*

Αποστολέας Θέμα: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση  (Αναγνώστηκε 29886 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 26, 2021, 07:58:09 πμ »
Και από άλλο συνάδελφο κατάλαβα ότι στους εκπαιδευτικούς Ειδικής έχει ξεκινήσει κάτι να κινείται. Εσύ despinoula4 είσαι ΠΕ02 Ειδικής όπως γράφεις στα στοιχεία του λογαριασμού σου; Και μία ακόμη ερώτηση: Το μήνυμα που έλαβες είναι από τον επιμορφωτή ή γενικά από το πρόγραμμα; Καθορίζει και ημερομηνίες που θα γίνουν οι εξ αποστάσεως σύγχρονες συναντήσεις σας;

Εσύ, harac ανήκεις στην Ειδική ή τη Γενική Εκπαίδευση και σε ποια ειδικότητα αν επιτρέπεται;
Καλημέρα thriskeftika, από την πλατφόρμα μου ήρθαν 2 μηνύματα και ρώρα περιμένω από τον επιμορφωτή για ημερομηνία έναρξης.
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 26, 2021, 02:29:47 μμ »
Στο μέιλ στα στο σχολικό δίκτυο; Εμένα δεν μου ρθε κάτι. Για πείτε και άλλοι!

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 26, 2021, 02:36:52 μμ »
Πε02 ειδικής κι εγώ, μπήκα πριν λιγο στο μέιλ, το οποίο παρεμπιπτόντως το έχω συνδέσει και  με το κανονικό μου, και τιποτα απολύτως. Αφού αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν γράφτηκα σωστά τελικά...

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 28, 2021, 12:21:12 μμ »
Στο κανάλι Epimorfosi T4E ανεβαίνουν καθημερινά και νέα βίντεο σχετικά με την επιμόρφωση τα οποία έχουν τίτλους που τα συνδέουν με τα μέρη της επιμόρφωσης όπως αυτά είχαν περιγραφεί στην ιστοσελίδα του προγράμματος (π.χ. Δ1 - Γενικό Μέρος, Δ2- Φιλόλογοι, κ.α.). Στις playlists είναι μάλιστα σχετικά ταξινομημένα: https://www.youtube.com/channel/UCvF258r9yYXp8jz-orKqFtw/playlists

Κάποιοι έχουν ήδη λάβει email για την έναρξη του προγράμματος. Άλλοι όμως, μάλλον οι περισσότεροι, δεν έχουμε λάβει ακόμη κανένα email. Προφανώς υπάρχει κάποια δυσκολία στον όλο συντονισμό και προγραμματισμό.

Θα πρότεινα:
1. Να υπάρξει κάποια γενική ενημέρωση από τους υπεύθυνους του προγράμματος στην ιστοσελίδα του: https://t4e.sch.gr/

2. Να υπάρξει συντονισμός όλων των ομάδων επιμόρφωσης ώστε το πρόγραμμα να ολοκληρωθεί εγκαίρως και επιτυχώς για όλους τους εκπαιδευτικούς τους οποίους προβλέπεται να συμπεριλάβει.

Στο επίπεδο αυτού του forum, παρακαλώ να μας δώσει πληροφορίες εάν υπάρχει κάποιος από όσους έχουν επιλεγεί επιμορφωτές (έχει γίνει δική τους προετοιμασία και ενημέρωση; -  έχουν λάβει χρονοδιάγραμμα για την έναρξη του προγράμματος; - πως συγκροτούνται οι ομάδες επιμορφούμενων; -  πότε υπολογίζεται να ξεκινήσει το πρόγραμμα για όσους ακόμη δεν έχουν λάβει κανένα email;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2021, 01:51:53 μμ από thriskeftika »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 28, 2021, 04:42:51 μμ »
ΠΕ06 εγώ κι ακόμη δεν έχω λάβει σχετικό ηλεκτρονικό μήνυμα. Υπάρχει κάποιος από την ίδια ειδικότητα που έχει ειδοποιηθεί. Μήπως οι διάφοροι κλάδοι ειδοποιούνται σταδιακά;

Αποσυνδεδεμένος Schoolikui

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 28, 2021, 06:54:40 μμ »
Κι εγώ 06. Δεν έχω λάβει μνμ
Can I skip tomorrow?

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 28, 2021, 11:25:52 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Δεν έχω λάβει ακόμα κανένα μήνυμα. Εντούτοις μπήκα στο eclass.t4e.sch.gr με τους κωδικούς του ΠΣΔ. Εκεί ανοίγει ένα περιβάλλον eclass. Εκεί κάνοντας κλικ στις κατηγορίες επιμόρφωση και επιμορφωση - εργαστήρια βγαίνουν πολλά μαθήματα και τα ονόματα των εκπαιδευτών. Πρέπει όμως να κάνω εγγραφη στα μαθηματα για να ενεργοποιηθούν (όπως κάνουν οι μαθητές μας στην eclass.). Να ανησυχήσω πολύ που δεν έχω λάβει μηνυμα ενώ μπαίνοντας με τους κωδικούς μου βλέπω κανονικά τα πάντα, ακόμα και ποιους εκπαιδευτές θα έχω; Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος να συνδεθεί παρόλο που δεν έχει λαβει μήνυμα ακόμα?

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 29, 2021, 09:49:22 πμ »
Καλησπέρα σε όλους! Δεν έχω λάβει ακόμα κανένα μήνυμα. Εντούτοις μπήκα στο eclass.t4e.sch.gr με τους κωδικούς του ΠΣΔ. Εκεί ανοίγει ένα περιβάλλον eclass. Εκεί κάνοντας κλικ στις κατηγορίες επιμόρφωση και επιμορφωση - εργαστήρια βγαίνουν πολλά μαθήματα και τα ονόματα των εκπαιδευτών. Πρέπει όμως να κάνω εγγραφη στα μαθηματα για να ενεργοποιηθούν (όπως κάνουν οι μαθητές μας στην eclass.). Να ανησυχήσω πολύ που δεν έχω λάβει μηνυμα ενώ μπαίνοντας με τους κωδικούς μου βλέπω κανονικά τα πάντα, ακόμα και ποιους εκπαιδευτές θα έχω; Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος να συνδεθεί παρόλο που δεν έχει λαβει μήνυμα ακόμα?
Μπήκα και εγώ και είδα. Κάτι ετοιμάζεται αλλά ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί. Στα Φιλολογικά ή στις Φυσικές Επιστήμες δεν έχουν ακόμη ανεβάσει μαθήματα. Υπάρχουν πάντως όντως ονόματα επιμορφωτών και ώρες που θα γίνουν κάποια μαθήματα.
Στο email μου καμία ειδοποίηση ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 29, 2021, 10:50:25 πμ »
Αυτα ολα πως τα ειδατε?
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 29, 2021, 12:29:54 μμ »
Γεια σας! Τα μαθήματα γίνονται μέσω webex; Πρέπει να μπαίνουμε συγκεκριμένες ώρες; Δεν έχω λάβει ενημέρωση
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2520
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 29, 2021, 01:02:47 μμ »
nipiagogos1988,
ναι, τα μαθήματα γίνονται μέσω  webex.
Μπαίνουμε στον σύνδεσμο που μας στέλνουν εκείνοι.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 29, 2021, 03:45:13 μμ »
Μπήκα και εγώ και είδα. Κάτι ετοιμάζεται αλλά ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί. Στα Φιλολογικά ή στις Φυσικές Επιστήμες δεν έχουν ακόμη ανεβάσει μαθήματα. Υπάρχουν πάντως όντως ονόματα επιμορφωτών και ώρες που θα γίνουν κάποια μαθήματα.
Στο email μου καμία ειδοποίηση ακόμη.
Τα δα κι εγώ. Δεν είναι ενεργοποιημένα, αλλά εντός. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 29, 2021, 06:29:31 μμ »
Αυτα ολα πως τα ειδατε?

Μπείτε στο eclass.t4e.sch.gr με τους κωδικούς σας στο ΠΣΔ. Ψαχουλέψτε και θα βρειτε μαθηματα και εκπαιδευτές αλλά δεν φαίνεται να ειμαστε εγγεγραμμένοι όσοι δεν εχουμε λαβει ακόμα email.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2520
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ταχύρρυθμη Επιμόρφωση στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 30, 2021, 08:10:40 μμ »
Σήμερα κάναμε την πρώτη τηλεσυνάντηση γνωριμίας (Αισθητική Αγωγή) με διάρκεια μιάμιση ώρα. Από τους 50 που είχαν δηλώσει, μπήκαμε οι 26. Συζητήσαμε ποιες πλατφόρμες και εργαλεία χρησιμοποιεί ο κάθε ένας στα μαθήματά του και ποιες δυσκολίες έχουμε συναντήσει. Πολύ καλή επιμορφώτρια (ΣΕΕ θεατρολόγος), χειρίζεται σωστά τον χρόνο, δεν πλατειάζει  και απαντά σε όλες τις απορίες/ερωτήσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 247
Σύνολο: 249

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.