*

Αποστολέας Θέμα: Νομικές ενέργειες κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού των εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 107067 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
και εγώ δεν εχω εμβολιαστεί λόγω εγκυμοσύνης, μετά βλέπουμε
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hellas_forever

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Λατρεύω την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν είναι δική μου η πρωτοβουλία.

Οποιανού είναι, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος geronimo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Καλησπέρα.

Στείλτε το link παρακαλώ.

Το νήμα απ' ότι κατάλαβα αφορά όσους δεν θέλουν να εμβολιαστούν. Δεν έιναι για να γίνει αντιπαράθεση απόψεων.

Αποσυνδεδεμένος Σπουργίτι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποια στιγμή φαντάζομαι  θα γίνει πιο ανοιχτή ενημερωση . Εγώ δεν μπορώ να στείλω πολλές πληροφορίες στο φόρουμ για ευνόητους λόγους. Απλά θέλω να ξέρετε ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν ενέργειες για νομικές κινήσεις ώστε να είμαστε έτοιμοι όταν θα βγει η ΚΥΑ. Αυτήν την ενημέρωση έχω και εγώ και ήθελα να σας στην μεταφέρω....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aiantas91

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 507
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά και εγώ δεν έχω εμβολιασθει είμαι 15 χρόνια μόνιμος και σκεφτομαι το εξής. Με μη εμβολιασμενο το 27% των εκπαιδευτικων τι θα κάνουν θα μας διώξουν όλους. Απίθανο. Μη τσιμπατε στα δημοσιογραφάκια

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
  Φυσικά  και  πρέπει  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  όσους  λόγω  εργασίας  έρχονται  σε  επαφή  με  πολύ  κόσμο.  Αν  δεν  μπορεί  να  είναι  υποχρεωτικός  σε  αυτές  τις  κατηγορίες  εργαζομένων  θα   πρέπει  να  τίθενται σε  αργία  χωρίς  αμοιβή  μέχρι  να  εμβολιαστούν.  Ειδική  μεταχείρηση  σε  αυτούς  που  για  λόγους  υγείας  δεν  εμβολιάζονται.
εσυ που μιλάς έτσι ξέρεις τι λεει το άρθρο 5 του Συντάγματος ;εγγυασαι σε κάποιον που θα το κάνει ότι δε θα παθει κάτι;η είσαι από αυτους που έχουν αφισσα τον διευθυντη τους;

Αποσυνδεδεμένος salamaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά και εγώ δεν έχω εμβολιασθει είμαι 15 χρόνια μόνιμος και σκεφτομαι το εξής. Με μη εμβολιασμενο το 27% των εκπαιδευτικων τι θα κάνουν θα μας διώξουν όλους. Απίθανο. Μη τσιμπατε στα δημοσιογραφάκια

27% των μόνιμων ή στο ποσοστό είναι και οι αναπληρωτές που εργάζονταν ως 30/6;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2021, 07:06:24 μμ από salamaki »

Αποσυνδεδεμένος ALITHINOS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 279
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δε θα τολμήσουν να κάνουν υποχρεωτικό τον εμβολιασμό γιατί πολύ απλά τα εμβόλια δεν έχουν άδεια μόνιμης χρήσης. Έχουν άδεια έκτακτης ανάγκης και όποιος εμβολιάζεται το κάνει με ατομική του ευθύνη. Με τόσους θανάτους και τόσες παρενέργειες πως θα πάρουν τέτοια άδεια;

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
27% των μόνιμων ή στο ποσοστό είναι και οι αναπληρωτές που εργάζονταν ως 30/6;
δε το γνωριζω αυτό. Αλλά οι περισσοτεροι αναπληρωτές από αυτους θα ξαναδουλεψουν

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
Γεια σας παιδιά και εγώ δεν έχω εμβολιασθει είμαι 15 χρόνια μόνιμος και σκεφτομαι το εξής. Με μη εμβολιασμενο το 27% των εκπαιδευτικων τι θα κάνουν θα μας διώξουν όλους. Απίθανο. Μη τσιμπατε στα δημοσιογραφάκια
Συγνώμη, ΑΛΛΑ άσχετα με το εμβόλιο, -που είναι προσωπική σας επιλογή κλπ δεν διαφωνώ σε αυτό- το να σας κόψει το μισθό κ να βάλει αναπληρωτή είναι το μόνο εύκολο?! έχει ο κάθε πίνακας κάτι 10δες χιλιάδες  :o δεν είναι σαν ψάχνει εντατικολογους για ΜΕΘ  ;D μην μπερδευεστε ! Πάρτι θα κάνουν κ οι αναπληρωτές κ θα κάνει τη καλή η ίδια!

Αποσυνδεδεμένος denio

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγνώμη, ΑΛΛΑ άσχετα με το εμβόλιο, -που είναι προσωπική σας επιλογή κλπ δεν διαφωνώ σε αυτό- το να σας κόψει το μισθό κ να βάλει αναπληρωτή είναι το μόνο εύκολο?! έχει ο κάθε πίνακας κάτι 10δες χιλιάδες  :o δεν είναι σαν ψάχνει εντατικολογους για ΜΕΘ  ;D μην μπερδευεστε ! Πάρτι θα κάνουν κ οι αναπληρωτές κ θα κάνει τη καλή η ίδια!
εσυ πιστευε ότι θα μείνουν χωρίς μισθο 30% δημόσιοι υπάλληλοι που δεν εμβολιαζονται με τόση ανεργεια. Σε κόβω να έχεις αφίσσα το διευθυντή σου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 07, 2021, 07:20:46 μμ από denio »

Αποσυνδεδεμένος Δάφνη87

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
    • Προφίλ
εσυ πιστευε ότι θα μείνουν χωρίς μισθο 30% δημόσιοι υπάλληλοι που δεν εμβολιαζονται με τόση ανεργεια. Σε κόβω να έχεις αφίσσα το διευθυντή σου
Συγνώμη κυριε ανορθόγραφε Τσε Γκεβάρα-δημοσιε υπαλληλε  ;D   άραξε με το ρεβολουθιον, δεν είπα ότι θα γίνει, είπα ότι αμα θέλει ειδικά στους εκπαιδευτικούς μπορεί να το κάνει.

Αποσυνδεδεμένος seferstas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είμαι υπέρ εμβολιασμού ( όχι υποχρεωτικού ) σε συγκεκριμένες ομάδες ατόμων μετά από ιατρικό έλεγχο.
Μερικοί λόγοι που αρνείται κάποιος το εμβόλιο ...
1. Το εμβόλιο είναι πειραματικό ( οι άδειες είναι προσωρινές και οι διορισμένοι ειδικοί έχουν το ακαταδιωκτο - είναι  αντισυνταγματικό )
2. Υπάρχουν εναλλακτικές γνώμες περί εμβολίου  παγκοσμίως αναγνωρισμένων ειδικών ( όχι συστημικών ) με μεγαλύτερο κύρος και γνώσεις  από τους διορισμένους ειδικούς της κυβέρνησης.
3. Είναι αντισυνταγματικός ο υποχρεωτικός εμβολιασμός (και βάσει Ευρωπαϊκής νομοθεσίας ..και βάσει δικής της Νυρεμβέργης ..του Δικαίου Γενικότερα ..καθώς και της Λογικής ) .
4. Τα αποτελέσματα των τελευταίων ερευνών ( Αγγλία και Ισραήλ ) δείχνουν την θνησιμότητα από μεταλλάξεις μικρότερη της θνησιμότητας από τις παρενέργειες .Υπάρχουν πολλές έγκυρες επιστημονικές πηγές .Μάλιστα η μετάλλαξη Δέλτα που παρουσιάζεται από την κυβέρνηση ως την πλέον θανατηφόρα έχει θνητότητα 0,12%, καθώς σύμφωνα με τα στοιχεία της βρετανικής κυβέρνησης από τα 92.029 κρούσματα κατέληξαν μόλις 117 άνθρωποι. ( Λιγότεροι από την  εποχική γριππη αναλογικά  )
5. Οι ισχυρισμοί των ειδικών περί ανοσίας αγέλης δεν ισχύει .( Υπάρχουν πολλές έγκυρες επιστημονικές πηγές που τεκμηριώνουν το αντίθετο ..ψάξτε το.) Συνεπώς η στοχοποίηση των ανεμβολιαστων είναι άκυρη . Δεν επιβαρύνουν την πανδημία , ούτε συμβάλλουν σε αυτή .Βλέπετε παραδείγματα Σουηδίας ( λαμβάνοντας υπόψη την χρονική συγκυρία των κυμάτων έξαρσης )
6. Οι πληροφορίες και οι οδηγίες των πολιτικών και των διορισμένων από αυτούς ειδικών αντιφασκουν ανά τακτά χρονικά διαστήματα .
7. Ο υποχρεωτισμος για το δήθεν καλό όλων επειδή έτσι πρέπει είναι τουλάχιστον φασισμός . ( Όπως τα κίτρινα αστέρια στα χέρια Εβραίων )
8. Οι εμβολιασμενοι Και μεταδίδουν τον κωρονοιο και αρρωσταίνουν από τον κωρονοιο
9. Χώρες , όπως η Αγγλία ήδη αντιμετωπίζει τον κορωνοιο όπως και την απλή γριππη ( και τις μεταλλάξεις ) καθώς οι θάνατοι βάσει νέων στατιστικών είναι λιγότεροι ..όπως και στην Ελλάδα ..
10. Υπάρχει εγκληματική πρόσδεση θανάτων ηλικιωμένων με τον κορωνοιο ( μέσος όρος 80 έτη ...) χωρίς να υπολογίζει κανένας τους θανάτους και τον φόβο από την απομόνωση των ανθρώπων ..
11. Υπάρχουν φάρμακα για την θεραπεία του κωρονοιου ,οπως μονοκλωνικά όπως βλαστοκυταρρικα κ.τ.λ.
12. Γιατί πριν εμβολιαστεί κάποιος θα έπρεπε να τον δει γιατρός και  να κάνει τεστ αντισωμάτων τουλάχιστον , γιατί φοβάται γιατί έχει θρομβοφιλια ..γιατί έχει άλλα προβλήματα γιατρικης φύσης ...
13. Γιατί η μετάδοση του κωρονοιου βάσει ώρας η βάση έντασης ομιλίας ( π.χ. στην βουλή ) είναι τουλάχιστον υποτιμητικό για την νοημοσύνη μας .
14. Γιατι τείνει να μετατραπεί σε καθεστώς η κυβέρνηση, καθώς μετά τις δηλώσεις του πρωθυπουργού για τα social media, τα οποία τα θεωρεί ως «πρόβλημα δημοκρατίας» και μετά της δηλώσεις της Αριστοτελίας Πελώνη πως οι επιστήμονες που διαφωνούν με το επίσημο αφήγημα για τον εμβολισμό είναι «επικίνδυνοι», ο υπουργός Εσωτερικών Μάκης Βορίδης εχει δώσει εντολή στη Εκκλησία να «περιορίσει» ιερείς που έχουν διαφορετική άποψη σχετικά με τον εμβολιασμό.
15.Γιατί δεν έχει δικαίωμα η κάθε Λινού να αναφέρει για αυτούς που είναι έναντια στον εμβολιασμό πως θέλουν ψυχολόγο.
16. Και άλλοι πολλοί πολλοί λόγοι .... που εμφανίζονται ανάλογα της αποστασιοποίησης από τα συστημικά μέσα λαμβάνοντας γνώση ειδικότερων των διορισμένων ειδικών , και όχι μέσω της άκριτης υποδοχής κυβερνητικών προτυπων ανάλυσης  δεδομένων της κατάστασης .
Σίγουρα η λόγοι είναι αμέτρητοι ...ο φασισμός της επιβολής άποψης θα μας βρει όλους αντιμέτωπους ... όχι στον διχασμό και στην διαίρεση των ανθρώπων σε δύο κατηγορίες . Όχι στην παραπληροφόρηση ... Ναι στην επιλογή και στην Δημοκρατία ...Ναι στην προστασία της Δημόσιας υγείας ..με σωστή ενημέρωση και έμπρακτα με κινήσεις όπως η αναβάθμιση της Πρωτοβάθμιας υγείας ..και όχι φασιστικά με επιβολή παράλογων μέτρων που δεν οδηγούν πουθενά  ( άλλωστε όλοι θυμάστε με πόσα κρούσματα κλειναμε και ανοίγαμε ) .Το ψυχικό φόρτο όλης της κατάστασης και τους θανάτους και την καταπίεση από τα μέτρα  ποιος θα τα επωμιστεί?




Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 246
Σύνολο: 247

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.