*

Αποστολέας Θέμα: Μάθημα με webex  (Αναγνώστηκε 117297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #532 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 07:11:29 μμ »
Μου συμβαίνει εδώ κ 6-7 μέρες αλλά σήμερα ήταν πολύ έντονο, δε με άκουγε κανείς.Απλως επειδή είμαι σε τ.ε. και διαμοιραζω φωτοτυπίες με διαφοροποιημένο το μάθημα θα δυσκολευτουμε να κάνουμε τη δουλειά μαςς όπως θα ήθελα.και έχουν συνηθίσει τα παιδιά.
Κρίμα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:12 »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #533 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 07:15:27 μμ »
Μήπως έχει πέσει η ταχύτητα στο ίντερνετ και χρειάζεται restart το modem σας;

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #534 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 08:27:34 μμ »
Το απόγευμα έκανα webex με την πεθερά μου (!!!) κ το μικρόφωνο δούλευε κανονικά. Αυτό το πρωί το είχαν παύει κι άλλοι όπως έμαθα.

Οι μαθητες σας καταλαβαίνουν ακριβώς τι βάζετε για το σπίτι; εγω έχω κουραστεί απ αυτό. Βάζω μια άσκηση κ ζητάω να τι στείλουν, δεν στελνει κανεις. την επόμενη βάζω μια κ λέω θα τη διορθώσουμε μαζί, τη στέλνουν. ανεβάζω φυλλάδιο κ λέω άσκηση τάδε, κάποιοι τις λύνουν όλες. ζητάω αρχικούς χρόνους, μου κλίνουν όλα τα ρήματα ενώ δεν έχουμε μάθει καταλήξεις (χρυσές δουλειές τα φροντιστήρια, καραντίνα ξεκαραντινα).  Βάζω ηλεκτρονική, την ξεχνάνε. Τα γράφω στο eclair σε κάθε μάθημα, δεν τα βλέπουν. έλεος.

Αποσυνδεδεμένος dors

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Καταδικάζω τον πανικό από όπου και αν προέρχεται
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #535 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 08:52:33 μμ »
Την Παρασκευή είχα κατι μικροπροβληματάκια σύνδεσης, σήμερα το μικρόφωνο έκλεισε δύο φορές μόνο του και συνάδελφοι της πρωτοβάθμιας ανέφεραν ότι κολλούσε.
Α ρε Αγκάμπεν δίκαιο είχες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μάθημα με webex
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:12 »

Αποσυνδεδεμένος tpeman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #536 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 09:01:31 μμ »

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #537 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 09:23:43 μμ »
harac θα το κάνω με το modem...για θα δούμε...ευχαριστω
Έσπερος νομίζω ότι τα παιδιά έχουν κουραστεί.Ψιλογκρινιαζουν και έχουν ξεκινήσει να.κανουν απουσίες κάποιοι.Εγω δεν τους βάζω επιπλέον ασκήσεις, διότι τους δίνουν αρκετές οι συνάδελφοι της τυπικής τάξης.Ωστοσο, όταν τους λέω να.μπιυν e class, να δουν υλικό που ανεβάζω επικουρικά, λίγοι.πλεον μπαίνουν και.μου το.λενε ανοιχτά!

Αποσυνδεδεμένος bab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #538 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 10:23:50 μμ »
Το απόγευμα έκανα webex με την πεθερά μου (!!!) κ το μικρόφωνο δούλευε κανονικά. Αυτό το πρωί το είχαν παύει κι άλλοι όπως έμαθα.

Οι μαθητες σας καταλαβαίνουν ακριβώς τι βάζετε για το σπίτι; εγω έχω κουραστεί απ αυτό. Βάζω μια άσκηση κ ζητάω να τι στείλουν, δεν στελνει κανεις. την επόμενη βάζω μια κ λέω θα τη διορθώσουμε μαζί, τη στέλνουν. ανεβάζω φυλλάδιο κ λέω άσκηση τάδε, κάποιοι τις λύνουν όλες. ζητάω αρχικούς χρόνους, μου κλίνουν όλα τα ρήματα ενώ δεν έχουμε μάθει καταλήξεις (χρυσές δουλειές τα φροντιστήρια, καραντίνα ξεκαραντινα).  Βάζω ηλεκτρονική, την ξεχνάνε. Τα γράφω στο eclair σε κάθε μάθημα, δεν τα βλέπουν. έλεος.

Πάντως με την e -me εμένα μου λύθηκε εν μέρει το πρόβλημα. Τουλάχιστον μπορούν να δουν στον τοίχο εφόσον το γράψεις τι διάβασμα- εργασίες  έχουν για την επόμενη φορά.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #539 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 10:27:41 μμ »
κατακαβαινω την κούραση κ το κάπως χαοτικό, που κάθε συνάδελφος δουλεύει διαφορετικά κ τα μπερδεύει. έχω κουραστεί όμως να μην μπορούν να διαβάσουν οδηγίες που μάλιστα αυτά που θέλω να προσέξουν είναι γραμμένα με κόκκινα μπολντ υπογραμμισμένα, μόνο λαμπάκια γύρω γύρω δεν έχουν. έχω κουραστεί να δείχνω κάθε μέρα πώς να στέλνουν ασκήσεις στο class κ τελικά να τα παίρνω μειλ από τους γονείς. ειλικρινα δεν έχω απαιτήσεις για τόνους ασκήσεων, απλώς να γιηεται αυτό που έχω προγραμματίσει. κ έχω κουραστεί να αποθηκεύω κ να ταξινομώ ασκήσεις που όταν τις ανοίγω διαπίστωνω ότι δεν είναι αυτές που ήθελα. είμαι επιεικής σε πολλά κ δείχνω κατανόηση αλλά την ασυνεννοησία δεν την αντέχω.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #540 στις: Δεκέμβριος 07, 2020, 10:50:14 μμ »
Πάντως με την e -me εμένα μου λύθηκε εν μέρει το πρόβλημα. Τουλάχιστον μπορούν να δουν στον τοίχο εφόσον το γράψεις τι διάβασμα- εργασίες  έχουν για την επόμενη φορά.
μ
Μα τε γράφω στο class. κ τους έχω δείξει τα πάντα, πού είναι το καθετι. Δεν μπορούν, έχουν μάθει μασημένη τροφή. Μ αυτά θυμώνω. Με κουράζουν. Θυμώνω πιο πολύ από την αδιαβασιά με αυτά.
Κάναμε αρχαία μέση φωνή, παραστατικό κ αόριστο σχηματισμό μόνο, όχι κλίση. ανέβασα όλο το φυλλάδιο με τις ασκήσεις για να μην μπερδευόμαστε κάθε φορά, ε ει πράγματα που δεν έχουμε κάνει ακόμα, ζητάω κάτι συγκεκριμένο κ μου το στέλνουν λυμένο όλο, που προφανώς τα έκανε άλλος. έχω γίνει έξαλλη. ευτυχώς δλδ που τα είδα τώρα γιατί αν τα έβλεπα το πρωί θα τα άκουγαν κανονικότατα στο μάθημα. Τώρα εκτονώθηκα κ θα είμαι πιο διακριτική.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #541 στις: Δεκέμβριος 10, 2020, 01:42:11 πμ »
Εδώ και 3 μέρες όταν ένας μαθητής σηκώνει χέρι ακούγεται μόνο ο χαρακτηριστικός ήχος και δεν γράφει το όνομα του μαθητή που σήκωσε χέρι, όπως παλιά, με μπλε γράμματα; Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό και αν μπορώ να το ρυθμίσω;;;

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #542 στις: Δεκέμβριος 11, 2020, 12:30:36 μμ »
Υπάρχει τρόπος να διαμοιράσω αρχείο ενώ οι μαθητές είναι σε δωμάτια (breakout sessions);
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος bab

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #543 στις: Δεκέμβριος 11, 2020, 02:09:30 μμ »
Από το ίδιο το πρόγραμμα δεν έχω βρει κάτι. Μπορείς όμως να ανεβάσεις το αρχείο σου στο Google drive και να διαμοιρασεις το σύνδεσμο στο chat και να το ανοίξουν

Αποσυνδεδεμένος Tery

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #544 στις: Δεκέμβριος 11, 2020, 02:11:34 μμ »
Εδώ και 3 μέρες όταν ένας μαθητής σηκώνει χέρι ακούγεται μόνο ο χαρακτηριστικός ήχος και δεν γράφει το όνομα του μαθητή που σήκωσε χέρι, όπως παλιά, με μπλε γράμματα; Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό και αν μπορώ να το ρυθμίσω;;;

ουτε κι εγω βλεπω το ονομα. Αν πας στους participants φαινεται το χερακι

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μάθημα με webex
« Απάντηση #545 στις: Δεκέμβριος 11, 2020, 02:43:02 μμ »
Από το ίδιο το πρόγραμμα δεν έχω βρει κάτι. Μπορείς όμως να ανεβάσεις το αρχείο σου στο Google drive και να διαμοιρασεις το σύνδεσμο στο chat και να το ανοίξουν
Ευχαριστώ! Σωστά!
Just be real!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159611
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 424

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.