σας...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος geo_74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Ένας φτωχός και μόνος καουμπόη - εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #374 στις: Αύγουστος 01, 2022, 10:21:48 πμ »
Δεν σε επικρίνω, ούτε σε μέμφομαι, συνάδελφε, αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση!
Κι εγώ δούλευα κι εγώ είχα οικογένεια και πολλά πράγματα στο μυαλό μου, αλλά τον διορισμό ούτε τον είχα ξεχάσει ούτε είχα εγκαταλείψει τις ελπίδες μου. Αντίθετα, είχα θυμώσει και πεισμώσει που έβλεπα να διορίζονται άτομα χωρίς επιτυχία στον γραπτό ΑΣΕΠ, άτομα που από την αρχή διαλαλούσαν δεξιά & αριστερά πως θα έμπαιναν στο δημόσιο σχολείο άνευ γραπτού (πράγμα που έγινε τελικώς), άτομα που εργάζονταν σε ιδιωτικά κι ύστερα, ήσυχα κι ωραία, με μια απόλυση, βρέθηκαν διορισμένα, μου "την είχε δώσει" αυτή η έλλειψη αναξιοκρατίας και κοίταζα τα πάντα. Έμπαινα, όποτε είχα χρόνο, σε εκπαιδευτικές ιστοσελίδες και ενημερωνόμουν για τυχόν κινήσεις που θα με οδηγούσαν στο διορισμό. Ρωτούσα και έπαιρνα απαντήσεις σχετικά με το ζήτημα που με απασχολούσε. Δεν ήθελα να αφήνω κι άλλο το χρόνο να περνά ούτε δεχόμουν πλέον να αποφασίζουν οι άλλοι για εμένα. Διεκδίκησα αυτό που άλλοι μου στέρησαν.
Επομένως, πιστεύω ότι κάπου "εγκατέλειψες" το θέμα του διορισμού, ενώ έπρεπε να ήσουν αποφασισμένος για όλα. Τουλάχιστον, έκανες κάποια κίνηση εκτός του εύλογου χρονικού διαστήματος και περιμένεις δικαίωση;;

Κίνηση εντός ευλόγου (όσον αφορά την 527) δεν έκανα γιατί δεν γνώριζα τίποτα τότε.
Κυριολεκτικά ενημερώθηκα 3 μέρες πριν λήξει η διορία για αίτηση διορισμού των 450 από Γαβρόγλου. Και μάλιστα βρίσκοντας στον δρόμο συνάδελφο φυσικό με τον οποίο βρισκόμαστε 1 φορά το 6 μηνο !!! (ίσως κάτι λέει και αυτή η συγκυρία). Άρα το μόνο "πλεονέκτημα" είναι ότι έκανα προσφυγή - αίτηση συμπερίληψης πριν λήξει η διορία του νόμου Γαβρόγλου.
Τώρα αναμένουμε την εκδίκαση στο ΣτΕ, άρα θέλουμε πολλή υπομονή ακόμη...
Ο διορισμός πλέον ίσως είναι η μόνη λύση, αφού και η εργασία σε φροντιστήρια είναι πολύ δύσκολη (ποιός σε παίρνει όταν μάθει ότι πήγες αναπληρωτής το '19 ακόμη και αν του εξηγήσεις ότι λόγω αλλαγής των πινάκων δεν υπάρχει ελπίδα για πρόσληψη...)

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #375 στις: Αύγουστος 01, 2022, 02:42:29 μμ »
gia96 οι 155 ήταν χαμηλόβαθμοι.Και όπως έχουμε ξαναγράψει:χαμηλόβαθμοι ορίστηκαν όσοι δεν είχαν έννομο δικαίωμα προσφυγής μέσα στο εύρος του 40% που όριζε η 527.Το ότι διορίστηκαν αυτοί οι 155 ήταν απόφαση της Δικαιοσύνηα αλλά σε παρακαλώ δεν κατετάγησαν στην ίδια θέση με τους υψηλόβαθμους.Δεν πρέπει να πληγώνεσαι για τον χαρακτηρισμό.Εξ άλλου ο διαγωνισμός είχε αριθμούς κατάταξης.Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.Ο δικηγόρος το είχε ξεκαθαρίσει σε αυτούς:<<Ας προσφύγετε αλλά δεν σας δειπνώ τόσο πολλές πιθανότητες όσές έχουν οι υψηλόβαθμοι!>>Κι αυτός λάθος εκφράστηκε;Τί σύνδρομο είναι αυτό;Διορίστηκαν εξ άλλου.Κάποιοι είπαν μάλιστα για τους χαμηλόβαθμους:<<Το τζόκερ έπιασαν με την απόφαση Δ.Ε.Α. και τον διορισμό τους!>>Δλδ.ο/η 3.200 φιλόλογος είναι το ίδιο με αυτόν που κατετάγη 30ος;Και εσύ θα πεις ναι αφού διορίστηκε!Μα τότε γιατί φωνάζει η συμπερίληψη;Να αντιμετωπίζετε τα πράγματα όπως ακριβώς είναι!Ναι διορίστηκαν αλλά ήταν χαμηλόβαθμοι σύμφωνα με την 527!ΑΛΛΟ ΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #376 στις: Αύγουστος 01, 2022, 02:43:01 μμ »
*δεν σας δίνω.

Αποσυνδεδεμένος manpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 487
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συμπερίληψη επιτυχόντων Ασέπ 2008
« Απάντηση #377 στις: Αύγουστος 01, 2022, 02:49:27 μμ »
geo74 χρειάζεται θετική ονομαστική δικαστική απόφαση για την συμπερίληψη μια και έχει απορριφθεί η προσφυγή στο Δ.Ε.Α.λόγω μη έγκαιρης χρήσης της μέσα στο εύλογο χρονικό διάστημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 534
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.