*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2021  (Αναγνώστηκε 264608 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #924 στις: Νοέμβριος 11, 2021, 11:01:29 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Νεοδιοριστη και μόλις διάβασα την εγκυκλιο.... Γιατί λέγεται μετάθεση αφου ειναι για οριστική τοποθέτηση και λήψη οργανικής;Αν δεν ανηκουμε σε κάποια ομάδα με θέματα υγείας ή αν δεν έχουμε αποκτήσει κάποιο πρόσθετο προσόν μοριοδοτησης δεν στέλνουμε κάποιο δικαιολογητικο σωστά;Είμαι τοποθετημένη προσωρινά ως δοκιμή Αθήνα και θέλω να παραμεινω εδώ... Πίστευα ότι θα κάναμε μια απλή αίτηση με τα σχολεία που επιθυμούμε... Και διάβασα την εγκυκλιο και τα μισα μου φαίνονται κινέζικα

Στην περιοχή σου θα παραμείνεις. Απλώς  λογω υπολογισμου άλλων μορίων από αυτών που προσμετρουνταν στον ΑΣΕΠ πιθανόν να αλλάξεις σχολείο.  Τώρα κάνεις αίτηση για να μπεις στον πίνακα. Ένας είναι, εκεί μπαίνουν όσοι ζητούν οριστική τοποθέτηση ή μετάθεση ή βελτίωση. Κατά Μάιο θα βγουν και τα κενά οργανικά  της περιοχης διορισμου σου να δηλώσεις προτίμηση. Αναλογα τη θεση σου στον πινακα μοριων τοποθετεισαι. Αν δεν διαλέξεις πηγαίνεις σε αυτά που έχουν περισσέψει.
Εσύ θα επικοινωνήσεις με τη διδε και θα ρωτήσεις ποια έξτρα χαρτιά χρειάζεται να καταθέσεις. Και φυσικά πριν από όλα να έχεις τσεκάρει ότι στο teachersminedu έχουν περάσει τις προϋπηρεσίας σου σωστά και όλες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:54:54 »

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #925 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 03:18:36 μμ »
Καλησπερα παιδιά, το δικό μου σχολείο ακούγεται ότι θα κλείσει λόγω μικρού αριθμού παιδιών ή θα συγχωνευτει με ένα όμορρο. Η οργανικότητά του είναι μονοθέσιο.Ξέρετε πότε αυτό αποφασίζεται? Και τι κάνω σε αυτή την περίπτωση..περιμένω να κριθώ υπεράριθμος αν γίνει συγχώνευση γιατί αν πάει για κατάργηση χάνω οργανική... ή πρέπει να κάνω τώρα αίτηση βελτίωσης τώρα?
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #926 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 04:38:26 μμ »
Καλησπερα παιδιά, το δικό μου σχολείο ακούγεται ότι θα κλείσει λόγω μικρού αριθμού παιδιών ή θα συγχωνευτει με ένα όμορρο. Η οργανικότητά του είναι μονοθέσιο.Ξέρετε πότε αυτό αποφασίζεται? Και τι κάνω σε αυτή την περίπτωση..περιμένω να κριθώ υπεράριθμος αν γίνει συγχώνευση γιατί αν πάει για κατάργηση χάνω οργανική... ή πρέπει να κάνω τώρα αίτηση βελτίωσης τώρα?
Αν το σχολείο κλεισει ή συγχωνευτεί, το πιο πιθανό ειναι οτι θα θεωρηθείς υπεράριθμος/η και προηγείσαι στις τοποθετήσεις όλων των υπολοίπων. Παρόλα αυτά, κάνε καλού-κακού μια αίτηση βελτίωσης για να υπάρχει και αν δεν σε ενδιαφέρει δεν δηλώνεις σχολείο οταν σας καλέσουν(αυτή τη συμβουλή μου έδωσε ο πρωτος μου διευθυντής και κάνω πάντα κάθε χρόνο αίτηση βελτίωσης για να υπάρχει, γιατί από τον Νοέμβριο που γίνονται οι αιτήσεις μέχρι τον Μάιο- Ιούνιο που μας καλούν να δηλώσουμε σχολείο, πολλά αλλάζουν στη ζωη μας). Μπορεί να υπάρξει οργανική σε σχολείο που να σε ενδιαφέρει περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος marthoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #927 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 06:04:05 μμ »
Topsy, σε περίπτωση που πάρουμε βελτίωση και δε μας ενδιαφέρει να τοποθετηθουμε σε διαθέσιμο σχολείο, μπορούμε να μη δηλώσουμε κανένα σχολείο και παραμένουμε στην οργανική μας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:54:54 »

Αποσυνδεδεμένος lasard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 603
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #928 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 06:29:52 μμ »
Επειδή πρώτη φορά θα υποβάλω ηλεκτρονική αίτηση για μετάθεση θέλω να ρωτήσω κάτι. Η εντοπιότητα βλέπω ότι φαίνεται στο σύστημα. Πρέπει να στείλω στη δευτεροβάθμια το πιστοποιητικό εντοπιότητας; Πρέπει να το στείλω και στο υπουργείο;

Αποσυνδεδεμένος tsompev

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #929 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 07:14:58 μμ »
Ναι στέλνεις πιστοποιητικό εντοπιότητας, μόνο στη Διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #930 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 07:24:59 μμ »
Topsy, σε περίπτωση που πάρουμε βελτίωση και δε μας ενδιαφέρει να τοποθετηθουμε σε διαθέσιμο σχολείο, μπορούμε να μη δηλώσουμε κανένα σχολείο και παραμένουμε στην οργανική μας;

Αν θέλεις να μην τοποθετηθείς σε διαθέσιμο σχολείο, απλώς δεν δηλώνεις σχολείο και παραμένεις στην οργανική σου.

Αποσυνδεδεμένος katerina_sch

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #931 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 07:33:08 μμ »
SOS!!!!! Έκανα κατά λάθος ανάκληση της αίτησης μου και δεν με αφήνει τώρα να κάνω καινούργια αίτηση. Τι μπορώ να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος sunn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #932 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 07:34:40 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι, πρώτη φορά αίτηση για μετάθεση κι εδώ.

Στην περίπτωση μου ενδιαφέρομαι να πάω σε άλλο νομό (στον τόπο καταγωγής μου). Η εντοπιότητα φαίνεται κανονικά στο teachers.minedu.gov.gr

Τα δικαιολογητικά που στέλνω στη ΔΔΕ της οργανικής μου τοποθέτησης είναι: Δικαιολογητικό εντοπιότητας + πιστοποιητικό Οικ. Κατάστασης (για τα 4+4 μόρια από γάμο και παιδί).

Αυτά μόνο, σωστά?

Ή στέλνω και τις προϋπηρεσίες;

Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2021, 07:36:28 μμ από sunn »

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #933 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 07:38:43 μμ »
Καλησπέρα, η πρωτη προτίμηση που αναφέρεται στα κριτήρια τοποθέτησης ξέρει κανείς τι είναι;

Αποσυνδεδεμένος marthoulini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #934 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 09:40:59 μμ »
Harac, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #935 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 10:14:32 μμ »
Καλησπέρα, η πρωτη προτίμηση που αναφέρεται στα κριτήρια τοποθέτησης ξέρει κανείς τι είναι;
Η 1η περιοχή, που δηλώνεις στη λίστα περιοχών που σε ενδιαφέρουν για μετάθεση, σου δίνει 2 επιπλέον μόρια αν πας εκει.

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #936 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 11:05:25 μμ »
Ξέρει κάποιος αν το χαρτί εντοπιότητας αν πάμε στο ΚΕΠ κ το αιτηθουμε θ μας το χορηγήσουν αμέσως??το αιτήθηκα και μέσω του Ερμής μόλις τώρα αλλά ξέρει κάποιος πόσο καθυστερεί? Επίσης δε μπόρεσα ν ανεβάσω την ταυτότητα στο Ερμής κ φοβάμαι μην κ δεν μου διεκπεραίωσουν το αίτημα..

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2021
« Απάντηση #937 στις: Νοέμβριος 12, 2021, 11:15:02 μμ »
Νεοδιοριστη εδώ... Δεν έχουν περάσει όλες τις υπηρετήσεις. Τι κάνω τώρα; Στέλνω πάλι όλες τις προϋπηρεσίες στη ΔΔΕ;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159829
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.