*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 290805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #518 στις: Απρίλιος 16, 2021, 04:55:03 μμ »
Εμένα με κουράρει ο αδελφός μου από το στρατό κι έπειτα! Να ξέρετε τις ευθύνες σας και αν τυχόν νοσήσετε ενώ είχατε την ευκαιρία να εμβολιαστείτε να δεχθείτε να αναρρώσετε σπίτι. Όχι να παίρνετε τις μεθ των λογικών ανθρώπων!

21.4. Ανοίγει η πλατφόρμα τελικά; Ισχύει; Το νήμα είναι για όσους θέλουμε και αναμένουμε σειρά να εμβολιαστούμε! Όσοι δεν θέλετε ανοίξτε δικό σας να λέτε τον πόνο σας. Άντε και καλή φυματίωση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:34:05 »

Συνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #519 στις: Απρίλιος 16, 2021, 05:04:26 μμ »
Άνοιξε η πλατφόρμα για ομάδες αυξημένου κινδύνου.Θα θέλαμε να επισημάνουμε ξανά ότι η ενσωμάτωση των ΑΜΚΑ σε αυτές τις ομάδες γίνονται σταδιακά.
"Με βάση τον προγραμματισμό που έχουμε κάνει, την επόμενη Παρασκευή 16 Απριλίου 2021 μέχρι τη Δευτέρα 19 Απριλίου, θα προχωρήσουμε σταδιακά το άνοιγμα της επόμενης ομάδας που είναι η ομάδα με τους συμπολίτες μας με υποκείμενα νοσήματα αυξημένου κινδύνου, έτσι ώστε να μπορούν να κλείνουν ραντεβού των ηλικιών από 18-59.

Θα ήθελα να εξηγήσω εδώ, ότι το άνοιγμα της ομάδας αυτής θα γίνει σταδιακά, ανάλογα με το νόσημα. Παραδείγματος χάρη, κάποιος με σακχαρώδη διαβήτη μπορεί να ανοίξει την Παρασκευή, μπορεί να ανοίξει το Σάββατο. Το άνοιγμα θα γίνει σταδιακά, αφορά 800.000 συμπολίτες μας και ανάλογα με τα νοσήματα θα ξεκινήσει από την Παρασκευή και θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα.

Επίσης, την επόμενη εβδομάδα, την Τετάρτη 21 Απριλίου θα προχωρήσουμε στις επόμενες ομάδες, σύμφωνα και με την προτεραιοποίηση της Εθνικής Επιτροπής Εμβολιασμών και έτσι θα ανοίξει η πλατφόρμα για να μπορούν να κλείνουν ραντεβού οι εκπαιδευτικοί και οι συμπολίτες μας της ηλικιακής ομάδας 55-59.

Ακολούθως, το Σάββατο 24 Απριλίου θα ανοίξει η πλατφόρμα έτσι ώστε να μπορούν να κλείνουν ραντεβού οι συμπολίτες μας της ηλικιακής ομάδας 50-54."
https://emvolio.gov.gr/enimerosi-diapisteymenon-syntakton-gia-ethniko-shedio-emvoliastikis-kalypsis-kata-tis-covid-19-apo-9
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #520 στις: Απρίλιος 16, 2021, 05:08:00 μμ »
Να σαι καλά! Δεν μου έκοψε να μπω στο σάιτ αυτό. Θα προλάβουμε τις πανελλήνιες;

Συνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #521 στις: Απρίλιος 16, 2021, 05:19:46 μμ »
Να σαι καλά! Δεν μου έκοψε να μπω στο σάιτ αυτό. Θα προλάβουμε τις πανελλήνιες;
Δύσκολο νομίζω για ολοκλήρωση εμβολιασμού σε εύλογο διάστημα πριν τις εξετάσεις, καθώς πλήρως εμβολιασμένος θεωρείται κάποιος δύο εβδομάδες μετά και τη δεύτερη δόση. Σήμερα έκλεισε ραντεβού ο αδερφός μου με τις ομάδες αυξημένου κινδύνου 4/6 πρώτη δόση και 25/6 η δεύτερη. Προσωπικά Μεγάλη Πέμπτη κάνω τη δεύτερη δόση, αυτοάνοσο γαρ.
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:34:05 »

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #522 στις: Απρίλιος 16, 2021, 06:07:49 μμ »
Να σαι καλά! Δεν μου έκοψε να μπω στο σάιτ αυτό. Θα προλάβουμε τις πανελλήνιες;
Αλήθεια τον χαμό από κρούσματα στις πανελλήνιες που δεν θα δηλώνουν θετικοί για να μη χάσουν την εξέταση, τον έχει σκεφτεί κανεις;;;

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #523 στις: Απρίλιος 16, 2021, 06:37:02 μμ »
Εμένα με κουράρει ο αδελφός μου από το στρατό κι έπειτα! Να ξέρετε τις ευθύνες σας και αν τυχόν νοσήσετε ενώ είχατε την ευκαιρία να εμβολιαστείτε να δεχθείτε να αναρρώσετε σπίτι. Όχι να παίρνετε τις μεθ των λογικών ανθρώπων!

21.4. Ανοίγει η πλατφόρμα τελικά; Ισχύει; Το νήμα είναι για όσους θέλουμε και αναμένουμε σειρά να εμβολιαστούμε! Όσοι δεν θέλετε ανοίξτε δικό σας να λέτε τον πόνο σας. Άντε και καλή φυματίωση!
Επίσης αν παρουσιάσετε παρενέργειες από τον εμβολιασμό να μην πάτε νοσοκομείο και να αναλάβετε τις εύθυνες σας. Όχι να παίρνετε τις ΜΕΘ των λογικών ανθρώπων που μπορει να έχουν και άλλες αρρώστιες που χρήζουν άμεσης θεραπείας.

Αποσυνδεδεμένος agathotos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #524 στις: Απρίλιος 16, 2021, 07:17:43 μμ »
Σωστός ο Αίαντας...

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4071
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #525 στις: Απρίλιος 16, 2021, 07:23:54 μμ »
Σωστός ο Αίαντας...

Με δεδομένο ότι μέχρι τώρα δεν έχουν γεμίσει εντατικές από εμβολιασμένους με παρενέργειες, θεωρείτε ότι μας κρύβουν στοιχεία;

Συνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 944
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #526 στις: Απρίλιος 16, 2021, 07:44:24 μμ »
Επίσης αν παρουσιάσετε παρενέργειες από τον εμβολιασμό να μην πάτε νοσοκομείο και να αναλάβετε τις εύθυνες σας. Όχι να παίρνετε τις ΜΕΘ των λογικών ανθρώπων που μπορει να έχουν και άλλες αρρώστιες που χρήζουν άμεσης θεραπείας.

Σοβαρά, τώρα???

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #527 στις: Απρίλιος 16, 2021, 08:08:34 μμ »
Σοβαρά, τώρα???
Σοβαρότατα. Ήταν απάντηση σε σχόλιο που ανάμεσα στα άλλα έλεγε "Να ξέρετε τις ευθύνες σας και αν τυχόν νοσήσετε ενώ είχατε την ευκαιρία να εμβολιαστείτε να δεχθείτε να αναρρώσετε σπίτι. Όχι να παίρνετε τις μεθ των λογικών ανθρώπων!" Εαν λοιπόν δε πρέπει να πάμε εμείς στο νοσοκομείο αν νοσήσουμε τότε και όσοι εμβολιαστούν και παρουσιάσουν παρενέργειες ή και κολλήσουν κορονοϊο δε πρέπει να πάνε νοσοκομείο με βάση τη δική τους λογική. Τους ζητάμε ότι μας ζητάνε. Μη τα θέλετε όλα δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος liberty_one

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #528 στις: Απρίλιος 16, 2021, 08:18:07 μμ »
Σοβαρότατα. Ήταν απάντηση σε σχόλιο που ανάμεσα στα άλλα έλεγε "Να ξέρετε τις ευθύνες σας και αν τυχόν νοσήσετε ενώ είχατε την ευκαιρία να εμβολιαστείτε να δεχθείτε να αναρρώσετε σπίτι. Όχι να παίρνετε τις μεθ των λογικών ανθρώπων!" Εαν λοιπόν δε πρέπει να πάμε εμείς στο νοσοκομείο αν νοσήσουμε τότε και όσοι εμβολιαστούν και παρουσιάσουν παρενέργειες ή και κολλήσουν κορονοϊο δε πρέπει να πάνε νοσοκομείο με βάση τη δική τους λογική. Τους ζητάμε ότι μας ζητάνε. Μη τα θέλετε όλα δικά σας.

Αει γεια σου, πες τα ...

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #529 στις: Απρίλιος 16, 2021, 09:07:38 μμ »
Σοβαρά, τώρα???
Περιμένεις σοβαρότητα από άτομο που δηλώνει διαβητικός κι ότι όποτε γουστάρει σταματάει την ινσουλίνη;

Έπειτα κανείς δε με υποχρεώνει να πάρω ινσουλίνη. Αν θέλω την παίρνω. Άρα και το εμβόλιο δε μπορεί να είναι υποχρεωτικό. Ούτε υπάρχουν οι κίνδυνοι που υπάρχουν από τον εμβολιασμό. Όποτε θέλω τη σταματάω.

Θα μου πεις, όταν δεν ντρέπονται να ξεφτιλίζονται δημόσια στο fb, εδώ στην ανωνυμία θα κωλώσουν;

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #530 στις: Απρίλιος 16, 2021, 09:38:56 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #531 στις: Απρίλιος 16, 2021, 09:51:59 μμ »
Περιμένεις σοβαρότητα από άτομο που δηλώνει διαβητικός κι ότι όποτε γουστάρει σταματάει την ινσουλίνη;

Θα μου πεις, όταν δεν ντρέπονται να ξεφτιλίζονται δημόσια στο fb, εδώ στην ανωνυμία θα κωλώσουν;
Το αν σταματήσω την ινσουλίνη αφορά μόνο εμένα. Προφανώς μου είναι απαραίτητη αλλά δε με υποχρεώνει και κανείς με το ζόρι να την πάρω όπως κάποιοι με το ζόρι μας λένε να εμβολιαστούμε. Γι αυτό και μπορώ να τη σταματήσω αν θέλω αλλά με σοβαρές προφανώς επιπτώσεις για εμένα. Δικαίωμα μου όμως έτσι δεν είναι; Όπως δικαίωμα έχει κάποιος να κάνει απεργία πείνας κτλ κτλ. Επίσης η κουβέντα εκτός από την υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού αναφερόταν και στο εαν υποβάλομαι σε γενετική μηχανική επειδή παίρνω ινσουλίνη μιας και δήλωσα αντίθετος στην εφαρμογή της γενετικής μηχανικής. Προφανώς εννοούσα αντίθετος στην εφαρμογή της γενετικής μηχανικής σε ανθρώπους. Η ινσουλίνη προκύπτει από την εφαρμογή γενετικής μηχανικής σε μικροοργανισμούς. Άλλο άνθρωπός και άλλο μικροοργανισμοί. Τέλος όταν ζητάμε κάτι από κάποιους (να μην πάμε σε νοσοκομείο αν νοσήσουμε από κορονοϊό) τότε πρέπει και εμείς να είμαστε το ίδιο συνεπεις και να μην πάμε νοσοκομείο αν εμφανίσουμε παρενέργειες από το εμβόλιο. Αλλιώς απλά έχουμε απύθμενο θράσος όπως ισχύει με σένα και τους ομοίους σου που έχετε μόνο απαιτήσεις από τους άλλους αλλά δε θέλετε να κάνετε και εσείς αυτά που ζητάτε από τους άλλους. Αυτό και αν είναι ξεφτίλα. Τέλος και εσύ ανώνυμα μιλάς.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2021, 09:55:38 μμ από Aiantas91 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158523
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 542

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.