*

Αποστολέας Θέμα: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 292880 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1512 στις: Μάιος 14, 2021, 08:03:04 μμ »
  .....  και δεν συμβίβαζονται να κινουν αλλοι τα νηματα της ζωή τους,.....
χεχε καλο!!! απο ποιον πλανητη μας ειπατε οτι ειστε; τρουπωσες στο δημοσιο ή οχι ακομα; ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:38 »

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1513 στις: Μάιος 14, 2021, 10:26:25 μμ »
χεχε καλο!!! απο ποιον πλανητη μας ειπατε οτι ειστε; τρουπωσες στο δημοσιο ή οχι ακομα; ;D
 
  χαίρομαι να γελάς φίλε μου. Οι ενδορφίνες είναι το καλύτερο γιατρικό και μέσο πρόληψης προβληματων γενικοτερα (αποδεδειγμένα δηλαδή, δεν ειναι σε πειραματικο σταδιο αυτο που σου λεω  :D , εν αντιθέσει.... )

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4122
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1514 στις: Μάιος 15, 2021, 09:54:34 πμ »
Στα νησιά πάντως ο εμβολιασμός ουσιαστικά κατέστη υποχρεωτικός γιατί αλλιώς οι εργοδότες δεν σε παίρνουν. Έτσι τρέχουν κ οι 18ρηδες να εμβολιαστούν. Να υποθέσω ότι ευγνωμονούν όποιον απολαμβάνει την ελευθερια του να μην κινεί κανεις τα νήματα της δικής του ζωής, και καθιστά αδιέξοδο τον εμβολιασμό για νέους ανθρώπους χωρίς καμία υποχρέωση που θα είχαν κάθε λόγο να προτιμήσουν να περιμένουν σε σχέση με έναν 40αρη. Αλλά ευτυχώς στη χώρα μας υπάρχουν ελευθερίες. Είσαι ελεύθερος να κανεις αυτό που θέλει ο εργοδότης σου.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1515 στις: Μάιος 15, 2021, 10:00:37 πμ »
https://www.protothema.gr/koronoios-live/article/1124079/nea-meleti-cdc-ta-emvolia-tis-moderna-kai-tis-pfizer-meionoun-kata-94-ton-kinduno-astheneias/

Λέει για την αποτελεσματικότητα των m-RNA ενδιαφέροντα πράγματα που προκύπτουν από τα αποτελέσματα του εμβολιασμού σε USA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:37:38 »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1516 στις: Μάιος 15, 2021, 10:27:34 πμ »
εμένα μου είπε ένας μαθητής μου ότι του είπε ο μπαμπάς του, που πήγε στο μοναστήρι (που δεν κατονομάζεται), ότι ρώτησε «τη γερόντισσα» και του είπε (με τις σχετικές παύσεις και το ανάλογο ύφος) ότι «ο θεός δεν το θέλει το εμβόλιο!»

θα ήθελα να μπορώ από μια γωνιά να σας βλέπω όταν θα έχουμε πέσει όλοι οι υπόλοιποι κάτω σαν τα μαρουλόφυλλα
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1517 στις: Μάιος 15, 2021, 11:41:49 πμ »
Εγώ δεν ζητάω πολλά. Δεν πρόκειται ούτ μεγάλo ταξίδι να κάνουμε, ούτε σε κλειστούς χώρους να πάμε, μόνο λίγους φίλους στο μπαλκόνι έτσι κι αλλιώς, να δούμε τους γονείς μας, και να μπορούμε να παίζουμε στην παραλία με άλλα παιδάκια χωρίς να φοβόμαστε πολύ. Δεν θα κάνουμε δλδ κάτι πολύ διαφορετικό από αυτά που κάναμε τόσο καιρό, ακόμα πολύ συντηρητικά θα κινηθούμε αφού υπάρχει και μικρό παιδί στην οικογένεια που μπορεί να κολλήσει. Αλλά θέλω ρε παιδί μου μια μικρή βελτίωση στην ποιότητα ζωής μας. Δεν με νοιάζει να πηγαίνω στο σούπερμάρκετ με μάσκα, αλλά δεν θε΄λω να τη φοράω έξω στην οικογενειακή μας βόλτα. Δεν θέλω να φοβάμαι ότι θα μπω σε καραντίνα αν έρθω σε επαφή με κρούσμα ούσα πλήρως εμβολιασμένη. Τέτοια μικρά, απλά πραγματάκια θέλω. Και βασικά θέλω να δοθεί ένα ηχηρό μήνυμα που θα καταστήσει σαφές σε όλους ότι το συμφέρον τους είναι να εμβολιαστούν. Αν βλέπουν τους εμβολιασμένους χωρίς μάσκες κ εκείνοι είναι υποχρεωμένοι ακόμα να τις φοράνε, ε τι στο καλό, δεν θα το καταλάβουν;
Σιγά μην το καταλάβουν...
Διάβασε εδώ μέσα απόψεις κάποιων (λίγων) και θα δεις αν έχουν συναίσθηση της ευθύνης που αναλογεί στον καθένα μας...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1518 στις: Μάιος 15, 2021, 09:52:11 μμ »
εμένα μου είπε ένας μαθητής μου ότι του είπε ο μπαμπάς του, που πήγε στο μοναστήρι (που δεν κατονομάζεται), ότι ρώτησε «τη γερόντισσα» και του είπε (με τις σχετικές παύσεις και το ανάλογο ύφος) ότι «ο θεός δεν το θέλει το εμβόλιο!»

θα ήθελα να μπορώ από μια γωνιά να σας βλέπω όταν θα έχουμε πέσει όλοι οι υπόλοιποι κάτω σαν τα μαρουλόφυλλα
Είναι τότε λογικό. Αν η γερόντοσσα είπε ότι ο Θεός δεν το θέλει, πώς να πας κόντρα!
Δεν είναι δυνατόν. Τι λέγαμε για την Εκκλησία; Βασικά για τους σκοταδιστές στον χώρο αυτόν. Ο Θεός συνομιλεί με τους μοναχούς και τις μοναχές για το εμβολιαστικό πρόγραμμα. Εντάξει τότε.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1519 στις: Μάιος 16, 2021, 01:53:33 πμ »

Υπάρχει επίσημη θέση της εκκλησίας η οποία δεν έχει καμία σχέση με διάφορες παραφωνίες που υπάρχουν εξάλλου σε κάθε χώρο και δεν ξέρω αν είναι άξιες λόγου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2021, 02:07:51 πμ από jak_13 »
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1520 στις: Μάιος 16, 2021, 09:44:17 πμ »
https://www.in.gr/2021/05/16/life/stories/koronaios-tourismos-ton-emvolion-nea-tasi-taksidion-en-meso-pandimias/

Ορίστε μια επικερδής λύση! Από τις δόσεις που προορίζονταν για Έλληνες πολίτες, θα μπορούσαμε κι εμείς να βγάλουμε πολλά λεφτά. Υπάρχουν διάφορες ιδέες στο άρθρο. Ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει εκείνη για τη μείωση μισθού ανεμβολίαστων σε περίπτωση ασθένειας λόγω κορωνοιού.

Υπάρχει ένα υποδειγματικό εμβολιαστικό πρόγραμμα στη χώρα (κανείς μας δεν το περίμενε!) και έχουμε ανεγκέφαλους να το υπονομεύουν θέτοντας σε κίνδυνο το μέλλον μας.


Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1521 στις: Μάιος 16, 2021, 05:27:33 μμ »
Μην ξεχάσεις να βάλεις την κουκούλα για να υποδεικνύεις  τους ανεμβολίαστους.Εκεί θα έχεις αύξηση μισθού και άλλα προνόμια.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1522 στις: Μάιος 16, 2021, 06:58:38 μμ »
Μην ξεχάσεις να βάλεις την κουκούλα για να υποδεικνύεις  τους ανεμβολίαστους.Εκεί θα έχεις αύξηση μισθού και άλλα προνόμια.
Δεν χρειάζεται! Φαίνονται από μακριά. Εννοώ ότι είναι καταγεγραμμένοι και με πιστοποιητικό οι πλήρως εμβολιασμένοι.

Αποσυνδεδεμένος wipers

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1523 στις: Μάιος 16, 2021, 08:49:09 μμ »
Μην ξεχάσεις να βάλεις την κουκούλα για να υποδεικνύεις  τους ανεμβολίαστους.Εκεί θα έχεις αύξηση μισθού και άλλα προνόμια.
για την ωρα οι απογονοι των κουκουλουφορων της συγχρονης ελληνικης ιστοριας, ειναι οι πιο φανατικοι αντιεμβολιαστες

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1524 στις: Μάιος 16, 2021, 09:45:55 μμ »
Είναι ντροπή όλο αυτό που συμβαίνει στο forum. Απίστευτη μισαλλοδοξία και δογματισμός, προσβολές και μια άνευ προηγουμένου εχθρότητα ανάμεσα σε εμβολιασμένους και μη...αν είναι ποτέ δυνατόν...σε ένα εκπαιδευτικό forum να κυριαρχεί ο απόλυτος ΜΗ σεβασμός στην άποψη του άλλου. Όσοι εμβολιάστηκαν, πολύ καλώς έπραξαν. Άλλωστε αργά ή γρήγορα για κάποια επαγγέλματα ή για ταξίδια κτλ, θα οφείλουμε να έχουμε εμβόλια. Όσοι δεν εμβολιάστηκαν από συγκυρία ή πεποίθηση και πάλι δικό τους θέμα. Υπάρχουν πολλές ενστάσεις για τις παρενέργειες των covid εμβολίων, σκεπτικισμός που επιβάλλεται να υπάρχει σε κάθε απόφαση που αφορά το σώμα μας και αρκετοί επιστήμονες που διατυπώνουν θεωρίες για τα συγκεκριμένα εμβόλια που οξύνουν τον σκεπτικισμό και δισταγμό μας. Όλοι ζυγίζουν την κατάσταση της υγείας τους, συμβουλεύονται τους γιατρούς τους, ακούνε το σώμα και το ένστικτό τους και λειτουργούν ανάλογα. Αλίμονο όμως αν αρχίσουν οι άνθρωποι μια τέτοια απίστευτη ανθρωποφαγία για κάτι που μας αφορά όλους. Ντροπή να καθυβρίζονται συνάνθρωποι επειδή διαφωνούν μαζί μας, να διατυπώνονται σχόλια για "ρουφιάνους", θρησκόληπτους κτλ. Ας σεβαστούμε τις απόψεις όλων. Ο φανατισμός δεν αρμόζει σε μορφωμένους ανθρώπους. Ντροπή συνάδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Εμβολιασμός εκπαιδευτικών
« Απάντηση #1525 στις: Μάιος 16, 2021, 10:13:43 μμ »
Είναι ντροπή όλο αυτό που συμβαίνει στο forum. Απίστευτη μισαλλοδοξία και δογματισμός, προσβολές και μια άνευ προηγουμένου εχθρότητα ανάμεσα σε εμβολιασμένους και μη...αν είναι ποτέ δυνατόν...σε ένα εκπαιδευτικό forum να κυριαρχεί ο απόλυτος ΜΗ σεβασμός στην άποψη του άλλου. Όσοι εμβολιάστηκαν, πολύ καλώς έπραξαν. Άλλωστε αργά ή γρήγορα για κάποια επαγγέλματα ή για ταξίδια κτλ, θα οφείλουμε να έχουμε εμβόλια. Όσοι δεν εμβολιάστηκαν από συγκυρία ή πεποίθηση και πάλι δικό τους θέμα. Υπάρχουν πολλές ενστάσεις για τις παρενέργειες των covid εμβολίων, σκεπτικισμός που επιβάλλεται να υπάρχει σε κάθε απόφαση που αφορά το σώμα μας και αρκετοί επιστήμονες που διατυπώνουν θεωρίες για τα συγκεκριμένα εμβόλια που οξύνουν τον σκεπτικισμό και δισταγμό μας. Όλοι ζυγίζουν την κατάσταση της υγείας τους, συμβουλεύονται τους γιατρούς τους, ακούνε το σώμα και το ένστικτό τους και λειτουργούν ανάλογα. Αλίμονο όμως αν αρχίσουν οι άνθρωποι μια τέτοια απίστευτη ανθρωποφαγία για κάτι που μας αφορά όλους. Ντροπή να καθυβρίζονται συνάνθρωποι επειδή διαφωνούν μαζί μας, να διατυπώνονται σχόλια για "ρουφιάνους", θρησκόληπτους κτλ. Ας σεβαστούμε τις απόψεις όλων. Ο φανατισμός δεν αρμόζει σε μορφωμένους ανθρώπους. Ντροπή συνάδελφοι.
έχω μέρες που θέλω να πω ακριβώς αυτά! Αλλά μετά σκέφτηκα, ποιος θέλει να ακούσει! Αφού ο ένας εύχεται το κακό της ομάδας ατόμων που διαφωνεί! Σε τι διαφέρουμε από τους πολιτικούς;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 254
Σύνολο: 277

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.