*

Αποστολέας Θέμα: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...  (Αναγνώστηκε 4850 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο Gabriele Kuby, Κοινωνιολόγος, αντίθετος στη σεξουαλική διαπαιδαγὠγηση:

Η υποχρεωτική σεξουαλική παιδεία εισήχθη στα γερμανικά σχολεία τη δεκαετία του ’70, έχει προχωρήσει από την πληροφόρηση στην εκπαίδευση και στη συνέχεια στην κατήχηση – ολοταχώς προς  την κατεύθυνση  της πλήρους εξαχρείωσης  της σεξουαλικότητας. Σύμφωνα με τους κορυφαίους «εκπαιδευτές φύλων», η «σεξουαλική διαμόρφωση» ξεκινά από τη γέννηση. Τα παιδιά υποκινούνται να αυνανίζονται και τους παρέχονται κατάλληλα διαμορφωμένοι ελεύθεροι χώροι για να παίξουν γιατρούς στο νηπιαγωγείο. ............
Οι συνθήκες ανθρωπίνων δικαιωμάτων θέτουν την απόλυτη εξουσία και την υποχρέωση στους γονείς να ανατρέφουν τα παιδιά τους. Ωστόσο, αυτές οι συνθήκες δεν έχουν εμποδίσει το κράτος, που κάνοντας κατάχρηση εξουσίας, εισαγάγει τα παιδιά σχολικής ηλικίας σε μια ηδονιστική και προσανατολισμένη προς τη λαγνεία σεξουαλικότητα από την πρωιμή τους ηλικία. Το δικαίωμα των γονέων να διδάσκουν στα παιδιά τους τα ηθικά πρότυπα για τη σεξουαλικότητα κατά συνέπεια υπονομεύεται…

Εισαγωγή της υποχρεωτικής σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης στα σχολεία στη Γερμανία είναι προϊόν των φοιτητικών εξεγέρσεων του 1968 … Μέσα σε λίγες μόλις δεκαετίες, διεθνείς οργανισμοί όπως ο ΟΗΕ και η ΕΕ έγιναν κέντρα εξουσίας για την παγκόσμια ανατροπή του παραδοσιακού συστήματος αξιών. Έχουν τους υλικούς πόρους και την πολιτιστική-επαναστατική τεχνογνωσία για να θάψουν τις κοινωνικές, πολιτιστικές, νομικές και ηθικές προϋποθέσεις για το γάμο και την οικογένεια. Όλα αυτά είναι δυνατά επειδή τα κύρια μέσα ενημέρωσης της Δύσης υποστηρίζουν αυτή την ατζέντα και έχουν χρησιμεύσει σε μεγάλο βαθμό ως χειριστές της κοινής γνώμης στην υπηρεσία των πολιτιστικών επαναστατικών στόχων.Στην ανατροπή των Ιουδαϊκο-χριστιανικών αξιών όσον αφορά τη σεξουαλικότητα, κεντρικό ρόλο διαδραμάτισε ο εγκληματικός σαδομασοχιστής Alfred Kinsey (βλ. Χ 2). Εξακολουθεί να αντιμετωπίζεται ως σοβαρός «σεξολόγος» σε βιβλία διδασκαλίας για τη σεξουαλική παιδεία.

Οι εκπαιδευτές σεξουαλικής αγωγής άρχισαν να επισκέπτονται τα σχολεία με κιτ αντισύλληψης και να χρησιμοποιούν προφυλακτικά σε πλαστικά πέη. Τώρα είχαν το πόδι τους στην πόρτα. Με γραφικά και τρισδιάστατα υλικά, με ταινίες, σκετσάκια και με ”ξερή” λεκτική παρουσίαση του μηχανισμού των σεξουαλικών πράξεων, θα μπορούσαν να απενεργοποιήσουν τα παραδοσιακά πρότυπα, να σπάσουν την αίσθηση της ντροπής των παιδιών και να εισαγάγουν τα παιδιά σε σεξουαλικές πρακτικές όλων των ειδών, ιδίως τον αυνανισμό.[/i]


https://alopsis.gr/%CF%83%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%B7%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%AD/







« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2021, 07:11:14 μμ από Νησάκι »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 25, 2021, 08:20:40 μμ »
ΑΓΩΓΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ θα πρέπει να ονομάζεται το πρόγραμμα/μάθημα διότι δημιουργούνται συνειρμοί στο άκουσμα της ''σεξουαλικής διαπαιδαγωγησης'' και δικαιολογημενες αντιδράσεις των γονέων. Ο όρος ''σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση'' ειναι αναχρονιστικός και απλώς δείχνει πόσο ανιδεοι ή εμμονικοί είμαστε στη χρήση όρων και εκφράσεων που δεν αποδεχεται η πλειοψηφια της κοινωνιας και δικαιως.

sex=ερωτική πράξη/ φύλο. Καμία άρα σχέση με όσα χρειάζεται να μάθουν οι νέοι μας που είναι η προστασια του σώματος και της υπόληψης/αξιοπρέπειας

Αποσυνδεδεμένος μυωπία

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 25, 2021, 08:53:50 μμ »
Εμένα πάλι δεν με ενοχλεί καθόλου η σεξουαλική αγωγή αρκεί να γίνει με έναν οργανωμένο τρόπο και όχι κάτι άρπα κόλλα στυλ σκοιλ ελικίκου, ίσα ίσα ένα πυροτέχνημα για να πούμε ότι κάναμε κάτι.
Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι πόσα χρήματα θα διαθέσει πάλι η κυβέρνηση, με απευθείας ανάθεση, χωρίς κανέναν νόμιμο διαγωνισμό, με αφορμή πάλι το επείγον του πράγματος  ::). (ποιο το επείγον άραγε, αυτά τα πράγματα θέλουν οργάνωση και προγραμματισμό, το γεγονός ότι τώρα απασχολεί τα ΜΜΕ μία υπόθεση, δεν σημαίνει ότι πρέπει να παρακάμψουμε όλες τις νόμιμες διαδικασίες για να βγάλουμε π.χ. σήμερα πλατφόρμα στο internet για καταγγελίες των θυμάτων... αστεία πράγματα).

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 25, 2021, 11:59:24 μμ »
Κάποιο γερό ευρωπαϊκό κονδύλι μυρίζομαι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 09:10:15 πμ »
Η χαρά των παιδεραστών θα έλεγα.... παιδιά χωρίς αναστολές που θα συμπαθήσουν τον θύτη (σύνδρομο Στοκχολμης) ...

Η προσφορά από τα προσφυγάκια θα τελειώσει κάποια στιγμή..   :'(

Ας υπάρχει ντόπια παραγωγή για να καλύψει τη ζήτηση στην Ελλάδα...   :'(

Το είπε και η Ακρίδα εξάλλου.... αφού ήταν ο Δίας παιδεραστής πρέπει και εγώ να κάνω το παιδί μου Γανυμηδη...  >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2021, 09:15:08 πμ από Νησάκι »

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 09:36:10 πμ »
Θα ήθελα πάρα πολύ το υλικό των εγχειριδίων και το υπόλοιπο οπτικοακουστικό υλικό,   που θα χρησιμοποιηθούν, να ελεγχθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες της Ελληνικής Αστυνομίας και φυσικά να το γνωρίζουν επ' ακριβώς οι γονείς.


Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 03:53:22 μμ »
Βρε παιδιά, σοβαρά τώρα, άμα εισαχθεί η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα σχολεία, θα είναι η χαρά των παιδεραστών; Ενώ τώρα δεν είναι; Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση δεν σημαίνει να μάθω όλες τις στάσεις του Κάμα Σούτρα ούτε να κάνω σεξ από τα δώδεκα. Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση (ας μη φοβόμαστε τις λέξεις) σημαίνει να μάθω το σώμα μου. Να μάθω ότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγγίζει τα γεννητικά μου όργανα ή άλλα σημεία του σώματός χωρίς τη θέλησή μου. Να ξέρω ότι μπορώ να μιλήσω σε δυο τρεις ανθρώπους της εμπιστοσύνης μου αν κάποιος με έχει παρενοχλήσει σεξουαλικά, χωρίς να νιώθω φόβο, ντροπή ή ενοχή, λες και φταίω εγώ, χωρίς να με κατηγορήσουν ότι "τα ήθελα", ότι "προκάλεσα" ή ότι "έτσι είναι οι άντρες, τι να κάνουμε τώρα". Να μάθω να φέρομαι και να μη θεωρώ ότι μου ανήκουν όλες οι γυναίκες ή όλοι οι άντρες. Να μάθω ότι θα κάνω σεξ όταν θα νιώσω πραγματικά έτοιμος/έτοιμη και όχι επειδή με πιέζουν ή για να δείξω ότι είμαι προχωρημένος/προχωρημένη. Να ενημερωθώ σωστά για την αντισύλληψη και την προστασία από τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Να χωνέψω για τα καλά ότι το ΟΧΙ είναι ΟΧΙ. Γενικότερα, να σέβομαι τις σεξουαλικές επιλογές των συνανθρώπων μου (εφόσον αυτές δεν βλάπτουν κανέναν και καμία), να μην παραβιάζω τα όριά τους και να νιώσω τι σημαίνει ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ. Και ένα σωρό άλλλα πράγματα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν. Και αυτό θα έπρεπε να καλλιεργείται σε όλη τη διάρκεια της (σχολικής) ζωής. Οι σκοταδιστικές απόψεις μόνο κακό κάνουν. Είμαστε (υποτίθεται) μορφωμένοι άνθρωποι, εκπαιδευτικοί και οφείλουμε α) να σκεφτόμαστε νηφάλια, ορθολογιστικά και χωρίς προκαταλήψεις και β) να ανατρέχουμε σε αξιόπιστες πηγές για να στηρίξουμε τα επιχειρήματά μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2021, 05:16:43 μμ από sofoulitsa »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 06:22:26 μμ »
Βρε παιδιά, σοβαρά τώρα, άμα εισαχθεί η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση στα σχολεία, θα είναι η χαρά των παιδεραστών; Ενώ τώρα δεν είναι; Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση δεν σημαίνει να μάθω όλες τις στάσεις του Κάμα Σούτρα ούτε να κάνω σεξ από τα δώδεκα. Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση (ας μη φοβόμαστε τις λέξεις) σημαίνει να μάθω το σώμα μου. Να μάθω ότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να αγγίζει τα γεννητικά μου όργανα ή άλλα σημεία του σώματός χωρίς τη θέλησή μου. Να ξέρω ότι μπορώ να μιλήσω σε δυο τρεις ανθρώπους της εμπιστοσύνης μου αν κάποιος με έχει παρενοχλήσει σεξουαλικά, χωρίς να νιώθω φόβο, ντροπή ή ενοχή, λες και φταίω εγώ, χωρίς να με κατηγορήσουν ότι "τα ήθελα", ότι "προκάλεσα" ή ότι "έτσι είναι οι άντρες, τι να κάνουμε τώρα". Να μάθω να φέρομαι και να μη θεωρώ ότι μου ανήκουν όλες οι γυναίκες ή όλοι οι άντρες. Να μάθω ότι θα κάνω σεξ όταν θα νιώσω πραγματικά έτοιμος/έτοιμη και όχι επειδή με πιέζουν ή για να δείξω ότι είμαι προχωρημένος/προχωρημένη. Να ενημερωθώ σωστά για την αντισύλληψη και την προστασία από τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Να χωνέψω για τα καλά ότι το ΟΧΙ είναι ΟΧΙ. Γενικότερα, να σέβομαι τις σεξουαλικές επιλογές των συνανθρώπων μου (εφόσον αυτές δεν βλάπτουν κανέναν και καμία), να μην παραβιάζω τα όριά τους και να νιώσω τι σημαίνει ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ. Και ένα σωρό άλλλα πράγματα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν. Και αυτό θα έπρεπε να καλλιεργείται σε όλη τη διάρκεια της (σχολικής) ζωής. Οι σκοταδιστικές απόψεις μόνο κακό κάνουν. Είμαστε (υποτίθεται) μορφωμένοι άνθρωποι, εκπαιδευτικοί και οφείλουμε α) να σκεφτόμαστε νηφάλια, ορθολογιστικά και χωρίς προκαταλήψεις και β) να ανατρέχουμε σε αξιόπιστες πηγές για να στηρίξουμε τα επιχειρήματά μας.

+++
Πολύ σωστή τοποθέτηση.
Η παραπάνω διαπαιδαγώγηση θα έπρεπε αν καλλιεργείται στη διάρκεια όλης της ζωής και όχι μόνο της σχολικής.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 06:26:02 μμ »
Είμαστε ευρωπαϊκή χώρα στην οποία κάθε χρόνο ακούμε για 4-5 μωρά πεταμένα στα σκουπίδια από μητέρες 19-20 ετών., Δεν νομίζω καν ότι πρέπει να συζητάμε το θέμα. Η άγνοια δημιουργεί θύματα, όχι η γνώση.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 06:38:57 μμ »
Θα ήθελα πάρα πολύ το υλικό των εγχειριδίων και το υπόλοιπο οπτικοακουστικό υλικό,   που θα χρησιμοποιηθούν, να ελεγχθούν από τις αρμόδιες υπηρεσίες της Ελληνικής Αστυνομίας και φυσικά να το γνωρίζουν επ' ακριβώς οι γονείς.

Τι ακριβώς επικίνδυνο μπορεί να έχει το υλικό; Να λέει ότι το σεχ δεν είναι αμαρτία; ότι προσφέρει ευχαρίστηση; ότι αρέσει και στις γυναίκες; ότι υπάρχουν πολλές στάσεις; ότι υπάρχουν ποικίλοι τρόποι διείσδυσης; Τι ακριβώς πρέπει να ελεγχθεί;

αν εχεις μια κόρη, προτιμάς να διαπιστώσει σε μια σχέση στα 20, 22, 25, ότι ο φίλος της μπορεί να της ζητήσει κάτι πέρα από τα «εγκεκριμένα», και να μην ξέρει τι να κάνει, αν θα πει όχι, αν είναι επικίνδυνο, αν ειναο σωστό ή λάθος, κ τελικά να πει ναι μόνο κ μόνο γιατί φοβάται, ή να πει όχι από ταμπού; προτιμότερο δεν είναι να ξέρει από μικρή τι ακριβώς υπάρχει κ ποια είναι τα όρια, τι είναι σεβασμός, πότε να λέει όχι επειδή νιώθει άβολα κ όχι επειδή «δεν πρέπει»;

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 06:52:52 μμ »
https://www.efsyn.gr/themata/thema-tis-efsyn/190290_sexoyaliki-diapaidagogisi-55-hronia-sto-perimene

Θα ήθελα αυτό το υλικό να περάσει από έλεγχο της ελληνικής αστυνομία, της ελληνικής δικαιοσύνης, και  για όσους ανήκουν σε κάποια θρησκευτική ομάδα π.χ. το  ισραηλιτικό συμβουλίο, τη ορθόδοξης εκκλησία κτλ

ΑΠό το παραπάνω άρθρο φαίνεται ότι και ο σκοπός της θεματικής εβδομάδας ήταν η εισαγωγή της  σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2021, 07:10:44 μμ από Νησάκι »

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 07:08:50 μμ »
Πολωνία: Νομοσχέδιο μπορεί να χαρακτηρίσει την σεξουαλική παιδεία ως «παιδοφιλία»

Αν η αστυνομία έπιανε έναν εκπαιδευτικό με τέτοιες εικόνες στη τσάντα του τί θα φανταζόταν; Μάλλον ότι διακινεί πορνογραφικό υλικό μέσα στα σχολεία;


Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 07:09:13 μμ »
https://www.efsyn.gr/themata/thema-tis-efsyn/190290_sexoyaliki-diapaidagogisi-55-hronia-sto-perimene

Θα ήθελα αυτό το υλικό να περάσει από έλεγχο της ελληνικής αστυνομία, της ελληνικής δικαιοσύνης, και  για όσους ανήκουν σε κάποια θρησκευτική ομάδα π.χ. το  ισραηλιτικό συμβουλίο, τη ορθόδοξης εκκλησία κτλ

Διαπαιδαγώγηση με επιστημονικές βάσεις δεν συμβαδίζει ούτε με αστυνομία ούτε με θρησκείες. οι θρησκείες βασικά δεν δέχονται σχέσεις εκτός γάμου. Οπότε για τι διαπαιδαγώγηση μιλάμε; τα παιδιά θα μάθουν τα βασικά: βιολογία, προφυλάξεις, αναπαραγωγή, συναίνεση. από κει κ πέρα, ας δώσει η οικογένεια οποία ηθική διάσταση θέλει ως προς το τι επιτρέπει κ τι όχι. Καμία θρησκεία κ καμία αστυνομία δεν έχει λόγο στο τι είναι συναίνεση, τι είναι σεξοταλικως μεταδιδόμενο νόσημα κ πώς προφυλάσσεται κανεις από αυτό ή από εγκυμοσύνη.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Σεξουαλικη διαπαιδαγώγηση από τον Σεπτέμβρη με το ζόρι...
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 08:06:04 μμ »
Διαπαιδαγώγηση με επιστημονικές βάσεις δεν συμβαδίζει ούτε με αστυνομία ούτε με θρησκείες. οι θρησκείες βασικά δεν δέχονται σχέσεις εκτός γάμου. Οπότε για τι διαπαιδαγώγηση μιλάμε; τα παιδιά θα μάθουν τα βασικά: βιολογία, προφυλάξεις, αναπαραγωγή, συναίνεση. από κει κ πέρα, ας δώσει η οικογένεια οποία ηθική διάσταση θέλει ως προς το τι επιτρέπει κ τι όχι. Καμία θρησκεία κ καμία αστυνομία δεν έχει λόγο στο τι είναι συναίνεση, τι είναι σεξοταλικως μεταδιδόμενο νόσημα κ πώς προφυλάσσεται κανεις από αυτό ή από εγκυμοσύνη.

Διαπαιδαγώγηση με συναίνεση των γονιών όμως. Μήπως πρέπει να πάρει κανείς την άδεια του κράτους για το ποια θρησκεία πρεσβεύει  και το τί ηθικές αρχές θέλει να εμπνεύσει στα παιδιά του.

Τώρα αν κάποιος  θέλει να δείξει στα παιδιά του για το πως κάνουν σεξ δυο ομοφιλόφιλοι ή για το πως θα απολαμβάνει τον αυνανισμό ας το κάνει στο σπίτι του. Στο σχολείο δεν χωράει τέτοια ''παιδεία''...

Και ο Λιγνάδης τόσα χρόνια τη πλάτη των παιδαγωγών και των ανθρώπων 'του πνεύματος' είχε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 27, 2021, 08:07:42 μμ από Νησάκι »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.