*

Ψηφοφορία

σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο
ψηφίσαμε 50-50

Αποστολέας Θέμα: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση  (Αναγνώστηκε 181011 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1288 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:17:13 μμ »
Αν το διδάσκω μαζί με άλλους, η ευελιξία μου περιορίζεται ακόμα περισσότερο γιατί τα θέματα δεν θα εξαρτηθούν από εμένα μόνο.

Από όσο θυμάμαι δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βάλουμε κοινά θέματα με άλλους καθηγητές της ίδια ειδικότητας στην ίδια τάξη,  στις ενδοσχολικές εξετάσεις.
Από όσο ξέρω είναι προαιρετικό.
Κάνω λάθος;
Χμμμ....λάθος κάνω....υπάρχει εγκύκλιος που λέει κοινά θέματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 05:37:48 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:07 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1289 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:18:59 μμ »
Από όσο ξέρω δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βάλουμε κοινά θέματα με άλλους καθηγητές στις ενδοσχολικές εξετάσεις.
Είναι προαιρετικό.
Κάνω λάθος;

απ όσο γνωριζω πρέπει να αιτιολογηθεί το γιατί. κ σίγουρα δεν μπορούμε να βάλουμε θέματα εκτός προδιαγραφών ή εκτός υλης. οπότε τι ακριβώς συζητάμε;

Συνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2312
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1290 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:19:06 μμ »
Από όσο ξέρω δεν είμαστε υποχρεωμένοι να βάλουμε κοινά θέματα με άλλους καθηγητές στις ενδοσχολικές εξετάσεις.
Είναι προαιρετικό.
Κάνω λάθος;

Για να μπουν διαφορετικά θέματα, πρέπει να γίνει πρακτικό συλλόγου, στο οποίο καταγράφεται η αιτιολόγηση. 

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1291 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:19:29 μμ »
Έτσι όπως πάει η δουλειά σε λίγο θα βρισκόμαστε υπόλογοι ενώπιον του υπουργείου επειδή θέλουμε να κάνουμε μάθημα. Η αξιολόγηση είν' η χαρά των λουφαδόρων που δε θεν το δασκαλίκι μα το διευθυντιλίκι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:07 »

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1292 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:24:05 μμ »
Για να μπουν διαφορετικά θέματα, πρέπει να γίνει πρακτικό συλλόγου, στο οποίο καταγράφεται η αιτιολόγηση.

Α , μάλλον γιαυτό νόμιζα ότι είναι προαιρετικό... Τελικά κατά κάποιο τρόπο είναι...

απ όσο γνωριζω πρέπει να αιτιολογηθεί το γιατί. κ σίγουρα δεν μπορούμε να βάλουμε θέματα εκτός προδιαγραφών ή εκτός υλης. οπότε τι ακριβώς συζητάμε;

Δεδομένης λοιπόν αυτής της λεπτομέρειας, ότι με απόφαση συλλόγου υπάρχει η δυνατότητα να μην μπουν κοινά θέματα (όπως είναι το συνηθισμένο κατ επιταγή της ανάλογης εγκύκλιου), το συμπέρασμα είναι ότι εσύ τελικά αποφασίζεις να περιορίσεις την ελευθερία της διδασκαλίας σου, πηγαίνοντας με την ύλη και με τα νερά των άλλων συναδέλφων που έχουν την ειδικότητά σου.

Θα μπορούσες να κάνεις και διαφορετικά. Όσον αφορά την ύλη, αυτή ουσιαστικά ελέγχεται μόνο στην Γ Λυκείου. Σε όλες τις άλλες τάξεις, ελάχιστα ελέγχεται τι ακριβώς κάνεις.

Άρα περιορίζεται η ελευθερία της διδασκαλίας σου πρακτικά μόνο σε μια τάξη, κατά την διάρκεια της 12χρονής εκπαίδευσης.
Στις άλλες 11 τάξεις περιορίζεται η ελευθερία σου  επειδή εσύ το θέλησες, επειδή αρέσκεσαι  στο να βρίσκεσαι στις "ράγες" της ύλης, περισσότερο μάλλον για την δικιά σου ευκολία, γιατί είναι πραγματικά δύσκολο να παράγεις "νέα ύλη".

Όμως σκέψου, τι εφόδια δίνεις στους μαθητές σου, όταν τους μαθαίνεις ακριβώς ότι ξέρουν όλοι οι άλλοι;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 05:38:34 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1293 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:26:09 μμ »
Σε αυτες τις εξετάσεις τυπου pisa θα συμμετέχουν και μαθητές με διάγνωση;

Αποσυνδεδεμένος Ίριδα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1294 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:37:12 μμ »
Έτσι όπως πάει η δουλειά σε λίγο θα βρισκόμαστε υπόλογοι ενώπιον του υπουργείου επειδή θέλουμε να κάνουμε μάθημα. Η αξιολόγηση είν' η χαρά των λουφαδόρων που δε θεν το δασκαλίκι μα το διευθυντιλίκι.
Αυτό ακριβώς είναι. Οι βασιλικοτεροι του βασιλεος-παρατρεχαμενοι των διευθυντών-που ψάχνουν εναγωνίως τρόπους να βγουν από την ταξη

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1295 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:44:16 μμ »
Και γιατί ανοίγεις συζήτηση για τον μισθό; Εσυ δλδ θα επηρεαστείς στο πώς θα διδάξεις από το αν θα σε διαχωρίσουν μισθολογικά από άλλους; Δεν νομίζω ότι έχει θέσει τέτοιο θέμα κάποιος εδώ, ούτε οι θαυμαστές τξς Κεραμεως!

Όταν με αναγκάσουν να πάω με τα νερά της PISA και εγώ ΔΕΝ το κάνω, μάλλον θα βγάλει φιρμάνι η καταστροφέως να μου κόψουν ένα μισθό, παρόμοιο με το φιρμάνι που κόβει τουλάχιστον ένα μισθό σε όσους δεν συμμετέχουν στην απαξιολόγηση.

Δύο μισθοί λιγότεροι. Καλά πάμε....
Να βάλω καμιά κοτούλα στο μπαλκόνι, να τρώω κανένα αυγό, μέχρι να ξεκουμπιστεί η καταστροφέως.

Δεν βαριέσαι, χούντα είναι θα περάσει.... ;D
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1296 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:48:11 μμ »
Α , μάλλον γιαυτό νόμιζα ότι είναι προαιρετικό... Τελικά κατά κάποιο τρόπο είναι...

Δεδομένης λοιπόν αυτής της λεπτομέρειας, ότι με απόφαση συλλόγου υπάρχει η δυνατότητα να μην μπουν κοινά θέματα (όπως είναι το συνηθισμένο κατ επιταγή της ανάλογης εγκύκλιου), το συμπέρασμα είναι ότι εσύ τελικά αποφασίζεις να περιορίσεις την ελευθερία της διδασκαλίας σου, πηγαίνοντας με την ύλη και με τα νερά των άλλων συναδέλφων που έχουν την ειδικότητά σου.

Θα μπορούσες να κάνεις και διαφορετικά. Όσον αφορά την ύλη, αυτή ουσιαστικά ελέγχεται μόνο στην Γ Λυκείου. Σε όλες τις άλλες τάξεις, ελάχιστα ελέγχεται τι ακριβώς κάνεις.

Άρα περιορίζεται η ελευθερία της διδασκαλίας σου πρακτικά μόνο σε μια τάξη, κατά την διάρκεια της 12χρονής εκπαίδευσης.
Στις άλλες 11 τάξεις περιορίζεται η ελευθερία σου  επειδή εσύ το θέλησες, επειδή αρέσκεσαι  στο να βρίσκεσαι στις "ράγες" της ύλης, περισσότερο μάλλον για την δικιά σου ευκολία, γιατί είναι πραγματικά δύσκολο να παράγεις "νέα ύλη".

Όμως σκέψου, τι εφόδια δίνεις στους μαθητές σου, όταν τους μαθαίνεις ακριβώς ότι ξέρουν όλοι οι άλλοι;

Δεν αε γνωριζω κ δεν με γνωρίζεις οπότε περιττή η συζήτηση, δεν χρωστάω απολογίες σε κανέναν.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1200
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1297 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 06:55:48 μμ »
Ότι εκφράζεσαι σαν μωρό, δεν χρειάζεται να σ' το επισημάνω!! Το βλέπεις...

Το ποιος εκφράζεται σαν μωρό άσε να το κρίνουν οι άλλοι καλύτερα. Εσύ είσαι υπό έγκριση μηνυμάτων, όχι εγώ.

Πάμε πάλι - επειδή αναγνωρίζω το ευρύτερο πρόβλημα του λειτουργικού αναλφαβητισμού, είμαι υπομονετκός- στάσεις προκηρύσσουν, γιατί δεν μπορούν να προκηρύξουν αα. Υπέγραψες ξανά μήπως κείμενο από ΕΛΜΕ/ΟΛΜΕ; ΟΧΙ!! Γιατί δεν μπορούν να κάνουν αα...δεν μπορείτε...ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!

Πάμε πάλι για τους λειτουργικά αναλφάβητους, αυτή τη φορά. Δεν έχει προκηρυχθεί εκ νέου αα γιατί δεν ψηφίστηκε από τη ΓΣ των προέδρων, ήταν επιλογή τους. Κάποιοι υποστηρίζουν πως υπήρχε τρόπος, αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ.     

Ποιοι συμμετέχουν στις στάσεις αυτές;;; Κανείς...ούτε ένας!! Θα αναθέσουν οι διευθυντές και θα λήξει το θέμα.

Αυτό που το ξέρεις; Από που προκύπτει; Επειδή βολεύει το αφήγημά σου;

Θα κάνετε όλοι αξιολόγηση...με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για το σχολείο σας και για το δημόσιο σχολείο γενικά.

Προσωπικά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο παλεύω να κάνω το μάθημά μου. Την αγωνία για την εφαρμογή της αξιολόγησης την αφήνω σε σένα.
 
Όταν γίνουν εκλογές σε ΕΛΜΕ/ΟΛΜΕ και (εφόσον) βρεθούν κατάλληλα άτομα, με επιστημονική κατάρτιση και όραμα, τότε θα προτείνουν βελτιωτικές ρυθμίσεις στον υπάρχοντα νόμο της αυτοαξιολόγησης- αξιολόγησης. Θα πορευτούμε με αυτό. Ήρθε για να μείνει και καλώς να τον δεχτείτε και οι υπόλοιποι τον νόμο αυτόν. Μαζεύετε προτάσεις για τη βελτίωσή του στα σχολεία σας, αν θέλετε να είστε δημιουργικοί και θετικοί για το δημόσιο σχολείο. Γκρίνια, φανατισμός, εκδικητικότητα, διχασμός....δεν ταιριάζουν στο σχολείο και στο έργο μας!!!

Βελτίωση για τα σχολεία θέλουμε και όσοι αντιδρούμε στο συγκεκριμένο νομοσχέδιο της αυτοαξιολόγησης. Αυτό δεν καταλαβαίνεις. Αλλά που να καταλάβεις, έχεις παθει εμμονή με την αξιολόγηση και δεν σχολιάζεις άλλα κι αλλα κακώς κείμενα όπως τις πρόσφατες συμπτύξεις τμημάτων. Την γκρίνια,τον φανατισμό και τα υπόλοιπα μπορώ να τα επικαλεστώ κι εγώ για τη στάση των υπέρμαχων σαν και του λόγου σου.


Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1298 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 07:12:50 μμ »
κι εγω το χα δώσει!! αλλά δεν θυμάμαι να είπε κανεις να τρολαρουμε. κ έχω κ απορία τι βαθμό πήρα.

Ούτε εμάς μας το είπε κανείς, το κάναμε από μόνοι μας. Πιστέψτε με, αν πεις στα παιδιά "θα γράψεις ένα τεστ που θα είναι ανώνυμο και δεν θα επηρρεάσει τον βαθμό σου", το 90% θα τρολάρει χωρίς άλλη παραίνεση. Εδώ με το ζόρι τα πείθεις στις εξετάσεις να γράψουν παραπάνω απ'όσο χρειάζεται για να περάσουν. Δεν μιλάω για όσους έχουν υψηλή βαθμολογία, αλλά για όλους τους άλλους. Εδώ μου έχει τύχει να δώσει ο άλλος το γραπτό του ημιτελές γιατί τέλειωσε και βγήκε ο φίλος του...

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1299 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 07:44:25 μμ »
Το ποιος εκφράζεται σαν μωρό άσε να το κρίνουν οι άλλοι καλύτερα. Εσύ είσαι υπό έγκριση μηνυμάτων, όχι εγώ.

Πάμε πάλι για τους λειτουργικά αναλφάβητους, αυτή τη φορά. Δεν έχει προκηρυχθεί εκ νέου αα γιατί δεν ψηφίστηκε από τη ΓΣ των προέδρων, ήταν επιλογή τους. Κάποιοι υποστηρίζουν πως υπήρχε τρόπος, αναφέρθηκε σε προηγούμενα ποστ.     

Αυτό που το ξέρεις; Από που προκύπτει; Επειδή βολεύει το αφήγημά σου;

Προσωπικά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο παλεύω να κάνω το μάθημά μου. Την αγωνία για την εφαρμογή της αξιολόγησης την αφήνω σε σένα.
 
Βελτίωση για τα σχολεία θέλουμε και όσοι αντιδρούμε στο συγκεκριμένο νομοσχέδιο της αυτοαξιολόγησης. Αυτό δεν καταλαβαίνεις. Αλλά που να καταλάβεις, έχεις παθει εμμονή με την αξιολόγηση και δεν σχολιάζεις άλλα κι αλλα κακώς κείμενα όπως τις πρόσφατες συμπτύξεις τμημάτων. Την γκρίνια,τον φανατισμό και τα υπόλοιπα μπορώ να τα επικαλεστώ κι εγώ για τη στάση των υπέρμαχων σαν και του λόγου σου.
Ήταν παράνομη για αυτό! Όσο και αν θέλεις να δεις αλλιώς την πραγματικότητα, αυτή θα μένει ίδια.

Δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο παρά μόνο το τελευταίο ψέμα που κυκλοφορεί κοντά στα τόσα άλλα: οι συμπτύξεις ποιων τρημάτων έγιναν; Πόσο παιδιών ήταν τα τμήματα; Σε ποια σχολεία;; να σε ενημερώσω ότι ο νόμος αναφέρει 27 ανά τμήμα και κάποια σχολεία για να έχουν πελατεία ζητούν άδεια για 28-30 ανά τμήμα!!!! Το ξέρεις αυτό;;; Όχι, βέβαια...βολεύονται γονείς, βολεύονται και καθηγητές, μη γελιόμαστε, με στριμωγμένα παιδιά σε σχολεία...δεν ξέρεις ότι δέχονται παραπάνω μαθητές για να μην χρειάζεται συνάδελφοι να συμπληρώνουν σε άλλα σχολεία;;; Υποκρισία!!!! Αυτό λέγεται υποκρισία...και διακρίνει αρκετούς στη χώρα αυτή.

Δεν είμαι οπαδός της αξιολόγησης...είμαι οπαδός όμως της λογικής. Και όταν κάτι χτυπάται με αβάσιμα επιχειρήματα στα μάτια μου αποκτά αξία!!!! Και για την υπόλοιπη κοινωνία να ξέρετε...το μόνο που έχετε πετύχει με αυτά και με αυτά είναι να θεωρούμαστε γελοίοι.

Όσο μηνύματα σαν του γαϊδάρου, με την ακατάσχετη φλυαρία του, μένουν εδώ μέσα, εσύ θεωρείς ασφαλές κριτήριο για τον παιδιάστικο τρόπο έκφρασης τις αναφορές των χρηστών;;;; Αυτές οδηγούν κάποια μέλη σε αποκλεισμό...αλλά ποιοι χρήστες κάνουν αναφορά;;;; Σε ποια σχόλια;;;; Ποια τους ενοχλούν;;;; Σίγουρα δεν ενοχλούνται από ύβρεις, παιδιάσματα και φασιστικές εκδηλώσεις, αλλά από την αντίθετη από τη δική τους άποψη...δυστυχώς. Δεν το περιμένεις από εκπαιδευτικούς, αλλά συμβαίνει εδώ μέσα...

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2863
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1300 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 08:12:33 μμ »
...θεωρούμαστε γελοίοι.
Αυτό χρειάζεται μια αλλαγή. Σε πρώτο ενικό.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1301 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 08:33:05 μμ »
...κάποια σχολεία για να έχουν πελατεία ζητούν άδεια για 28-30 ανά τμήμα!!!! Το ξέρεις αυτό;;; Όχι, βέβαια...βολεύονται γονείς, βολεύονται και καθηγητές, μη γελιόμαστε, με στριμωγμένα παιδιά σε σχολεία...δεν ξέρεις ότι δέχονται παραπάνω μαθητές για να μην χρειάζεται συνάδελφοι να συμπληρώνουν σε άλλα σχολεία;;;

Οι καθηγητές θέλουν παραπάνω παιδιά στο σχολείο τους για γίνει το τμήμα από 27άρι 28άρι, να σπάσει σε δύο τμήματα των 14άρων, και να έχουν έτσι περισσότερες ώρες.  Δεν θέλουν παραπάνω παιδιά στο σχολείο για να παραμείνει 30άρι το τμήμα!!!!
Βρες μου ένα καθηγητή που θέλει τμήματα πάνω από 27άρια, και εγώ θα φάω την ουρά μου!

Είσαι σε εκπαιδευτικό σάιτ, μπαρούφες τέτοιου τύπου να πας να τις πεις σε ανίδεους στο σκάι. Εδώ δεν περνάνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 08:42:05 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 333

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.