*

Αποστολέας Θέμα: Μάθημα με webex  (Αναγνώστηκε 116703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emma3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #350 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 11:25:23 πμ »
Στο δικό μου mail του ΠΣΔ δεν έχει προστεθεί καμία διεύθυνση μαθητή μου. Πώς γίνεται αυτό που αναφέρεις; Υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:31:09 »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #351 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 11:30:32 πμ »
Δεν σας έβγαλε αυτό το μήνυμα μόλις μπήκατε;



Στο webmail.sch.gr προστέθηκαν Βιβλία Διευθύνσεων ανά Τάξη/Τμήμα. Σ' αυτά μπορούμε να βρούμε τα e-mails των μαθητών του σχολείου πηγαίνοντας στις επαφές και επιλέγοντας το κατάλληλο βιβλίο διευθύνσεων. Tα βιβλία διευθύνσεων αυτά βρίσκονται στις επαφές, στην ενότητα "Άλλα Βιβλία Διευθύνσεων". Επίσης εμφανίζονται και στην οθόνη σύνταξης μηνυμάτων

Σημειώνουμε επίσης ότι υπάρχει και βιβλίο διευθύνσεων με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Οι μαθητές βλέπουν μόνο το βιβλίο διευθύνσεων με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τους.

Πιστεύουμε να σας φανεί χρήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #352 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 11:34:00 πμ »
@DONCORLEONE1
Γιατί να στείλεις από το προσωπικό σου μέιλ και όχι από του σχολικού δικτύου;
Κανονικά στο σχολικό δίκτυο έχουν φορτωθεί και οι διευθύνσεις των μαθητών σου. Το τσέκαρες το μέιλ σου στο σχολικό δίκτυο;;
Γιατί δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα, είναι πολύ απλό. Θέλω τη χωρητικότητα του gmail να μπορώ να στέλνω όσα αρχεία θέλω και να μην αναγκάζομαι να σβήνω μηνύματα για να κάνω χώρο. Δε σβήνω κανένα μήνυμα, είναι αποδεικτικά αυτά.

Επίσης τι κακό με τα μηνύματα της e class; Δε σου επιτρέπει να επισυνάψεις πάνω από ένα αρχείο και, αν θες να στείλεις πχ 3 αρχεία σε 3 διαφορετικές τάξεις, στέλνεις 9 μηνύματα. Τραγικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2020, 11:35:34 πμ από Dean »
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #353 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 11:43:58 πμ »
@Dean
Δεν σου φτάνουν σχεδόν 4GB;
Αν φοβάσαι γενικά μην συμβεί κάτι και θες αποδείξεις,τί να σου πω, στείλε από το προσωπικό σου.
Αν και υπάρχουν άλλοι που φοβούνται να στείλουν από το προσωπικό τους,επειδή προτιμούν το τυπικό.
Αν πάλι φοβάσαι να δώσεις το προσωπικό σου για προσωπικούς λόγους (υπάρχουν κι αυτοί),φτιάξε ένα μέιλ αποκλειστικά και μόνο γι΄αυτό το σκοπό.Αλλά θα είναι περισσότερος κόπος για εσένα,γιατί θα πρέπει να παρακολουθείς παράλληλα και το "κανονικό"σου για τη χρήσιμη αλληλογραφία από το σχολείο,το υπουργείο κλπ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:31:09 »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #354 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 02:34:36 μμ »
@DONCORLEONE1
Γιατί να στείλεις από το προσωπικό σου μέιλ και όχι από του σχολικού δικτύου;
Κανονικά στο σχολικό δίκτυο έχουν φορτωθεί και οι διευθύνσεις των μαθητών σου. Το τσέκαρες το μέιλ σου στο σχολικό δίκτυο;;


Συμφωνώ με όσα λες ,απλά οι γονείς των υπόλοιπων μαθητών θα ''αναγκαστούν'' να χρησιμοποιήσουν έναν ακόμα  λογαριασμό για τα μειλ τους. Στις επαφές αυτές δεν φαίνονται όλοι μαθητές μου, οι γονείς δεν γνωρίζουν τίποτα και τα προηγούμενα σχολεία που ήρθαν απο μεταγραφή δηλώνουν άγνοια. Μήπως να μιλήσει ο διευθυντής με την πρωτοβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #355 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 04:12:55 μμ »
@Dean
Δεν σου φτάνουν σχεδόν 4GB;
Αν φοβάσαι γενικά μην συμβεί κάτι και θες αποδείξεις,τί να σου πω, στείλε από το προσωπικό σου.
Αν και υπάρχουν άλλοι που φοβούνται να στείλουν από το προσωπικό τους,επειδή προτιμούν το τυπικό.
Αν πάλι φοβάσαι να δώσεις το προσωπικό σου για προσωπικούς λόγους (υπάρχουν κι αυτοί),φτιάξε ένα μέιλ αποκλειστικά και μόνο γι΄αυτό το σκοπό.Αλλά θα είναι περισσότερος κόπος για εσένα,γιατί θα πρέπει να παρακολουθείς παράλληλα και το "κανονικό"σου για τη χρήσιμη αλληλογραφία από το σχολείο,το υπουργείο κλπ.

1. αν θέλω να κρατήσω όλα μου τα μηνύματα, όχι, δε μου φτάνουν τα 4GB.
2. μίλησα επίσης για δυνατότητα πολλών συνημμένων. Θες να σου αναλύσω τι χρειάστηκε να στείλω πέρυσι; ...
3.  γιατί κάνεις υποθέσεις με το ρήμα "φοβάμαι"; Για να λέω πως προτιμώ άλλο εμαιλ, προφανώς και δε φοβάμαι τίποτα.
4. γιατί δε σέβεσαι το ότι ο χ έχει συγκεκριμένες ανάγκες. Για να λέει κάποιος πως δεν τον βολεύει το σχολικό εμαιλ, κάποιο λόγο θα έχει κι εγώ ήδη ανάφερα πως με απασχολεί το θέμα των συνημμένων. Γιατί να καθόμαστε σα να δίνουμε αναφορά με λεπτομέρειες για να πάρουμε την έγκρισή σου; Εσύ μπορεί να μη στέλνεις πολλά συνημμένα, ε, δικό σου θέμα. Κι εγώ έχω άλλο θέμα και δουλεύω όπως βολεύει εμένα. Δε σε καταλαβαίνω, ούτε ποσοστά να έπαιρνες για να προωθήσεις το σχολικό εμαιλ  :D :D
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #356 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 05:40:00 μμ »
Ασε,κατάλαβα...Αρρώστια...
Συγνώμη που ασχολήθηκα
Πάρτε το,όμως,χαμπάρι.
Δεν θα περάσει ο φανατισμός και ο αριστερόστροφος φασισμός.
Πέρασαν οι εποχές που ήσασταν στο απυρόβλητο.Θα δέχεστε κι εσείς κριτική,όπως όλοι.

Συγγνώμη, γιατί κάτι μάλλον έχασα στη συζήτηση. Αποκάλεσες ένα συνάδελφο "αριστερόστροφο φασίστα" επειδή δεν τον εξυπηρετεί το email του σχολικού δικτύου και προτιμά για λόγους άνεσης και ευκολίας να χρησιμοποιεί το προσωπικό του;

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #357 στις: Νοέμβριος 17, 2020, 06:48:01 μμ »
Ξεκινάμε με παραποίηση των λεγομένων του άλλου.Ευτυχώς είναι ακριβώς από πάνω το μήνυμά μου,όπου δεν αποκαλώ κανέναν κάπως, και μιλάω για συμπεριφορά.
"Αριστερόστροφος φασισμός",λέει,όχι "αριστερόστροφος φασίστας".Κλασική  μέθοδος προπαγάνδας η διαστρέβλωση.

Αντιθέτως, εγώ υπέστην χθες προσωπικούς χαρακτηρισμούς,χωρίς να ξέρω εάν για αυτούς έγιναν οι παρατηρήσεις από τους διαχειριστές,καθώς δεν κλάφτηκα υποκριτικά για προσβλητικές συμπεριφορές μέσω αναφορών.

Φασισμός είναι η στοχοποίηση όποιου έχει αντίθετη άποψη από εμάς.
Σε συνέχεια της χθεσινής μου στοχοποίησης με προσωπικούς χαρακτηρισμούς,η "συνάδελφος",εντελώς κακόβουλα,μου απέδωσε προθέσεις που δεν είχα,ενώ θέλησα να τη βοηθήσω,εάν μπορούσα.
Λες και είχα καμιά κάψα,εάν θα χρησιμοποιήσει το e-class ή όχι!!!
Τόσο πολύ έχει προχωρήσει η αρρώστια του φανατισμού,που,ως άλλη χούντα,πρέπει να υποβάλουμε πιστοποιητικά αντικυβερνητικών φρονημάτων ακόμα και για το ποιο emai θα χρησιμοποιήσουμε ;D :P

Ακριβώς η αποφυγή ταύτισής μου με κόμματα και ιδεολογίες,μου επιτρέπει  να μιλάω αδέσμευτα και ελεύθερα.
Αλλωστε τα γραπτά μένουν.Το βράδυ της Κυριακής,όταν έστειλε το υπουργείο sms σε όλους μας, και στηθήκαμε άδικα για να αλλάξουμε τη διεύθυνσή μας,πόσταρα το παρακάτω μήνυμα:

Ευτυχώς που μπήκα στο esos και είδα τις περιοχές όπου αλλάζουν οι διευθύνσεις.Δεν έπρεπε όμως να στείλουν sms σε όλους.

Δεν ήξερα ότι,εκτός κριτικής, έπρεπε να τελειώνουμε τα μηνύματά μας με αφορισμό της υπουργού,της κυβέρνησης,των καναλιών,του webex,των Αμερικανών ή δεν ξέρω εγώ ποιών άλλων ακόμα.
Ούτε ότι πρέπει να υπομένουμε αδιαμαρτύρητα όλη τη γκρίνια,την αρνητικότητα,τη μιζέρια,την εμμονή,χωρίς να αγανακτούμε,όταν μπαίνουμε να αντλήσουμε καμιά χρήσιμη πληροφορία στις δύσκολες εποχές που διανύουμε.
Και εάν τυχόν αντιδράσει κανείς και πει, "έλεος, ρε παιδιά, καντε κι ένα διάλειμμα", πρέπει να στιγματιστεί.

Ελπίζω να σε κάλυψα για το τι συνιστά αριστερόστροφο φασισμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2020, 07:08:56 μμ από rublev »

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #358 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 08:52:34 πμ »
Συγγνώμη, γιατί κάτι μάλλον έχασα στη συζήτηση. Αποκάλεσες ένα συνάδελφο "αριστερόστροφο φασίστα" επειδή δεν τον εξυπηρετεί το email του σχολικού δικτύου και προτιμά για λόγους άνεσης και ευκολίας να χρησιμοποιεί το προσωπικό του;
Καλά κατάλαβες... Πουθενά σε ό,τι έγραψα δεν υπήρχε πολιτική χροιά, με το σχολικό εμαιλ ασχολήθηκα που στην τελική το ίδιο ήταν και επί συριζα... Ο καθένας με τις εμμονές και το μικρόκοσμό του, άλλα λες άλλα σου απαντάει
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #359 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 08:59:16 πμ »
το usage report ενεργοποιηθηκε ξανα!

Αποσυνδεδεμένος maria123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #360 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 02:42:44 μμ »
Καλησπέρα,

 Με κλειστές ή ανοιχτές κάμερες κάνετε μάθημα? Για δευτεροβάθμια πρόκειται..

Αποσυνδεδεμένος lost snow

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #361 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 02:58:38 μμ »
πάντως Θεσσαλονίκη το σύστημα έπεσε από τα πρώτα 10 λεπτά...και περιμένουμε...

Συνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #362 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 03:01:39 μμ »
Καλησπέρα,

 Με κλειστές ή ανοιχτές κάμερες κάνετε μάθημα? Για δευτεροβάθμια πρόκειται..
Αν δε νιώθεις ασφαλής δε χρειάζεται να ανοίξεις την κάμερα. Βασικά δεν απαιτείται γενικά να την ανοίξεις. Προσωπικά έχω ανοίξει μια φορά μόνο κάμερα σε ένα πολύ μικρό τμήμα του ΕΠΑΛ και σε ένα τμήμα Γυμνασίου για λίγο στο τέλος.

Φυσικά για μερικές ειδικότητες είναι δύσκολο να μην ανοίξουν κάμερα, αν δεν έχουν γραφίδα.
Καλό είναι αν γράφουν σε πίνακα να φροντίζουν να μην φαίνεται το πρόσωπό τους.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #363 στις: Νοέμβριος 18, 2020, 03:10:24 μμ »
Τρομερό σύστημα...τώρα δεν μπαίνει και πριν έμπαινε. ;D ;D ;D Μα τι τέλεια!!! Πρόοδος στο φουλ. Και είμαι και με γρήγορο ίντερνετ. :o
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.