*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2021  (Αναγνώστηκε 123545 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #476 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:59:40 πμ »
Κι όμως, ούτε περισυ είχε γίνει.
Είχε γίνει σίγουρα!! Γιατί έτσι τοποθετήθηκα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:05 »

Αποσυνδεδεμένος elean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #477 στις: Αύγουστος 26, 2021, 12:02:35 μμ »
Είχε γίνει σίγουρα!! Γιατί έτσι τοποθετήθηκα!
Εννοώ ότι βγήκαν ως συμπληρωματικές αποσπάσεις, κατόπιν αιτημάτων επανεξέτασης. Όχι ως "Β φάση αποσπάσεων".

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #478 στις: Αύγουστος 30, 2021, 03:34:21 μμ »
Είμαι αποσπασμένη από άλλο ΠΥΣΔΕ. Σε περίπτωση που όλα τα σχολεία που έχω δηλώσει καλυφθούν από άλλους (με περισσότερα μόρια ή επειδή είχαν κάνει άλλες επιλογές σχολείων) και τοποθετηθώ κάπου που δε μου αρέσει, μπορώ να κάνω αίτηση για βελτίωση θέσης αν παρουσιαστεί αργότερα άλλο λειτουργικό κενό;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος tiel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 947
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #479 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:00:11 μμ »
Είμαι αποσπασμένη από άλλο ΠΥΣΔΕ. Σε περίπτωση που όλα τα σχολεία που έχω δηλώσει καλυφθούν από άλλους (με περισσότερα μόρια ή επειδή είχαν κάνει άλλες επιλογές σχολείων) και τοποθετηθώ κάπου που δε μου αρέσει, μπορώ να κάνω αίτηση για βελτίωση θέσης αν παρουσιαστεί αργότερα άλλο λειτουργικό κενό;
Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κενό σε μια από τις επιλογές σας, τότε η τοποθέτηση θα γίνει για τις ανάγκες της υπηρεσίας. Η τοποθέτηση, εφ όσον καλύπτει το ωράριο παραμένει μέχρι το τέλος. Τώρα, εάν προκύψει αργότερα κενό σε μια από τις εν λόγω επιλογές, εξαρτάται από το πότε θα προκύψει το κενό κ τις προθέσεις/πολιτική του ΠΥΣΔΕ. Έχει διαφορά να προκύψει π.χ. αρχές Οκτωβρίου και αρχές Ιανουαρίου. Θεωρητικά, γνώμονας είναι η απρόσκοπτη λειτουργία των σχολείων. Βέβαια, υπάρχουν κ ΠΥΣΔΕ όπου τίποτα από αυτά δεν παίζει ρόλο, αρκεί να υπάρχει κατάλληλο μέσο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:05 »

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #480 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:11:59 μμ »
Είχαμε κανένα νεότερο για τη Β φάση των αποσπάσεων;
Το ΚΥΣΠΕ συνεδρίασε τη Παρασκευή που μας πέρασε και ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #481 στις: Αύγουστος 30, 2021, 05:52:05 μμ »
Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κενό σε μια από τις επιλογές σας, τότε η τοποθέτηση θα γίνει για τις ανάγκες της υπηρεσίας. Η τοποθέτηση, εφ όσον καλύπτει το ωράριο παραμένει μέχρι το τέλος. Τώρα, εάν προκύψει αργότερα κενό σε μια από τις εν λόγω επιλογές, εξαρτάται από το πότε θα προκύψει το κενό κ τις προθέσεις/πολιτική του ΠΥΣΔΕ. Έχει διαφορά να προκύψει π.χ. αρχές Οκτωβρίου και αρχές Ιανουαρίου. Θεωρητικά, γνώμονας είναι η απρόσκοπτη λειτουργία των σχολείων. Βέβαια, υπάρχουν κ ΠΥΣΔΕ όπου τίποτα από αυτά δεν παίζει ρόλο, αρκεί να υπάρχει κατάλληλο μέσο.
Γνωρίζω ότι θα προκύψουν κενά άμεσα, από αρχές Σεπτέμβρη από άδειες. Είχε γίνει το ίδιο και πέρυσι και πήγαν διαθεσίτες αρχικά (που είχαν όμως ήδη τοποθετηθεί κάπου) και μετά αναπληρωτές. Όταν ζήτησα να πάω εγώ, μου είπαν ότι δε γίνεται, είναι άδικο για τους υπόλοιπους αποσπασμένους, θα πρέπει να δοθούν ξανά οι θέσεις από την αρχή για όλους κι άλλα τέτοια. Απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον είναι θέμα γνωριμιών, ως συνήθως...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #482 στις: Αύγουστος 30, 2021, 07:02:09 μμ »
Γεια σας.. θυμόμαστε που σας έγραφα;; 2 αναπληρωτές σε περιοχή που είχα δηλώσει για απόσπαση.. μάλλον προηγούνται οι αναπληρωτές από τους μόνιμους στο Παιδείας.. μην περιμένετε ΤΙΠΟΤΑ !!!

Αποσυνδεδεμένος donkey

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #483 στις: Αύγουστος 30, 2021, 07:07:56 μμ »
Γεια σας.. θυμόμαστε που σας έγραφα;; 2 αναπληρωτές σε περιοχή που είχα δηλώσει για απόσπαση.. μάλλον προηγούνται οι αναπληρωτές από τους μόνιμους στο Παιδείας.. μην περιμένετε ΤΙΠΟΤΑ !!!

Κάνε ένσταση.
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν μόνο την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.

Αποσυνδεδεμένος BILL231

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #484 στις: Αύγουστος 30, 2021, 07:18:11 μμ »
Ένσταση που και πως;; είχα ζητήσει επανεξέταση στον ΟΠΣΥΔ.. τίποτα !! η απλή λογική σε αυτό το υπουργείο έχει καταργηθεί προ πολλού !!!

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #485 στις: Αύγουστος 30, 2021, 07:22:52 μμ »
Γεια σας.. θυμόμαστε που σας έγραφα;; 2 αναπληρωτές σε περιοχή που είχα δηλώσει για απόσπαση.. μάλλον προηγούνται οι αναπληρωτές από τους μόνιμους στο Παιδείας.. μην περιμένετε ΤΙΠΟΤΑ !!!

στείλε και στο γραφείο υπουργού (ιεραρχικά παντού πρώτα), αν το διαβάσουν , αν μείνει αυτή...

ρε, είναι ξεφτίλες τελείως - και διοικητικά και λογικά και πρακτικά. συνήθως τα μαγειρέματα γίνονται με μονίμους (αποσπασμένοςυ, διαθεσίτες κλπ κλπ ανάλογα τις γνωριμίες) αλλά και με τα κενά αναπληρωτών ενίοτε. μη νομίζεις ότι πάντα ξέρουν τι κάνουν ή ποιον (και αν κάποιον) βλάπτουν. σε πολλές υπηρεσίες είναι πανάσχετοι. εδώ δεν έκαναν β' φάση αποσπάσεων πριν τους αναπληρωτές - που θα ήταν εύκολο και γρήγορο και δίκαιο, σε μερικές περιοχές πολλοί αναπληρωτές  - και έβγαλαν ανακοίνωση αποσπάσεων τελευταία στιγμή που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ότι όλοι οι μόνιμοι είναι στις θέσεις τους (! ) για τα ΣΔΕ ! είναι θεόμουρλοι .

να πούμε και ένα εύγε στα πυσπε/πυσδε που αυτές τις μέρες (και με ανακοίνωση και σήμερα αλλά με προγενέστερη ημερομηνία, αχαχαχαχα)  κάνουν καθυστερημένα τις τελευταίες τοποθετήσεις (να έχει ένα νόημα , έναν "φερετζέ" , η τοποθέτηση αναπληρωτών)

σοβαρή κρατική υπηρεσία  ούτε σε 1000 χρόνια το μαρούσι. ζήτω η επετειος των 200 από το 1821 !

ΥΠΑΙΘ και λογική (κοινή και διοικητική) διαζύγιο ΟΡΙΣΤΙΚΟ. πρέπει να φύγουν ΟΛΟΙ οι υπάλληλοι, τέλος ! και μια σοβαρή πολιτική ηγεσία - που δεν το βλέπω !

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #486 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:47:49 μμ »
Γεια σας.. θυμόμαστε που σας έγραφα;; 2 αναπληρωτές σε περιοχή που είχα δηλώσει για απόσπαση.. μάλλον προηγούνται οι αναπληρωτές από τους μόνιμους στο Παιδείας.. μην περιμένετε ΤΙΠΟΤΑ !!!


Θα σε πάρουν στην Γ φάση αποσπάσεων . Δυστυχώς πρέπει να επιμένεις κάθε μέρα με τηλέφωνα , με αιρετούς , με δεν ξέρω τι. Δυστυχώς η δουλειά θέλει σπρώξιμο …. Στην Ελλάδα ζούμε .
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος makisspy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 01 ΘΕΟΛΟΓΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #487 στις: Αύγουστος 30, 2021, 09:36:16 μμ »
κι εγώ έκανα αίτηση για απόσπαση και επανεξέταση (ΠΕ01 θεολόγος)..... αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ. Ζητούσα Τρίκαλα, Καρδίτσα, Γρεβενά, Λάρισα...... σε όλες τις περιοχές πήραν αναπληρωτές εγώ όμως απόσπαση ΟΧΙ  :-\...για να δούμε τις επόμενες μέρες τι θα γίνει....

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #488 στις: Αύγουστος 30, 2021, 10:29:53 μμ »
κι εγώ έκανα αίτηση για απόσπαση και επανεξέταση (ΠΕ01 θεολόγος)..... αποτέλεσμα ΜΗΔΕΝ. Ζητούσα Τρίκαλα, Καρδίτσα, Γρεβενά, Λάρισα...... σε όλες τις περιοχές πήραν αναπληρωτές εγώ όμως απόσπαση ΟΧΙ  :-\...για να δούμε τις επόμενες μέρες τι θα γίνει....
Πρεπει να καλουν τόσο νωρίς αναπληρωτες; Δε λεω καλα κανουν αλλα να τελειώνουν πρωτα με τους μόνιμους. Αυτο ειναι αδικια.

Αποσυνδεδεμένος kastoras74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2021
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 01, 2021, 09:48:25 μμ »
Είναι κάποιος που έκανε αίτηση για απόσπαση λόγω συνυπηρέτησης με μικρό παιδί και δεν πήρε απόσπαση συμφωνα με τις χθεσινές αποσπάσεις ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 533

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.