*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022  (Αναγνώστηκε 45502 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 29, 2021, 11:53:45 μμ »
Ναι θα έχετε ποινή. Μόνο σε περίπτωση που εξ αρχής αρνηθείτε να αναλάβετε δεν θα έχετε ποινή.

Θα πρέπει τότε, αν είναι εφικτό, να βεβαιωθώ ότι δεν θα γίνω ΑΠΩ. Αν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα θα αρνηθώ πριν αρχίσουμε. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 29, 2021, 11:58:31 μμ »
Εφοσον εχεις ως ΑΜΩ 15 ωρες μπορεις να παρεις αλλες 8 στις ΕΠΑΣ... Αν γινεις στην πορεια ΑΠΩ τοτε τις αφηνεις ΧΩΡΙΣ ΠΟΙΝΗ γιατι ειχες κατω απο 10 ωρες... Διαβασε καλα την προκηρυξη...

Δεν ξέρω ακόμη πόσες ώρες θα έχω, μπορεί και λιγότερες από 15. Στην ΕΠΑΣ είχα πάντα 2-3 ώρες (Αγγλικά). Ευχαριστώ πολύ porcupinetree  :)

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 30, 2021, 12:07:38 πμ »
Δεν ξέρω ακόμη πόσες ώρες θα έχω, μπορεί και λιγότερες από 15. Στην ΕΠΑΣ είχα πάντα 2-3 ώρες (Αγγλικά). Ευχαριστώ πολύ porcupinetree  :)

Όπως και να χει αν δεν θέλεις ποινή μπορείς να πάρεις μέχρι και 9 ώρες... Καλή τύχη
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 30, 2021, 12:16:45 πμ »
Στην διδακτική εμπειρία μοριοδοτούνται οι μήνες, 10 μόρια ανά μήνα.
Στις βεβαιώσεις αναγράφονται ώρες διδασκαλίας.
Πως γίνεται η μετατροπή ωρών σε μήνες;;;;;
π.χ. για κάποιον ο οποίος έχει  έστω 4500 ώρες διδασκαλίας, πόσα μόρια θα πάρει όταν η προκήρυξη αναφέρει 10 μόρια / μήνα ;;;
Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει
Ευχαριστώ πολύ !!!
Προφανώς οι 4500 ώρες διδασκαλίας έχουν προκύψει από ωρομισθία σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ. Παίζει ρόλο πότε τις απέκτησες.
Μέχρι το σχ. έτος 2012-2013 το πλήρες ωράριο ήταν 21 ώρες/εβδομάδα, ενώ από το 2013-2014 έγινε 23 ώρες/εβδομάδα.
Οι 87,5 ώρες αντιστοιχούν σε 1 μήνα με ωράριο 21 ωρών, ενώ οι 95,833 ώρες είναι 1 μήνας με ωράριο 23 ωρών.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος toy17not

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:25:52 πμ »
Πολύ διαφωτιστική η απάντηση!

Στην περίπτωση της Τριτοβάθμιας προϋπηρεσίας πως γίνεται; Ο μήνας είναι 66,66 ώρες με πλήρες Εβδομαδιαίο ωράριο 16 ωρών (νομοθετικά κατοχυρωμένο).
Υπολογίζει το λογισμικό ή οι επιτροπές με αυτό τον τρόπο; Στην καταχώρηση που γίνεται ηλεκτρονικά δεν υπάρχει διαχωρισμός, κάποια επιλογή, για τον αν είναι Β'βάθμια ή Γ'βάθμια η διδακτική προϋπηρεσία. Κάπου διαβάσαμε ότι ίσως πρέπει να γίνεται αναγωγή τις 16 ώρες σε 23 με πολλαπλασιασμό με ένα συντελεστή (23/16=1,4375) στις προϋπηρεσίες Γ'βάθμιας, ώστε να αποδοθούν αυτά που πρέπει.

Μπορεί κάποιος από περσινή εμπειρία να μας πει, πως μοριοδοτήθηκε η Γ'βάθμια προϋπηρεσία;

Το γεγονός είναι ότι τα μόρια δίνονται με τον μήνα πλέον και είναι ξεκάθαρο. Το τί είναι μήνας για τον ΟΑΕΔ είναι ξεκάθαρο;
Διαχωρίζει τον τρόπο  υπολογισμού της Β'βαθμιας από την Γ'βαθμια;

Προφανώς οι 4500 ώρες διδασκαλίας έχουν προκύψει από ωρομισθία σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ. Παίζει ρόλο πότε τις απέκτησες.
Μέχρι το σχ. έτος 2012-2013 το πλήρες ωράριο ήταν 21 ώρες/εβδομάδα, ενώ από το 2013-2014 έγινε 23 ώρες/εβδομάδα.
Οι 87,5 ώρες αντιστοιχούν σε 1 μήνα με ωράριο 21 ωρών, ενώ οι 95,833 ώρες είναι 1 μήνας με ωράριο 23 ωρών.

Αποσυνδεδεμένος cupcake

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 30, 2021, 08:32:49 πμ »
Όπως και να χει αν δεν θέλεις ποινή μπορείς να πάρεις μέχρι και 9 ώρες... Καλή τύχη

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Brikena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 05, 2021, 08:31:36 μμ »
Καλησπέρα στην παρέα έκανα κ εγώ αίτηση σε αυτή την προκήρυξη είμαι κομμωτρια με αρκετά χρόνια προϋπηρεσίας (6) το μόνο που δεν έχω είναι πτυχίο ξένων γλωσσών έχω πιθανότητες να με πάρουν η άδικα ελπίζω??? :)

Αποσυνδεδεμένος Brikena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 05, 2021, 08:39:36 μμ »
Καλησπέρα επιτέλους βρήκα  αυτό τον ιστότοπο που βλέπω ότι υπάρχει σωστή ενημέρωση.... Λοιπόν θελω να ρωτήσω έαν έχω πιθανότητες να επιλέγω σε αυτή την προκήρυξη έχω προϋπηρεσία (6) χρόνια πτυχίο πληροφορικής σχεδόν όλα εκτως από γνώση ξένης γλώσσας... Έχω μια ελπίδα αλλά δεν ξέρω ...καλή επιτυχία μέσα απτην καρδιά μου σε όλους παιδιά ...ας περσουν όσοι το αξίζουν πραγματικά και αξιοκρατικά  :)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 05, 2021, 10:46:19 μμ »
Brikena καλώς ήρθες στο pde.

Οι πιθανότητες να προσληφθεί κάποιος εξαρτώνται όχι μόνο από τα μόρια που συγκεντρώνει, αλλά και από το αν ενδιαφέρονται και άλλοι συνάδελφοι για τις ίδιες ΕΠΑΣ, που έχουν περισσότερα μόρια. Επίσης, αν κάποια τμήματα δεν γίνουν, δεν θα υπάρχουν και ώρες να διατεθούν σε ωρομίσθιους. Άρα μπορεί σε κάποιες ειδικότητες να μην προσληφθεί κανείς. Δηλαδή το γεγονός ότι το όνομα κάποιου εντάσσεται στους πίνακες που θα δημιουργηθούν, δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα προσληφθεί κιόλας!

Αυτά δεν τα γράφω για να σε αποθαρρύνω, ούτε για να κάμψω τον ενθουσιασμό σου, αλλά για να έχεις ρεαλιστικές προσδοκίες.

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 12:58:14 πμ »
Καλησπέρα επιτέλους βρήκα  αυτό τον ιστότοπο που βλέπω ότι υπάρχει σωστή ενημέρωση.... Λοιπόν θελω να ρωτήσω έαν έχω πιθανότητες να επιλέγω σε αυτή την προκήρυξη έχω προϋπηρεσία (6) χρόνια πτυχίο πληροφορικής σχεδόν όλα εκτως από γνώση ξένης γλώσσας... Έχω μια ελπίδα αλλά δεν ξέρω ...καλή επιτυχία μέσα απτην καρδιά μου σε όλους παιδιά ...ας περσουν όσοι το αξίζουν πραγματικά και αξιοκρατικά  :)
Ανήκεις σε μια ειδικότητα που παραδοσιακά προσελκύει τους υποψηφίους καταρτιζόμενους, επομένως θεωρώ ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς αν θα γίνει η ειδικότητα. Όσον αφορά τα προσόντα θα σε παρέπεμπα στους περσινους πίνακες, αλλά δυστυχώς δεν είναι πλέον για κάποιο λόγο διαθέσιμοι.. Το "εισιτήριο" για την πρόσληψη είναι ή να έχεις όλη την επαγγελματική εμπειρία (μέγιστη μοριοδοτηση 12 έτη) ή να έχεις διδακτική εμπειρία. Φυσικά εξαρτάται και από την ειδικότητα που έχει ο καθένας και το πόσοι διεκδικούν την ίδια θέση. Εύχομαι στην περίπτωση σου να αρκούν όσα διαθέτεις. Καλή τύχη!

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 11:02:18 πμ »
Τα αποτελέσματα πότε θα βγουν περίπου? Πότε ξεκινάνε τα μαθήματα?

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 06, 2021, 12:09:17 μμ »
Τα αποτελέσματα πότε θα βγουν περίπου? Πότε ξεκινάνε τα μαθήματα?
Στα μέσα Οκτωβρίου ξεκινάνε τα μαθήματα.

Αποσυνδεδεμένος Brikena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 08, 2021, 06:15:23 μμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις να είστε καλά...θα χαρώ φυσικά αν με πάρουν αλλά να σας πω την αλήθεια δεν περιμένω να με πάρουν αλλά έκανα την αίτηση μόνο και μόνο γιατί ποτέ δεν ξέρεις ! Καλή συνέχεια!

Αποσυνδεδεμένος toy17not

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2021-2022
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 12, 2021, 08:04:48 πμ »
Από το εξαιρετικά Forum με πολύ καλά ενημερωμένα μέλη θα ήθελα να επαναλάβω το ερώτημα αν γνωρίζει κάνεις πως μοριοδοτείται η προϋπηρεσία στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Και ένα ακόμα ερώτημα προς αυτούς που εργάστηκαν σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ. Υπάρχει ο θεσμός του αναπληρωτή στις ΕΠΑΣ. Υπάρχουν Αναπληρωτές πλήρους ωραρίου και μειωμένου ωραρίου; Πρόσφατα κάποιον γνωστό γνωστού που είχε 15-16 ώρες σε ΟΑΕΔ, είπε ότι ήταν ωρομίσθιος. Δεν έπρεπε να είναι έστω μειωμένου ωραρίου όπως συνηθίζεται; Ή ωρομίσθιους αποκαλούν όσους δεν είναι πλήρους ωραρίου;


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.