*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 292991 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1218 στις: Μάιος 05, 2021, 10:42:56 μμ »
Χαμός στις Σευχέλες! Τα κρούσματα μετα τους εμβολιασμους!  Πριν δεν υπήρχαν κρουσματα!!!
῾....
Οι Σεϋχέλλες, το κράτος με το μεγαλύτερο ποσοστό εμβολιασμένου πληθυσμού παγκοσμίως, αναγκάζεται να προχωρήσει σε νέα μέτρα περιορισμού για δεκάπέντε ημέρες, μετά από νέα έξαρση των κρουσμάτων.

Μεταξύ των μέτρων προβλέπεται το κλείσιμο των σχολείων και διακοπή αθλητικών δραστηριότητων, περιορισμός στις συναθροίσεις μεταξύ νοικοκυριών και κλείσιμο των μπαρ νωρίτερα.

"Παρά τις προσπάθειές μας η κατάσταση σε σχέση με την Covid-19 είναι κρίσιμη αυτή τη στιγμή με πολλά ημερήσια κρούσματα την τελευταία εβδομάδα", δήλωσε σε συνέντευξη Τύπου την Τρίτη η υπουργός Υγείας της χώρας, Peggy Vidot.

https://www.news247.gr/kosmos/seychelles-neo-lockdown-gia-to-pleon-emvoliasmeno-kratos-ston-kosmo.9221486.html

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΡΑΦΗΜΑ:

https://www.google.com/search?q=confirmed+cases+of+covid+Seychelles&rlz=1C1AVFA_enGR941GR941&sxsrf=ALeKk02BpmOejG5NQemXKnA_BZrEDUdDqQ%3A1620243406086&ei=zvOSYKzcBI7rsAfJo6vgBw&oq=confirmed+cases+of+covid+Seychelles&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsAMyBwgAEEcQsANQAFgAYJvxAmgBcAJ4AIABjgSIAY4EkgEDNS0xmAEAqgEHZ3dzLXdpesgBCMABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwis-6yFpbPwAhWONewKHcnRCnwQ4dUDCA4&uact=5

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:42:11 »

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1219 στις: Μάιος 05, 2021, 10:43:13 μμ »
https://amazonios.net/mike-yeadon-proin-epik-tis-pfizer-einai-katadikasmenoi-se-agoniodi-thanato-osoi-emvoliastikan-einai-meiosi-plithysmoy/


 Αμέσως μετά την παραλαβή της πρώτης ένεσης, γύρω στο 0.8% των ανθρώπων θα πεθάνουν μέσα στις πρώτες δύο εβδομάδες. Οι επιζήσαντες έχουν προσδόκιμο ζωής μέσο όρο τα δύο χρόνια, όμως αυτό θα μειώνεται με κάθε πρόσθετο εμβόλιο.

την Παρασκευη συμπληρωνω 2 εβδομαδες, προλαβαινουμε να παμε  σε ενα συμβολαιογραφο να σου γραψω κατι ακινητα που εχω, γιαυτο τα κανουν ολα, να μας παρουν τις περιουσιες, ευτυχως τους ξεμπροστιασες

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1220 στις: Μάιος 05, 2021, 10:47:19 μμ »
Κάποιοι ειναι στάνταρ τρολ. Δεν εξηγείται με τπτ αλλιώς.

Εντελώς

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1221 στις: Μάιος 05, 2021, 10:58:38 μμ »
Η ...μπιπ... πάει σύννεφο στον πλανήτη (και στο φόρουμ εδώ φυσικά).

Να προτείνω ένα βιβλίο (νομίζω το είχα ξαναπροτείνει παλιότερα):

"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:42:11 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1222 στις: Μάιος 05, 2021, 11:04:54 μμ »
https://m.popaganda.gr/life/ilithiotita/
Μια γευση από το βιβλίο που πρότεινε ο Landau. Πολυ καλο φαίνεται!

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1223 στις: Μάιος 05, 2021, 11:13:33 μμ »
Ο καθένας θα κάνει τις επιλογές του. Αν θα εμβολιαστεί και με τι θα εμβολιαστεί. Βλέπω πάντως τη μεγάλη πλειοψηφία να κυνηγάει τα εμβόλια m-RNA της Pfizer και της Moderna ίσως λόγω του μεγάλου ποσοστού προστασίας που παρέχουν από τον πρώτο εμβολιασμό ήδη αλλά και από το γεγονός πως έχουν εμφανίσει ποσοστιαία λιγότερες σοβαρές παρενέργειες.

Η ευθύνη του καθενός είναι μεγάλη γιατί με τη στάση του επηρεάζει την υγεία όλων γύρω του αλλά και τη δική του. Σήμερα άκουσα δύο γεγονότα που συνέβησαν σε συγγενείς φίλων μου τα οποία άκουσα σήμερα στο καφέ τα οποία με προβλημάτισαν για τις τραγωδίες που περνάνε αρκετοί συμπολίτες:

1. Άνδρας 56 ετών πέθανε από τον COVID-19 για τον οποίο δεν πίστευε πως υπάρχει και φυσικά δεν έκανε κανένα εμβόλιο. Η σύζυγος που και αυτή είναι αρνήτρια κατέφυγε στον εισαγγελέα για το θάνατο του συζύγου της και θα βάλει δικό της ιατροδικαστή να διαπιστώσει τα αίτια του θανάτου.

2. Άνδρας ετών 40 επίσης πέθανε για τον ίδιο λόγο. Ήταν υγιέστατος και μέχρι τα 37 έπαιζε ποδόσφαιρό στην τοπική ομάδα.

Τα παραπάνω είναι εκ πρώτης όψης μόνο δύο γεγονότα και κάποιος θα μπορούσε να αντιπαραθέσει και ανάλογες παρενέργειες από τα εμβόλια. Δυστυχώς όμως αυτή τη φορά δεν μπορούν να καλυφθούν οι αρνητές πίσω από το μεγάλο ποσοστό αυτών που εμβολιάζονται γιατί απλούστατα δεν είναι τόσο μεγάλο όσο χρειάζεται. Τουλάχιστον στην πρώτη φάση ώσπου να εγκριθούν τα εμβόλια και για τα παιδιά. Αυτό σημαίνει πως θα έχουμε πολλές τραγωδίες και κατά τον Μάιο αλλά και αργότερα το Φθινόπωρο προς Χειμώνα όταν θα μπούμε σε κλειστούς χώρους. Φυσικά και από αυτούς που εμβολιάζονται ένα ποσοστό επίσης κινδυνεύει γιατί τα εμβόλια ως γνωστό δεν λειτουργούν σε όλους.

  Αναφορικά με το 1 και 2, οταν επιτρέψουν να γινονται νεκροψιες, θα φανει  απο τι/πως απεβίωσε ένας συνάνθρωπος μας. Μέχρι τότε, θα έχουμε σύνδεση του ''φονικού ιού'' και αριθμού θανάτων (αραγε, τι φοβούνται και αρνιούνται νεκροψίες; Μην κολλήσουν τον ιό κατά την νεκροψία; )  . Δεν σας κάνει εντύπωση που οι γιατροί ζήτησαν από την κυβέρνηση να τους προστατεύει νομικά από μηνύσεις πολιτών, δηλαδή να μην μπορούν να διώκονται ποινικά; Αναρωτιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1224 στις: Μάιος 05, 2021, 11:24:01 μμ »
Καλημέρα, ναι δικαιουσαι 3ωρη για εμβολιασμό.
Θα μπορούσατε να μας ενημερώσετε πού αναφέρεται το δικαίωμα για 3ωρη άδεια; Και κάτι ακόμη: η αδερφή μου εμβολιάστηκε πρόσφατα (AstraZeneca) και για 1,5 ημέρα είχε πυρετό. Σε ανάλογη περίπτωση δικαιούμαστε επιπλέον άδεια;

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1225 στις: Μάιος 05, 2021, 11:31:18 μμ »
Χαμός Σεϋχέλλες

Φιλαράκι ποιό εμβολιο έχουν κάνει κατα κύριο λόγο στις Σεϋχέλλες; Μήπως το κινέζικο που ερευνες δείχνουν οτι εχει μειωμένη αποτελεσματικότητα; Μήπως το κινέζικο που δεν το κανει κανείς στην ΕΕ; Επίσης μας ενδιαφερει και αν ο εμβολιασμός μειωσε το ποσοστό των διασηλωμένων και των κρουσμάτων ε; Κανα σχόλιο επ’αυτού;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1226 στις: Μάιος 05, 2021, 11:33:28 μμ »
Θα μπορούσατε να μας ενημερώσετε πού αναφέρεται το δικαίωμα για 3ωρη άδεια; Και κάτι ακόμη: η αδερφή μου εμβολιάστηκε πρόσφατα (AstraZeneca) και για 1,5 ημέρα είχε πυρετό. Σε ανάλογη περίπτωση δικαιούμαστε επιπλέον άδεια;
Η πρόβλεψη για 3 ώρες άδεια αφορά σε όλους τους δημόσιους υπαλλήλους.
Αν έχεις πυρετό την επόμενη μέρα λογικά χρησιμοποιείς αναρρωτική άδεια.

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1228 στις: Μάιος 05, 2021, 11:44:23 μμ »
Ο καθένας θα κάνει τις επιλογές του. Αν θα εμβολιαστεί και με τι θα εμβολιαστεί. Βλέπω πάντως τη μεγάλη πλειοψηφία να κυνηγάει τα εμβόλια m-RNA της Pfizer και της Moderna ίσως λόγω του μεγάλου ποσοστού προστασίας που παρέχουν από τον πρώτο εμβολιασμό ήδη αλλά και από το γεγονός πως έχουν εμφανίσει ποσοστιαία λιγότερες σοβαρές παρενέργειες.

Η ευθύνη του καθενός είναι μεγάλη γιατί με τη στάση του επηρεάζει την υγεία όλων γύρω του αλλά και τη δική του. Σήμερα άκουσα δύο γεγονότα που συνέβησαν σε συγγενείς φίλων μου τα οποία άκουσα σήμερα στο καφέ τα οποία με προβλημάτισαν για τις τραγωδίες που περνάνε αρκετοί συμπολίτες:

1. Άνδρας 56 ετών πέθανε από τον COVID-19 για τον οποίο δεν πίστευε πως υπάρχει και φυσικά δεν έκανε κανένα εμβόλιο. Η σύζυγος που και αυτή είναι αρνήτρια κατέφυγε στον εισαγγελέα για το θάνατο του συζύγου της και θα βάλει δικό της ιατροδικαστή να διαπιστώσει τα αίτια του θανάτου.

2. Άνδρας ετών 40 επίσης πέθανε για τον ίδιο λόγο. Ήταν υγιέστατος και μέχρι τα 37 έπαιζε ποδόσφαιρό στην τοπική ομάδα.

Τα παραπάνω είναι εκ πρώτης όψης μόνο δύο γεγονότα και κάποιος θα μπορούσε να αντιπαραθέσει και ανάλογες παρενέργειες από τα εμβόλια. Δυστυχώς όμως αυτή τη φορά δεν μπορούν να καλυφθούν οι αρνητές πίσω από το μεγάλο ποσοστό αυτών που εμβολιάζονται γιατί απλούστατα δεν είναι τόσο μεγάλο όσο χρειάζεται. Τουλάχιστον στην πρώτη φάση ώσπου να εγκριθούν τα εμβόλια και για τα παιδιά. Αυτό σημαίνει πως θα έχουμε πολλές τραγωδίες και κατά τον Μάιο αλλά και αργότερα το Φθινόπωρο προς Χειμώνα όταν θα μπούμε σε κλειστούς χώρους. Φυσικά και από αυτούς που εμβολιάζονται ένα ποσοστό επίσης κινδυνεύει γιατί τα εμβόλια ως γνωστό δεν λειτουργούν σε όλους.

Τα mrna τα κυνηγάνε γθα πολλούς λόγους. πρώτον το ΑΖ το έκαψαν εξαρχής με το αν ήταν αποτελεσματικό στους ηλικιωμένους κ έμεινε ότι ήταν το τζούφιο. Μετά ρύση οι θρομβώσεις αλλά είχε ήδη καεί στους μεγάλους κ το αποτελείωσε η συζήτηση για «τις γυναίκες που σκοπεύουν να τεκνοποιησουν». Όπως κ να χει είναι κακή διαχείριση που αφήνουν ουσιαστικά τα γερόντια να διαλέγουν κ στέλνουν τους νέους σ αυτό, ειδικά τις γυναίκες που έχουν όπως φαίνεται έναν αυξημένο κίνδυνο, κ όχι μόνο τους στέλνουν αλλά βραχυκυκλώνουν κ τος γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίαςζ. κ φυσικά δίνουν κ τροφή στο κάθε τρολ...

Εχεθς δίκιο για τις ιστορίες που αναφέρεις. Πολύ φοβάμαι ότι θα ζήσουμε τραγωδίες...
Το βλέπεις κ εδώ. «είμαι υγιής» «φοράω μάσκα κ προσέχω», δεν έχουμε καταλάβει πώς λειτουργεί αυτή η ασθένεια...

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1229 στις: Μάιος 06, 2021, 12:01:43 πμ »
Τα mrna τα κυνηγάνε γθα πολλούς λόγους. πρώτον το ΑΖ το έκαψαν εξαρχής με το αν ήταν αποτελεσματικό στους ηλικιωμένους κ έμεινε ότι ήταν το τζούφιο. Μετά ρύση οι θρομβώσεις αλλά είχε ήδη καεί στους μεγάλους κ το αποτελείωσε η συζήτηση για «τις γυναίκες που σκοπεύουν να τεκνοποιησουν». Όπως κ να χει είναι κακή διαχείριση που αφήνουν ουσιαστικά τα γερόντια να διαλέγουν κ στέλνουν τους νέους σ αυτό, ειδικά τις γυναίκες που έχουν όπως φαίνεται έναν αυξημένο κίνδυνο, κ όχι μόνο τους στέλνουν αλλά βραχυκυκλώνουν κ τος γυναίκες αναπαραγωγικής ηλικίαςζ. κ φυσικά δίνουν κ τροφή στο κάθε τρολ...

Εχεθς δίκιο για τις ιστορίες που αναφέρεις. Πολύ φοβάμαι ότι θα ζήσουμε τραγωδίες...
Το βλέπεις κ εδώ. «είμαι υγιής» «φοράω μάσκα κ προσέχω», δεν έχουμε καταλάβει πώς λειτουργεί αυτή η ασθένεια...

Συμφωνώ. Τελικά είναι δεν είναι επικίνδυνη η ασθένεια δεν το ξέρω. Έχοντας πρόσφατα αναρρώσει μπορώ απο προσωπική εμπειρία να πώ τo εξής: Το πιο επικίνδυνο χαρακτηριστικό είναι οτι υπάρχει αυτός ο απροσδιόριστος λόγος που κάποιοι την περνάνε στο πόδι και κάποιοι πεθαίνουν. Χωρις κανένα προφανή λόγο ή πρόβλεψη γιατί συμβαίνει το κακό και σε ποιόν. Εγώ και άλλοι 6 συνάδελφοι κόλλησα στο ΕΠΑΛ που δουλεύω (κάνοντας στο μεταξύ και τα self test της συζύγου που είχε άδεια, αρα μερα παρα μέρα test). Εγώ είχα για 4  μέρες φοβερό πονοκέφαλο και ίλιγγο. Τίποτα άλλο. Ούτε πυρετό ούτε τίποτα άλλο. Μετά τις 4 ημέρες ήμουν τελείως καλά. Ο γυμναστής στο σχολείο μου που είμαστε ίδια ηλικία (45+), με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση, γυμνασμένος, χωρίς προβλήματα υγείας κτλ είναι εδω και 2 εβδομάδες διασωληνωμένος. Η λογική λέει οτι αν κάποιος έπρεπε να αρρωστήσει βαρύτερα θα ήμουν εγώ. Εγινε όμως το αντίθετο. Γαι αυτό θα έλεγα σε όλους τους φίλους εδω μέσα. Αφήστε τις βλακείες του τύπου: είμαι υγιής, φοράω μάσκα, είμαι νέος, έχω φυσική κατάσταση κτλ. Ξαναλέω αν κολλήσετε κατα πάσα πιθανότητα το περνάς ελαφριά. Μπορεί όμως και να βρεθείς να παλεύεις για τη ζωή σου ενώ είσαι νεότατος και υγιέστατος κατα τα άλλα. Αν γίνει το πρώτο καλώς. Αν όμως γίνει το δεύτερο θα σας κλαίνε οι οικογένειες σας. Προσοχή λοιπόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2021, 12:03:16 πμ από victor123 »

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1019
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1230 στις: Μάιος 06, 2021, 12:18:56 πμ »
Το μυστήριο εξηγείται κ σχετίζεται με γενετικό υπόβαθρο. Πχ κάποιοι εκφράζουν στα κυτταρα-στοχους περισσοτερες πρωτεινες- υποδοχείς του ιου, έχει δλδ πολλες εισόδους για να μπει. Άλλοι πχ παράγουν πολλες κυτοκινες, ουσίες- μηνυματα, μέσω των οποίων επικοινωνουν τα κυτταρα του ανοσοποιητικού. Η υπερβολική παραγωγη τους όμως, συνδέεται με υπερφλεγμονωδη συνδρομα (συχνά κ σε άλλες λοιμώξεις
). Υπάρχουν κ άλλοι μηχανισμοί.
Νομίζω κ εγώ αυτό που τον χαρακτηρίζει είναι ότι είναι απρόβλεπτος. Αν κ νομίζω υπάρχουν κάποιοι αιματολογικόι δείκτες που προβλέπουν αν έχεις κάποια από τα πιο πανω χαρακτηριστικά.

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2245
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1231 στις: Μάιος 06, 2021, 12:30:12 πμ »
Το μυστήριο εξηγείται κ σχετίζεται με γενετικό υπόβαθρο. Πχ κάποιοι εκφράζουν στα κυτταρα-στοχους περισσοτερες πρωτεινες- υποδοχείς του ιου, έχει δλδ πολλες εισόδους για να μπει. Άλλοι πχ παράγουν πολλες κυτοκινες, ουσίες- μηνυματα, μέσω των οποίων επικοινωνουν τα κυτταρα του ανοσοποιητικού. Η υπερβολική παραγωγη τους όμως, συνδέεται με υπερφλεγμονωδη συνδρομα (συχνά κ σε άλλες λοιμώξεις
). Υπάρχουν κ άλλοι μηχανισμοί.
Νομίζω κ εγώ αυτό που τον χαρακτηρίζει είναι ότι είναι απρόβλεπτος. Αν κ νομίζω υπάρχουν κάποιοι αιματολογικόι δείκτες που προβλέπουν αν έχεις κάποια από τα πιο πανω χαρακτηριστικά.

Φυσικά και εξηγείται ιατρικά. Επειδή όμως δεν μπορείς να ξέρεις ποιός έχει ευαισθησία θέλει προσοχή. Είναι λοιπόν χαζό και γελάω μετα τη δική μου περιπέτεια όταν βλέπω κάποιον να λέει: είμαι υγιής, χωρίς προβλήματα άρα δεν θα πάθω τίποτα. Δεν κρίνω και ούτε με νοιάζει η λογική του καθενός. Το επιχείρημα όμως δεν έχω ανάγκη εγώ είναι τουλάχιστον βλακώδες.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 06, 2021, 12:39:59 πμ από victor123 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 316
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.