*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 293037 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #532 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:04:41 μμ »
Δεν εφαρμόζεται γενετική μηχανική σε ανθρώπους.
Το εμβόλιο (τα περισσότερα) είναι προϊόν γενετικής μηχανικής, όπως και η ινσουλίνη.

Πότε μίλησα εγώ για υποχρεωτικότητα; Θα ήθελα να πειστείτε για τον κοινωνικό ρόλο του εμβολιασμού, αλλά καμία απαίτηση δεν έχω.

ΥΓ: Άνοιξε η πλατφόρμα για τους ευπαθείς β ομάδας. Αν είσαι όντως διαβητικός, τρέξε. Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:27:41 »

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #533 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:24:31 μμ »
Δεν εφαρμόζεται γενετική μηχανική σε ανθρώπους.
Το εμβόλιο (τα περισσότερα) είναι προϊόν γενετικής μηχανικής, όπως και η ινσουλίνη.

Πότε μίλησα εγώ για υποχρεωτικότητα; Θα ήθελα να πειστείτε για τον κοινωνικό ρόλο του εμβολιασμού, αλλά καμία απαίτηση δεν έχω.

ΥΓ: Άνοιξε η πλατφόρμα για τους ευπαθείς β ομάδας. Αν είσαι όντως διαβητικός, τρέξε. Φιλικά.
Ευχαριστώ για την προτροπή σου αλλά δε θα εμβολιαστώ. Έχω ΣΔ1 εδώ και 26 χρόνια. Προσέχω διατροφή, γυμνάζομαι. Και πάλι όμως δεν είναι εύκολο να το κρατάς σε ανεκτά επίπεδα. Καμιά φορά και το άγχος ή η στενοχώρια το ανεβάζουν. Έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Άμα γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός ας με απολύσουν. Ναι η ινσουλίνη είναι προϊον γενετικής μηχανικής τις τελευταίες δεκαετίες αλλά εφαρμόζεται σε μικροοργανισμούς ( ηγενετική μηχανική) και όχι σε ανθρώπους. Εγώ όμως δε θέλω να διακινδυνεύσω με ένα "εμβόλιο" το οποίο θεωρητικά(;) μπορεί να επέμβει στο ανθρώπινο DNA (κάτι που δε μπορούν να κάνουν τα κλασικά εμβόλια). Οι μακροπρόθεσμες παρενέργειες του είναι άγνωστες. Τέλος η ακόμη μεγαλύτερη μου ένσταση είναι πως για την παραγωγή τον εμβολίων χρησιμοποιήθηκαν κύτταρα από έμβρυο που υπέστη έκτρωση. Βλέπε http://www.cardiodoctor.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CE%BC%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B2%CE%B9%CE%BF%CE%B7%CE%B8%CE%B9%CE%BA%CE%AE/.
 Το ου φονεύσεις είναι εντολή Θεού. Και προφανώς δε μπορώ να δεχτώ προϊόν φόνου.«Πειθαρχεῖν δεῖ Θεῷ μᾶλλον ἤ ἀνθρώποις». Δεν ανέφερα πριν αυτή τη πτυχή γιατί η κουβέντα γινόταν κυρίως για το πόσο ασφαλή είναι ή όχι. Ευχαριστώ για το διάλογο και δε ξαναμιλάω άλλο στη συγκεκριμένη ανάρτηση εκτός ίσως αν προκληθώ προσωπικά. Σε όπους ήμουν απότομος ζητώ συγγνώμη αλλά το ζητούμενο είναι η αλήθεια. Δε πιστεύω στις αγαθές προθέσειςτων κυβερνώντων και των φαρμακευτικών εταιρειών με ετήσιο τζίρο μερικά τρισεκατομμύρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2021, 10:26:31 μμ από Aiantas91 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #534 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:25:29 μμ »
Καλά στους Άγγλους αρέσουν και άλλα πράγματα ... Γενικότερα αυτός ο λαός γουστάρει να τον τρυπάνε...  ;D ;D ;D
Ο Τζονσον τετοια έλεγε και αυτός στην αρχή αλλά όταν μολύνθηκε και ο ίδιος κάτι άλλαξε μέσα του! Έγραφαν τότε τα ΜΜΕ πως ένας νέος Μπορις προέκυψε μετά την ανάρρωση. Η συνέχεια είναι γνωστή . Πλήρης συνεργασία με τους επιστήμονες και κίνηση ματ στην ΕΕ με έγκαιρη προμήθεια εμβολίων. Το ΑΖ. ήταν το καλύτερο.

Σήμερα ο Εγγλέζος μπορεί να πάει και να πιει όσο θέλει στην αγαπημένη του παμπ.

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #535 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:29:35 μμ »
Τα γεγονότα και οι απαντήσεις που δίνονται από τις κυβερνήσεις  όσον αφορά τα εμβόλια ενάντια στον covid 19.

👉Εάν κάνω το εμβόλιο μπορώ να σταματήσω να φοράω μάσκα;

Η απάντηση τους  είναι  «ΟΧΙ»

👉Εάν κάνουμε το εμβόλιο ,τα σχολεία , τα εστιατόρια ,τα γυμναστήρια ,οι χώροι εστίασης και όλα τα άλλα θα ανοίξουν ξανά και θα λειτουργούν κανονικά ;

Η απάντηση τους  είναι  «ΟΧΙ»

👉Εάν  κάνω το εμβόλιο θα έχω ανοσία από τον covid 19;

Η απάντηση τους  είναι «μπορεί ναι μπορεί και όχι αλλά δεν ξέρουμε σίγουρα».

👉Εάν κάνω το εμβόλιο δεν θα μεταδίδω την ασθένεια σε άλλους σωστά ;

Η απάντηση τους είναι «ΟΧΙ το εμβόλιο δε σταματάει την μετάδοση».

👉Για πόσο διαρκεί αυτό το εμβόλιο;

Η απάντηση τους είναι «είναι οτι κανένας δεν ξέρει.Όλα τα εμβόλια που αφορούν τον κορονοϊό είναι ακόμα σε πειραματικό στάδιο».

👉Εάν κάνω το εμβόλιο μπορώ να έρχομαι κοντά  επιτέλους με τους γνωστούς μου και τους φίλους μου;

Η απάντηση τους είναι «ΟΧΙ»

👉Αν κάνουμεε το εμβόλιο όλοι εμείς  παππούδες, παιδιά,  εγγόνια μπορούμε  ξανά να αγκαλιαστούμε;

Η απάντηση τους  είναι «ΟΧΙ»

👉Ωραία λοιπόν τι είναι το όφελος για να κάνω το εμβόλιο;

Η απάντηση τους  είναι ότι «ελπίζουμε ότι ο κορονοϊός δεν θα σε σκοτώσει».

👉Είναι σίγουρο ότι το εμβόλιο δεν θα μου κάνει κακό ή δεν θα με σκοτώσει;

Η απάντηση τους  είναι ότι «ΔΕΝ υπάρχουν εγγυήσεις γι’ αυτό το πράγμα».

👉Εάν στατιστικά ο ιός δεν θα με σκοτώσει 99,97% γιατί να πρέπει να εμβολιαστώ;

Η απάντηση τους  είναι «για  να προστατεύσεις τους άλλους».

👉Άρα  εάν εμβολιαστώ προστατεύω 100% όσους έρθουν σε επαφή μαζί μου;

Η απάντηση τους είναι «ΟΧΙ».

👉Ωραία εάν πάθω κάτι από τον εμβολιασμό ή έχω μια σοβαρή παρενέργεια  ή ακόμα, εαν πεθάνω από το εμβόλιο Θα φέρει ευθύνη ή και θα με αποζημιώσει(ή την οικογένεια μου αν πάθω κάτι)η κατασκευάστρια εταιρεία ή η κυβέρνηση;

Η απάντηση τους είναι «κατηγορηματικά ΌΧΙ. Η κυβερνήσεις και η κατασκευάστριες εταιρείες ΔΕΝ ΦΕΡΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ γι’ αυτά το πειραματικά εμβόλια»

Γι’αυτό λοιπόν φτάνουμε  στο συμπέρασμα ότι αν θα αποφασίσεις να γίνεις πειραματόζωο σε αυτό το πείραμα των φαρμακοβιομηχανιών με τα Μη εγκεκριμένα εμβόλια Που δίνουν σχεδόν μηδέν θετικά και μπορεί να κοστίσουν τη ζωή σου,

Να ξέρεις ότι κανείς δεν θα αναλάβει την ευθύνη αν κάτι πάει λάθος.

Παρακαλώ όσους μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε αυτό το κείμενο διαδώστε το για να το διαβάσουν όσο περισσότεροι μπορούν.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΩΣΕΤΕ ΤΗΝ ΖΩΗ

ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΑΝΕΙΣ ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΑΝΕΙ ΕΣΕΝΑ!

Σίγουρα δεν είμαι γιατρός αλλά όλα αυτά εμένα δεν μου κάνουν λογική!
Είμαι ένας άνθρωπος  που απλά νοιάζεται !

Constantinossavvidesnicosia

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:27:41 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #536 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:37:25 μμ »
Αυτή είναι η διαφορά των επιστημόνων από τους ψεκασμένους. Ο επιστήμονας δεν γνωρίζει έως ότου το ερευνήσει και το αποδείξει. Ο ψεκασμένος Έλληνας εκπαιδευτικός βρίσκει την απάντηση στο ΦΒ.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #537 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:45:04 μμ »
Κι εμείς δεν παίρνουμε αποζημίωση από αυτούς που μας βάζουν να διαβάσουμε τέτοια κείμενα για χάσιμο χρόνου, αλλά δεν το κάνουμε θέμα. 
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #538 στις: Απρίλιος 16, 2021, 10:53:35 μμ »
Τι διαβάζουμε βραδιάτικα...  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #539 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:01:00 μμ »
Καλά αυτό με την αλλαγή DNA, ειναι το καλυτερο. Εν τω μεταξύ, πολλοι ιοί ενσωματώνουν γενετικό τους υλικό στο δικό μας κ το κουβαλάμε. Αλλαγή δλδ με φυσική μόλυνση. Ασε που δεν καταλαβαίνω τι κακό έχει αλλαγή DNA,τοσο γαμάτοι είμαστε πια??χαχα

Αποσυνδεδεμένος λιθοσφαιριστής

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #540 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:08:19 μμ »
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να φοβάται κάποιος ότι θα "επέμβει" στο DNA του το 10% του γονιδιώματος του ιού που περιέχει το εμβόλιο σε συγκεκριμένη ποσότητα, και να μη φοβάται ολόκληρο τον ιό, που θα πολλαπλασιάζεται "ασύστολα" από το βλεννογόνο της μύτης (στην καλύτερη) μέχρι τα πνευμόνια του...
Δεν το καταλαβαίνω, πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #541 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:10:41 μμ »
Το ου φονεύσεις είναι εντολή Θεού. Και προφανώς δε μπορώ να δεχτώ προϊόν φόνου.«Πειθαρχεῖν δεῖ Θεῷ μᾶλλον ἤ ἀνθρώποις». Δεν ανέφερα πριν αυτή τη πτυχή γιατί η κουβέντα γινόταν κυρίως για το πόσο ασφαλή είναι ή όχι. Ευχαριστώ για το διάλογο και δε ξαναμιλάω άλλο στη συγκεκριμένη ανάρτηση εκτός ίσως αν προκληθώ προσωπικά. Σε όπους ήμουν απότομος ζητώ συγγνώμη αλλά το ζητούμενο είναι η αλήθεια. Δε πιστεύω στις αγαθές προθέσειςτων κυβερνώντων και των φαρμακευτικών εταιρειών με ετήσιο τζίρο μερικά τρισεκατομμύρια.

Μονο με τα ανθρωπινα εκτρωθεντα εμβρυα εχεις ηθικο προβλημα ή και με οσα ζωντανα πλασματα του Θεου βασανιζονται/αρρωσταινουν/θανατωνονται για φαρμακα, καλλυντικα, πειραματα κλπ;
Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι...

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2021, 11:15:45 μμ από Takis. »

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #542 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:19:47 μμ »
"Στα τέλη του 18ου αιώνα εμφανίστηκαν ενδείξεις ότι το πάγκρεας έχει κάποια σχέση με τον διαβήτη. Το 1889 πειράματα του Minkowski και von Mering αποκάλυψαν ότι η αφαίρεση του παγκρέατος στους σκύλους προκαλεί τα συμπτώματα του διαβήτη (πολυουρία, πολυδιψία και απώλεια βάρους) και μετά από λίγο καιρό τον θάνατο."
https://www.iatronet.gr/amp/ygeia/endokrinologia/article/3425/i-istoria-tis-insoylinis.html





« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 17, 2021, 03:49:37 μμ από Takis. »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #543 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:28:10 μμ »
να κάνουμε κ ένα γκάλοπ έτσι να δούμε πόσοι εδώ έχουν μια φίλη φίλης της κουμπαράς της γειτόνισσας που δήλωσε θετικό παιδί κ της το πήραν να το πάνε σε δομή;;  ;D

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #544 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:32:24 μμ »
να κάνουμε κ ένα γκάλοπ έτσι να δούμε πόσοι εδώ έχουν μια φίλη φίλης της κουμπαράς της γειτόνισσας που δήλωσε θετικό παιδί κ της το πήραν να το πάνε σε δομή;;  ;D

Αμα ακους "διενέργεια δωρεάν επαναληπτικού rapid test σε δημόσια δομή" και καταλαβαινεις οτι θα σου παρουν το παιδι τι ψαχνεις τωρα...

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #545 στις: Απρίλιος 16, 2021, 11:41:07 μμ »
Για δείτε αυτό: https://youtu.be/BMRR3WZE2tM
Ψεκασμένοι... Τα έχουν όλα σκεφτεί και προαποφασίσει...χαχαχα!!!! Καληνύχτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 16, 2021, 11:42:54 μμ από math.efi »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159576
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 359

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.173 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.