*

Ψηφοφορία

σαν σύλλογος τι έχετε αποφασίσει όσο αναφορά την αξιολόγηση ? Σε περίπτωση τελικής απόφασης του σχολείου να αλλάξετε τη ψήφο σας

αποχή-απεργία
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση
θα εφαρμοστεί η αξιολόγηση  οριακά
δεν έχουμε κάνει ακόμα σύλλογο
ψηφίσαμε 50-50

Αποστολέας Θέμα: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση  (Αναγνώστηκε 182646 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1274 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 07:08:32 πμ »
Δεν μου είπες όμως, για την κατάθεση ημιτελούς κείμενου αξιολόγησης που θα είναι κομμάτι του ενιαίου κειμένου που προτείνουν ΟΛΜΕ/ΔΟΕ, ποια είναι η γνώμη σου;;;

Καληνύχτα και σε σένα...
Την καλημέρα μου προς όλους.
Μία σύντομη απάντηση. Όσα γράφεις είναι επικίνδυνα και ανεφάρμοστα. Μην υποτιμάς την νοημοσύνη, την αγωνία και την δικαιλογημένη ανασφάλεια των συναδέλφων. Αν δεν έχεις κάποια σημαντική πρόταση μη μας προκαλείς με δήθεν επαναστατικές λύσεις.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:47:32 »

Αποσυνδεδεμένος JURE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1017
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1275 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 09:02:41 πμ »
Από το παράνομη και καταχρηστική, στο δεν υπάρχει αα.  ;D
Στάσεις εργασίας για ποιο πράμα προκηρύσσουν βρε ξεφτέρι; Έπειτα, πλάκα έχει όταν μιλάς εσύ για χλεύη και ειρωνεία. 

Στον Giplak μην απαντάτε, αναφορές μόνο!
Ότι εκφράζεσαι σαν μωρό, δεν χρειάζεται να σ' το επισημάνω!! Το βλέπεις...
Πάμε πάλι - επειδή αναγνωρίζω το ευρύτερο πρόβλημα του λειτουργικού αναλφαβητισμού, είμαι υπομονετκός- στάσεις προκηρύσσουν, γιατί δεν μπορούν να προκηρύξουν αα. Υπέγραψες ξανά μήπως κείμενο από ΕΛΜΕ/ΟΛΜΕ; ΟΧΙ!! Γιατί δεν μπορούν να κάνουν αα...δεν μπορείτε...ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!! Ποιοι συμμετέχουν στις στάσεις αυτές;;; Κανείς...ούτε ένας!! Θα αναθέσουν οι διευθυντές και θα λήξει το θέμα.
Θα κάνετε όλοι αξιολόγηση...με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για το σχολείο σας και για το δημόσιο σχολείο γενικά. Όταν γίνουν εκλογές σε ΕΛΜΕ/ΟΛΜΕ και (εφόσον) βρεθούν κατάλληλα άτομα, με επιστημονική κατάρτιση και όραμα, τότε θα προτείνουν βελτιωτικές ρυθμίσεις στον υπάρχοντα νόμο της αυτοαξιολόγησης- αξιολόγησης. Θα πορευτούμε με αυτό. Ήρθε για να μείνει και καλώς να τον δεχτείτε και οι υπόλοιποι τον νόμο αυτόν. Μαζεύετε προτάσεις για τη βελτίωσή του στα σχολεία σας, αν θέλετε να είστε δημιουργικοί και θετικοί για το δημόσιο σχολείο. Γκρίνια, φανατισμός, εκδικητικότητα, διχασμός....δεν ταιριάζουν στο σχολείο και στο έργο μας!!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1276 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 10:10:45 πμ »
Φυσικά αυτός είναι ο σκοπός.
Να αξιολογηθούμε αρνητικά από την καταστροφέως, αυτό θα θεωρηθεί θετική αξιολόγηση από την επόμενη κυβέρνηση που θα έρθει για να αποδώσει δικαιοσύνη και να ξεπαστρέψει τους προδότες του δημόσιου σχολείου που κάνουν τώρα πλάτες σε αυτό το αίσχος.
Το ο,τι προεξοφλείς το αποτέλεσμα των εκλογών, με ξεπερνάει πραγματικά…

Αποσυνδεδεμένος theorendil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 157
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1277 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 10:45:58 πμ »
Κι αλλα ωραία! 8)
https://www.esos.gr/arthra/75158/tin-anoixi-i-elliniki-pisa-me-exetaseis-panelladikoy-typoygia-toys-mathites-tis-sttaxis

Αλήθεια, θα ναι υποχρεωτική η συμμετοχή των μαθητών σε αυτές τις εξετασεις;

Ήμουν από τους μαθητές Λυκείου που έδωσαν πρώτοι με το σύστημα Αρσένη το οποίο προέβλεπε κι ένα "τεστ δεξιοτήτων". Λόγω καταλήψεων κλπ αποφάσισαν το τεστ αυτό να το κάνουν πειραματικά και ανώνυμα και να μη μετρήσει πουθενά. Το τι τρολιά (όρος που δεν υπήρχε τότε φυσικά) έπεσε δε λέγεται. Αυτό ήταν και το τέλος του περίφημου τεστ δεξιοτήτων και το πρώτο πράγμα του νόμου Αρσένη που καταργήθηκε. Τα παιδιά του Δημοτικού μπορούν να τα ψαρώσουν, αν όμως είναι τελικά ανώνυμο και δεν μετράει πουθενά στη Γ Γυμνασίου, αυτοί που θα διορθώνουν θα ρίξουν πολύ γέλιο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:47:32 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1278 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 01:52:48 μμ »
Το θέμα με τις εξετάσεις Pisa, είναι ότι την αποτυχία τους θα την χρεωθούν οι εκπαιδευτικοί και μόνο. Όπως είπε και ένας μαθητής μου, αυτές θα είναι οι στραβές εξετάσεις (pisa).

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1279 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 02:53:44 μμ »
Ήμουν από τους μαθητές Λυκείου που έδωσαν πρώτοι με το σύστημα Αρσένη το οποίο προέβλεπε κι ένα "τεστ δεξιοτήτων". Λόγω καταλήψεων κλπ αποφάσισαν το τεστ αυτό να το κάνουν πειραματικά και ανώνυμα και να μη μετρήσει πουθενά. Το τι τρολιά (όρος που δεν υπήρχε τότε φυσικά) έπεσε δε λέγεται. Αυτό ήταν και το τέλος του περίφημου τεστ δεξιοτήτων και το πρώτο πράγμα του νόμου Αρσένη που καταργήθηκε. Τα παιδιά του Δημοτικού μπορούν να τα ψαρώσουν, αν όμως είναι τελικά ανώνυμο και δεν μετράει πουθενά στη Γ Γυμνασίου, αυτοί που θα διορθώνουν θα ρίξουν πολύ γέλιο.

Θα μετράει για τον χαρακτηρισμό του κάθε σχολείου και του εκπαιδευτικού συστήματος σε καλό ή κακό και φυσικά πολύ ευκολα αντιλαμβάνεται κανείς ότι για όλα τα στραβά κ όλεςωυις χαμηλές βαθμολογίες θα φταίμε εμείς.

Αποσυνδεδεμένος AshenOne

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Άντρας
  • Απλώς...εκπαιδευτικός
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1280 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 03:23:16 μμ »
https://www.news247.gr/paideia/scholeia-me-27-mathites-taxi-toy-paidi-apo-peristeri-ginei-sigoyra-psyktikos.9401425.html... "Νυν υπέρ πάντων η εσωτερικήν αξιολόγησης, βεβαίως βεβαίως!!!"

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1281 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 03:24:32 μμ »
Όλη η κοινωνία περιμένει, με τεράστια συμπαράσταση, την αποχή από την αξιολόγηση...

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/koinonia/360264/salos-me-kathigiti-sto-mosxato-vgale-ti-bloyza-sou-kai-ksaplose-sto-thranio-eipe-se-12xroni-mathitria

Πιθανότατα θα σας στήσουν και άγαλμα έξω από το υπουργείο παιδείας, ανάλογο με εκείνο που στήθηκε έξω από την ΕΡΤ για τους ...πεσόντες της. Με την νίκη σύντροφοι!
https://www.esos.gr/arthra/75191/se-argia-me-entoli-n-kerameos-o-kathigitis-poy-feretai-na-parenohloyse-mathitries-se

Σε αργία , με εντολή Ν. Κεραμέως, ο καθηγητής που φέρεται να παρενοχλούσε μαθήτριες σε Γυμνάσιο του Μοσχάτου
Επιστρέφουν στα σχολεία εκπαιδευτικοί εάν δεν τους επιβληθεί ποινή οριστικής παύσης
Εκπαιδευτικός που του έχει ασκηθεί δίωξη για παιδοφιλία , δεν απομακρύνεται αλλά μπορεί να επιστρέψει στο σχολείο που δίδασκε  εάν δεν του επιβληθεί η ποινή της οριστικής παύσης.
Αυτό ισχύει σήμερα μετά την κατάργηση διάταξης  “ Α. Λοβέρδου”  (νόμος 4310/2014)  από τον πρώην υπουργό Παιδείας Αρ. Μπαλντά (νόμος 4325/215) ,ο οποίος προέβλεπε μετάταξη σε άλλη υπηρεσία εκτός σχολείου,  στην περίπτωση που δεν επιβληθεί σε εκπαιδευτικό η ποινή της οριστικής παύσης.
Ειδικότερα, σήμερα ισχύουν τα εξής:
Ο εκπαιδευτικός ή υπάλληλος που υπηρετεί σε σχολείο, σε βάρος του οποίου ασκήθηκε ποινική δίωξη για οποιοδήποτε έγκλημα κατά της γενετήσιας ελευθερίας ή για οποιοδήποτε έγκλημα οικονομικής εκμετάλλευσης της γενετήσιας ζωής, τίθεται σε αργία.
Ο εκπαιδευτικός  επανέρχεται αυτοδίκαια στα καθήκοντά του, εάν εκλείψει ο λόγος για τον οποίο έχει τεθεί σε αργία.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1282 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 03:26:48 μμ »
Ήμουν από τους μαθητές Λυκείου που έδωσαν πρώτοι με το σύστημα Αρσένη το οποίο προέβλεπε κι ένα "τεστ δεξιοτήτων". Λόγω καταλήψεων κλπ αποφάσισαν το τεστ αυτό να το κάνουν πειραματικά και ανώνυμα και να μη μετρήσει πουθενά. Το τι τρολιά (όρος που δεν υπήρχε τότε φυσικά) έπεσε δε λέγεται. Αυτό ήταν και το τέλος του περίφημου τεστ δεξιοτήτων και το πρώτο πράγμα του νόμου Αρσένη που καταργήθηκε. Τα παιδιά του Δημοτικού μπορούν να τα ψαρώσουν, αν όμως είναι τελικά ανώνυμο και δεν μετράει πουθενά στη Γ Γυμνασίου, αυτοί που θα διορθώνουν θα ρίξουν πολύ γέλιο.

κι εγω το χα δώσει!! αλλά δεν θυμάμαι να είπε κανεις να τρολαρουμε. κ έχω κ απορία τι βαθμό πήρα.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1283 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 03:27:43 μμ »
Το θέμα με τις εξετάσεις Pisa, είναι ότι την αποτυχία τους θα την χρεωθούν οι εκπαιδευτικοί και μόνο. Όπως είπε και ένας μαθητής μου, αυτές θα είναι οι στραβές εξετάσεις (pisa).

Σαφέστατα. Όμως θα θίξει άμεσα τους μαθητες. αν θελουμε καλά αποτελέσματα θα καταλήξουμε να προπονούμε τους καλούς για τις εξετάσεις για να ανεβάσουν τον μέσο όρο.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1284 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 04:16:06 μμ »
Σαφέστατα. Όμως θα θίξει άμεσα τους μαθητες. αν θελουμε καλά αποτελέσματα θα καταλήξουμε να προπονούμε τους καλούς για τις εξετάσεις για να ανεβάσουν τον μέσο όρο.

Και γιατί να ανεβάσεις το μέσο όρο των μαθητών σου στις ειδικές εξετάσεις της καταστροφέως;
Θα πάρεις κάποια αύξηση μισθού;

Γίνε για μια ακόμα φορά το πιόνι της καταστροφέως, και μάλιστα τζάμπα, εσύ τελικά δεν θα βάλεις ποτέ μυαλό!
Όπως και πέρσι, που πάλι έγινες το πιόνι της καταστροφέως, κάνοντας webex και τηλεκπαίδευση με δικά σου χρήματα, αφού αγόρασες εξοπλισμό.  H Cisco τα τσέπωσε, η καταστροφέως πήρε το πολιτικό όφελος και ίσως και κάποιο "δωράκι" από την cisco, και εσύ μπήκες μέσα 1 μισθό. Το ανέκδοτο με την πόντια πουτ.... που αυτοκτόνησε όταν έμαθε ότι οι άλλες πληρώνονται το ξέρεις;

Εγώ σαν εκπαιδευτικός ανεβάζω τον μέσο όρο των μαθητών μου σε θέματα που θεωρώ εγώ σημαντικά, και όχι σε θέματα που θεωρεί η καταστροφέως.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 04:21:45 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1285 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 04:49:26 μμ »
Και γιατί να ανεβάσεις το μέσο όρο των μαθητών σου στις ειδικές εξετάσεις της καταστροφέως;
Θα πάρεις κάποια αύξηση μισθού;

Γίνε για μια ακόμα φορά το πιόνι της καταστροφέως, και μάλιστα τζάμπα, εσύ τελικά δεν θα βάλεις ποτέ μυαλό!
Όπως και πέρσι, που πάλι έγινες το πιόνι της καταστροφέως, κάνοντας webex και τηλεκπαίδευση με δικά σου χρήματα, αφού αγόρασες εξοπλισμό.  H Cisco τα τσέπωσε, η καταστροφέως πήρε το πολιτικό όφελος και ίσως και κάποιο "δωράκι" από την cisco, και εσύ μπήκες μέσα 1 μισθό. Το ανέκδοτο με την πόντια πουτ.... που αυτοκτόνησε όταν έμαθε ότι οι άλλες πληρώνονται το ξέρεις;

Εγώ σαν εκπαιδευτικός ανεβάζω τον μέσο όρο των μαθητών μου σε θέματα που θεωρώ εγώ σημαντικά, και όχι σε θέματα που θεωρεί η καταστροφέως.

Εγω προσωπικά ένα σχολείο έχω στο νησί οπότε η σύγκριση δεν με νοιάζει. Όποιος όμως έχει το ρίσκο να βρεθεί σε σχολείο που «πατώνει» με ο,τι συνέπειες έχει αυτό για το σχολείο, δεν θα μπει αναγκαστικά στη διαδικασια; Μη λέμε εξυπνάδες, ακόμα κ για τις ενδοσχολικές αναγκαζόμαστε να συμμορφωθούμε σε κάποιες ανοησίες των τυποποιημένων εξετάσεων που ορίζει ο νόμος για να μπορούν οι μαθητες να ανταποκριθούν, κι ας μη συμφωνούμε μεθοδολογικά. Αυτός δυστυχώς είναι ο σκοπός των κεντρικών εξετάσεων. Η συμμόρφωση.

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1286 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 04:55:19 μμ »
Εγω προσωπικά ένα σχολείο έχω στο νησί οπότε η σύγκριση δεν με νοιάζει. Όποιος όμως έχει το ρίσκο να βρεθεί σε σχολείο που «πατώνει» με ο,τι συνέπειες έχει αυτό για το σχολείο, δεν θα μπει αναγκαστικά στη διαδικασια; Μη λέμε εξυπνάδες, ακόμα κ για τις ενδοσχολικές αναγκαζόμαστε να συμμορφωθούμε σε κάποιες ανοησίες των τυποποιημένων εξετάσεων που ορίζει ο νόμος για να μπορούν οι μαθητες να ανταποκριθούν, κι ας μη συμφωνούμε μεθοδολογικά. Αυτός δυστυχώς είναι ο σκοπός των κεντρικών εξετάσεων. Η συμμόρφωση.

Συμμόρφωση να διδάξεις εσύ στους μαθητές σου , και να τους κάνεις υποτελείς σε άνωθεν εντολές.
Εγώ συμμόρφωση δεν διδάσκω, διδάσκω δημοκρατία και ελευθερία.

Και το περίεργο είναι ότι για την ώρα, τον ίδιο μισθό παίρνουμε και οι δύο. Για πόσο ακόμα δεν ξέρω.... Αλλά μέχρι να χωρίσει η ήρα από το στάρι, ας μην τρελαινόμαστε. Ούτε εσύ θα πάρεις μεγαλύτερο μισθό αν διδάξεις περισσότερη υποταγή και συμμόρφωση, ούτε εγώ μεγαλύτερο μισθό αν διδάξω περισσότερη ελευθερία και δημοκρατία. Και οι δύο μας το κέφι μας κάνουμε, και πράττει ο καθένας όπως τον καλεί η συνείδησή του.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 05:14:54 μμ από donkey »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απεργία-αποχή από την αξιολόγηση
« Απάντηση #1287 στις: Οκτώβριος 26, 2021, 05:14:49 μμ »
Συμμόρφωση να διδάξεις εσύ στους μαθητές σου , και να τους κάνεις υποτελείς σε άνωθεν εντολές.
Εγώ συμμόρφωση δεν διδάσκω, διδάσκω δημοκρατία και ελευθερία.

Και το περίεργο είναι ότι για την ώρα, τον ίδιο μισθό παίρνουμε και οι δύο. Για πόσο ακόμα δεν ξέρω.... Αλλά μέχρι να χωρίσει ή ήρα από το στάρι, ας μην τρελαινόμαστε. Ούτε εσύ θα πάρεις μεγαλύτερο μισθό αν διδάξεις περισσότερη υποταγή, ούτε εγώ μεγαλύτερο αν διδάξω περισσότερη ελευθερία. Και οι δύο μας το κέφι μας κάνουμε, και πράττει ο καθένας όπως τον καλεί η συνείδησή του.

Τι λες βρε άνθρωπε μου; Είπα εγω ότι διδάσκω συμμόρφωση;
Τα πράγματα είναι απλα. Πρέπει να εξετάσω την Οδύσσεια με τον χ τρόπο, ο οποίος είναι στεγνός, τυποποιημένος, ο,τι θες πες. Αν δεν είναι εξεταζόμενο, κάνω στην ανάλυση ο,τι θέλω. Αν ειναο εξεταζόμενο κ το διδάσκω μόνο εγω, έχω ευελιξία αλλά πρέπει οι μαθητες να είναι προετοιμασμένοι για τη συγκεκριμένη μορφή εξέτασης. Αν το διδάσκω μαζί με άλλους, η ευελιξία μου περιορίζεται ακόμα περισσότερο γιατί τα θέματα δεν θα εξαρτηθούν από εμένα μόνο.

Και γιατί ανοίγεις συζήτηση για τον μισθό; Εσυ δλδ θα επηρεαστείς στο πώς θα διδάξεις από το αν θα σε διαχωρίσουν μισθολογικά από άλλους; Δεν νομίζω ότι έχει θέσει τέτοιο θέμα κάποιος εδώ, ούτε οι θαυμαστές τξς Κεραμεως!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2021, 05:18:08 μμ από Έσπερος »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.