*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 293008 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #98 στις: Μάρτιος 31, 2021, 07:49:09 μμ »
m
Ανεγκέφαλος είναι ο γονιός που τόσους μήνες ακούει ότι φοβόμαστε να πάμε στο σχολείο κ τώρα λέμε ότι φοβόμαστε να εμβολιαστουμε;
Υπάρχουν και πολλοί γονείς που δε θέλουν να εμβολιαστούν. Θα έχεις μπόλικη δουλειά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:01:10 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #99 στις: Μάρτιος 31, 2021, 07:52:39 μμ »
Υπάρχουν και πολλοί γονείς που δε θέλουν να εμβολιαστούν. Θα έχεις μπόλικη δουλειά.

Ενταξει υποτίθεται όμως ότι εμείς έχουμε υψηλότερο επίπεδο από τον μέσο γονέα...

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #100 στις: Μάρτιος 31, 2021, 07:57:17 μμ »
Ενταξει υποτίθεται όμως ότι εμείς έχουμε υψηλότερο επίπεδο από τον μέσο γονέα...
Δε νομίζω πια το μορφωτικό επίπεδο του μέσου Έλληνα γονέα να είναι τόσο χαμηλό. Και ποια είσαι εσύ πού θα κρίνεις το επίπεδο κάποιου από το αν θέλει ή όχι να εμβολιαστεί; Ελπίζω στην τάξη να χρησιμοποιείς καλύτερα επιχειρήματα στις συζητήσεις με τους μαθητές σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2021, 07:59:43 μμ από English »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #101 στις: Μάρτιος 31, 2021, 07:59:50 μμ »
ΛΙΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΉ, όταν γίνοταν οι '' ΨΕΚΑΣΜΟΙ'', εσύ κρατούσες φορούσες διαστημική στολή και δε σε ψέκασαν;;;;;;;;;; Αχαχαχαχα πόση βλακεία πόσηηηηη;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:01:10 »

Αποσυνδεδεμένος Ιρμα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #102 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:00:21 μμ »
*χωρίς το ''κρατούσες''

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #103 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:03:41 μμ »
Δε νομίζω πια το μορφωτικό επίπεδο του μέσου Έλληνα γονέα να είναι τόσο χαμηλό. Και ποια είσαι εσύ πού θα κρίνεις το επίπεδο κάποιου από το αν θέλει ή όχι να εμβολιαστεί; Ελπίζω στην τάξη να χρησιμοποιείς καλύτερα επιχειρήματα στις συζητήσεις με τους μαθητές σου.

Ε προφανώς δεν λέω στους μαθητες ότι θεωρώ πως ο εκπαιδευτικός έχει υψηλότερο επίπεδο από τον μέσο άνθρωπο, αυτό είναι προσβλητικό.

απλώς μου φαίνεται περίεργο να ακούν οι μαθητες ότι εμβολιάζονται οι παππούδες τους, οι γονείς τους, και ο εκπαιδευτικός να τους λέει ότι φοβάται.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #104 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:08:49 μμ »
Αυτό πάλι που οι εκπαιδευτικοί είναι μια κατηγορία μόνοι τους ,αυτό είναι για μούτζες.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #105 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:14:14 μμ »
Ε προφανώς δεν λέω στους μαθητες ότι θεωρώ πως ο εκπαιδευτικός έχει υψηλότερο επίπεδο από τον μέσο άνθρωπο, αυτό είναι προσβλητικό.

απλώς μου φαίνεται περίεργο να ακούν οι μαθητες ότι εμβολιάζονται οι παππούδες τους, οι γονείς τους, και ο εκπαιδευτικός να τους λέει ότι φοβάται.
Μάλιστα. Οι εκπαιδευτικοί δεν έχουν δικαίωμα να φοβούνται... Μάλλον να γίνει υποχρεωτικό τότε να χαρείτε εσύ κι όσοι άλλοι εδώ μέσα καταφέρονται κατά συναδέλφων που δεν τρέχουν να εμβολιαστούν.   :D
Και για να μην τα βάζουμε όλα σε ένα τσουβάλι, αν κάποιος φώναζε ότι θέλει να εμβολιαστεί και τώρα δεν πάει, ναι, να τον κατηγορήσουμε. Αν όμως δεν το έκανε και δε θέλει να κάνει το εμβόλιο, ποιο το πρόβλημα; Δε νομίζω να ανοίξουν τα σχολεία και να μην πάμε στις δουλειές μας όλοι.

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #106 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:15:37 μμ »
Ε προφανώς δεν λέω στους μαθητες ότι θεωρώ πως ο εκπαιδευτικός έχει υψηλότερο επίπεδο από τον μέσο άνθρωπο, αυτό είναι προσβλητικό.

απλώς μου φαίνεται περίεργο να ακούν οι μαθητες ότι εμβολιάζονται οι παππούδες τους, οι γονείς τους, και ο εκπαιδευτικός να τους λέει ότι φοβάται.
Δεν εννοούσα αυτό. Εννοούσα αν συσχετίζεις το επίπεδο κάποιου με τη γνώμη του για τον εμβολιασμό.

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #107 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:19:05 μμ »
Μήπως δεν θέλουν όλοι να εμβολιαστούν; Ένα ενδιαφέρον βίντεο από το CNN:
https://edition.cnn.com/videos/health/2021/03/18/tuchman-vaccine-trump-biden-coronavirus-vpx.cnn

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #108 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:19:15 μμ »
Δεν εννοούσα αυτό. Εννοούσα αν συσχετίζεις το επίπεδο κάποιου με τη γνώμη του για τον εμβολιασμό.

Δεν λέω ότι έχει χαμηλό επίπεδο οποίος δεν θέλει να εμβολιαστεί. Ξέρω κ ανθρώπους που εκτιμώ που δεν θέλουν κ δεν τους εκτιμώ λιγότερο γι αυτό. Αλλά θεωρώ ότι όποιος έχει ένα χ μορφωτικό επίπεδο δεν μπορεί να φοβάται να κάνει αυτό που κάνει η αγράμματη γιαγιά στο χωριό. Με εκπλήσσει, πώς να το πω. Όπως με εξέπληξε θετικά που εμβολιάζονται παππούδες στην επαρχία, με εκπλήσσει αρνητικά να μην εμβολιάζονται άνθρωποι πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3991
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #109 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:22:29 μμ »
Αν κάνετε πράγματα στη ζωή σας με κίνητρο το "τι θα πει ο κόσμος", φοβάμαι ότι θα δυστυχήσετε... Δεν ήξερα ότι χρωστάω στους γονείς και στην κοινωνία την προσωπική μου υγεία. Θα συνεχίσω να φοράω τη μασκούλα μου και να τηρώ τα προβλεπόμενα μέτρα ασφάλειας. Αν θέλουν να με απολύσουν, ας το πράξουν.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #110 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:27:10 μμ »
Αν κάνετε πράγματα στη ζωή σας με κίνητρο το "τι θα πει ο κόσμος", φοβάμαι ότι θα δυστυχήσετε... Δεν ήξερα ότι χρωστάω στους γονείς και στην κοινωνία την προσωπική μου υγεία. Θα συνεχίσω να φοράω τη μασκούλα μου και να τηρώ τα προβλεπόμενα μέτρα ασφάλειας. Αν θέλουν να με απολύσουν, ας το πράξουν.

Το εμβόλιο θα το κάνω επειδή θέλω κ πρέπει, όχι για το τι θα πει ο κόσμος.

Όμως τα σημερινά σχόλια για το 30% με πλήγωσαν, με έθιξαν, με έκαναν μα νιώσω ντροπή περισσότερο κ από τα σχόλια ότι καθόμαστε με κλειστά σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος Marilita87

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #111 στις: Μάρτιος 31, 2021, 08:30:35 μμ »
Το εμβόλιο θα το κάνω επειδή θέλω κ πρέπει, όχι για το τι θα πει ο κόσμος.

Όμως τα σημερινά σχόλια για το 30% με πλήγωσαν, με έθιξαν, με έκαναν μα νιώσω ντροπή περισσότερο κ από τα σχόλια ότι καθόμαστε με κλειστά σχολεία.

Αν θίχτηκες ή ένιωσες ντροπή αυτό αφορά εσένα και κανέναν άλλον. Το τι θα αποφασίσει ο καθένας είναι προσωπική του υπόθεση. Έχεις φτάσει σε σημείο να κάνεις bullying με το ύφος και αυτά που υπονοείς. Κι εμείς θέλουμε να εμβολιαστούμε, αλλά ηρέμησε λίγο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 299
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.