*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 294235 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1288 στις: Μάιος 07, 2021, 08:14:37 μμ »
Συνάδελφε μην παρεξηγηθείς. Δεν λέω τα επόμενα για εσένα αλλά γενικότερα. Το τι αμφισβητεί ο καθένας με συγχωρείς αλλά χέστη.... Υπάρχει το ρητό η βλακεία είναι ανίκητη. Όταν το 60%+ του πληθυσμού έχουν IQ<100 σημαίνει ότι με συγχωρείτε πάνω απο τους μισούς είναι βλάκες. Όπως είπα τον βλάκα τον προστατεύεις εστω και χωρίς τη θέληση του ακριβώς για το λόγο αυτό. Επειδή είναι βλάκας. Για αυτό λοιπόν και ζώνη θα τον αναγκάσεις να βάλει και εμβόλιο να κάνει. Αν δεν θέλει ας μείνει σπίτι ή ας υπογραψει τη δήλωση οτι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και ας μην κάνει το εμβόλιο.

Πρόσεξε γιατί πολύς κόσμος ψοφάει από το μπόλι.
Ρίξε μια ματιά και στο βίντεο και εξήγησέ μας γιατί το περιεχόμενο της σύριγγας καταλήγει στο δρόμο.
https://www.youtube.com/watch?v=KvM5V1Rn2Vk&ab_channel=TheVoiceOfPeople

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:38 »

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2253
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1289 στις: Μάιος 07, 2021, 08:25:27 μμ »
Πρόσεξε γιατί πολύς κόσμος ψοφάει από το μπόλι.
Ρίξε μια ματιά και στο βίντεο και εξήγησέ μας γιατί το περιεχόμενο της σύριγγας καταλήγει στο δρόμο.
https://www.youtube.com/watch?v=KvM5V1Rn2Vk&ab_channel=TheVoiceOfPeople

Ούτε με νοιάζει, ούτε με ενδιαφέρει. Αν ο εμβολιασμός είναι αναγκαίος πρέπει να εμβολιαστούν όλοι. Τέλος. Όποιος θεωρεί οτι είναι επικίνδυνα τα εμβόλια σεβαστό. Ας υπογράψει το χαρτί που είπα παραπάνω κι ας μην εμβολιαστεί.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1290 στις: Μάιος 07, 2021, 09:06:56 μμ »
Μια νοσοκόμα  που επιμελώς κρύβει με τον αγκώνα της τη σύριγγα  τη στιγμή του εμβολιασμού ,πετάει το υγρό στον δρόμο και μετά από λίγες μέρες ο Άντονι παίρνει το χρυσό αγαλματίδιο.  8)

Επόμενο κινηματογραφικό σόου είναι να δούμε γνωστό οικογενειάρχη να εμβολιάζει τα παιδιά του.
" Η καθοδήγηση των αμνών"
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2021, 09:10:01 μμ από DONCORLEONE1 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1291 στις: Μάιος 07, 2021, 09:28:11 μμ »
Πρόσεξε γιατί πολύς κόσμος ψοφάει από το μπόλι.
Ρίξε μια ματιά και στο βίντεο και εξήγησέ μας γιατί το περιεχόμενο της σύριγγας καταλήγει στο δρόμο.
https://www.youtube.com/watch?v=KvM5V1Rn2Vk&ab_channel=TheVoiceOfPeople

Ψοφάει.. μπόλι.. μιλάμε εκφράσεις πεζοδρομίου που περιμένεις να ακούσεις από αμόρφωτα άτομα περασμένων δεκαετιών και εποχών.
Όποιος θέλει να βλέπει γίγαντες αντί για ανεμόμυλους, ας πάει να το κοιτάξει.
Όχι άλλο κάρβουνο...
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:09:38 »

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1292 στις: Μάιος 07, 2021, 09:33:46 μμ »
Η διαχείριση τι κάνει;

Δεν μιλάμε για ελευθερια λόγου εδώ, αν αυτά γράφονταν επώνυμα θα μπορούσε να επέμβει κ εισαγγελέας για ψευδείς ειδήσεις.

Αν δεν θέλουν να πάρουν θέση ας κλειδωθεί το θέμα κ ας διαγράφεται οποιοδήποτε ποστ ακόμα κ υπέρ των εμβολιων, να μείνουν μόνο τα διαδικαστικά.

Ρεζίλι είμαστε. Φορουμ εκπαιδευτικών...

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1293 στις: Μάιος 07, 2021, 09:36:35 μμ »
Επαναλαμβάνω αυτό που είπα μερικές σελίδες πριν:

Τελικά είναι δεν είναι επικίνδυνη η ασθένεια δεν το ξέρω. Έχοντας πρόσφατα αναρρώσει μπορώ απο προσωπική εμπειρία να πώ τo εξής: Το πιο επικίνδυνο χαρακτηριστικό είναι οτι υπάρχει αυτός ο απροσδιόριστος λόγος που κάποιοι την περνάνε στο πόδι και κάποιοι πεθαίνουν. Χωρις κανένα προφανή λόγο ή πρόβλεψη γιατί συμβαίνει το κακό και σε ποιόν. Εγώ και άλλοι 6 συνάδελφοι κόλλησα στο ΕΠΑΛ που δουλεύω (κάνοντας στο μεταξύ και τα self test της συζύγου που είχε άδεια, αρα μερα παρα μέρα test). Εγώ είχα για 4  μέρες φοβερό πονοκέφαλο και ίλιγγο. Τίποτα άλλο. Ούτε πυρετό ούτε τίποτα άλλο. Μετά τις 4 ημέρες ήμουν τελείως καλά. Ο γυμναστής στο σχολείο μου που είμαστε ίδια ηλικία (45+), με πολύ καλύτερη φυσική κατάσταση, γυμνασμένος, χωρίς προβλήματα υγείας κτλ είναι εδω και 2 εβδομάδες διασωληνωμένος. Η λογική λέει οτι αν κάποιος έπρεπε να αρρωστήσει βαρύτερα θα ήμουν εγώ. Εγινε όμως το αντίθετο. Γαι αυτό θα έλεγα σε όλους τους φίλους εδω μέσα. Αφήστε τις βλακείες του τύπου: είμαι υγιής, φοράω μάσκα, είμαι νέος, έχω φυσική κατάσταση κτλ. Ξαναλέω αν κολλήσετε κατα πάσα πιθανότητα το περνάς ελαφριά. Μπορεί όμως και να βρεθείς να παλεύεις για τη ζωή σου ενώ είσαι νεότατος και υγιέστατος κατα τα άλλα. Αν γίνει το πρώτο καλώς. Αν όμως γίνει το δεύτερο θα σας κλαίνε οι οικογένειες σας. Προσοχή λοιπόν.

Όπως δεν θέλουμε να φέρνουν γονείς ανεμβολίαστα από ηπατίτιδες κτλ στο σχολείο του δικού μας παιδιού, έτσι και εγώ δεν θέλω αν ο εμβολιασμός είναι υποχρεωτικός κάποιος να μην εμβολιαστεί. Όσο για τη βλακεία που έχω ακούσει να ζητάνε βεβαίωση κάποιοι ότι αν κάνουν το εμβόλιο δεν θα πάθουν τίποτα, το σωστό είναι να γίνει το αντίθετο. Δέχομαι να μην κάνει κάποιος το εμβόλιο αφού υπογράψει ότι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και θα του απαγορευτεί η περίθαλψη σε νοσοκομείο. Υπόγραψε το λοιπόν και μην κάνεις το εμβόλιο.

   Εχω πεσει απο τα συννεφα με το σκεπτικο σας.

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1294 στις: Μάιος 07, 2021, 09:40:31 μμ »
Η διαχείριση τι κάνει;

Δεν μιλάμε για ελευθερια λόγου εδώ, αν αυτά γράφονταν επώνυμα θα μπορούσε να επέμβει κ εισαγγελέας για ψευδείς ειδήσεις.

Αν δεν θέλουν να πάρουν θέση ας κλειδωθεί το θέμα κ ας διαγράφεται οποιοδήποτε ποστ ακόμα κ υπέρ των εμβολιων, να μείνουν μόνο τα διαδικαστικά.

Ρεζίλι είμαστε. Φορουμ εκπαιδευτικών...

Σ αγαπω, σ εκτιμω αλλα αυτο το χουι που εχεις να γενικευεις και να σκεφτεσαι τι θα πει ο κοσμος πρεπει να το αποβαλεις. Επειδη ορισμενοι ανεγκεφαλοι γραφουν ο,τι μπαρουφα τους κατεβει, αυτο δε χαρακτηριζει ολο το φορουμ ουτε ολους τους εκπαιδευτικους. Εγω τις βρισκω πολυ διασκεδαστικες αυτες τις αναρτησεις, γιατι πρεπει να κλειδωθει το νημα; Ασε να γελασουμε λιγακι!

Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1295 στις: Μάιος 07, 2021, 09:44:59 μμ »
Πρόσεξε γιατί πολύς κόσμος ψοφάει από το μπόλι.
Ρίξε μια ματιά και στο βίντεο και εξήγησέ μας γιατί το περιεχόμενο της σύριγγας καταλήγει στο δρόμο.
https://www.youtube.com/watch?v=KvM5V1Rn2Vk&ab_channel=TheVoiceOfPeople

Εδω υπαρχει η εξηγηση.
https://www.reuters.com/article/uk-factcheck-hopkins-idUSKBN2AA1W9
Αμφιβαλλω οτι θα καταλαβεις βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1296 στις: Μάιος 07, 2021, 09:47:11 μμ »
Ψοφάει.. μπόλι.. μιλάμε εκφράσεις πεζοδρομίου που περιμένεις να ακούσεις από αμόρφωτα άτομα περασμένων δεκαετιών και εποχών.
Όποιος θέλει να βλέπει γίγαντες αντί για ανεμόμυλους, ας πάει να το κοιτάξει.
Όχι άλλο κάρβουνο...

φαντάζομαι αναφέρεσαι στον συνάδελφο victor123 ?

Συνάδελφε μην παρεξηγηθείς. Δεν λέω τα επόμενα για εσένα αλλά γενικότερα. Το τι αμφισβητεί ο καθένας με συγχωρείς αλλά χέστη.... Υπάρχει το ρητό η βλακεία είναι ανίκητη. Όταν το 60%+ του πληθυσμού έχουν IQ<100 σημαίνει ότι με συγχωρείτε πάνω απο τους μισούς είναι βλάκες. Όπως είπα τον βλάκα τον προστατεύεις εστω και χωρίς τη θέληση του ακριβώς για το λόγο αυτό. Επειδή είναι βλάκας. Για αυτό λοιπόν και ζώνη θα τον αναγκάσεις να βάλει και εμβόλιο να κάνει. Αν δεν θέλει ας μείνει σπίτι ή ας υπογραψει τη δήλωση οτι αν αρρωστήσει θα μείνει σπίτι του να ψοφήσει και ας μην κάνει το εμβόλιο.


Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1297 στις: Μάιος 07, 2021, 09:49:34 μμ »
Αν ο εμβολιασμός είναι αναγκαίος πρέπει να εμβολιαστούν όλοι. Τέλος.

Καλό είναι να κρατήσεις τις φασιστικού τύπου αντιλήψεις για τον εαυτό σου. Διότι αν συμβεί κάτι σε κάποιον που υποχρεώθηκε να εμβολιαστεί και βρεθεί σε αναπηρικό καροτσάκι ή τα τινάξει κανείς δε θα αναλάβει την ευθύνη. Επίσης σύμφωνα με τα άρθρα 2 και 5 του ν. 2619/1998, με τον οποίο κυρώθηκε η Διεθνής Σύμβαση του Οβιέδο, η οποία απέκτησε αυξημένη ισχύ με βάση το άρθρο 28 παρ. 1 του Συντάγματος και ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ όλων των άλλων αντίθετων διατάξεων (όπως και ατής του άρθρου 1 του ν. 4682/2020 περί υποχρεωτικότητας ιατρικών πράξεων, όπως εμβολιασμού κ.λ.π) και ορίζει, ότι ΚΑΜΙΑ Ιατρική Πράξη ΔΕΝ μπορεί να εφαρμοσθεί επί του ανθρωπίνου σώματος ΧΩΡΙΣ τη ΡΗΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του ατόμου και πως σε περίπτωση σύγκρουσης του κοινωνικού συμφέροντος με αυτό του ανθρώπινου όντος υπερισχύει το συμφέρον του ατόμου




Αποσυνδεδεμένος Takis.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1298 στις: Μάιος 07, 2021, 09:55:38 μμ »
Όπως τα παιδιά δεν τα δέχονται στο σχολείο ανεμβολίαστα έτσι θα εμβολιαστείς κι εσύ υποχρεωτικά σε λίγο... Αλλιως κατσε στη σπηλια σου ανεργος. Δε γινεται και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1299 στις: Μάιος 07, 2021, 09:56:36 μμ »
Ο σχολιασμός βίντεο δεν νομίζω ότι είναι εκτός των κανόνων του φόρουμ.Εκτός θέματος σίγουρα είναι.Για τον εισαγγελέα δεν το σχολιάζω καν...
Οι προσβλητικές εκφράσεις κατά άλλων μελών του φόρουμ σίγουρα είναι αιτία για επέμβαση του διαχειριστή.

Πού είναι οι διαχειριστές; Κλονίζεται ο κλάδος με ορισμένες αναρτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Νησάκι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 282
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1300 στις: Μάιος 07, 2021, 09:59:36 μμ »
«Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω πόσοι το έχουν καταλάβει αλλά εμβόλιο δεν έχουμε. Γιατί πανηγυρίζουν;» αναρωτήθηκε μιλώντας στον Focus FM 103.6 ο καθηγητής Φαρμακολογίας του ΑΠΘ, Δημήτρης Κούβελας.

Σε συνέντευξή του στη δημοσιογράφο Δέσποινα Μποτίτση, είπε χαρακτηριστικά: «Προστατεύουν από τη μετάδοση; Όχι. Προστατεύουν από τη νόσηση; Όχι. "...
 ???

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1301 στις: Μάιος 07, 2021, 09:59:58 μμ »
Όπως τα παιδιά δεν τα δέχονται στο σχολείο ανεμβολίαστα έτσι θα εμβολιαστείς κι εσύ υποχρεωτικά σε λίγο... Αλλιως κατσε στη σπηλια σου ανεργος. Δε γινεται και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο

Επειδή σίγουρα θα υπάρχουν "ανεγκέφαλοι" γονείς που δεν θα εμβολιάζουν τα παιδιά τους,σίγουρα ο "άξεστος", "ανεύθυνος" ανεμβολίαστος εκπαιδευτικός θα παρέχει την παιδεία,που τόσο εύκολα του αρνείσαι, μέσω webex.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 07, 2021, 10:01:38 μμ από DONCORLEONE1 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 342

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.